VÝKON PRAMENÍ Z DETAILOV.

Nové BMW X4 M40i.

BMW MPerformance

VÝKON PRAMENÍ Z DETAILOV.

Nové BMW X4 M40i.

VÝKON PRAMENÍ Z DETAILOV.Nové BMW X4 M40i.

Tam, kde sa očakáva maximálny výkon, často aj najmenšie detaily rozhodujú o veľkých rozdieloch. BMW X4 M40i to potvrdzuje špičkovou dynamikou aj agilitou, ktoré vám umožnia zvládnuť s ľahkosťou aj najnáročnejšie jazdné situácie. Primárnym základom jeho sebavedomia sú radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo s výkonom 353 koní (260 kW) a krútiacim momentom 500 Nm, inovatívna odľahčená konštrukcia a Adaptívny M podvozok.

BMW X4 M40i(2)(3):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,0–9,2 
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 209–213 

Read more

KONKURENCIA MÁ PROBLÉM.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

KONKURENCIA MÁ PROBLÉM.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

Konkurencia ešte nikdy predtým nemala takýto problém. Môže za to radový benzínový 6-valcový motor M Performance TwinPower Turbo, ktorý vďaka TwinScroll turbodúchadlu, plne variabilnému manažmentu ventilov Valvetronic a vysokotlakovému priamemu vstrekovaniu paliva High Precision Injection vyvinie výkon až 353 koní (260 kW). Keď sa k tomu pridá krútiaci moment 500 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy je základom silným emócií a ohromených konkurentov.

Read more

PERFEKCIONISTA.

Dynamické jazdné vlastnosti BMW X4 M40i.

PERFEKCIONISTA.

Dynamické jazdné vlastnosti BMW X4 M40i.

Kto chce čeliť novým výzvam, potrebuje najlepšiu možnú prípravu. Preto sa BMW X4 M40i prezentuje v absolútnej top forme. Výnimočne precízny M Šport podvozok a variabilné športové riadenie poskytujú dokonalo presný handling. Štandardné M Šport brzdy, pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive a M Šport diferenciál zvyšujú priečne aj pozdĺžne dynamické schopnosti vozidla. Všetko tu vzniklo s jasným cieľom: stanoviť nové štandardy.

Read more
 • Adaptívny M podvozok

  Adaptívny M podvozok sa dokáže prispôsobiť povahe cesty a jazdnej situácii. Okrem toho môže vodič elektronicky meniť charakteristiku podvozka pomocou Ovládača jazdného zážitku a takto si kedykoľvek zvoliť preferovaný charakter jazdy – od komfortného po extrémne športový s ostrým handlingom.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic umožňuje dosahovať priame a agilné reakcie kolies na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od uhla natočenia volantu. To zlepšuje handling pri dynamickej jazde a uľahčuje pomalé manévrovanie, parkovanie a odbočovanie.

 • BMW xDrive s M Šport diferenciálom

  Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne prerozdeľuje hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá, pre maximálnu trakciu, jazdnú stabilitu a bezpečnosť v každej jazdnej situácii. Okrem toho tiež zlepšuje jazdné vlastnosti tým, že elektronicky riadeným presmerovaním pohonu potláča nedotáčavosť alebo pretáčavosť v zákrutách. M Šport diferenciál optimalizuje trakciu a stabilitu pri vysoko dynamickej jazde alebo na rozdielnych povrchoch cesty.

TOP FORMA V NAJLEPŠEJ FORME.

Špecifické M Performance dizajnové prvky podčiarkujú exkluzivitu BMW X4 M40i hneď na prvý pohľad. Väčšie vzduchové vstupy, obličky a kryty zrkadiel v povrchovej úprave Cerium Grey sú jasným signálom športových ambícií. Silu osobnosti podporujú 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, zatiaľ čo exkluzívne koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome pritiahnu pohľady aj k zadným partiám. Logá M na predných bočných paneloch spolu s označením modelu vzadu, takisto vo farbe Cerium Grey, dotvárajú celkový dojem vrcholového atléta.

NASADNITE A DOMINUJTE.

M Šport balík, súčasť štandardnej výbavy, udeľuje BMW X4 M40i dynamiku, ktorá pokračuje aj do interiéru. Od M koženého volantu cez M Performance špecifické prístroje a obkladové lišty, až po M opierku pre nohu vodiča – športovosť je tu zjavná z každého detailu.

Read more

Obrat v každom smere.

M kožený volant, vrátane multifunkčných tlačidiel, emblému M a integrovaného čelného airbagu vodiča, má špecifický trojramenný dizajn. Jeho veniec, potiahnutý kožou Walknappa Black s čiernym prešívaním, je vybavený opierkami na palce a poskytuje športovo priamy pocit z riadenia.
Read more

Vynikajú funkčnosťou aj dizajnom.

Predné športové sedadlá poskytujú viacero možností manuálneho nastavovania, vrátane šírky operadla, pozdĺžnej pozície a uhla sedáku aj operadla. Vďaka výraznejším bočniciam sedákov aj operadiel poskytujú excelentnú ergonómiu a garantujú vysokú mieru bočnej opory.
Read more

Športová charizma.

Stredová konzola je vybavená farebnou plaketou M namiesto označenia modelového radu v prednej časti, čo zvýrazňuje športovú atmosféru v interiéri a poukazuje na dynamické jazdné kvality vozidla.
Read more

VÝKONNÝ VÝBOR.

M Performance automobily.

VÝKONNÝ VÝBOR.

M Performance automobily.

OBRÁZKY A VIDEÁ.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty označené indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty označené indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.