ZRÝCHĽOVANIE PULZU DOBY.

BMW i

BMW i Vízie.

BMW i

ZRÝCHĽOVANIE PULZU DOBY.

BMW i Vízie.

ZRÝCHĽOVANIE PULZU DOBY.BMW i Vízie.

Objavovanie nových ciest si občas žiada zabudnúť na tradície a myslieť úplne inak. V rámci BMW i Vízií získava táto ašpirácia veľmi špecifické kontúry. Vizionárske myšlienky a inovatívne technológie a prvýkrát stávajú viditeľnými. Výsledkom je mobilita budúcnosti, dosiahnuteľná stále reálnejšie. Každá BMW i Vízia poskytuje nielen náhľad na ďalší vývoj, ale je tiež zdrojom impulzov a inšpirácie pri budovaní udržateľnej mobility zajtrajška bez emisií.

BMW i

BMW i VÍZIA FUTURE INTERACTION.

BMW i Vízia s názvom Future Interaction (budúca interakcia) pri svojej premiére na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas v roku 2016 poskytla pohľad na komplexne prepojený kokpit zajtrajška. Použitím rozhrania s displejmi s vysokým rozlíšením, obrazovkami s dotykovým ovládaním, hlasovým ovládaním, alebo dokonca ovládaním gestami AirTouch, prenesie vodiča do celkom nového sveta. A to všetko vo fascinujúcom roadsteri najvyššej triedy.

Spojenie s budúcnosťou.

BMW i Vízia Future Interaction

PRÍBEH ÚSPECHU: BMW i.

PROJECT i.

Na jar 2008 sa najlepšie mozgy z BMW začali stretávať na prísne tajných miestach v Mníchove, aby rozbehli ambiciózny zámer: prepísanie definície mestskej mobility. Mníchovčania začali sústreďovať svoje myšlienky v niečom, čomu môžeme hovoriť „Project i“, s jednoznačným cieľom: zabudnúť na všetko osvedčené a začať úplne po novom.

BMW VISION EFFICIENT DYNAMICS.

Po prvýkrát vznikla koncepcia pre komplexné šetrenie energie, na rozdiel od predošlých aktivít, ktoré zahŕňali iba integráciu čiastkových úsporných technológií do existujúcich modelov. Vznikli nové systémy podvozka a pohonu, špeciálne zamerané na zníženie energetickej náročnosti. Tento koncept sa stal technologickým základom pre mnohé ďalšie vývojové kroky BMW.

UVEDENIE BMW i.

Born Electric: BMW i sa zrodila ako nová značka BMW a ihneď upútala pozornosť koncepciou, ktorá umožní každodenné využitie plne elektrickej mobility – pred jazdou, počas jazdy aj po jazde. Vďaka tomu, že BMW i myslí aj nad rámec samotného automobilu a svojou komplexnou paletou služieb mobility nezanechá žiadne nesplnené želania.

BMW CONCEPT i8 A BMW CONCEPT i3.

Nasledujúce štádium v evolúcii BMW Vision EfficientDynamics: BMW i8 Concept. Toto vozidlo kombinuje pozoruhodné výkony športového automobilu s mimoriadne vysokou efektivitou. Zároveň sa predstavuje BMW i3 Concept: prvé plne elektrické vozidlo, špeciálne vyvinuté pre požiadavky elektrickej mobility.

BMW i8 CONCEPT SPYDER.

Nižšia záťaž, viac slobody – BMW i8 Concept Spyder: Tento dych vyrážajúci ľahký roadster s hybridným pohonom sa vzdáva strechy a plne sa odovzdáva karbónu, hliníku a lítiu. Štruktúra jeho rámu nesie komponenty náprav pohonného systému a batérie, v dokonalom hmotnostnom vyvážení.

BMW i3 CONCEPT COUPÉ.

Prepísanie pravidiel mobility znamená posunúť myslenie oveľa ďalej než len na ekologickú a dynamickú jazdu. Výsledkom je BMW i3, ktorého vizionársky dizajn a konštrukcia ponúkajú jasný pohľad na automobil budúcnosti. Jeho inovatívny pohonný systém eDrive umožňuje nielen jazdu s nulovými emisiami a nezameniteľnými pôžitkom, ale zároveň očarí aj takmer bezhlučnou prevádzkou.

UVEDENIE BMW i3 NA TRH.

Nová definícia mestskej mobility: BMW i3 je výsledkom vízie, ktorá ďaleko presahuje rámec ekologickej a dynamickej jazdy. BMW i3 s vizionárskym dizajnom a inovatívnou konštrukciou pohonného systému BMW eDrive je doslova automobilom budúcnosti. Je schopný nielen jazdy s nulovými miestnymi emisiami, ale dokáže sa doslova komplexne prepojiť s mestom.

UVEDENIE BMW i8 NA TRH.

Športový automobil budúcnosti – so spotrebou a emisiami kompaktného rodinného vozidla. Sila tohto plug-in hybridu spočíva v dokonalej synchronizácii elektrického a spaľovacieho motora, vyjadrenej maximálnou efektivitou aj dynamikou počas jazdy. Toto už nie je len vízia, toto už je plne nabitá inteligencia. Prvý športový automobil, ktorý dokáže zrýchliť tok času.

BMW i VÍZIA FUTURE INTERACTION.

Budúcnosť vystavená v Las Vegas: BMW i Vízia s názvom Future Interaction (budúca interakcia) pri svojej premiére na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 poskytla pohľad na komplexne prepojený kokpit zajtrajška. Jedným z jeho najpozoruhodnejších systémov je AirTouch, úplne nový typ ovládania mnohých funkcií gestami.

BMW i3 (94 Ah).

Príbeh úspechu pokračuje. Lepšie povedané: beží a nezastaví sa. BMW i3 (94 Ah) s dojazdom podľa NEDC až do 300 km (do 200 km v každodennej premávke) vás uspokojí aj na dlhších jazdách. A so zrýchlením z 0 na 100 km/h iba za 7,3 sekundy predvádza aj ozajstný šprintérsky talent.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,3* / 11,9**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 12* / 13**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49

  * Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
  ** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá, zimné kolesá

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.