DOBÍJATEĽNÁ RADOSŤ Z JAZDY.

Často kladené otázky o plug-in hybridných modeloch BMW.

BMW iPerformance

DOBÍJATEĽNÁ RADOSŤ Z JAZDY.

Často kladené otázky o plug-in hybridných modeloch BMW.

DOBÍJATEĽNÁ RADOSŤ Z JAZDY.Často kladené otázky o plug-in hybridných modeloch BMW.

Objavte udržateľný svet modelov BMW iPerformance a úplne novú dimenziu radosti z jazdy.

Pozoruhodne dynamické a pri elektrickej jazde s nulovými emisiami: plug-in hybridné modely BMW dokazujú, že je to možné. Vďaka novo vyvinutým synchrónnym elektromotorom ohromujú modely BMW iPerformance svojím mimoriadnym krútiacim momentom, od štartu až po maximálnu rýchlosť.

Rovnako agilné, hneď od počiatku však navrhnuté pre elektromobilitu, sú modely BMW i. Ich futuristický dizajn aj konštrukcia a inteligentne koncipované elektrické systémy ich okamžite jasne identifikujú: toto sú vozidlá, vytvorené pre budúcnosť mobility. Na tejto stránke nájdete všetky odpovede na najdôležitejšie otázky o plug-in hybridných vozidlách BMW. Informácie o modeloch BMW i nájdete po kliknutí na link dolu.

Zistiť viac

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE A KONŠTRUKCIA.

V plug-in hybridných vozidlách BMW ideálne spolupracuje výkonný elektromotor s efektívnym spaľovacím motorom. Výsledok je zjavný na rovnako ideálnej kombinácii dynamiky a efektivity. Tu nájdete všetky základné informácie o plug-in hybridných vozidlách BMW.
 

Spotreba a emisie CO2 pre BMW 225xe iPerformance Active Tourer(3):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,3–2,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 52–61
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,4–14,2
 

 • Čo presne je plug-in hybrid?

  Plug-in hybrid má pohonný systém, pozostávajúci z výkonného elektromotora a efektívneho spaľovacieho motora. Táto kombinácia prináša vysoký celkový výkon pri vozidle, ktoré je zároveň ekologickejšie než modely s konvenčnými pohonnými technológiami.

  Navyše, plug-in hybrid disponuje možnosťou dobíjania batérie z externého zdroja elektrickej energie, či už doma, alebo aj na cestách. Vďaka tomu je možné jazdiť na veľkej časti trasy, predovšetkým v meste, s nulovými lokálnymi emisiami, alebo znížiť spotrebu paliva na dlhších trasách mimo mesta.

 • Aké najdôležitejšie výhody má plug-in hybrid v porovnaní s konvenčným vozidlom?

  Plug-in hybridný automobil ponúka mobilitu s nízkymi emisiami, zároveň však dlhý dojazd a funkčnosť na úrovni konvenčného automobilu. Hlavnými výhodami sú tichá čisto elektrická jazda a pridaný výkon elektromotora, ktorý pri potrebe krátkodobého prudkého zrýchlenia, napríklad pri predbiehaní, pomáha spaľovaciemu motoru, pre vyššiu výslednú dynamiku. Výhodou sú aj nízke náklady na prevádzku, ktoré dosiahnete hlavne pri čisto elektrickom režime jazdy s možnosťou priebežného dobíjania z elektrickej siete.

  Za zmienku rozhodne stojí tiež elektrické napájanie systémov nezávislého kúrenia aj klimatizácie plug-in hybridných vozidiel a ich individuálne ovládanie cez aplikáciu BMW ConnectedDrive, cez zákaznícky internetový portál ConnectedDrive alebo priamo z vozidla.

 • Aké predpoklady a podmienky musím splniť, aby malo pre mňa význam uvažovať o plug-in hybride?

  Rozhodujúcim faktorom by mala byť dostupnosť kapacít na nabíjanie batérie u vás doma alebo v blízkom okolí. Či už z bežnej elektrickej zásuvky, alebo z vášho vlastného zariadenia BMW i Wallbox. Ekonomická výhodnosť vozidla (cena elektriny verzus cena paliva) s pohonom typu plug-in hybrid rastie tým viac, čím častejšie dokážete jazdiť v čisto elektrickom režime. Ak máte k dispozícii možnosť nabíjania aj na pracovisku, vaše benefity môžu byť ešte výraznejšie.

 • Sú bezpečnosť a pocit pri jazde podobné ako pri konvenčne poháňaných vozidlách BMW?

  Plug-in hybridné vozidlá BMW sú skonštruované v súlade s najvyššími technickými štandardmi a postavené na identickej architektúre vozidla ako konvenčné modely. Bezpečnosť plug-in hybridných vozidiel s vysokonapäťovými batériami bola potvrdená aj nezávislými inštitúciami.

  Vďaka elektrickému motoru v plug-in hybridných vozidlách BMW je elektrická jazda skombinovaná s ďalším nárastom efektivity. Vysoký krútiaci moment, dostupný už od štartu, prináša spontánne reakcie, typické pre elektrický pohon. Elektromotor zároveň dokáže podporiť spaľovací agregát pri akcelerácii alebo inej situácii s potrebou výrazného nárastu dynamiky. Navyše, plug-in hybridné automobily BMW sú pri čisto elektrickej prevádzke tiché a produkujú nulové miestne emisie.

 • Aké rozličné jazdné režimy sú k dispozícii?

  Plug-in hybridné automobily samozrejme disponujú známymi jazdnými režimami ECO PRO, Comfort a Sport, pre rozličné situácie a požiadavky. Okrem nich však ponúkajú aj režimy, špecifické práve pre plug-in hybridné vozidlá a ovládané tlačidlom eDrive:

  • AUTO eDRIVE: Systém automaticky zvolí najefektívnejší režim pohonu - čisto elektrický, kombinovaný, alebo s použitím spaľovacieho motora - podľa situácie.

  • MAX eDRIVE: V závislosti od modelu je možná jazda rýchlosťou do 140 km/h v čisto elektrickom režime MAX eDRIVE. Pri vyššej rýchlosti, alebo pri nutnosti plnej akcelerácie, sa automaticky zapína aj spaľovací motor.

  • Režim SAVE BATTERY alebo Battery Control (v BMW radu 7) je zameraný na efektívne nabíjanie batérie spaľovacím motorom, prípadne udržiavanie jej stavu nabitia. To umožní aktívne si uchovať kapacitu batérie na neskoršiu čisto elektrickú jazdu.
 • Ako sa dá na pohľad spoznať plug-in hybrid BMW?

  Dizajnové rozdiely oproti konvenčným vozidlám sú iba minimálne, aby sa zachovala známa a nezameniteľná štylistika BMW, aj v prípade plug-in hybridných vozidiel. V závislosti od konkrétneho modelu však nájdete detaily, špecificky prítomné iba pri plug-in hybridnom vozidle BMW:

  Dizajn exteriéru:

  • Označenie eDrive na oboch C-stĺpikoch
  • Označenie BMW i na predných bočných paneloch
  • Modré lišty obličiek a modré kryty nábojov kolies
  • Nápis eDrive na zadnej časti vozidla aj na kryte motora
  • Súčasťou modelového označenia je písmeno "e"
  • Nabíjacia prípojka na prednej časti vozidla, na strane vodiča
    

  Dizajn interiéru:

  • Nástupné prahové lišty s nápisom eDrive
  • Tlačidlo eDrive na stredovej konzole
  • Špecifický prístrojový panel a grafika displeja systému iDrive

BATÉRIA A DOJAZD.

V plug-in hybridných vozidlách BMW je spaľovací motor a elektromotor kombinovaný s lítium-iónovou batériou, ktorá sa vyznačuje vysokou kapacitou. Vďaka tomu môžete pokračovať v ceste v prípade núdze aj s prázdnou nádržou na palivo. Tu nájdete viac informácií o špecifických vlastnostiach batérie a dojazde.

 • Je možné pokračovať v jazde na elektrinu aj keď je nádrž na palivo prázdna?

  Áno. Ak kombinovaný dojazd s využitím elektromotora aj spaľovacieho motora klesne na 80 km, vodič dostane varovanie na prístrojovom paneli. Pri kombinovanom dojazde menej než 50 km zostane varovné hlásenie zobrazené trvalo. Keď je nádrž na palivo prázdna, zostávajúci elektrický dojazd je možné využiť na cestu k najbližšej čerpacej stanici - za predpokladu, že je k dispozícii dostatok energie a systémové predpoklady umožňujú elektrickú jazdu.

 • Aká dlhá je životnosť vysokonapäťovej batérie v plug-in hybridnom vozidle BMW?

  V plug-in hybridných vozidlách BMW sú použité lítium-iónové vysokonapäťové batérie, ktoré sú na rozdiel od konvenčných olovených, niklových alebo kadmiových batérií optimalizované pre použitie v motorových vozidlách. V rámci BMW Battery certifikátu váš predajca BMW alebo pobočka BMW garantuje opraviť akúkoľvek poruchu vysokonapäťovej batérie počas prvých 100 000 km alebo do obdobia max. 6 rokov od dodania nového vozidla (platí prvé dosiahnuté kritérium). Podrobné informácie o servisných nárokoch v rámci BMW Battery certifikátu vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW alebo vaša BMW pobočka.
   

 • Aká je dĺžka elektrického dojazdu?

  Pre každý plug-in hybridný automobil BMW je stanovený špecifický dojazdový cyklus. Elektrický dojazd v reálnej prevádzke závisí od množstva faktorov. Dôležitý vplyv má energetický odber klimatizácie alebo kúrenia, celkové zaťaženie palubného elektrického systému (napr. navigáciou, rádiom, vyhrievaním sedadiel a okien), klimatické podmienky, ako aj individuálny jazdný štýl vodiča.

  Keď sa vysokonapäťová batéria plne vybije, čisto elektrická jazda už nie je možná, stále však môžete úplne bežne pokračovať v jazde s pohonom spaľovacieho motora. Inteligentný manažment energie zároveň dbá na to, aby sa vysokonapäťová batéria nepoškodila ani v prípade, keď vám systém indikuje, že je úplne "prázdna".    

 • Obmedzuje vysokonapäťová batéria objem batožinového priestoru?

  Plug-in hybridné vozidlá BMW majú v porovnaní s konvenčne poháňanými variantmi iba nepatrne zmenšený batožinový priestor. S ohľadom na komfort nakladania boli uplatnené inteligentné riešenia, ktoré v prvom rade zabezpečia rovnú batožinovú podlahu a v druhom rade vytvoria maximálny možný objem pre prepravu väčších predmetov. Navyše, všetky systémy sklápania deleného zadného operadla (v pomere 40:20:40) s priechodným batožinovým priestorom, sú k dispozícii aj pre plug-in hybridné vozidlá BMW.

 • Na čo je potrebné dávať pozor, keď ostane plug-in hybridné BMW zaparkované po dlhý čas?

  Parkovanie na dlhé časové obdobie (napr. na niekoľko týždňov) je samozrejme možné, ak sa však s vozidlom dlho nehýbe, miera nabitia vysokonapäťovej batérie môže poklesnúť.

  Preto odporúčame pred dlhším parkovaním nabiť batériu pokiaľ možno čo najviac, prípadne pripojiť odstavené vozidlo ku vhodnej nabíjacej stanici, ktorá bude počas dlhšieho obdobia bez jazdenia nabíjať batériu.

  Prosím vezmite tiež na vedomie pokyny ohľadom odstavenia vozidla na dlhší čas, uvedené v užívateľskej príručke vozidla.

NABÍJANIE A NABÍJACIA INFRAŠTRUKTÚRA.

Nielen nádrž spaľovacieho motora, ale aj vysokonapäťová batéria sa musí "natankovať". V prípade plug-in hybridných vozidiel BMW je to možné dokonca u vás doma. Tu nájdete vysvetlenie kde, ako a kedy nabíjať.

 • Aké možnosti nabíjania ponúka BMW pre plug-in hybridné vozidlá?

  Plug-in hybridné vozidlá BMW je možné nabíjať aj z bežnej domácej elektrickej zásuvky, v tom prípade však odporúčame nechať si skontrolovať špecialistom vhodnosť domáceho prípojného bodu a elektrického rozvodu na dlhodobý odber elektrickej energie. Túto kontrolu zásuvky alebo rozvodu môže vykonať napríklad aj kvalifikovaný elektrikár od vášho inštalačného partnera BMW i. Zároveň vám môže dodať a nainštalovať aj špeciálne nabíjacie zariadenie BMW i Wallbox, ktoré umožní nabíjať plug-in hybridné vozidlá výkonom až 3,7 kW.

  Vozidlo môžete nabíjať aj keď ste na cestách. Program "ChargeNow" ponúka prístup k neustále sa rozširujúcej sieti verejných nabíjacích staníc. Vďaka systému "ParkNow" teraz môžu zákazníci BMW využívať dlhodobé parkovacie miesta s možnosťou nabíjania v parkovacích domoch blízko svojho domova či pracoviska.

  Ak chcete zistiť, kde je vo vašom okolí najbližšia nabíjacia stanica, máte nasledujúce možnosti:

  • Môžete ju vyhľadať v navigačnom systéme vášho plug-in hybridného BMW. Pomocou vyhľadávania bodov záujmu (POI) v aplikácii BMW ConnectedDrive máte priamy prístup ku všetkým nabíjacím staniciam vo svojom okolí.
  • Hľadať môžete aj pomocou svojho smartfónu. Pomocou aplikácie ConnectedDrive pre plug-in hybridy je to mimoriadne jednoduché.
  • Všetky nabíjacie stanice partnerov BMW i nájdete na webstránke ChargeNow.
 • Ako často môžem a ako častom musím nabíjať plug-in hybridné BMW?

  Ak je to možné, plug-in hybridné vozidlo BMW by ste mali nabíjať vždy, keď je na to príležitosť - či už doma alebo na cestách. Takto budete môcť v maximálnej možnej miere využiť elektrický dojazd a minimalizovať spotrebu paliva.

 • Ako dlho trvá nabitie vysokonapäťovej batérie? Existuje možnosť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom (DC)?

  Presný čas nabíjania závisí od množstva faktorov. Ak je vysokonapäťová batéria kompletne vybitá, dá sa predpokladať, že napríklad v plug-in hybridnom BMW X5 zaberie nabitie približne 2,8 hodiny zo zariadenia Wallbox alebo z verejnej nabíjacej stanice a zhruba 4 hodiny z bežnej elektrickej zásuvky.

  Na rozdiel od čisto elektrických vozidiel je batéria plug-in hybridných automobilov menšia a jej plné nabitie zaberie menej času. V súvislosti s tým nie sú v pláne žiadne prostriedky rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom (DC) pre plug-in hybridné vozidlá BMW.

 • Potrebujem odlišný kábel pre nabíjanie v zahraničí?

  Štandardný nabíjací kábel, ktorý je súčasťou vozidla, je vybavený koncovkou v súlade s typom, ktorý sa používa do bežnej elektrickej siete v danej krajine. Váš predajca BMW vám ochotne pomôže pri kúpe kábla pre odlišné typy zásuviek.

 • Sú ponuky 360° ELECTRIC od BMW i k dispozícii aj pre plug-in hybridné vozidlá BMW?

  Áno. Je úplne samozrejmé, že ako majiteľ plug-in hybridného BMW máte k dispozícii všetky relevantné služby z ponuky BMW i 360° ELECTRIC.

 • Koľko stojí nabíjacia stanica BMW pre domáce použitie?

  Cenu zariadení BMW i Wallbox nájdete v ponuke Originálneho BMW príslušenstva.

KONEKTIVITA.

Vďaka inovatívnym službám eDrive majú plug-in hybridné vozidlá BMW vždy k dispozícii vysokú mieru konektivity. Bohatý arzenál eDrive služieb obsahuje aj aplikáciu BMW ConnectedDrive, ktorá vám poskytne všetky dôležité informácie o nabíjaní vášho vozidla.

 • Akú formu má ponuka BMW ConnectedDrive pre plug-in hybridné vozidlá BMW?

  Služby eDrive sú špeciálne prispôsobené plug-in hybridným vozidlám a prístup k nim môžete získať cez aplikáciu, navigačný systém alebo zákaznícky internetový portál. Aplikácia BMW ConnectedDrive obsahuje nasledujúce funkcie:

  • Informácia o stave nabitia a nastavení časovača nabíjania
  • Diaľkové ovládanie klimatizácie (kúrenia/chladenia), vrátane nastavenia časovača
  • Vyhľadávanie a zobrazenie nabíjacích staníc
  • Štatistika vašich jázd, rady pre dosiahnutie efektívneho jazdného štýlu a možnosť porovnania s komunitou
  • Zobrazenie najazdených kilometrov, stavu vozidla a servisných požiadaviek
 • Ktoré operačné systémy smartfónov sú podporované?

  Apple iOs a Google Android.

 • Dokážem ovládať spomenuté funkcie aj cez internet?

  Áno, vybrané funkcie sú dostupné aj cez zákaznícky online portál BMW ConnectedDrive.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby energie závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 boli stanovené na základe testovacieho cyklu ECE.

Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od individuálneho vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia a použitia klimatizácie, kúrenia alebo predklimatizácie.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.