Mission: Impossible – Fallout

BMW CONCEPT 4.

BMW Concept 4.

  To najlepšie z estetiky moderného kupé BMW.

  25.09.2019

  BMW Concept 4 predstavuje interpretáciu dlhodobého dizajnového jazyka značky BMW zameranú na budúcnosť. Spája emotívne nápaditý dizajn s prísľubom dynamiky, pridáva k nemu exkluzivitu a výnimočné jazdné vlastnosti a vystihuje tak to najlepšie z estetiky moderného kupé značky BMW.

   

  Dizajn modelu.

  Pozornosťna prednej časti pútajú najmä vertikálne orientované obličky masky chladiča: ich tvar a vzhľad sa odvolávajú na legendárne klasické modely ako BMW 328 či BMW 3.0 CSi, čím zdôrazňujú dlhú a úspešnú históriu značky BMW ako výrobcu výnimočných kupé.

   

  Horizontálne priečky mriežky chladiča s brúseným povrchom vytvárajú elegantný kontrast k športovému dizajnu prednej časti a dodávajú mriežke hĺbku a exkluzivitu.

   

  Prísne dvojité predné svetlomety s miernymi uhlami vytvárajú spolu s mriežkou chladiča výrazný vzhľad BMW so silnou identitou. Ich LED svetelné prvky nemajú sklenený kryt. Namiesto neho sú ako priestorovo a a plasticky zapracované do karosérie.

   

  BMW Concept 4 zobrazuje typické proporcie značky BMW v ich najmodernejšom formáte. Natiahnutá kapota, dlhý rázvor, splývajúca línia strechy a krátke previsy tvoria modernú, elegantnú a dynamickú líniu kupé.

   

  So siluetou s mimoriadne čistými povrchmi vytvára BMW Concept 4 výrazné tvary. Súhra napnutých plôch a malého množstva extrémne precíznych hrán vytvára nezvyčajný pocit emócií a dynamiky.

   

  Dlhá plynúca línia strechy sa jemne vnára do veka batožinového priestoru, čím blatníkom pridáva mimoriadny rozmer a športový vzhľad.

   

  Zadná časť vozidla BMW Concept 4 sa nachádza nízko nad vozovkou, čo je jasná výhoda športových vozidiel. Emócie vzbudia aj veľké plochy s minimom hrán a športové zameranie potvrdí aj to, že sa začínajú až za prednou časťou.

   

  Zadné LED svetlomety pozostávajú zo samostatných svetlovodivých prvkov, ktoré vytvárajú pre značku BMW typický tvar písmena L s výnimočnou grafikou bijúceho srdca ukrytého pod skleneným krytom. Tvary podčiarkujú športové horizontálne zameranie zadnej časti a zvýrazňujú svalnatý postoj na vozovke.

   

  Punc výnimočnosti zadnej časti dodáva výrazný difúzor zapracovaný do svalnatého zadného nárazníka. Jeho vertikálne lamely narúšajú čisté povrchy zadnej časti vozidla a vysielajú jasný odkaz o špičkovom športovom pôvode.

   

  Zistiť viac