SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive vo vozidle BMW X6.

Dokonalý partner. BMW X6 vám uľahčí život. S inteligentnými systémami, ktoré vám poskytnú pomoc, keď ju potrebujete. Napríklad úplne automatický parkovací asistent a funkcia Surround View, ktoré vám pomôžu manévrovať v náročných situáciách. Pre maximálny komfort. Pre dokonalú bezpečnosť. A pre radosť z jazdy.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Okrem prvkov výbavy Driving Assistant, ako sú Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovanie s miernou aktiváciou bŕzd v meste, obsahuje výbava Driving Assistant Plus navyše aj Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go a Asistenta pre jazdu počas hustej premávky.

Aktívny systém udržiava rýchlosť nastavenú vodičom a bezpečný odstup od vozidla pred vami až do rýchlosti 210 km/hod. Vozidlo samo zrýchľuje aj brzdí a udržiava nastavený odstup až do prípadného úplného zastavenia v stojacej kolóne. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí a kolízne varovanie je zapnuté, vaše vozidlo BMW okamžite zareaguje. Systém funguje v etapách. Najskôr sa zobrazí varovný symbol, ten následne začne blikať spolu so zvukovým signálom a nakoniec sa aktivujú brzdy.*

Asistenčný systém pre jazdu počas zhustenej premávky zmierni zaťaženie vodiča v monotónnych jazdných situáciách. Pri rýchlostiach do 60 km/h nechá vozidlo „plávať s prúdom“ ostatnej premávky, vďaka čomu sa hustá doprava stáva menej stresujúcou. Systém automaticky udržiava vzdialenosť od vozidla pred vami a reguluje vašu rýchlosť až do úplného zastavenia. Poskytuje tiež pomoc pri riadení a udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu.*

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta všetky informácie, relevantné pre jazdu, priamo do zorného poľa vodiča, čím mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazenie obsahuje údaje ako napríklad aktuálna rýchlosť jazdy, alebo – v závislosti od výbavy – navigačné tipy, informácie od systému Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania, zoznamy telefónnych kontaktov alebo položiek v zábavnom systéme, spolu s informáciami a varovnými hláseniami od rozličných asistenčných systémov vodiča. Ikony sa premietajú na čelné sklo vo vysokom plnofarebnom rozlíšení. Projekcia sa javí, ako keby sa vznášala nad hranou prednej kapoty približne 2,3 metra pred vozidlom. Toto umiestnenie, spolu s možnosťou regulovať jeho presnú pozíciu na výšku, umožňuje vodičovi zaregistrovať informácie rýchlo, pohodlne a s minimálnym rozptýlením. Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam, s odlišným režimom pre deň a noc. Vodič si zároveň môže zvoliť rozsah informácií, ktoré sa zobrazia spolu s aktuálnou rýchlosťou jazdy a varovnými hláseniami.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Plne automatický Parkovací asistent predstavuje najnovšiu generáciu komfortu parkovania v BMW. V tejto verzii systém sám zaradí prevodový stupeň pre jazdu dopredu alebo dozadu, prevezme kontrolu nad riadením a podľa potreby ovláda aj zrýchľovanie a brzdenie. Pred samotným parkovacím manévrom vodič iba zapne smerovku a drží stlačené tlačidlo PDC počas celého procesu parkovania, pričom sleduje okolie vozidla pomocou automaticky aktivovanej cúvacej kamery. Po dokončení manévra systém automaticky zaradí režim P na prevodovke. Pri jazde rýchlosťou do 35 km/hod. a vo vzdialenosti najviac 1,5 metra od radu stojacich vozidiel ultrazvukové senzory vo vozidle BMW hľadajú dostatočnú medzeru na pozdĺžne zaparkovanie a výsledok zobrazujú na ovládacom displeji.

BMW NIGHT VISION S FUNKCIOU DYNAMIC LIGHT SPOT.

BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot dokáže v noci odhaliť a osvetliť ľudí aj väčšie zvieratá – dokonca aj na veľkú vzdialenosť.
Infračervená kamera namontovaná v mriežke chladiča vozidla BMW prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. Inteligentný systém varovania s dobrým výhľadom: len čo systém infračervených senzorov zaregistruje v tme chodcov alebo zvieratá na možnom kolíznom kurze s vozidlom, namieri na ne dva nezávisle ovládané lúče systému Dynamic Light Spot, ale bez toho, aby ich nepríjemne oslnil. Osvetlenie efektívne varuje vodiča aj chodca pred potenciálne nebezpečnou situáciou.
Vodič dostáva v danej kritickej situácii aj ďalšie upozornenia na plnofarebnom BMW Head-Up displeji a takisto aj na prístrojovej doske, ak je zapnutá termovízia. Ak je hrozba stretu s chodcom alebo zvieraťom akútna, zaznie zvukové upozornenie a brzdy sa dpripravia na okamžitú reakciu. BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot sú súčasťou inovácií BMW ConnectedDrive.

SURROUND VIEW.

Surround View pozostáva z kamerových systémov Top View, Panorama View a cúvacej kamery. Kamery vo vonkajších spätných zrkadlách a dve širokouhlé kamery, jedna vpredu a jedna vzadu, umožňujú dosiahnuť 360° prehľad o priestore v bezprostrednom okolí vozidla spolu s panoramatickým pohľadom na priestor pred a za vozidlom.
Top View poskytuje 360° panoramatický pohľad na priestor v bezprostrednom okolí vozidla a snímaný obraz využíva na vytvorenie počítačom generovaného pohľadu na vozidlo „z vtáčej perspektívy“ na uľahčenie manévrovania. Širokouhlá kamera funkcie Side View medzi mriežkami chladiča vpredu a širokouhlá cúvacia kamera vzadu vytvárajú panoramatický pohľad na priestor pred a za vozidlom. Asistent pre sledovanie premávky prichádzajúcej zo strán upozorní vodiča najskôr žltými pásmi na krajoch obrazovky a následne aj blikajúcim červeným výstražným trojuholníkom na premávku prichádzajú zo strán.
Kamerové systémy sa aktivujú pri zaradení spiatočky alebo po stlačení tlačidla PDC či Side View. Obraz z kamier je prenášaný na ovládací displej. Vodič si môže zvoliť zobrazenie cúvacej kamery, Top View alebo Panorama View. Funkcia Side View sa automaticky vypne, keď vozidlo prekročí rýchlosť 15 km/hod.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL A iDRIVE TOUCH CONTROLLER.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania. Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov vrátane databázy titulov. K dispozícii je aj online zobrazenie alternatívnych trás. Najpoužívanejšie POI (Points Of Interest, body záujmu) ako napríklad čerpacie stanice, hotely a podobné miesta, sú zobrazené v menu POI ako symboly, podľa frekvencie vyhľadávania. Vstavaný 10,2-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.

Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

Aktualizácie máp sú k dispozícii na tri roky bezplatne, prostredníctvom BMW partnera. V rámci BMW ConnectedDrive dokáže systém vo vybraných európskych krajinách mapy aktualizovať aj automaticky, počas obdobia troch rokov, s frekvenciou až štyrikrát do roka. *

* Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Navigačný systém Professional.

Pozrite si film o tejto príplatkovej výbave.

  • iDrive Touch Controller

    Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.