OHROMÍ KAŽDÝM POHYBOM.

Jazdná dynamika BMW X6.

OHROMÍ KAŽDÝM POHYBOM.

Jazdná dynamika BMW X6.

Ohromujúci dizajn BMW X6 je naozaj nezameniteľný. V konečnom dôsledku je však vždy rozhodujúca jediná otázka: Aký je to pocit uvádzať toto mocné vozidlo do pohybu? Podvozok BMW X6 stanovuje nové štandardy. BMW xDrive zaručuje vynikajúcu trakciu – bez ohľadu na počasie, bez ohľadu na povrch vozovky. Sprevádzaná je vynikajúcou smerovou stabilitou a svižnosťou, ktorá okamžite očarí. Medzi doplnky patria balíky adaptívnych podvozkov, ktoré ešte viac zvyšujú radosť z jazdy.

OHROMÍ KAŽDÝM POHYBOM.Jazdná dynamika BMW X6.

Ohromujúci dizajn BMW X6 je naozaj nezameniteľný. V konečnom dôsledku je však vždy rozhodujúca jediná otázka: Aký je to pocit uvádzať toto mocné vozidlo do pohybu? Podvozok BMW X6 stanovuje nové štandardy. BMW xDrive zaručuje vynikajúcu trakciu – bez ohľadu na počasie, bez ohľadu na povrch vozovky. Sprevádzaná je vynikajúcou smerovou stabilitou a svižnosťou, ktorá okamžite očarí. Medzi doplnky patria balíky adaptívnych podvozkov, ktoré ešte viac zvyšujú radosť z jazdy.

Zistiť viac

MAXIM: MAXIMÁLNY.

Objavte dizajn a jazdnú dynamiku BMW X6.

MAXIM: MAXIMÁLNY.

Objavte dizajn a jazdnú dynamiku BMW X6.

BMW xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

 • xDrive Status

  Presné informácie aj v zložitých situáciách: xDrive Status poskytne vodičovi dokonalý prehľad. Prístrojový panel a centrálny ovládací displej ponúkajú vodičovi prístup k informáciám súvisiacim s jazdou v teréne. Okrem dobre čitateľného kompasu (len v kombinácii s navigačným systémom Professional) poskytuje aj informácie o priečnom a pozdĺžnom naklonení – v stupňoch i vizuálnym 3D zobrazením vozidla.

PODVOZOK.

Impozantný: so širokým rozchodom a päťprvkovým zavesením zadnej nápravy BMW X6 presvedčí vynikajúcou priľnavosťou k vozovke. Zároveň je aj mimoriadne komfortné – bez zhoršenia dynamiky.

BALÍKY ADAPTÍVNEHO PODVOZKA.

Prispôsobte si podvozok BMW X6 svojim vlastným preferenciám. Na výber sú až štyri rôzne verzie.

 • Comfort

  Maximálny jazdný komfort s charakteristickou jazdnou dynamikou BMW: balík adaptívneho podvozka „Comfort“ umožňuje kedykoľvek individuálne prispôsobiť nastavenie charakteristiky odpruženia a tlmenia.

  Hlavné súčasti balíka adaptívneho podvozka „Comfort“ sú adaptívny podvozok a vzduchové odpruženie zadnej nápravy. Štandardné nastavenie je orientované na excelentný komfort tlmenia aj odpruženia a dá sa individuálne regulovať pomocou Ovládača jazdného zážitku. Charakteristika tlmičov sa mení pomocou systému adaptívneho podvozka. Vzduchové odpruženie zadnej nápravy ako ďalšia súčasť tohto balíka výbavy sa postará o zachovanie komfortu jazdy bez ohľadu na to, čo prepravujete.

  Ak požadujete dynamickejšie nastavenie podvozka, k dispozícii máte možnosť aktivovať režimy Sport alebo Sport+ pomocou Ovládača jazdného zážitku. Tieto režimy pritvrdia tlmiče a zaručia ostrejšie reakcie vozidla pri riadení a všeobecne športovejšie ovládanie.

 • Dynamic

  Špičková jazdná dynamika: balík adaptívneho podvozka „Dynamic“ umožňuje vodičovi dosahovať maximálnu možnú jazdnú dynamiku vozidla. Obsahuje systémy Dynamic Performance Control a Dynamic Drive, s ktorými zaručí vodičovi nekompromisne športovú jazdnú dynamiku pri súčasnom zachovaní maximálneho možného komfortu jazdy, s neutrálnou odozvou pri riadení a minimálnym nakláňaním karosérie v zákrutách.
  Dynamic Performance Control plynulo prerozdeľuje hnaciu silu medzi ľavé a pravé koleso zadnej nápravy. Napríklad v zákrute kvôli lepšej trakcii presmeruje krútiaci moment výslovne na kolesá na vonkajšom oblúku. Výsledkom je maximálna dynamika a optimálna stabilita. Dynamic Drive s aktívnymi stabilizátormi na oboch nápravách k tomu pridáva aj eliminovanie bočného nakláňania karosérie na takmer nepozorovateľnú úroveň.
  Balík adaptívneho podvozka „Dynamic“ v BMW X6 M50d je ladený ešte športovejšie.

 • Professional

  To najlepšie z oboch svetov: balík adaptívneho podvozka „Professional“ kombinuje súčasti oboch balíkov adaptívneho podvozka, „Comfort“ aj „Dynamic“ a prináša najvyšší možný komfort jazdy pri maximalizovaní jazdnej dynamiky. Nastavenia podvozka si môžete kedykoľvek individuálne prispôsobiť pomocou Ovládača jazdného zážitku.

  Na podporu dosiahnutia extrémne dynamickej jazdy sú k dispozícii viaceré inovatívne technológie. Napríklad Dynamic Performance Control prerozdeľuje výkon medzi ľavé a pravé koleso zadnej nápravy. Pri prechádzaní zákrutou posiela väčší krútiaci moment do kolesa na vonkajšej strane oblúka, ktoré má lepšiu trakciu. Výsledkom je maximálna dynamika a optimálna stabilita. Dynamic Drive s aktívnymi stabilizátormi na oboch nápravách k tomu pridáva aj eliminovanie bočného nakláňania karosérie na takmer nepozorovateľnú minimálnu úroveň.

  Minimalizované nakláňanie karosérie je žiadané najmä vtedy, keď si vodič želá dosiahnuť komfortnejšiu jazdu, pretože čím menej sa karoséria kýve do strán, tým je jazda príjemnejšia. Na nerovných cestách sa dá charakteristika podvozka pomocou adaptívneho podvozka nastaviť smerom k ešte vyššiemu komfortu jazdy. Vzduchové odpruženie zadnej nápravy ako ďalšia súčasť tohto balíka výbavy sa postará o zachovanie komfortu jazdy bez ohľadu na to, čo prepravujete.

 • Adaptívny podvozok M

  Zvýšená jazdná dynamika: adaptívny podvozok M využíva dynamický jazdný potenciál BMW X6 ešte výraznejšie. Adaptívny podvozok a vzduchové odpruženie zadnej nápravy sú ladené smerom k mimoriadne športovým jazdným vlastnostiam.

  Režimy Sport a Sport+ sa aktivujú Ovládačom jazdného zážitku. Vozidlu zaručujú obzvlášť dynamické ovládanie s tuhším nastavením tlmičov. Navyše zvyšujú ostrosť reakcií na pokyny volantom aj plynovým pedálom. V režime Sport+ sa zároveň aktivuje Dynamická kontrola trakcie (DTC), ktorá umožní ambiciózne dynamickú jazdu s kontrolovanými šmykmi. V BMW X6 M50d majú všetky režimy ešte o niečo športovejšiu základnú konfiguráciu.

  Pre pohodlnú jazdu na dlhé vzdialenosti nastavte režim Comfort.