MAXIMALIZUJE VÝHODY.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X5.

MAXIMALIZUJE VÝHODY.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X5.

MAXIMALIZUJE VÝHODY.Jazdná dynamika a efektivita BMW X5.

Dynamika BMW X5 zaručí zábavu pri každej jazde – pri každom manévri a v každej rýchlosti. V úzkych zákrutách zaistia asistenčné systémy vodiča vynikajúcu jazdnú stabilitu, či už na horách alebo pri vysokých rýchlostiach. BMW X5 zároveň zaujme vynikajúcou efektivitou vďaka sofistikovanej aerodynamike, úsporným motorom a početným opatreniam od BMW EfficientDynamics – najmä BMW X5 xDrive40e iPerformance s technológiou eDrive.

Zistiť viac

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Či už je cieľom maximálny výkon alebo minimálna spotreba, BMW sa vždy zameriava na zabezpečenie neodmysliteľnej radosti z jazdy, ktorá je taká typická pre vozidlá tejto značky. BMW EfficientDynamics je stratégia, ktorú sme v BMW vyvinuli s cieľom minimalizovať spotrebu paliva aj emisie CO2 a zároveň zvýšiť dynamiku a radosť z jazdy.

Je to komplexný balík technológií, ktorý obsahuje pohonnú sústavu, manažment energie a celú koncepciu vozidla v každom BMW. Inteligentná kombinácia pohonu s motorom BMW TwinPower Turbo a elektromotorom prináša vyšší výkon pri nezmenenej spotrebe paliva. Optimalizovaná aerodynamika prispieva k ďalšiemu zvýšeniu efektivity, tak ako aj koncepcia BMW EfficientLightweight, ktorá súčasne znižuje hmotnosť a zároveň zvyšuje pevnosť vozidla vďaka použitiu tých správnych materiálov v tých správnych komponentoch. To len potvrdzuje impozantnú vedúcu pozíciu BMW v oblasti inovácií. Ide o komplexný balík technológií vrátane inteligentného manažmentu energie a doplnkového ECO PRO režimu, ktorý pomáha vodičovi jazdiť štýlom zameraným na optimálnu spotrebu paliva.

 • Emisná norma EU6

  Priekopnícke technológie v motoroch BMW X5 už dnes umožňujú spĺňať prísnu emisnú normu EU6.
  Motory BMW boli vždy o krok pred svojou dobou. Už od roku 1917 sú jadrom odbornosti značky BMW. Obzvlášť pozoruhodným spôsobom to dokazujú aj motory v BMW X5. Vďaka vysokému výkonu, spontánnym reakciám a príkladnej kultúre chodu spĺňajú tie najvyššie požiadavky na jazdný komfort.
  Ďalším dôvodom na sebavedomý pohľad do budúcnosti je technológia BMW BluePerformance, ktorá je štandardná pre všetky naftové motory. Vďaka tejto technológii sa podarilo výrazne optimalizovať emisie naftových agregátov. Okrem filtra pevných častíc a oxidačného katalyzátora je ich špecifickým prvkom aj zásobníkový katalyzátor NOx, ktorý znižuje podiel oxidov dusíka vo výfukových plynoch. Na redukciu oxidov dusíka sa používa aj ďalšia technológia: katalyzátor typu SCR (Selective Catalytic Reduction – selektívna katalytická redukcia) s vstrekovaním roztoku močoviny AdBlue. Chemickou reakciou, ktorá sa aktivuje vstrekovaním roztoku močoviny AdBlue, sa výrazne znižuje podiel oxidov dusíka. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaše vozidlo je jedno z najčistejších naftových automobilov na svete, ktoré spĺňa prísnu emisnú normu EU6.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Na vrchole svojho výkonu: objavujte neporaziteľnú jazdnú dynamiku BMW X5.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Na vrchole svojho výkonu: objavujte neporaziteľnú jazdnú dynamiku BMW X5.

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC.

8-stupňová prevodovka Steptronic definuje nový štandard komfortu, dynamiky a efektivity a patrí ku kľúčovým prvkom filozofie BMW EfficientDynamics.
Obzvlášť starostlivo vyladené odstupňovanie prevodov umožňuje optimálny prenos sily – od nízkych až po najvyššie otáčky. Vďaka tomu sa výrazne znižuje spotreba paliva a vy si budete môcť vychutnať ešte športovejší a dynamickejší výkon.
Najmä pri rýchlej jazde vysoký počet prevodov znižuje otáčky motora, čím pomáha nielen znižovať spotrebu, ale zároveň aj redukuje hlučnosť motora. Významným faktorom je menič krútiaceho momentu, dokonca aj v režime manuálneho radenia. V kombinácii s krátkymi intervalmi otáčok a precíznym vyladením prevodovky poskytuje vysokú mieru komfortu radenia a podstatne nižšiu hlučnosť.

100 % ŠPORTOVÉ.

Doplnky ako balíky adaptívneho podvozka* zdôraznia športový charakter a komfort vášho BMW X5. Keď si vyberiete jeden z balíkov adaptívneho podvozka*, môžete sa rozhodnúť pre väčší jazdný komfort, zvýšenú dynamiku alebo pre najefektívnejšiu kombináciu oboch týchto vlastností.

* Podvozkové balíky Dynamic a Professional nie sú k dispozícii pre motorické verzie 30d a 40d.

 • Balíky adaptívneho podvozka.

  BMW X5 jazdí rovnako suverénne ako vyzerá – obzvlášť s doplnkovými balíkmi adaptívneho podvozka. Či už chcete športový charakter alebo komfort, tieto balíky garantujú najlepšie možné jazdné vlastnosti v každej situácii.

 • Komfort

  Maximálny komfort jazdy pri zachovaní typických jazdných vlastností BMW: Adaptívny podvozkový balík Comfort vám umožní individuálne nastaviť podvozok a reakcie tlmičov za každých okolností. Vzduchové pruženie zadnej nápravy garantuje neustále vysokú mieru jazdného komfortu bez ohľadu na hmotnostné zaťaženie vozidla.
  Ak sa vám žiada dynamickejšie ladenie podvozka, ovládač jazdných zážitkov vám ponúka doplnkové režimy Sport a Sport+.

 • Dynamic

  Adaptívny podvozkový balík Dynamic vám umožní ešte presnejšie optimalizovať dynamický potenciál vozidla. Systém Dynamic Performance Control, obsiahnutý v tomto balíku, spolu so systémom Dynamic Drive, garantujú celkovo veľmi športovú jazdu príznačnú neutrálnymi reakciami vozidla v zákrutách a minimálnym nakláňaním karosérie – a to všetko pri zachovaní vysokého komfortu jazdy.

 • Professional

  To najlepšie z oboch svetov ponúka aktívny podvozkový balík Professional, ktorý kombinuje prvky adaptívneho podvozkového balíka Comfort a adaptívneho podvozkového balíka Dynamic, pre maximálny jazdný komfort a výnimočnú jazdnú dynamiku.

 • Adaptívny podvozok M

  Zvýšená jazdná dynamika: adaptívny podvozok M vyťaží z vášho vozidla maximum. Výbava zahŕňa adaptívny podvozok a vzduchové odpruženie zadnej nápravy, s nastavením pre mimoriadne športovú odozvu pri jazde. Adaptívny podvozok M je dostupný len ako súčasť balíka M Šport.

BMW xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

AERODYNAMICKÉ.

Dizajn tohto vozidla je poctou filozofii BMW EfficientDynamics. Aerodynamicky optimalizovaný predný nástavec a podlaha pod vozidlom sú inovatívne vylepšené a pomáhajú znižovať odpor vzduchu a spotrebu paliva.

 • Vzduchová clona a výduchy Air Breather

  Nástavec pod predným nárazníkom je významný konštrukčný prvok, ktorý stelesňuje filozofiu BMW EfficientDynamics. Integrované vzduchové clony vedú vzduch z dvoch zvislých otvorov a pozdĺž oblúkov blatníkov predných kolies. Zároveň ho aj zrýchľujú a prekryjú ním vonkajšiu stranu kolies ako „clonou“. A potom sú tu výduchy Air Breather, ktoré usmerňujú prúdenie vzduchu cez predné kolesá. Tieto inovatívne technológie znižujú turbulenciu a odpor vzduchu, čo vedie k zníženiu spotreby paliva.

 • Vzduchové klapky pred chladičom

  Automatické vzduchové klapky pred chladičom sa otvárajú a zatvárajú na základe signálov zo senzorov, ktoré neustále vyhodnocujú reálnu potrebu chladiť motor. Takto sa optimalizuje aerodynamika a zároveň skracuje doba zohrievania motora, čo vedie k zníženiu spotreby paliva.

 • Zadný spojler a prvky Air Blade

  Spojler na zadnej hrane strechy a prvky Air Blade, ktoré sú k nemu pripojené z bočnej strany, spoločne vytvárajú vysoko efektívnu tzv. „odtrhovú hranu“. Presne vedený prúd vzduchu je vďaka nim menej turbulentný a spomaľujúci efekt záporného tlaku je minimalizovaný.

REŽIM ECO PRO.

ECO PRO režim sa podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva dokáže v závislosti od jazdného štýlu postarať o zníženie spotreby paliva až do 20 %. Funkcia plachtenia, asistent predvídania trasy a ECO PRO trasa umožnia dosiahnuť úsporu ďalších 5 %.

S funkciou plachtenia sa motor odpojí od hnacieho ústrojenstva, takže vozidlo sa pohybuje iba svojou kinetickou energiou, bez spotreby paliva. Asistent predvídania trasy dokáže na základe údajov z navigačného systému identifikovať blížiace sa zákruty, zastavané oblasti, rýchlostné obmedzenia, výjazdy z diaľnice a následne vodičovi v predstihu odporučiť, kedy má prestať zrýchľovať. V závislosti od štýlu jazdy a dopravnej situácie zobrazuje ECO PRO trasa najefektívnejší navigačný itinerár. Palubný počítač k tomu pridá informáciu o palive, ktoré sa dá ušetriť jazdou po odporúčanej ECO PRO trase.