PÁR SEKÚND A VŠETCI OSTANÚ V NEMOM ÚZASE.

Motory BMW TwinPower Turbo vo vozidle BMW X4.

Po stlačení tlačidla Start sa prebudí obrovská sila BMW X4. Pôsobivý výkon a výnimočná účinnosť sú pre motory BMW TwinPower Turbo už štandardom. Kľúčom k tomu je rad motorov BMW EfficientDynamics, ktorý kombinuje najnovšie technológie vstrekovania, úplné variabilné ovládanie ventilov a inovatívne turbodúchadlá. Výsledkom je vysoký výkon pri prekvapivo nízkej spotrebe paliva a nízkych emisiách.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo disponuje suverénnym priebehom výkonu, špičkovou kultúrou chodu a obdivuhodným dynamickým potenciálom. K tomu navyše pridáva silný 3,0-litrový motor aj športový zvuk, vďaka optimalizovanému výfukovému systému s inovatívnym systémom klapiek. Tento agregát kombinuje technológie plne variabilného manažmentu ventilov Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom pre optimálne plnenie valcov. Výsledkom je maximálny výkon 265 kW (360 k) a najvyšší krútiaci moment 465 Nm. Vďaka nim rozbehne benzínový turbomotor vozidlo z 0 na 100 km/h v dych vyrážajúcom čase 4,9 sekundy, cestou k maximálnej rýchlosti 250 km/h. Vďaka viacerým inteligentným technologickým inováciám sa však jeho spotreba drží na kombinovanej hodnote iba 8,6 l/100 km, s emisiami CO2 len 199 g/km. Pozoruhodne efektívna, prekypujúca silou a schopná spontánnych reakcií v každom pásme otáčok – táto obdivuhodná pohonná jednotka je priam predurčená naplniť požiadavky každého vodiča vozidla M Performance. Všetky hodnoty boli stanovené v súlade s testovacím cyklom EU a závisia od použitého rozmeru pneumatík.

BENZÍNOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Najnovšia generácia benzínových motorov BMW TwinPower Turbo sa vyznačuje pozoruhodne svižným prenosom výkonu a vynikajúcou odozvou už od nízkych otáčok. Zároveň je úspornejšia, produkuje menej emisií a ponúka lepšie vlastnosti v porovnaní so svojimi predchodcami. Tieto inovatívne motory spájajú najnovšiu technológiu vstrekovania paliva s plne variabilným ovládaním ventilov vrátane technológie Double-VANOS s najnovším turbodúchadlom a predstavujú míľnik v stratégii vývoja technológie BMW EfficientDynamics. Výsledkom je mimoriadne efektívne hnacie ústrojenstvo, ktoré kladie dôraz na preslávené schopnosti motorov BMW. Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo opakovane získal ocenenie Motor roka a celosvetovo si upevňuje svoje dobré meno dynamickým prenosom výkonu, mimoriadne pokojným chodom a pôsobivou efektívnosťou. Motory zo série BMW EfficientDynamics sú vybavené technologickou koncepciou, ktorá sa ukázala byť veľmi úspešná a je použitá takmer v každom benzínovom motore.

NAFTOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Nová generácia naftových motorov BMW TwinPower Turbo je ukážkou dôslednej aplikácie filozofie BMW EfficientDynamics v praxi, ktorej výsledkom je špičkový výkon a nízka spotreba paliva. Tieto naftové motory sa vyznačujú vynikajúcou odozvou a rýchlym prenosom sily pri ľubovoľných otáčkach a takisto nízkou spotrebou paliva. Preslávili sa vynikajúcou efektivitou a dynamikou, nízkymi emisiami a trením, vďaka čomu garantujú maximálnu radosť z jazdy. Nové naftové motory zo série BMW EfficientDynamics ponúkajú ľahkú hliníkovú konštrukciu a jedno, dve alebo tri turbodúchadlá s variabilnou geometriou. Zároveň sú vybavené najnovšou technológiou priameho vstrekovania Common-Rail, ktorá zabezpečuje optimálne spaľovanie paliva a ešte viac znižuje spotrebu paliva a emisie CO2.