BMW PERSONAL COPILOT: AUTONÓMNA JAZDA.

Podpora pre vaše rozhodnutia.

V budúcnosti si vychutnáte každú jednu jazdu s vaším BMW viac než dnes. Budete mať totiž na výber, či chcete riadiť manuálne, alebo sa necháte odviezť. Všetky inovatívne jazdné technológie BMW sú preto združené pod spoločnou strechou: Asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot. Poskytnú vám ochutnávku toho, čo príde. V budúcnosti bude jazda v BMW ešte bezpečnejšia, hospodárnejšia a vzrušujúcejšia – tak, aby vám každý jej okamih priniesol čistý relax.

Zistiť viac
BMW PERSONAL COPILOT: AUTONÓMNA JAZDA.Podpora pre vaše rozhodnutia.
Interiér BMW Vision iNEXT so ženou, otáčajúcou sa smerom k zadnému sedadlu
Kokpit BMW Vision iNEXT, pohľad cez panoramatickú strechu
Zadné sedadlo BMW Vision iNEXT, s materiálom citlivým na dotyk
Predobočný záber na BMW iNEXT pred stenou

MÔJ OBĽÚBENÝ PRIESTOR.

Najkrajšie miesto pre jazdu je v interiéri BMW Vision iNEXT. Predstavuje víziu vozidla, ktorému vodiči môžu dôverovať a dôverujú, čiže je pre nich jazda takou pohodou, ako domáci relax. Ako čisto elektrické, vysoko automatizované a plne pripojené vás BMW Vision iNEXT prevedie novými zážitkami z cestovania. Autonómna jazda a dokonca aj interiér sú definované úplne nanovo. Sú viac než len inovatívne a estetické. V tomto priestore sa budete cítiť uvoľnene a budete tu chcieť tráviť svoj čas. BMW uvádza vizionársky jazdný zážitok, ktorý premení cestu na vašu obľúbenú destináciu.

Vďaka inovatívnej technológii BMW Personal CoPilot sa môžete v BMW Vision iNEXT rozhodnúť, či chcete riadiť osobne, alebo ponecháte riadenie autonómnym systémom. V režime „Boost“ patrí ovládanie vozidla vám. V režim „Ease“ sa o riadenie postará BMW Vision iNEXT. Hlasovým povelom alebo dotykom loga BMW na volante sa interiér zmení nasledovne: Volant sa odsunie pre vytvorenie väčšieho priestoru a pedále sa zapustia až do plochého povrchu podlahy. Vodič a predný spolujazdec sa následne môžu otočiť čelom k zadným pasažierom. K tomu sa pridajú dodatočné informácie o bezprostrednom okolí vozidla na displejoch.

AUTONÓMNA JAZDA UŽ DNES.

Sivé BMW radu 7 Sedan v jazde po moste s mrakodrapmi v pozadí

Testovacia flotila autonómnych BMW na celom svete.

Spoločný cieľ: vizionárska zmena. BMW už vyše 10 rokov úspešne pracuje na vývoji, ktorý vedie k plne autonómnej jazde. Už v roku 2006 BMW radu 3 samočinne jazdilo po okruhu Hockenheim, autonómne prototypy začali testovacie jazdy po diaľnici A9 medzi Mníchovom a Norimbergom v roku 2011. Od roku 2014 boli pokročilejšie prototypy vybavené 360-stupňovou technológiou sledovania okolia, čo im dalo schopnosť vyhýbať sa nehodám. 2014 bol zároveň rok, kedy automatizovaný prototyp BMW po prvýkrát absolvoval Las Vegas Speedway driftom, čím potvrdil, že autonómne schopnosti siahajú až po hranice dynamicky hraničného. Autonómne vozidlá teraz dokážu samočinne zaparkovať a na ich ovládanie stačia aj jednoduché gestá (funkcia automatického parkovacieho sluhu). Ďalším posunom vývoja smerom k sériovej výrobe automatizovaných vozidiel BMW bol BMW Group Autonomous Driving Campus neďaleko Mníchova v roku 2018. Vďaka vyvinutiu rozsiahlej testovacej flotily BMW Personal CoPilot zbiera BMW Group údaje zo senzorov a vozidiel v rozmanitých dopravných situáciách v Nemecku, USA, Izraeli a Číne. Tieto dáta sú nevyhnuté pre bezpečnosť, simuláciu a „machine learning“ algoritmy.

CESTA K AUTONÓMNEJ JAZDE.

Displej so zobrazením navigácie na zadnej strane vodičovho sedadla v BMW

Na čele vývoja vďaka umelej inteligencii.

Voľné ruky, zároveň však plná kontrola nad všetkým – vaše BMW bude schopné reagovať bezpečne, spoľahlivo a komplexným spôsobom na iných vodičov vo všetkých predstaviteľných situáciách. Pomocou umelej inteligencie s ultra moderným hardvérom aj softvérom bude mať spôsobilosť nezávislého zvládania situácií v premávke. Každé autonómne BMW bude jazdiť predvídavo, čiže podstatne zníži pravdepodobnosť nehody a v ideálnom prípade sa jej celkom vyhne. Vaše BMW dokonca bude učenlivé a bez stresu vás prevedie hustou premávkou s kolónami vozidiel, navyše s podstatne nižšou spotrebou energie.

Predobočný pohľad na biele BMW radu 5 Sedan.

ZAŽITE SLOBODU ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

V mnohých modeloch BMW si už dnes môžete vychutnať slobodu zajtrajška. Už v súčasnosti je k dispozícii množstvo asistenčných systémov pre čiastočne automatizovanú jazdu, ktoré vám poskytnú vyššiu bezpečnosť a komfortnejší život. A to nielen počas jazdy, ale aj pri parkovaní. Preskúmajte benefity týchto inteligentných asistenčných systémov a presvedčite sa o tom, koľko futuristickej technológie je už v BMW v akcii.

Zistiť viac

ZAŽITE SLOBODU ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA BMW.

Inovatívne asistenčné systémy vodiča robia vaše BMW ešte inteligentnejším. Užívajte si viac pohody a bezpečnosti – v každej jazdnej situácii, pri manévrovaní a pri parkovaní. Užívajte si pocit maximálnej bezpečnosti: s asistenčným systémom BMW Personal CoPilot po boku.

Zistiť viac
Jazdný záber na modré BMW so skleneným nadjazdom v pozadí

Inteligentná jazda.

Inteligentná jazda – a takmer nezávislá. Inovatívne funkcie obsiahnuté v balíku Driving Assistant Professional podporujú funkcie jazdy. Asistent riadenia a jazdného pruhu vrátane podpory pre tesné priestory je k dispozícii až do rýchlosti 210 km/h. Pomôže vám na každom povrchu cesty, aktívnymi zásahmi do riadenia pre bezpečné udržanie vozidla v jazdnom pruhu. Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go sám reguluje želané tempo jazdy aj odstup od predchádzajúceho vozidla. Ak si to prajete, Speed Limit Assist automaticky prevezme maximálnu povolenú rýchlosť.

Zistiť viac
Pohľad do kokpitu BMW s mužom za volantom

Inteligentné parkovanie.

Už žiaden stres pri parkovaní. Parkovací asistent Plus uľahčí parkovanie aj manévrovanie s vozidlom. Tento balík výbavy obsahuje funkcie Top View, Panorama View a Remote 3D View, ako aj Parkovacieho asistenta a Asistenta cúvania.

 

Asistent cúvania uloží do pamäte posledných 50 metrov jazdy absolvovanej vpred rýchlosťou do 35 km/h a na želanie dokáže po tejto trase automaticky zacúvať. Vaše BMW prevezme riadenie a vy sa môžete plne sústrediť na sledovanie okolia vozidla.

Zistiť viac
Muž telefonuje, v pozadí je modré BMW v mestskom prostredí

Inteligentná bezpečnosť.

Keď riadite vozidlo, Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom vás podporí automatickými korekčnými zásahmi do riadenia v situácii, keď hrozí neúmyselné vybočenie a náraz do vozidiel po stranách. Predné Kolízne varovanie s aktiváciou bŕzd pomáha predchádzať kolíziám. Asistent vyhýbacieho manévru vás podporí pri vyhnutí sa statickým aj pohyblivým prekážkam. Ak vodič náhle stratí schopnosť riadiť zo zdravotných dôvodov, Asistent núdzového zastavenia prevezme kontrolu nad vozidlom, s jeho bezpečným navedením a zastavením na krajnici.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 15,2–16,3
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 285–310
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 16,1–17,2
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 270–285
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.