Spustenie výroby nového BMW radu 8 Coupé v závode spoločnosti BMW Group v Dingolfingu

BMW I HYDROGEN NEXT.

BMW i Hydrogen NEXT.

  Doplnenie portfólia elektrifikovaných vozidiel o technológiu vodíkom poháňaných palivových článkov.

  27.09.2019

  Spoločnosť BMW Group, ako jeden z priekopníkov elektrickej mobility, sa zaoberá množstvom výziev spojených s mobilitou budúcnosti. Dokazuje to aj model BMW i Hydrogen NEXT s palivovými článkami.Spoločnosť BMW Group pracuje s predpokladom, že v budúcnosti bude vedľa seba existovať viacero druhov alternatívnych pohonov a nebude prevládať jedno riešenie, ktoré by pokrylo celé spektrum požiadaviek zákazníkov na mobilitu z celého sveta. Vodíkové vozidlá  predstavujú dôležitú alternatívu a rozširujú elektrické pohony.

   

  Spoločnosť BMW Group plánuje v roku 2022 predstaviť ďalši generáciu vodíkového pohonu s využitím elektrických palivových článkov v malej sérii vozidiel vychádzajúcich z aktuálneho modelu BMW X5. Model BMW i Hydrogen NEXT poskytuje prvý pohľad na to, čo ponúkne. Spoločnosť BMW Group by chcela začať ponúkať zákazníkom vozidlá s palivovými článkami najskôr v roku 2025. 

   

  Dizajn modelu BMW i Hydrogen NEXT

  Model BMW i Hydrogen NEXT demonštruje, že túto technológiu možno účinne zabudovať do dynamického vozidla, akým je napríklad BMW X5. Jemné úpravy vzhľadu vozidla jasne ukazujú, že ide o model značky BMW i

  Na prednej časti vidno modifikácie najmä na výrazných modrých linkách BMW i Blue na kapote. Na otvoroch na vstup vzduchu dostávajú tieto linky priestorové stvárnenie. Tvar a farba liniek dynamicky plynie po prednej časti a po blatníkoch karosérie lakovanej bielou farbou Mineral White. Gény značky BMW i sa prejavili aj na detailoch diskov kolies z ľahkých zliatin. Vývoj inovatívneho vozidla sa vďaka prvkom difúzora v modrej farbe BMW i Blue prejavil aj na zadnej časti. Jednoliaty vzhľad bez otvorov na koncovky výfukového potrubia jasne dáva najavo, že pohon vozidla nevypúšťa žiadne lokálne emisie.

   

  Obrovský potenciál s významnými výhodami pre zákazníkov.

  Elektrické vozidlá s vodíkovými palivovými článkami (FCEV) poskytujú neobmedzenú bezemisnú mobilitu s podobnými užívateľskými vlastnosťami ako majú bežné vozidlá: tankovanie trvajúce menej ako štyri minúty, dlhý dojazd, žiadne kompromisy v komforte, možnosť ťahať prívesy a veľmi nízku závislosť od poveternostných podmienok. To znamená, že ponúkajú zákazníkom rovnako dlhý dojazd v lete ako aj v zime. Na to však treba vytvoriť dostatočnú vodíkovú infraštruktúru. Vo väčšine krajín je takáto podporná infraštruktúra ešte v raných fázach vývoja.

  Zistiť viac