ELEKTRIZUJÚCE PARTNERSTVÁ.

BMW i

BMW i značkové kooperácie.

ELEKTRIZUJÚCE PARTNERSTVÁ.

BMW i značkové kooperácie.

BMW je priekopníkom prevratných, vizionárskych technológií. Nie je preto prekvapením, že má vždy snahu vyhľadávať spriaznených inovátorov. Či už ide o fascinujúce projekty s partnermi na poli umenia, kultúry, dizajnu a architektúry, alebo o kooperácie s inými prémiovými značkami, ktorých produkty sú dokonalým doplnkom pre vozidlá BMW i, myslenie BMW i vždy ďaleko prekračuje čisto automobilový rámec.

ELEKTRIZUJÚCE PARTNERSTVÁ.BMW i značkové kooperácie.

BMW je priekopníkom prevratných, vizionárskych technológií. Nie je preto prekvapením, že má vždy snahu vyhľadávať spriaznených inovátorov. Či už ide o fascinujúce projekty s partnermi na poli umenia, kultúry, dizajnu a architektúry, alebo o kooperácie s inými prémiovými značkami, ktorých produkty sú dokonalým doplnkom pre vozidlá BMW i, myslenie BMW i vždy ďaleko prekračuje čisto automobilový rámec.

BMW i

MR PORTER.

Čo vznikne, keď sa BMW i pustí do spolupráce s oceňovanou online platformou mrpotrer.com, zameranou na štýlového muža? Limitovaná edícia, unikátne BMW i3, s dizajnom MR PORTER. Toto neprehliadnuteľné BMW i3 je dokonalým spoločníkom módne orientovaných pánov, ktorí si cenia nádych extravagancie.


Pri vytváraní tejto prémiovej edície v spolupráci so značkou Mr Porter a jej dizajnovým tímom sa charakteristické prvky štylistiky BMW vylepšili o množstvo výnimočných detailov. Exkluzívny exteriér vozidla vo farbe Tuxedo Blue je vyšperkovaný bielymi akcentmi na zrkadlách, prahoch a obličkách. Ďalším doplnkom sú ručne maľované línie s nápisom Mr Porter. Tento štýl pokračuje aj v interiéri: Nájdete tu biely vnútorný prstenec na volante, biele prešívanie na koberčekoch a drevené obkladové lišty Dark Oak s individuálne gravírovaným nápisom Mr Porter.

SOHO HOUSE.

Od októbra 2014 BMW i spolupracuje so Soho House Group (SHG) pri vytváraní podujatí, zameraných na moderné umenie, inovácie a dizajn. BMW i ako automobilový partner Soho House Group poskytuje tejto spoločnosti vozidlá na jazdné zážitky pre členov a hostí na množstve lokalít a kultúrnych akcií. Soho House a BMW i budú spolupracovať aj na medzinárodnom programe umenia v lokalitách Soho House v Európe aj USA.


Príbeh Soho House sa začal v roku 1995 na londýnskej ulici Greek Street. O dve desaťročia neskôr obsahuje portfólio značky množstvo klubov, hotelov, reštaurácií a kúpeľov vo Veľkej Británii, kontinentálnej Európe, USA a Kanade.

 • Veľká Británia

  Londýn je metropolou Veľkej Británie aj pokiaľ ide o najvyššiu koncentráciu zariadení Soho House. Neďaleko od prvého podniku Soho House na Greek Street, v podstate za rohom, sa nachádza Dean Street Townhouse, hotel s 39 izbami, o kúsok ďalej smerom na juh nájdete Shoreditch House. Západný smer vás privedie do reštaurácie Little House, najlepšej v štvrti Mayfair, do Electric House na Notting Hill alebo High Road House, tichého miesta v štvrti Chiswick. Všade tam vám ponúknu jedinečné jedlá aj nápoje, spolu s množstvom príležitostí na šport a relax.

  Postarané je aj o milovníkov vidieka. Iba po dvoch hodinách jazdy z hlavného mesta sa ocitnete v Babington House, na 7-hektárovom pozemku juhovýchodného regiónu Somerset, s 32 izbami s individuálnym dizajnom, reštauráciou otvorenou 24 hodín denne a vlajkovou loďou vo flotile kúpeľov Cowshed Spa.

 • Kontinentálna Európa

  Prvou lokalitou v kontinentálnej Európe bol Berlín, kde značka Soho House otvorila v máji roku 2010 priamo v pulzujúcom centre mesta svoj Soho House Berlin. Na ôsmich poschodiach tu nájdete veľkorysý klub, strešný bazén, bar, plne vybavené fitnes centrum, kinosálu a kúpele Cowshed Spa with Hammam.

  Európska sieť sa rozšírila aj do južných regiónov: Soho House nájdete v Istanbule (od februára 2015) aj v Barcelone (od začiatku roka 2016).

 • Severná Amerika

  Rok 2003 znamenal severoamerickú premiéru siete Soho House – v bývalom skladisku vo štvrti Meatpacking District v New Yorku. Na šiestich poschodiach tu nájdete 30 priestranných izieb, reštauráciu, bar, 44-miestnu kinosálu, bazén na streche a kúpele Cowshed Spa.

  Ďalšou adresou bol samotný Sunset Boulevard, kde na jar 2010 otvoril svoju prevádzku Soho House West Hollywood, v pozoruhodnej kancelárskej budove. O pár mesiacov nasledoval Soho Beach House v Miami, ktorý ponúka juhoamerickú atmosféru, dva bazény a vlastný plážový klub.

  O dva roky neskôr, za severnou „zelenou hranicou“, vznikol Soho House Toronto, ktorého otvárací ceremoniál bol sprevádzaný množstvom akcií medzinárodného filmového festivalu v Toronte.

  V auguste 2014 – presne podľa hesla „To najväčšie na záver“ – otvorila skupina SHG svoju doteraz najrozľahlejšiu lokalitu: Soho House Chicago, v bývalej továrni na remene, na ploche 10 tisíc metrov štvorcových.

Louis Vuitton.

Výnimočná batožina pre výnimočný automobil. Značka Louis Vuitton vytvorila pre BMW i8 novú sériu batožiny, vyrobenú výlučne z uhlíkových vlákien, pre zladenie s kabínou vozidla. Tkanina z tohto extrémne ľahkého, pritom však mimoriadne pevného materiálu, je pozoruhodne odolná voči nárazu, odreniu aj pretrhnutiu. Presne ako BMW i8, aj táto sada batožiny uchváti svojím unikátnym dizajnom – elegantným, mužným a nezameniteľným.


Sada batožiny bola vytvorená s cieľom zaistiť optimálne využitie miesta. Veľká cestovná taška, ktorú môžete niesť v ruke aj na pleci, presne pasuje do batožinového priestoru BMW i8. Na miesto pod zadným oknom sa dokonalo hodí taška na odevy. Malý pevný kufrík, ideálny napríklad na laptop, presne sadne na zadné sedadlo a na jeho vrch pohodlne uložíte menšiu cestovnú tašku. Všetky položky v tejto sade majú kožené rukoväte, menovky a slávny visací zámok Louis Vuitton.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,3* / 11,9**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 12* / 13**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49

  * Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
  ** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá, zimné kolesá

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.