INTELIGENTNÍ SPOLOČNÍCI NA CESTÁCH.

Asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot v BMW X5.

Tí najlepší kopiloti, akých si len môžete priať. Asistenčné systémy vodiča v BMW X5 majú jeden hlavný cieľ – zaistiť, aby ste si mohli vychutnať uvoľňujúcu jazdu a bezpečne doraziť do cieľa.

Zistiť viac

ASISTENT PRE HUSTÚ PREMÁVKU.

ASISTENT PRE HUSTÚ PREMÁVKU.

Asistenčný systém pre jazdu počas zhustenej premávky zmierni zaťaženie vodiča v monotónnych jazdných situáciách. Pri rýchlostiach do 60 km/h nechá vozidlo „plávať s prúdom“ ostatnej premávky, vďaka čomu sa hustá doprava stáva menej stresujúcou. Systém automaticky udržiava vzdialenosť od vozidla pred vami a reguluje vašu rýchlosť až do úplného zastavenia. Zároveň udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu, pod podmienkou, že vodič nechá aspoň jednu ruku na volante. Vozidlo sa dokáže automaticky rozbehnúť aj po fáze státia s trvaním až do 30 sekúnd. Toto je ďalší dôležitý míľnik na ceste k plne automatickej jazde. *

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta všetky informácie, relevantné pre jazdu, priamo do zorného poľa vodiča, čím mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazenie obsahuje údaje ako napríklad aktuálna rýchlosť jazdy, alebo – v závislosti od výbavy – navigačné tipy, informácie od systému Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania, zoznamy telefónnych kontaktov alebo položiek v zábavnom systéme, spolu s informáciami a varovnými hláseniami od rozličných asistenčných systémov vodiča. Ikony sa premietajú na čelné sklo vo vysokom plnofarebnom rozlíšení. Projekcia sa javí, ako keby sa vznášala nad hranou prednej kapoty približne 2,3 metra pred vozidlom. Toto umiestnenie, spolu s možnosťou regulovať jeho presnú pozíciu na výšku, umožňuje vodičovi zaregistrovať informácie rýchlo, pohodlne a s minimálnym rozptýlením. Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam, s odlišným režimom pre deň a noc. Vodič si zároveň môže zvoliť rozsah informácií, ktoré sa zobrazia spolu s aktuálnou rýchlosťou jazdy a varovnými hláseniami.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional disponuje prehľadným dizajnom a špičkovým funkčným arzenálom: Jednoducho ovládateľná navigácia s displejom iDrive a ovládačom iDrive Touch Controller obsahuje aj hands-free funkciu, USB rozhranie a hlasové ovládanie. Ďalšie súčasti výbavy: Rádio BMW Professional s DVD mechanikou a pamäťovou kapacitou 20 GB pre audio súbory. Integrovaný 10,25-palcový farebný LCD displej s funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je vytvorený pre optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť. Intuitívny prístup k funkciám je možný pomocou ovládača iDrive Touch Controller s dotykovou plochou, ktorá umožňuje priamo prstom vpisovať adresy navigačných cieľov. Alternatívne je možné systém ovládať aj pomocou tlačidiel priamej voľby menu, ôsmimi funkčnými predvoľbami alebo hlasovým ovládaním. Hlavné menu má formu šiestich okien so živým obsahom. Vďaka trojrozmernému mapovému zobrazeniu, vrátane satelitných obrázkov, ako aj vďaka fotorealistickému zobrazeniu konkrétnych objektov, sa navigácia stáva atraktívnym vizuálnym zážitkom.

Aktualizácia máp je dostupná u predajcov BMW na obdobie troch rokov bez licenčných poplatkov. V rámci BMW ConnectedDrive je vo vybraných európskych krajinách k dispozícii automatická aktualizácia máp, až štyrikrát do roka. Podrobnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu funkčnosti na Slovensku vám poskytne váš miestny predajca BMW.

iDRIVE TOUCH CONTROLLER

iDRIVE TOUCH CONTROLLER

Ovládač iDrive Touch Controller (súčasť navigačného systému Professional) vám umožní pohodlne ovládať systém iDrive len jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche integrovanej v ovládači dokážete jednoducho vkladať informácie, napríklad ciele do navigácie tak, že priamo píšete prstom písmená. Môžete ho používať aj na získanie prístupu k širokej ponuke funkcií a nastavení vrátane listovania v zoznamoch. Dotykové ovládanie je jednoduché a intuitívne – ide o mimoriadne cenného pomocníka pre vodiča, keďže takmer vôbec neruší koncentráciu pri jazde. Všetky funkcie prístupné ovládačom iDrive Touch Controller sa prakticky zobrazujú na displeji systému iDrive.

BMW NIGHT VISION S FUNKCIOU DYNAMIC LIGHT SPOT.

BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot dokáže v noci odhaliť a osvetliť ľudí aj väčšie zvieratá – dokonca aj na veľkú vzdialenosť.
Infračervená kamera namontovaná v mriežke chladiča vozidla BMW prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. Inteligentný systém varovania s dobrým výhľadom: len čo systém infračervených senzorov zaregistruje v tme chodcov alebo zvieratá na možnom kolíznom kurze s vozidlom, namieri na ne dva nezávisle ovládané lúče systému Dynamic Light Spots, ale bez toho, aby ich nepríjemne oslnil. Osvetlenie efektívne varuje vodiča aj chodca pred potenciálne nebezpečnou situáciou.
Vodič dostáva v danej kritickej situácii aj ďalšie upozornenia na plnofarebnom BMW Head-Up displeji a takisto aj na prístrojovej doske, ak je zapnutá termovízia. Ak je hrozba stretu s chodcom alebo zvieraťom akútna, zaznie zvukové upozornenie a brzdy sa pripravia na okamžitú reakciu. BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot sú súčasťou inovácií BMW ConnectedDrive.

PARKOVACÍ ASISTENT.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Najnovšia generácia komfortu pri parkovaní.

Parkovací asistent vám uľahčí nájdenie vhodného parkovacieho miesta a aktívne vám pomôže zaparkovať.
Plne automatický parkovací asistent predstavuje najnovšiu generáciu komfortu parkovania v BMW. V tejto verzii systém sám zaradí prevodový stupeň pre jazdu dopredu alebo dozadu, prevezme kontrolu nad riadením a podľa potreby ovláda aj zrýchľovanie a brzdenie. Pred samotným parkovacím manévrom vodič iba zapne smerovku a drží stlačené tlačidlo PDC počas celého procesu parkovania, pričom sleduje okolie vozidla pomocou automaticky aktivovanej cúvacej kamery. Po dokončení manévra systém automaticky zaradí režim P na prevodovke. Pri jazde rýchlosťou do 35 km/hod. a vo vzdialenosti najviac 1,5 metra od radu stojacich vozidiel ultrazvukové senzory vo vozidle BMW hľadajú dostatočnú medzeru na pozdĺžne zaparkovanie a výsledok zobrazujú na ovládacom displeji.

KAMEROVÉ SYSTÉMY.

Vychutnajte si výhľad: v BMW X5 vám integrované kamerové systémy ponúkajú lepší výhľad, napríklad z výjazdov alebo v náročnej dopravnej situácii.

 • Surround View

  Surround View poskytuje podporu pri parkovaní a manévrovaní v tesných priestoroch. Za týmto účelom zobrazuje oblasť po stranách vozidla a za ním na displeji systému iDrive z vtáčej perspektívy (360° Top View).

 • Side View

  Súčasťou systému je aj funkcia Side View, ktorá poskytuje podporu v neprehľadných situáciách (napr. na výjazdoch či neprehľadnej križovatke). Dve digitálne kamery na ľavej a pravej strane prednej časti vozidla sledujú situáciu zboku a zobrazia ju na ovládacom displeji. Vďaka tomu uvidíte premávku prichádzajúcu zo strán a budete vedieť adekvátne reagovať.

 • Zadná cúvacia kamera

  So zadnou cúvacou kamerou získate prehľad o priestore za vozidlom na ovládacom displeji pri manévrovaní a parkovaní. Zlepšuje prehľad pri cúvaní do rýchlosti 20 km/hod., napríklad pri parkovaní. Interaktívne vodiace čiary vás informujú o tom, či je zvolené parkovacie miesto dostatočne veľké pre vozidlo, a pomáhajú vám parkovať zobrazením farebných plôch na ovládacom displeji. V kombinácii s ťažným zariadením dokáže cúvacia kamera pomôcť aj pri pripájaní prívesu, vďaka funkcii na priblíženie obrazu.
  Môžete prepínať medzi troma zobrazeniami: zadná cúvacia kamera, Surround View a Side View. Vybrané zobrazenie sa potom premietne na ovládacom displeji.

BMW SELECTIVE BEAM

BMW Selective Beam zvyšuje komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť v tme a neoslepuje ostatných vodičov.
Systém deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Dosah svetiel vyše 400 m je zárukou včasnej detekcie rizika oslnenia a zároveň aj výbornej viditeľnosti v smere jazdy.