MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU.

My v BMW veríme predovšetkým v jedno: v odvahu myslieť po novom. Táto črta je pevne zakódovaná v našej DNA a ovplyvňuje všetko, čo robíme. Rúcame bariéry, posúvame hranice, objavujeme horizonty a dosahujeme nové úspechy – nezávisle a nekompromisne. Pýtame sa na všetko a neakceptujeme „nie“ ako odpoveď. Smelo ideme stále ďalej a stále znovu objavujeme sami seba. Preto vidíme iba jediný smer: dopredu – pri snahe dosahovať maximum, pri stúpaní na novú úroveň, pri stanovovaní budúcich výziev pre priekopníkov súčasnosti. Ako prémiový automobilový partner vytvárame unikátne a inšpiratívne okamihy na celej našej ceste. Pretože takto sa rodí nová forma luxusu.

Zistiť viac
MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU.

  NOVÁ FORMA LUXUSU

  Zistite, ako stále znovu objavujeme sami seba

  Nové BMW M8 Competition Gran Coupé 2020 F93 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

  THE M8

  NOVÉ M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

  THE M8

  NOVÉ M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

  BMW radu 8 Gran Coupé, bočný záber

  THE 8

  BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

  THE 8

  BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

  BMW M8 Competition Coupé, zadný pohľad, jazda počas splnu.

  THE M8

  BMW M8 COMPETITION COUPÉ A BMW M8 COUPÉ

  THE M8

  BMW M8 COMPETITION COUPÉ A BMW M8 COUPÉ

  BMW M8 Competition Cabrio v metalíze Motegi Red, bočný pohľad, statický záber pred nočnou vilou.

  THE M8

  BMW M8 COMPETITION CABRIO A BMW M8 CABRIO.

  THE M8

  BMW M8 COMPETITION CABRIO A BMW M8 CABRIO.

  BMW Individual M850i NIGHT SKY v trojštvrťovom prednom pohľade
  20“ BMW Individual disky kolies z ľahkej zliatiny 730i s lúčmi v tvare V modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení
  Stredová konzola modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY s mozaikovým dizajnom
  BMW Individual NIGHT SKY prahové lišty s mozaikovým dizajnom v detailnom zobrazení
  BMW Individual športové sedadlá modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení
  BMW Individual M850i NIGHT SKY v bočnom statickom zobrazení
  BMW Individual športové sedadlá modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení

  Z OBEŽNEJ DRÁHY PRIAMO NA DIAĽNICU

  V snahe dosiahnuť jedinečnosť vzniklo vozidlo, ktoré nepochádza z tohto sveta: model BMW Individual M850i NIGHT SKY. Základom tohto jedinečného projektu, ktorý ťaží zo spolupráce s inštitútom Maxa Plancka, je najstarší železný meteorit na svete. Spojenie tohto extrémne vzácneho materiálu a divízie BMW Individual vytvára bezprecedentnú exkluzivitu. Dvojfarebný interiér predstavuje poctu tzv. „modrej hodine“, fenoménu, ktorý sa objavuje na oblohe na úsvite a jeho farebné spektrum siaha od azúrovej modrej až po nočnú modrú a čiernu farbu. Charakteristické prvky ako predný spojler, prvok Air Breather, kryty vonkajších spätných zrkadiel a brzdové kotúče, pripomínajú ortogonálny tvar železného meteoritu, tzv. Widmanstättenovu štruktúru. Tento jedinečný kúsok stojí na 20” BMW Individual diskoch kolies z ľahkej zliatiny 730i s lúčmi v tvare V. Po otvorení dverí vás uvíta podsvietený nápis NIGHT SKY na prahovej lište lemovaný dvomi mozaikami vytvorenými z meteoritu. V interiéri tvorí stredová konzola nukleus dizajnu a technickej dokonalosti vozidla: obkladové panely, tlačidlo Start/stop, ovládač iDrive a radiaca páka, ktoré sú zušľachtené mozaikovým dizajnom a celkovo až 600 g vzácneho materiálu z meteoritu. Úplne prvýkrát použité kožené čalúnenie BMW Individual v troch elegantných farbách a s kontrastnou Widmanstättenovou štruktúrou definuje nový štandard v oblasti čalúnenia. Spojenie mimozemského prvku a absolútnej výnimočnosti – nové hranice možností.

  BMW M850i xDrive, metalíza Dravit Grey, ľavý zadobočný pohľad.

  THE 8

  BMW RADU 8 CABRIO

  THE 8

  BMW RADU 8 CABRIO

  HĽADANIE INŠPIRÁCIE

  Pokrokové, tvorivé, inšpirujúce – takéto kvality značky BMW sa snažíme dosiahnuť už vyše storočia. Motivujú nás nezávislé a prevratné myšlienky kreatívnej elity, ktorej nápady nám prinášajú jedinečné okamihy a nečakané perspektívy. Priekopníci našej doby a hlasy budúcnosti sú pohonom pokroku v technológii aj dizajne. To, čo už existuje, sa stáva všedným a zraky sa obracajú k víziám novej reality.

  Zistiť viac

  HĽADANIE INŠPIRÁCIE

  Rem Koolhaas v bočnom profile

  FILOZOFIA ARCHITEKTÚRY

  Remment „Rem“ Koolhaas, narodený v Rotterdame v roku 1944, tvaruje svoju branžu tak, ako nikto iný. Pomocou svojich vlastných termínov ako „Generic City“ alebo „XL Architecture“ presadzuje svetoznámy architekt svoju myšlienku, že mesto už nemôže byť plánované – že jednoducho vzniká. Pretože jednoducho to je kultúra našich čias. V roku 2000 získal cenu Pritzker Architecture Prize za filozofické pohľady a myslenie, ktoré tvoria kreatívne jadro jeho majstrovských diel. Svojou spoločnosťou „Office for Metropolitan Architecture“, ktorú založil v roku 1975, plánuje a uskutočňuje unikátne projekty v Európe, Ázii a Amerike. K jeho najslávnejším budovám patria Casa de Música v Porto, sídlo televízie CCTV v Pekingu a „De Rottedam“ – najväčšia budova v Holandsku, vytvorená pre jeho domovské mesto.

  Zistiť viac

  FILOZOFIA ARCHITEKTÚRY

  Rem Koolhaas: Sídlo China Central Television v hornom bočnom pohľade

  ŽIADNA ŠTRUKTÚRA BEZ CHAOSU

  Ak chcete uskutočniť nové plány, musíte zahodiť tie staré. V počiatkoch sa Rem Koolhaas učil vytvárať svoje vlastné štruktúry z neporiadku. A tento špeciálny prístup aplikuje aj v architektúre. Demolácia budov je nevyhnutná preto, aby človek znovu a znovu našiel seba a identitu mesta. Okrem svojej práce architekta uverejňuje publikácie, v ktorých rozoberá úlohu chaosu v spoločnosti a v architektúre. Napríklad v roku 1995 vydal manifest „S, M, L, XL“. Hlása, že pri vytváraní veľkých budov už neplatia tradičné princípy architektúry ako kompozícia, mierka a proporcie. Pozoruhodným spôsobom to predvádza na plánovaní nového centra mesta Eurolille vo francúzskom meste Lille.

  PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

  Renomovaný grafický dizajnér a kreatívny umelec Stefan Sagmeister je považovaný za tvorivého priekopníka. Narodil sa v roku 1962 v rakúskom Bregenzi a dnes žije v New Yorku, kde vedie kreatívnu agentúru „Sagmeister & Walsh“. Od roku 1993 vytvorili majstrovské diela všetkých tvarov a foriem – od malých ilustrácií až po ohromné výstavy a globálne kampane. K ich najznámejším prácam patrí vizuálna identita a charakteristické dizajny albumov pre hudobníkov ako Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed alebo Guggenheim Museum – za ktoré získali dve ceny Grammy, okrem iných ocenení.

  Zistiť viac

  PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

  UMENIE PREKONÁVANIA STRACHU

  Ak nikdy nespoznáte strach, nikdy nebudete mať víziu – a nikdy nenájdete odvahu na jej ďalší vývoj. Práve vďaka tomuto postoju je legendárny dizajnér Stefan Sagmeister lídrom vo svojej profesii a ohromuje stále ďalšími inšpirujúcimi výtvormi. Vždy dokáže prekvapiť nečakanými umeleckými dielami a je schopný premeniť napríklad ľudí na plátna, alebo oživiť rukopis. Vždy sa snaží objavovať svoju vlastnú cestu, tvoriť a provokovať nevídaným spôsobom, namiesto akceptovania existujúceho stavu. Jeho extrovertné, nadšené a inovatívne kreácie vytvárajú doslova nové svety a otvárajú dvere do jeho unikátnej a odvážnej predstavivosti.

  KRÁSA POHYBU.

  Fascinujúca udalosť a unikátny okamih. BMW očarilo návštevníkov Art Basel v Miami neopakovateľným predstavením: BMW Concept radu 8 s 300 osvetlenými autonómne lietajúcimi dronmi v dokonalej choreografii. Bola to pocta vizionárskej technickej dokonalosti a strhujúcej estetike pohybu.

  Zistiť viac

  KRÁSA POHYBU.

  DVAJA VIZIONÁRI, JEDNA VÍZIA

  DVAJA VIZIONÁRI, JEDNA VÍZIA

  Lonneke Gordijn a Ralph Nauta sú umelci, ktorí stoja za projektom Duo Studio Drift. Stretli sa na Akadémii dizajnu v holandskom Eindhovene a v roku 2006 spolu otvorili Studio Drift v Amsterdame. Ich umelecké dielo sa zameriava na interaktívne expozície pozostávajúce z filmov, skulptúr a ďalších objektov. Množstvo inšpirácie čerpajú z prírody, ktorú imitujú vo svojej práci s použitím špičkových technológií. Tento ich prístup prináša pri každom projekte vzrušujúce a jedinečné výsledky.

  Zistiť viac
  MAJSTROVSKÉ DIELO

  MAJSTROVSKÉ DIELO

  Majstrovský výkon s majstrovským umením: Studio Drift odprezentovalo v Art Basel v Miami svoju najnovšiu kreáciu nazvanú „Franchise Freedom“ s úchvatným predstavením, ktorého stredobodom bolo BMW Concept radu 8. Do vzduchu sa vznieslo 300 osvetlených autonómne letiacich dronov. Tento exponát bol inšpirovaný letovými formáciami škorcov. Po dôkladnom štúdiu pohybu ich kŕdľov bol vyvinutý špeciálny algoritmus a ten sa následne naprogramoval do dronov. Dvojica umelcov predviedla excelentnú reprodukciu prírodného fenoménu prostredníctvom fascinujúcej hry svetla a pohybu.

  Zistiť viac
  RETROSPEKTÍVA

  RETROSPEKTÍVA

  Po predstavení s dronmi vyjadrilo Studio Drift svoj obdiv: „BMW verilo našej myšlienke a ako spoločnosť chápe komplikovanosť a mnohostrannosť inovatívnych procesov,“ uviedla Lonneke Gordijn.

  Zistiť viac
  Predobočný statický záber na BMW radu 8 Coupé v mestskom prostredí.

  THE 8

  BMW RADU 8 COUPÉ

  THE 8

  BMW RADU 8 COUPÉ

  CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

  CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

  X7 CONCEPT IPERFORMANCE

  X7 CONCEPT IPERFORMANCE

  INŠPIROVANÉ JEDINEČNOSŤOU.

  Zažite dokonalú jedinečnosť s BMW Individual.

  Farby a materiály BMW Individual, ktoré okamžite identifikujú BMW M760Li xDrive ako luxusné stelesnenie najvyššej možnej exkluzivity, emotívne zvýrazňujú osobné vyjadrenie individuality. Nechajte sa inšpirovať bohatou paletou rozmanitej výbavy a objavte umenie BMW Individual – jedinečnosť sa predsa začína na čistom liste papiera.

  Zistiť viac

  SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂

  BMW M8 Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 257–260

  BMW M8 Competition Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 257–260

  BMW M850i xDrive Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–10,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 244–247

  BMW M8 Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

  BMW M8 Competition Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

  BMW M850i xDrive Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,8–10,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 246–248

  BMW M8 Gran Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

  BMW M8 Competition Gran Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

  BMW M850i xDrive Gran Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,9–11,0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 248–252

  BMW 750Li xDrive Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,5–11,0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 241–252

  BMW X7 xDrive40i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,1–10,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 231–248

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.


  Zistiť viac