ZRÝCHĽOVANIE PULZU DOBY.

BMW i

BMW i Vízie.

Objavovanie nových ciest si občas žiada zabudnúť na tradície a myslieť úplne inak. V rámci BMW i Vízií získava táto ašpirácia veľmi špecifické kontúry. Vizionárske myšlienky a inovatívne technológie a prvýkrát stávajú viditeľnými. Výsledkom je mobilita budúcnosti, dosiahnuteľná stále reálnejšie. Každá BMW i Vízia poskytuje nielen náhľad na ďalší vývoj, ale je tiež zdrojom impulzov a inšpirácie pri budovaní udržateľnej mobility zajtrajška bez emisií.

Zistiť viac
ZRÝCHĽOVANIE PULZU DOBY.BMW i Vízie.

  BMW CONCEPT iX3 A BMW i VISION DYNAMICS.

  Budúcnosť je elektrická a BMW Concept iX3 predstavilo BMW na veľtrhu Auto China 2018 ako dizajnovú štúdiu prvého plne elektrického Sports Activity Vehicle (SAV). S piatou generáciou technológie BMW eDrive a výkonnou batériou s kapacitou vyše 70 kWh dokáže budúci sériový automobil poskytnúť dojazd viac než 400 km a čas nabíjania až pod 30 minút. Elektrická jazda na novej úrovni – bez kompromisov vo funkčnosti a komforte.

  Vizionárske riešenia a koncepty, pripravené pre budúcnosť, sa stávajú realitou: BMW i Vision Dynamics znázorňuje predstavu elektrickej mobility v podobe dynamického a praktického modelu. S možným dojazdom až do 600 km, maximálnou rýchlosťou viac než 200 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4 sekundy povýši BMW i Vision Dynamics zážitok z elektrickej mobility na novú úroveň. Toto pokrokové štvordverové Gran Coupé je situované medzi modely i3 a i8. Vizuálne napätie medzi veľkými povrchmi a dômyselne vypracovanými detailmi decentne poukazuje na inovatívnu technológiu v srdci automobilu.

  Spojenie s budúcnosťou.

  BMW i Vision Dynamics

  PRÍBEH ÚSPECHU: BMW i.

  2008: PROJECT i.

  Na jar 2008 sa najlepšie mozgy z BMW začali stretávať na prísne tajných miestach v Mníchove, aby rozbehli ambiciózny zámer: prepísanie definície mestskej mobility. Mníchovčania začali sústreďovať svoje myšlienky v niečom, čomu môžeme hovoriť „Project i“, s jednoznačným cieľom: zabudnúť na všetko osvedčené a začať úplne po novom.
  Zistiť viac

  2009: BMW VISION EFFICIENT DYNAMICS.

  Po prvýkrát vznikla koncepcia pre komplexné šetrenie energie, na rozdiel od predošlých aktivít, ktoré zahŕňali iba integráciu čiastkových úsporných technológií do existujúcich modelov. Vznikli nové systémy podvozka a pohonu, špeciálne zamerané na zníženie energetickej náročnosti. Tento koncept sa stal technologickým základom pre mnohé ďalšie vývojové kroky BMW.
  Zistiť viac

  2010: UVEDENIE BMW i.

  Born Electric: BMW i sa zrodila ako nová značka BMW a ihneď upútala pozornosť koncepciou, ktorá umožní každodenné využitie plne elektrickej mobility – pred jazdou, počas jazdy aj po jazde. Vďaka tomu, že BMW i myslí aj nad rámec samotného automobilu a svojou komplexnou paletou služieb mobility nezanechá žiadne nesplnené želania.
  Zistiť viac

  2011: BMW CONCEPT i8 A BMW CONCEPT i3.

  Nasledujúce štádium v evolúcii BMW Vision EfficientDynamics: BMW i8 Concept. Toto vozidlo kombinuje pozoruhodné výkony športového automobilu s mimoriadne vysokou efektivitou. Zároveň sa predstavuje BMW i3 Concept: prvé plne elektrické vozidlo, špeciálne vyvinuté pre požiadavky elektrickej mobility.
  Zistiť viac

  2012: BMW i8 CONCEPT SPYDER.

  Nižšia záťaž, viac slobody – BMW i8 Concept Spyder: Tento dych vyrážajúci ľahký roadster s hybridným pohonom sa vzdáva strechy a plne sa odovzdáva karbónu, hliníku a lítiu. Štruktúra jeho rámu nesie komponenty náprav pohonného systému a batérie, v dokonalom hmotnostnom vyvážení.
  Zistiť viac

  2012: BMW i3 CONCEPT COUPÉ.

  Prepísanie pravidiel mobility znamená posunúť myslenie oveľa ďalej než len na ekologickú a dynamickú jazdu. Výsledkom je BMW i3, ktorého vizionársky dizajn a konštrukcia ponúkajú jasný pohľad na automobil budúcnosti. Jeho inovatívny pohonný systém eDrive umožňuje nielen jazdu s nulovými emisiami a nezameniteľnými pôžitkom, ale zároveň očarí aj takmer bezhlučnou prevádzkou.
  Zistiť viac

  2013: UVEDENIE BMW i3 NA TRH.

  Nová definícia mestskej mobility: BMW i3 je výsledkom vízie, ktorá ďaleko presahuje rámec ekologickej a dynamickej jazdy. BMW i3 s vizionárskym dizajnom a inovatívnou konštrukciou pohonného systému BMW eDrive je doslova automobilom budúcnosti. Je schopný nielen jazdy s nulovými miestnymi emisiami, ale dokáže sa doslova komplexne prepojiť s mestom.
  Zistiť viac

  2013: UVEDENIE BMW i8 NA TRH.

  Športový automobil budúcnosti – so spotrebou a emisiami kompaktného rodinného vozidla. Sila tohto plug-in hybridu spočíva v dokonalej synchronizácii elektrického a spaľovacieho motora, vyjadrenej maximálnou efektivitou aj dynamikou počas jazdy. Toto už nie je len vízia, toto už je plne nabitá inteligencia. Prvý športový automobil, ktorý dokáže zrýchliť tok času.
  Zistiť viac

  2016: BMW i VÍZIA FUTURE INTERACTION.

  Budúcnosť vystavená v Las Vegas: BMW i Vízia s názvom Future Interaction (budúca interakcia) pri svojej premiére na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 poskytla pohľad na komplexne prepojený kokpit zajtrajška. Jedným z jeho najpozoruhodnejších systémov je AirTouch, úplne nový typ ovládania mnohých funkcií gestami.
  Zistiť viac

  2016: BMW i3 (94 Ah).

  Príbeh úspechu pokračuje. Lepšie povedané: beží a nezastaví sa. BMW i3 (94 Ah) s dojazdom podľa NEDC až do 300 km (do 200 km v každodennej premávke) vás uspokojí aj na dlhších jazdách. A so zrýchlením z 0 na 100 km/h iba za 7,3 sekundy predvádza aj ozajstný šprintérsky talent.
  Zistiť viac

  2017: BMW i3s (94 Ah).

  Ak športová jazda bez emisií znamená budúcnosť, tak BMW i3s do nej dorazilo už dnes. Maximálne dynamické, čisto elektrické: BMW i3s kombinuje excelentné jazdné parametre s najmodernejšou technológiou. Z 0 na 60 km/h zrýchli v ohromujúcom čase 3,7 sekundy a svojím typickým pocitom jedného pedálu, spolu s progresívnym dizajnom, tvorí plnohodnotný súbor vlastností športového vozidla.

  Zistiť viac

  2017: BMW i8 Roadster.

  Budúcnosť dostáva ostrejšie kontúry: vo forme úplne prvého BMW i8 Roadster, temperamentného, fascinujúceho a pripraveného prepísať definíciu slobody. Najvýraznejší prvok: impozantné ľahké karbónové krídlové dvere s komfortným otváraním. Rovnako ľahko ako dvere vystrelí do výšky aj ručička rýchlomera: Plug-in hybridné BMW i8 Roadster s výkonom 374 koní a krútiacim momentom 570 Nm akceleruje z 0 na 100 km/h iba za 4,6 sekundy.
  Zistiť viac

  Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
   Spotreba energie v kWh/100 km: 13,6* / 13,1**
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

   Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
   Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

   Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
   Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0

   Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
   Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9* / 11,5**
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**

   Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Coupé s pohonom plug-in hybrid BMW:
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
   Spotreba energie v kWh/100 km: 14
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42

   Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Roadster s pohonom plug-in hybrid BMW:
   Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
   Spotreba energie v kWh/100 km: 14,5
   Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46

   Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.