BMW PERSONAL COPILOT: AUTONÓMNA JAZDA.

Podpora pre vaše rozhodnutia.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONÓMNA JAZDA.

Podpora pre vaše rozhodnutia.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONÓMNA JAZDA.Podpora pre vaše rozhodnutia.

V budúcnosti si vychutnáte každú jednu jazdu s vaším BMW viac než dnes. Budete mať totiž na výber, či chcete riadiť manuálne, s podporou asistenčných systémov, alebo či sa necháte odviezť automaticky. Všetky inovatívne jazdné technológie BMW sú preto združené pod spoločnou strechou: Asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot vám poskytnú ochutnávku toho, čo príde. V budúcnosti bude jazda v BMW ešte bezpečnejšia, úspornejšia a vzrušujúcejšia – tak, aby vám každý jej okamih priniesol čistý relax.

Tri BMW orámované virtuálnou grafikou, ktorá identifikuje ich pozíciu a smer jazdy.

AUTONÓMNA JAZDA VÁM ZMENÍ ŽIVOT.

BMW expert Elmar Frickenstein o budúcnosti individuálnej mobility.

AUTONÓMNA JAZDA VÁM ZMENÍ ŽIVOT.

BMW expert Elmar Frickenstein o budúcnosti individuálnej mobility.

„Vozidlo si môžete vychutnať ako svet práce, ako svet zábavy alebo ako tichú zónu – vy ako zákazník sa môžete rozhodnúť.“
Elmar Frickenstein, senior viceprezident oddelenia Plne automatizovaná jazda a pokročilé asistenčné systémy

AUTONÓMNA JAZDA – NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁŽITOK.

Kresba interiéru autonómne jazdiaceho vozidla budúcnosti.

INTERIÉR BUDÚCNOSTI BEZ VODIČA.

Budúcnosť sa stane domovom – pretože autonómna jazda nielen od základu zmení mobilitu, ale tiež podstatne ovplyvní interiér automobilu. Po vašom bydlisku a pracovisku sa stane vaším tretím najväčším životným priestorom a bude poskytovať podnety všetkým vašim zmyslom.

Účastníci prieskumu z iniciatívy BMW poskytli podrobné náčrty toho, ako by mohol vyzerať interiér budúcnosti. Len čo nasadnete, zvolíte si svoj osobný profil a takto si vyberiete z nastavení „práca“, „relax“ alebo „rodina a sociálne siete“. Interiér sa následne prispôsobí vašim vlastným preferenciám všetkými svojimi funkciami, vrátane osvetlenia, zvukovej atmosféry či klimatizácie.

Okrem luxusnej výbavy a veľkorysého priestoru, vhodného tak pre prácu ako aj pre oddych, na vás bude čakať inteligentný interiér bez zbytočných ovládačov a tlačidiel.

S vaším autonómne jazdiacim BMW budete komunikovať iba hlasom, pohybom očí alebo gestami. Bez ohľadu na to, či si chcete pozrieť najnovšie správy, absolvovať zdravotnú prehliadku či ponoriť sa do úplne iného sveta s použitím virtuálnej reality.

AUTONÓMNA JAZDA UŽ DNES.

Sivé BMW radu 5 Sedan s označením BMW Personal CoPilot v jazde na ľavej strane pohľadu na diaľnicu.

AUTONÓMNA JAZDA UŽ DNES.

Testovacia flotila autonómnych BMW na celom svete.

Spoločný cieľ: vizionárska zmena. BMW Group už nejaký čas úspešne pracuje na vývoji, ktorý vedie k autonómnej jazde. Ťažiskom vývoja a výskumu je flotila testovacích vozidiel, v ktorej je celkovo 40 automobilov BMW radu 7, jazdiacich tisícky skúšobných kilometrov v rozličných lokalitách po celom svete, s cieľom zvládnuť náročné požiadavky na ceste k dosiahnutiu štádia vhodného pre sériovú výrobu.

Naše testovacie vozidlá dnes dokážu jazdiť vysoko automatizovane aj plne automatizovane – čiže s prevzatím plnej kontroly nad vozidlom od vodiča, ktorý tak môže venovať svoju pozornosť niečomu inému.

Cieľom BMW je dosiahnuť pilotnú flotilu autonómnych vozidiel do roku 2021 a uviesť na trh prvé vysoko automatizované sériovo vyrábané vozidlo: BMW iNext. Tento automobil bude schopný jazdiť plne autonómne.

CESTA K AUTONÓMNEJ JAZDE.

Sivé BMW radu 5 Sedan s označením BMW Personal CoPilot v jazde na pravej strane pohľadu na diaľnicu.

CESTA K AUTONÓMNEJ JAZDE.

Na čele vývoja vďaka umelej inteligencii.

Voľné ruky, zároveň však plná kontrola nad všetkým – vaše BMW bude schopné reagovať bezpečne, spoľahlivo a komplexným spôsobom na iných vodičov vo všetkých predstaviteľných situáciách. Pomocou umelej inteligencie s ultra moderným hardvérom aj softvérom bude mať spôsobilosť nezávislého zvládania situácií v premávke. Každé autonómne BMW bude jazdiť predvídavo, čiže podstatne zníži pravdepodobnosť nehody a v ideálnom prípade sa jej celkom vyhne. Vaše BMW dokonca bude učenlivé a bez stresu vás prevedie hustou premávkou s kolónami vozidiel, navyše s podstatne nižšou spotrebou energie.

Predobočný pohľad na biele BMW radu 5 Sedan.

ZAŽITE SLOBODU ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

ZAŽITE SLOBODU ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

V mnohých modeloch BMW si už dnes môžete vychutnať slobodu zajtrajška. Už v súčasnosti je k dispozícii množstvo asistenčných systémov pre čiastočne automatizovanú jazdu, ktoré vám poskytnú vyššiu bezpečnosť a komfortnejší život. A to nielen počas jazdy, ale aj pri parkovaní. Preskúmajte benefity týchto inteligentných asistenčných systémov a presvedčite sa o tom, koľko futuristickej technológie je už v BMW v akcii.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA BMW.

Na asistenčné systémy vodiča sa môžete plne spoľahnúť počas každej jazdy. Vďaka nim je vaše BMW ešte inteligentnejšie. Vychutnajte si viac pohody aj bezpečnosti – v každej jazdnej situácii, aj pri manévrovaní a parkovaní. Užite si ten bezpečný pocit, že ste v tých najlepších rukách: s asistenčnými systémami vodiča BMW Personal CoPilot po vašom boku.

Muž riadi BMW a pozerá sa na asistenčný systém vodiča BMW Personal CoPilot.

Inteligentná jazda.

Inteligentná jazda – a takmer nezávislá. Asistenčné systémy vás privedú do cieľa cesty komfortne a bezpečne pomocou špičkovej technológie. Funkcie obsiahnuté v balíku Driving Assistant Plus, napríklad Asistent riadenia a jazdného pruhu vrátane Asistenta pre hustú premávku, Varovný systém zmeny jazdného pruhu či Speed Limit Assist, výrazne stabilizujú a uľahčia vašu jazdu. BMW Night Vision sa dokonca postará o bezproblémovú jazdu aj v noci.

Muž sedí v parkujúcom BMW a používa parkovacieho asistenta BMW Personal CoPilot.

Inteligentné parkovanie.

Už žiaden stres pri parkovaní. Asistenčný systém Diaľkovo ovládané parkovanie vám umožní nechať to na vozidlo. Ak to vášmu BMW dovolíte, zaparkuje plne automaticky aj do tesnej medzery. Stačí vystúpiť z vozidla a použiť kľúč BMW Display Key ako diaľkový ovládač, pre aktivovanie parkovacieho manévra. Parkovací asistent zvládne parkovanie pozdĺžne aj priečne. Maximálny prehľad pri parkovacom manévri vám prinesie funkcia Surround View s 3D zobrazením.

Muž riadi BMW na diaľnici a ovláda Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go.

Inteligentná bezpečnosť.

Bezpečnosť predovšetkým – keď riadite vozidlo, Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom vám zabráni v neúmyselnom vybočení. Vaše BMW zároveň kontroluje situáciu pred vami: Varovný systém pred premávkou zboku na križovatkách aj Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s aktiváciou bŕzd pomáhajú predchádzať kolíziám. Active PDC chráni vás aj vaše BMW pred poškodením pri parkovaní.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) (3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,1–13,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 290–300
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13–14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,5–11,9
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 225–235
  Bežný elektrický dojazd v km: do 180
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) (3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 280
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný elektrický dojazd v km: do 180
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.