BMW NEXT 100.

Vytváranie mobility zajtrajška už dnes.

BMW na oslavu svojho 100. výročia rekapituluje svoj úspešný príbeh a zároveň odhaľuje víziu budúcnosti: BMW VISION NEXT 100. Toto vizionárske vozidlo v roku 2016 precestovalo svet ako súčasť výstavy BMW Group na tému budúcnosti zvanej „Iconic Impulses“. Na trase z Mníchova cez Peking a Londýn do Los Angeles predstavovala každá etapa výstavy nový aspekt vízie budúcnosti a mestskej mobility BMW Group.

Zistiť viac
BMW NEXT 100.Vytváranie mobility zajtrajška už dnes.
  „Som presvedčený o tom, že mobilita opäť raz vstupuje do vzrušujúcej fázy! Pre BMW Group sa táto fáza začína už dnes: THE NEXT 100 YEARS!“
  Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG

  NEXT 100 YEARS.
  RADOSŤ Z JAZDY – PO NOVOM.

  Vizionárske vozidlo od BMW predstavuje čistú radosť z jazdy, typickú pre značku. A zároveň otvára úchvatný pohľad do budúcnosti BMW. Počiatkom tvorby dizajnu bol interiér – keďže komfort vodiča sa v budúcnosti stane ešte dôležitejším. Cieľom bolo vytvoriť pocit, že vás obklopuje stroj, vytvorený na mieru práve a osobne pre vás. Preto sú rozmery kabíny obzvlášť veľkorysé, s ohľadom na celkovú veľkosť vozidla. Opticky má automobil športové kontúry a typickú siluetu sedanu BMW – napriek interiéru vo forme kupoly. Pri vytváraní BMW VISION NEXT 100 sa kládol dôraz aj na použitie recyklovaných materiálov a obnoviteľných surovín. Všetky viditeľné karbónové diely pochádzajú zo zvyškového materiálu z bežnej výroby uhlíkových vlákien.

  „Mobilita budúcnosti obnoví spojenie medzi všetkými oblasťami života. Vidíme tu nové príležitosti pre prémiovú mobilitu.“
  Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG

  VÍZIA:
  KONCENTRÁCIA NA VODIČA.

  Stredobod pozornosti v budúcnosti je jasný: vodič. BMW VISION NEXT 100 sa automaticky prispôsobuje ašpiráciám a očakávaniam svojho majiteľa. Vy a vaše auto sa zmeníte na jeden celok. Trvalá konektivita, digitálna inteligencia a špičkové technológie sú významnou podporou pri dosahovaní tohto cieľa. Navyše, celý technologický pokrok prináša dokonalosť majiteľom – a mení ich na ultimatívnych vodičov. BMW VISION NEXT 100 však nepomáha iba pri riadení vozidla, ale tiež umožňuje očiam vodiča oddýchnuť si od cesty – vďaka autonómnej jazde. Kým sa vozidlo postará o riadenie seba samého, vy si môžete vychutnať iné veci.

  Ako vznikalo.

  BMW VISION NEXT 100 – vízia sa stáva realitou.

  „To, čo pretrvá aj v budúcnosti, sú vozidlá, ktoré poskytnú emotívny dizajn rovnako ako emotívne jazdné zážitky.“
  Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group

  BUDÚCNOSŤ AKO HOSŤ:

  ICONIC IMPULSES WORLD TOUR.

  Mníchov.

  Mníchov.

  „Neustály proces hľadania lepších riešení máme vo svojich génoch.“ Toto povedal Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG 7. marca pri otváraní výstavy „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience.“. Otváracia akcia obsahovala atraktívnu multimediálnu prezentáciu, ktorá zmapovala všetky najpodstatnejšie okamihy v histórii spoločnosti a naznačila prémiovú mobilitu budúcnosti. Jej vrcholom bolo predstavenie vozidla BMW VISION NEXT 100.

  Zistiť viac
  Londýn.

  Londýn.

  Na návšteve v kultúrnom a koncertnom centre Roundhouse v srdci Londýna: Druhá zastávka pre platformu podujatia „Iconic Impulses“ s interaktívnou výstavou a vzrušujúcimi diskusnými panelmi na tému kľúčových aspektov budúcnosti sa zároveň stala premiérovým pódiom pre ďalšie dve automobilové vízie BMW Group: MINI VISION NEXT 100 a Rolls-Royce VISION NEXT 100.

  Zistiť viac
  Peking.

  Peking.

  6. mája v „Ullens centre moderného umenia“ Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW a Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group, predstavili vizionárske vozidlo po prvýkrát čínskemu publiku. „Toto je začiatok novej, vzrušujúcej éry – v ktorej bude Čína zohrávať rozhodujúcu úlohu,“ povedal Harald Krüger, na podčiarknutie dôležitosti zastávky svetového turné v Pekingu.

  Zistiť viac
  Los Angeles.

  Los Angeles.

  Horúce okamihy v Kalifornii: Výstava „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience.“ zavítala do Los Angeles. BMW využilo túto príležitosť na predstavenie budúcnosti prémiovej mobility na dvoch kolesách: BMW Motorrad VISION NEXT 100. Motocykel budúcnosti doplnil celkový obraz udržateľnej mobility a predstavuje nové chápanie jazdy v jednej stope v prepojenom svete.

  Zistiť viac

  BMW COLLECTIVE MEMORY.

  Zozbierali sme modely BMW z ulíc celého sveta a vytvorili sme historicky najväčšiu obrázkovú kolekciu. Každý mal šancu poslať svoje vlastné BMW a stať sa súčasťou tejto akcie.

  BMW FESTIVAL NIGHT.

  Späť v Mníchove: BMW VISION NEXT 100 sa objavilo aj pred širokou verejnosťou v Olympijskom parku. Zlatým klincom programu bolo podujatie BMW Festival Night – so vzrušujúcim a zábavným pohľadom na dobrodružstvá minulosti, prítomnosti aj budúcnosti značky BMW a jej vozidiel.

  SPÄŤ DOMA.
  BMW VISION NEXT 100 V MÚZEU.

  Slávnostný automobilový okamih v BMW múzeu v Mníchove: Na záver svojho svetového turné sa vozidlo BMW VISION NEXT 100 v septembri vrátilo do svojho domovského mesta. Pod dvojitým kužeľom BMW Welt sa výstava BMW Group postarala vďaka BMW VISION NEXT 100 a štyrom interaktívnym svetom značiek o veľkolepý pohľad do budúcnosti. Pre návštevníkov bolo pripravených 100 majstrovských diel zo 100 rokov histórie BMW. Večerná akcia BMW Festival Night potvrdila príbeh úspechu značky BMW v jej významných epochách a otvorila cestu do ďalšej storočnice.

  Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

   Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.