ŠITÉ NA MIERU VAŠIM POTREBÁM.

Komfort vo vozidle BMW X5.

ŠITÉ NA MIERU VAŠIM POTREBÁM.

Komfort vo vozidle BMW X5.

ŠITÉ NA MIERU VAŠIM POTREBÁM.Komfort vo vozidle BMW X5.

Pôžitok z jazdy je aj otázka komfortu. V BMW X5 si vždy vychutnáte maximálny komfort sedenia, dokonalú hudbu a tú najlepšiu zábavu.

Read more

FUNKČNOSŤ.

Množstvo miesta na všetko: preprava ťažkých ani objemných predmetov v BMW X5 nie je problém – vďaka mnohým praktickým a priestorovo úsporným riešeniam.

 

Zvonka aj zvnútra je BMW X5 mimoriadne všestranné. Napríklad vďaka dvojdielnemu veku batožinového priestoru: horná časť sa vyklápa vysoko a umožňuje pohodlne ukladať alebo vyberať menšie a ľahšie predmety. Dolná časť veka vytvára plochu rovnobežnú s dnom batožinového priestoru, na ktorú môžete batožinu najskôr len položiť, a potom zasunúť do vozidla.

 

K ťažnému zariadeniu sa dá pripojiť príves s hmotnosťou do 2,7 až 3,5 tony (podľa motorizácie) a navyše je mimoriadne bezpečné: stabilizačný systém prívesu rozozná, keď sa príves nebezpečne rozkýva, a aktivuje brzdy ťažného vozidla aj prívesu na rýchle obnovenie stability.

 

Všestrannosť sa rovnako predvedie aj v interiéri. Operadlo zadného sedadla sa dá sklopiť v pomere 40:20:40 a umožní tak maximalizovať priestor pre pasažierov či batožinu. Doplnkový balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov zvyšuje praktickosť vozidla mnohými inteligentnými možnosťami na bezpečné uloženie menších aj väčších predmetov. Patrí sem napríklad priehradka na okuliare, háky, siete a kotviace koľajnice s okami v batožinovom priestore.

KOMFORT.

Faktor dobrého pocitu je zaručený: komfort a funkcie vo vozidle BMW X5.

KOMFORT.

Faktor dobrého pocitu je zaručený: komfort a funkcie vo vozidle BMW X5.

SYSTÉM BANG & OLUFSEN HIGH END SURROUND SOUND.

Systém Bang & Olufsen High End Surround Sound, vybavený novým digitálnym zvukovým procesorom Dirac Dimensions, produkuje špičkový zvuk, ktorým dokonale napĺňa priestor.
Má spolu 16 reproduktorov vrátane automaticky výsuvného stredového reproduktora na palubnej doske a hudobný výkon 1 200 W. Tento reproduktor je osadený strednopásmovým meničom s technológiou akustickej šošovky pre rovnako kvalitný zvuk na každom mieste v kabíne.
Na výber sú dve zvukové kulisy: „Studio“ pre dokonale čistý autentický zvuk a „Expanded“ pre subjektívne zväčšenie akustického priestoru. Osvetlenie krytu jednotlivých reproduktorov vytvára integrovaný audiovizuálny zážitok.
Systém Bang & Olufsen High End Surround Sound je k dispozícii len v kombinácii s výbavou TV funkcia alebo s navigačným systémom Professional.

MULTIFUNKČNÝ PRÍSTROJOVÝ DISPLEJ.

Multifunkčný prístrojový displej s technológiou Black Panel a uhlopriečkou 10,25 palca poskytuje mimoriadne atraktívnu vizualizáciu ikonických kruhových prístrojov BMW. Zároveň pomáha vodičovi sústrediť sa na cestu pred sebou – zobrazuje len relevantné informácie a zbytočne vodiča nerozptyľuje.

Prístrojový displej ponúka tri rôzne režimy zobrazenia, každý so špecifickou grafikou, farebnou schémou a obsahom: COMFORT, ECO PRO a SPORT. Režim COMFORT si do veľkej miery zachováva dobre známy dizajn. Režim ECO PRO sa vyznačuje modrými odtieňmi a ukazovateľom EfficientDynamics a indikátorom bonusového dojazdu, ktoré vodičovi pomáhajú dosahovať maximálne efektívny štýl jazdy. Režim SPORT pre zmenu vychádza z odtieňov červenej farby a ponúka informácie súvisiace s výkonom motora.

Multifunkčný prístrojový displej umožňuje zobraziť aj navigačné informácie vrátane odporúčaní od asistenta predvídania trasy a funkcií systému zábavy či ovládania telefónneho zoznamu.

SEDADLÁ.

Bez ohľadu na to, kam sa v BMW X5 posadíte, vždy to budú prémiové sedadlá – vďaka zvýšenej pozícii sedenia vpredu a takmer bezhraničnej flexibilite sedadiel vzadu.
Vodič a predný spolujazdec v BMW X5 si môžu vychutnať nielen zvýšenú pozíciu sedenia typickú pre modely X, ale aj príplatkové komfortné sedadlá. Horná časť operadla, šírka operadla, opierka stehien a opierka hlavy sa dajú elektricky nastavovať na zníženie telesného napätia, spomalenie nástupu únavy a všeobecne vysoký komfort sedenia.
Zadné sedadlá delené v pomere 40:20:40 sa dajú sklopiť variabilne podľa toho, koľko pasažierov alebo batožiny potrebujete odviezť. Batožinový priestor sa dá zväčšiť až na veľkorysých 1 870 litrov.
Príplatkové komfortné sedadlá vzadu majú mimoriadne komfortné čalúnenie a dajú sa samostatne nastavovať viacerými smermi. Napríklad uhol sklonu dvoch krajných operadiel sa dá meniť v šiestich rozličných pozíciách, v celkovom rozsahu 10 stupňov. Komfortné sedadlá, delené v pomere 60:40, sa dajú aj pozdĺžne posúvať v rozsahu 80 mm. To umožňuje zvoliť si viac miesta pre nohy, alebo pre batožinu. Zadné operadlo sa dá sklopiť celé, alebo v pomere rozdelenia 40:20:40.

SYSTÉM ZÁBAVY PRE ZADNÉ SEDADLÁ PROFESSIONAL.

SYSTÉM ZÁBAVY PRE ZADNÉ SEDADLÁ PROFESSIONAL.

Tá najlepšia zábava.

Zábavný systém pre zadné sedadlá Professional ponúka vynikajúce rozptýlenie pre zadných pasažierov na dvoch samostatných obrazovkách. Dodatočný Blu-ray prehrávač s HDMI pripojením vzadu umožňuje každému z pasažierov sledovať odlišný film na jednej z dvoch 10,2-palcových obrazoviek s rozlíšením 1280 x 720 pixelov.

Zároveň môžu sledovať televízne programy, surfovať po internete alebo využiť ďalšie online služby (v závislosti od zmluvy s používateľom služieb), pripojiť MP3 prehrávače, herné konzoly a ďalšie zariadenia. Zvuk sa prehráva cez reproduktory alebo slúchadlá, vrátane možnosti použitia bezdrôtových. Zábavný systém pre zadné sedadlá Professional sa pohodlne ovláda diaľkovým ovládaním alebo cez menu so šiestimi individuálne konfigurovateľnými oknami so živým obsahom v oblastiach Navigácia, Médiá, Komunikácia, ConnectedDrive, Moje vozidlo a Správy. Pasažierom ponúka prístup dokonca aj k navigačným funkciám, pre plánovanie a odporúčanie trasy (ak je navigačný systém vo výbave).

BALÍK SERVICE INCLUSIVE

BALÍK SERVICE INCLUSIVE

Združený balík servisu a údržby pre vás.

BMW Service Inclusive je prvý krok k neobmedzenej radosti z jazdy. Tento servisný balík pokrýva všetky potrebné servisné práce a údržbu.
S balíkom BMW Service Inclusive zákazník získava nárok na pravidelný servis a údržbu počas zvolenej doby alebo najazdených kilometrov, a to na celom svete. Patria sem: výmena motorového oleja vrátane dolievania (podmienkou je pravidelná výmena oleja v autorizovanom servise BMW), mikrofilter, palivový filter, vzduchový filter a sviečky zapaľovania, výmena brzdovej kvapaliny, kontrola vozidla a iné úkony podľa servisnej dokumentácie.