Predobočný záber na BMW Vision iNEXT pred kamennou stenou.

MÔJ OBĽÚBENÝ PRIESTOR.

BMW Vision iNEXT.

MÔJ OBĽÚBENÝ PRIESTOR.BMW Vision iNEXT.

Najkrajším prostredím pre jazdu je interiér BMW Vision iNEXT. Je to vízia vozidla budúcnosti, ktorému môže vodič veriť do takej miery, že sa cíti v pohode ako u seba doma. BMW Vision iNEXT je čisto elektrické, vysoko automatizované a plne prepojené, pre nové zážitky z cestovania. Autonómna jazda a dokonca aj interiér sú zadefinované úplne nanovo. Je tu viac inovatívnosti a viac estetiky. Je to miesto, kde sa budete cítiť dobre a budete tu chcieť tráviť svoj čas. BMW predstavuje vizionársky jazdný zážitok, ktorý premení cestu na váš obľúbený cieľ.

Zistiť viac

4 VIZIONÁRSKE ODKAZY

  • 01 Individuálna prepojená mobilita – zameranie na človeka
  • 02 Môj obľúbený priestor – nové miesto pre kvalitný život
  • 03 Čisto elektrické, vysoko automatizované a plne prepojené.
  • 04 Shy Tech – intuitívna technológia, ktorá myslí opatrne
Záber interiéru BMW Vision iNEXT s miestom pre vodiča a stolíkom na kávu
Interiér BMW Vision iNEXT s volantom a palubnou doskou
Tmavovlasá žena na sedadle spolujazdca BMW Vision iNEXT sa otáčka k zadným sedadlám

TO SPRÁVNE MIESTO.

Interiér, premyslený úplne od základu: BMW Vision iNEXT sa vzdáva tradícií s cieľom prepísať definíciu kvality mobilného života. Kabína vozidla je mimoriadne lákavá vďaka kombinácii ušľachtilého dreva, textílií tkaných ručne technológiou jacquard, ako aj Alcantary vo farbe Purus Rosé, čo je odtieň, ktorý dokonalo dopĺňa otvorený dizajn s rozličnými prvkami a celkovým dojmom v štýle nábytku. Špeciálnou vychytávkou je stolík na kávu, ktorý ako keby sa vznášal. Jeho exkluzívny povrch v úprave dreva s otvoreným pórom a tkaninou jacquard je posadený na rám z osvetleného kryštalického materiálu, presahujúci až dozadu, čo ešte viac zvýrazňuje atmosféru salónika.

BMW Vision iNEXT zhora pri jazere a strome
Zadný záber na BMW Vision iNEXT na slnku na čistinke
Bočný záber na BMW Vision iNEXT v parku pred rázcestím
Predný záber na BMW Vision iNEXT vo vjazde do domu
Zadný záber na BMW Vision iNEXT s červenými zadnými svetlami v noci
Predný záber na BMW Vision iNEXT s obličkami

TVAROVANIE VÍZIE.

Stačí jediný pohľad, aby ste si uvedomili, že BMW Vision iNEXT predbehlo svoju dobu. Veľké povrchy a precízne línie, niektoré s modrým zvýraznením, budia dojem, ako keby bolo vozidlo jedným celistvým kusom. Jeho decentný dizajnový jazyk kontrastuje s filigránskym odtieňom laku a atraktívnymi detailmi: Exteriér Liquid Greyrose Copper plynulo mení svoj odtieň od teplého medeného až po tmavo ružový a dodáva vozidlu vizuálnu dynamiku aj keď nehybne stojí. Čelné sklo plynulo prechádza do veľkej panoramatickej strechy, čo dodáva karosérii ľahkosť a ešte viac otvára interiér. Veľké prepojené obličky, ikonická grafika bočných okien, ako aj modré zvýraznenia, pripomínajú gény BMW i.

OD HIGH-TECH KU SHY TECH.

Priekopnícke technológie BMW Vision iNEXT.

Prakticky neviditeľné – ale vždy pripravené. Na prvý pohľad vidíte jediné displeje iba v oblasti vodiča, inak tu nie sú žiadne ovládacie ani zobrazovacie prvky. V budúcnosti už nebude stredobodom technológia, ale človek. Drevené alebo textilné povrchy budú ovládané dotykmi alebo gestami, aby sa digitálne technológie objavili iba vtedy, keď ich vodič alebo pasažieri chcú použiť. Je to inteligentný krok smerom do budúcnosti.

Zistiť viac
Zadná časť BMW Vision iNEXT s rukou a zelenou látkou

Intelligent Material.

BMW Vision iNEXT vám doslova číta z končekov prstov. V režime „Boost“ reaguje ovládací displej na váš dotyk. V režime „Ease“ môžete pre zmenu použiť stredovú konzolu, ladenú v štýle nábytku. Vždy, keď zadáte povel, dostanete vizuálnu spätnú väzbu v podobe svetielka, priam magicky sledujúceho váš prst. Tkanina jacquard vzadu takisto ožije na dotyk vášho prsta a umožní ovládať prehrávanie hudby rozličnými gestami, vizuálne zvýraznenými LED osvetlením pod tkaninou. Technológia Shy Tech doslova mení nečakané povrchy na výnimočné užívateľské rozhrania.

Zistiť viac
BMW Vision iNEXT zboku so ženou pri otvorených dverách a mužom v pozadí

Intelligent Personal Assistant.

Vždy na blízku: Intelligent Personal Assistant, ovládaný hlasom, vás podporí všade, kam pôjdete. Vizionárska technológia vie všetko o schopnostiach vozidla a poskytne vám interaktívne rady. Zároveň sa od vás postupne učí a prispôsobuje sa vášmu správaniu. Technológia tohto inteligentného osobného asistenta je priamo prepojená s digitálnym ekosystémom BMW, čo umožní používateľom ovládať aj svoju smart home domácnosť a jej systémy. V budúcnosti budú vodič a vozidlo spolupracovať v dokonalej harmónii.

Zistiť viac
Žena v BMW Vision iNEXT so svetelnou grafikou

Intelligent Beam.

Projekcia budúcnosti: Intelligent Beam je doslova prevratným prepísaním definície modernej obrazovky. V interiéri BMW Vision iNEXT vytvára projekčné povrchy, ktoré možno čoskoro nahradia bežné displeje. Inteligentné svetlo rozozná objekt a nasleduje ho. Napríklad text tlačenej knihy môže byť doplnený obrázkami, pohyblivým obsahom či interaktívnou grafikou a všetko sa dá ovládať dotykom. Dynamické mapovanie projekcie je zárukou toho, že sa obsah zobrazí vždy správe, dokonca aj v pohybe.

Zistiť viac
Miesto vodiča BMW Vision iNEXT s volantom a palubnou doskou

CITEĽNÝ ROZDIEL.

Jazdné režimy „Ease“ a „Boost“ v BMW Vision iNEXT.

Vďaka inovatívnej technológii BMW Personal CoPilot sa môžete rozhodnúť, či chcete BMW Vision iNEXT riadiť osobne, alebo necháte ovládanie vozidla na autonómnych systémoch. V režime „Boost“ patrí volant vám. Režim „Ease“ nechá vaše BMW Vision iNEXT brázdiť cesty vysoko automatizovaným spôsobom. Hlasovým ovládaním alebo dotykom loga BMW na volante sa interiér zmení nasledovne: Volant sa odsunie pre vytvorenie väčšieho priestoru a pedále sa zapustia až do plochého povrchu podlahy. Vodič a predný spolujazdec sa následne môžu otočiť čelom k zadným pasažierom. K tomu sa pridajú dodatočné informácie o bezprostrednom okolí vozidla na displejoch.
Prst dotýkajúci sa zelenej látky so svietiacim kruhom
Ruka drží viacfarebný kryštál
Ruky kreslia skice BMW Vision iNEXT na papierové samolepky
Muž pred stenou so skicami BMW Vision iNEXT
BMW dizajnér a Adrian van Hooydonk v BMW Vision iNEXT

BOJ O BUDÚCNOSŤ.

Zrodené z množstva vízií: BMW Vision iNEXT vzniklo z túžby vytvoriť úplne nové vozidlo, ktoré harmonicky spojí futuristické technológie s moderným životným priestorom. Jeho dizajn je výsledkom internej súťaže, ktorej sa zúčastnili dizajnéri BMW svojimi ručne kreslenými skicami aj vizualizáciami. Od ideového štartu po finálny automobilový koncept prešlo 18 mesiacov. Adrian van Hooydonk, senior viceprezident dizajnu BMW Group: „BMW i existuje s cieľom generovať kreatívne a priekopnícke myšlienky, ktoré zmenia náš pohľad na mobilitu. BMW Vision iNEXT je ďalším veľkým krokom na tejto ceste premeny a ukazuje, ako dokážu inteligentnejšie vozidlá urobiť naše životy jednoduchšími a krajšími.“