SILNÉ A EXPRESÍVNE.

Dizajn BMW X5.

SILNÉ A EXPRESÍVNE.

Dizajn BMW X5.

Silný charakter je okamžite rozoznateľný. Už od prvého okamihu, kedy sa naň pozriete, BMW X5 uchváti vašu pozornosť – a udrží si ju. A keď doň nastúpite, vychutnáte si každý kilometer v tom najkvalitnejšom kokpite. Napríklad zvýšená pozícia sedenia poskytuje optimálny výhľad na cestu pred vami – a na vysokokvalitné materiály interiéru.

SILNÉ A EXPRESÍVNE.Dizajn BMW X5.

Silný charakter je okamžite rozoznateľný. Už od prvého okamihu, kedy sa naň pozriete, BMW X5 uchváti vašu pozornosť – a udrží si ju. A keď doň nastúpite, vychutnáte si každý kilometer v tom najkvalitnejšom kokpite. Napríklad zvýšená pozícia sedenia poskytuje optimálny výhľad na cestu pred vami – a na vysokokvalitné materiály interiéru.

Zistiť viac

DIZAJN EXTERIÉRU.

S jednoznačne dynamickými proporciami je BMW X5 tretej generácie okamžite rozoznateľné ako model BMW radu X. Má však aj niekoľko nových dizajnových prvkov, ktoré ešte výraznejšie zdôrazňujú majestátnosť vzhľadu a bezkonkurenčnú všestrannosť.
Jedným z dôležitých aspektov optimalizovaného dizajnu je zameranie na aerodynamiku. Vďaka atraktívnym prvkom na prednej časti, na bokoch a takisto vzadu sa opäť potvrdila dokonalá harmónia formy a funkčnosti. Vzduchové clony v prednom nástavci a novovyvinuté výduchy Air Breather za prednými kolesami zdôrazňujú športový charakter vozidla BMW X5 – a zároveň pomáhajú znižovať spotrebu paliva aj emisie CO2.
Aerodynamické tvary pokračujú aj smerom dozadu. Nový prvok Air Blade na D-stĺpikoch nielen opticky rozširuje karosériu, ale takisto aj optimalizuje jej obtekanie vzduchom.
Predná časť BMW X5 získala impozantný vzhľad vďaka plochému širokému dizajnu dvojitej mriežky chladiča. Mriežka chladiča a svetlomety sú navzájom prepojené, z čoho vzniká dojem jednoliateho celku zvýrazňujúceho široký rozchod kolies vozidla. Malá vzdialenosť medzi A-stĺpikmi a prednou nápravou zároveň posúva vizuálny stred vozidla viac dopredu, čím sa zdôrazňuje pohon všetkých štyroch kolies.

DIZAJN.

Dokonalá kombinácia silnej dynamiky, majestátneho športového charakteru a exkluzívnej elegancie: to je dizajn BMW X5.

DIZAJN.

Dokonalá kombinácia silnej dynamiky, majestátneho športového charakteru a exkluzívnej elegancie: to je dizajn BMW X5.

DIZAJN INTERIÉRU.

Koža špičkovej kvality, rafinované povrchy, ambientné osvetlenie a maximálny komfort: ponorte sa do exkluzívnej atmosféry interiéru BMW X5.

  • Elegantná a príjemná atmosféra

    Zatiaľ čo karosériu BMW X5 charakterizuje impozantný zjav, interiéru dominuje sofistikovaná elegancia. Vodorovné línie a kontrastujúce povrchy zvýrazňujú dojem priestrannosti. Špičkové materiály a povrchy interiéru kombinované s výberom tých najkvalitnejších čalúnení, farieb a ambientným osvetlením vytvárajú neprekonateľne dobrý pocit.

  • Prehľadný dizajn kokpitu

    Dôležitú úlohu v interiéri BMW X5 zohráva aj prehľadnosť. Zvýšená pozícia sedenia, ktorá je typická pre BMW radu X, zaručuje najlepší možný výhľad z vozidla všetkými smermi. Všetky ovládacie prvky vrátane nového dotykového ovládača iDrive Touch Controller s doplnkovým navigačným systémom Professional a voľne stojacim ovládacím displejom sú orientované na vodiča. Štandardným prvkom výbavy na zvýšenie komfortu a bezpečia je vnútorné spätné zrkadlo s funkciou automatického stmievania.

ATMOSFÉRA.

Hneď po nasadnutí do BMW X5 vám to bude úplne jasné: absolútna dokonalosť vzniká súhrou všetkých detailov. Priestranný luxusný interiér charakterizujú starostlivo vyberané a dokonale spracované materiály tej najvyššej kvality.
Ušľachtilá koža zladená s elegantnými obkladmi spolu s individuálne nastaviteľnými možnosťami osvetlenia, ktoré ponúka doplnkový balík svetelného dizajnu, vytvárajú maximálne exkluzívnu atmosféru.
Elektricky nastaviteľné pohodlné sedadlá pre vodiča a spolujazdca vpredu pomáhajú zabezpečiť príjemnú cestu bez únavy a k dispozícii sú v rámci doplnkovej výbavy. Vysokokvalitný samostatný displej systému iDrive a doplnkový Bang & Olufsen High End Surround Sound systém s excelentnou akustikou menia jazdu v BMW X5 na zážitok pre všetky zmysly.

DIZAJN SVETIEL.

Balík osvetlenia obsahuje rôzne LED svetelné zdroje pre väčší komfort vo vnútri aj mimo vozidla. Vodiča vo veľkolepom štýle uvíta „svetelný koberec“ pred vozidlom.

Ambientné osvetlenie podčiarkne atmosféru interiéru v štýle luxusného salónika. Deväť preddefinovaných svetelných dizajnov v modrej, bielej a oranžovej farbe naplní kabínu upokojujúcou kombináciou v podaní priamych a nepriamych svetelných zdrojov. Ďalšie prvky ambientného osvetlenia sa nachádzajú napríklad na interiérových lištách, v priestoroch pre nohy vpredu aj vzadu a v odkladacích priestoroch aj paneloch dverí. Vzadu sú nainštalované praktické čítacie svetlá. Dodatočné LED svetlá na exteriéri zvyšujú praktickosť a komfort každodenného využívania, napríklad osvetlením okolia vozidla z vonkajších kľučiek dverí, ktoré sa aktivuje pri nastupovaní a vystupovaní.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Farba, ktorú produkujú adaptívne LED svetlomety, je podobná dennému svetlu. Distribúcia svetla sa mení automaticky v závislosti od rýchlosti jazdy vozidla a uhla natočenia volantu.
Adaptívne LED svetlomety pozostávajú z akcentových svetiel, LED svetelných prstencov, tlmených svetiel, systému BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu), LED hmlových svetlometov, odbočovacích svetiel, smeroviek, denných svetiel a adaptívnych svetlometov s variabilnou distribúciou. Všetky funkcie sú bez výnimky vybavené technológiou LED.
Distribúcia svetla sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a natočeniu volantu. Obzvlášť jasné svetlo je podobné dennému a optimálne a rovnomerne osvetľuje cestu, čím zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a menšiu únavu počas jazdy. Štyri LED svetelné prstence dodávajú svetlám typický vzhľad, dokonca aj za denného svetla.