HĽADAJTE VŠETKO. A NÁJDETE TO.

BMW ConnectedDrive od A do Z.

Máte otázky ohľadom BMW ConnectedDrive? Hľadáte konkrétny prvok alebo výbavu? Potrebujete podrobnejšie informácie? V tom prípade určite nájdete odpoveď v našom BMW ConnectedDrive lexikóne.

A – E

 • Aplikácia Amazon Music

  Aplikácia Amazon Music je teraz už certifikovaná ako „BMW Apps ready“ a môžete ju použiť na vyhľadávanie a prehrávanie vašej cloud hudby priamo vo vašou BMW. Aplikácia ponúka vyhľadávanie podľa žánra, interpreta, albumu, názvu skladby, ako aj free-textové vyhľadávanie. Vo vašom osobnom Amazon Cloud úložisku budete mať všetku hudbu, zakúpenú priamo cez Amazon, ako aj hudbu, nahratú cez funkciu Scan&Match.

  Ak chcete túto certifikovanú „BMW Apps ready“ aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla.

  Dostupnosť aplikácie Amazon Music sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Audible

  S aplikáciou Audible pre iPhone®, iPad®, Android a Windows Phone získate prístup k vyše 80 000 audioknihám.

  Aplikácia ponúka aj doplnkové funkcie ako režim uspania, navigáciu bez tlačidiel, prehrávanie počas sťahovania alebo prenesenie audio kníh z vašej knižnice do vášho zariadenia iPhone® cez Wi-Fi.

  Ak chcete túto certifikovanú „BMW Apps ready“ aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla.

  Dostupnosť aplikácie Audible sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Bluetooth rozhranie

  Bluetooth rozhranie od BMW ConnectedDrive integruje smartfóny do intuitívnej ovládacej a zobrazovacej koncepcie vozidla.

  To umožňuje priamy prístup k najdôležitejším údajom a funkciám mobilných telefónov vo vozidle – a prináša tiež vysokú mieru bezpečnosti aj komfortu pri používaní. Zároveň môžete pripojiť aj další mobilný telefón. Pre niektoré zariadenia je k dispozícii BMW snap-in adaptér (príslušenstvo), ktorý pripojí telefón k anténe vozidla a zároveň dobíja jeho batériu. Bluetooth Audio Streaming umožňuje bezdrôtové prehrávanie hudby z mobilného zariadenia cez audiosystém vozidla.

  Ak váš mobilný telefón podporuje Bluetooth prenos, dokážete si pozrieť e-maily, sms správy, telefónne zoznamy, kontakty, záznamy v kalendári a informácie o aktuálne prehrávanej skladbe, na Info displeji. Funkcia hlasového modulu Text-to-speech vám nahlas prečíta textové položky cez audiosystém vozidla. V závislosti od výbavy vozidla je možné mobil ovládať cez intuitívny systém iDrive, funkčné predvoľby, multifunkčný volant, alebo hlasovým ovládaním.

 • Bluetooth Office

  Váš smartfón dokáže množstvo vecí výrazne zjednodušiť: môžete prijímať e-maily všade, kde ste, organizovať svoje stretnutia, plánovať si denný program. BMW ConnectedDrive Bluetooth Office integruje množstvo funkcií do hlavného menu vášho vozidla.

  Oveľa viac než len telefonovanie: funkcie najnovšej generácie smartfónov ich premieňajú na vysokovýkonné mobilné komunikačné centrá, ktoré teraz môžete efektívne využiť aj vo svojom BMW. Bluetooth rozhranie vo vašom vozidle poskytuje prístup k najdôležitejším kancelárskym funkciám kedykoľvek a kdekoľvek. Pozrite si termíny svojich stretnutí, záznamy v kalendári, informácie a správy komfortne cez displej vo vozidle, alebo využite hlasový modul Text-to-speech, aby ste si ich mohli vypočuť cez reproduktory audiosystému.

  Termíny schôdzok sa vám zobrazia pre uplynulých 20 alebo nasledujúcich 50 dní a každé telefónne číslo z vašich záznamov sa dá použiť na okamžitý hovor s daným kontaktom. A samozrejme je možné zobraziť aj obrázky volajúcich: displej systému iDrive vám presne ukáže, kto je na linke pri prichádzajúcom hovore. BMW ConnectedDrive vám zaručí absolútnu mobilitu vášho telefónu – a vždy aktuálne informácie pre vás. Kompatibilitu vášho mobilného zariadenia s vaším si môžete jednoducho overiť na internete. *

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW ConnectedDrive

  BMW ConnectedDrive predstavuje inteligentné prepojenie vozidla, vodiča a vonkajšieho sveta. Je to záruka vášho spojenia s technológiou zajtrajška.

  Súhra medzi množstvom rozmanitých služieb a aplikácií BMW ConnectedDrive Digital Services, ako aj inteligentné asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot, vás podporia v každom ohľade: po stránke komfortu, spríjemnenia jazdy a dobrého pocitu z maximálnej možnej bezpečnosti na všetkých cestách.

  BMW pod pojmom BMW ConnectedDrive zjednocuje unikátny arzenál prvkov výbavy, ktorý ponúka vodičovi výnimočnú formu mobility. Alebo celkom jednoducho povedané: viac radosti z jazdy.

 • Kľúč BMW Display Key

  Kľúč BMW Display Key zobrazuje rozličné informácie o stave vozidla a umožňuje ovládať jeho vybrané funkcie pomocou integrovaného dotykového displeja. Zobrazené údaje môžu obsahovať čas, zostávajúce množstvo paliva aj s dojazdom, servisné hlásenia, ako aj aktuálny stav centrálneho zamykania, okien a sklenenej strechy. Navyše je kľúč možné využiť aj na Diaľkovo ovládané parkovanie a pre funkcie nezávislého kúrenia. Kľúč BMW Display Key sa nabíja buď bezdrôtovo, alebo pomocou dodaného USB kábla.

 • BMW iPerformance služby pre navigáciu

  Systematická udržateľnosť znamená systematické pripojenie. V interiéri vozidla máte kedykoľvek prístup k informáciám o stave nabitia batérie a elektrickom dojazde. Pre bezpečnú cestu do cieľa môžete použiť iPerformance služby pre navigáciu*. Na navigačnej mape sa zobrazia voľné nabíjacie stanice, aby ste svoje BMW iPerformance mohli na cestách nabíjať rýchlo a pohodlne.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Head-Up displej

  Nestrácajte z očí dôležité veci: BMW Head-Up displej premietne relevantné jazdné informácie priamo do zorného poľa vodiča. To umožní, aby ich vodič spracoval až o 50% rýchlejšie a udržal si koncentráciu na to dôležité: cestu pred sebou.

  V hornej časti palubnej dosky, za prístrojovým panelom, je umiestnený projektor, ktorý premieta svoje zobrazenie na špeciálny štítok alebo priamo na čelné sklo (v závislosti od modelu BMW). Tento technický základ BMW Head-Up displeja prináša obraz vo farbe, vo vysokom rozlíšení, v širokouhlom formáte a zostáva jasne čitateľný bez ohľadu na vonkajšie svetelné podmienky.

  Systém zrkadiel vytvára dojem, ako keby sa projekcia vznášala približne 2 metre pred vozidlom, vo výške mierne nad prednou hranou kapoty. Výsledkom je nutnosť podstatne menej výrazného preostrovania zraku vodiča z blízkeho na ďaleký pohľad.

  Plnofarebný BMW Head-Up displej v mnohých modeloch BMW novej generácie ponúka ešte vyšší komfort. Bohatšia paleta farieb prináša ešte jasnejšiu identifikáciu rozličných informácií, ktoré sa zobrazujú, napríklad rýchlostných limitov, navigačných pokynov či urgentných varovaní. Dôležité informácie ako napríklad „chodec na ceste“ (v spojení s doplnkovým systémom BMW Night Vision) vďaka tomu zaregistrujete ešte rýchlejšie, čo vám dá viac času na adekvátnu reakciu. Pomocou systému iDrive dokážete polohu zobrazenia BMW Head-Up displeja posúvať zvislo aj vodorovne, pre optimálnu viditeľnosť. Vďaka rozšírenému rozsahu pozdĺžneho aj priečneho posunutia zobrazenia je BMW Head-Up displej schopný poskytnúť individuálne nastavenia. Výsledkom je pohľad vodiča sústredený vždy na to najdôležitejšie: podstatné údaje a zároveň na cestu pred ním.

  Okrem aktuálnej rýchlosti jazdy, ktorá je zobrazená trvalo, ponúka BMW Head-Up displej aj ďalšie informácie, v závislosti od modelu a výbavy vozidla. Patria sem napríklad otáčky motora, navigačné pokyny vrátane zväčšeného zobrazenia križovatiek a radenia do jazdných pruhov, rýchlostné obmedzenia v podaní funkcie Speed Limit Info alebo aktuálny status Aktívneho systému udržiavania rýchlosti. Zobrazujú sa tu aj varovné hlásenia od asistenčných systémov vodiča BMW Personal CoPilot , napríklad upozornenie na chodcov od systému BMW Night Vision a kontrolné hlásenia.

  Vodič si môže zobrazenie BMW Head-Up displeja konfigurovať pomocou ovládača systému iDrive.

 • BMW i ConnectedDrive služby pre navigáciu

  BMW i ConnectedDrive služby pre navigáciu* vám ponúkajú všetky potrebné informácie pre jednoduchšiu a pohodlnejšiu elektrickú jazdu. Základom týchto služieb je asistenčný systém dojazdu s dynamickou dojazdovou mapou, ktorá berie do úvahy dôležité faktory ako napríklad stav nabitia batérie, váš jazdný štýl, topografiu a aktuálnu dopravnú situáciu. Ak asistent zistí, že niektorý z týchto faktorov bráni dojazdu do vášho cieľa, použije funkciu ECO ROUTE na odporučenie alternatívnej trasy s nižšou spotrebou alebo prepnutie do jazdného režimu ECO PRO+, prípadne vám zobrazí nabíjacie stanice na ceste k vášmu cieľu.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW M Laptimer aplikácia

  Aplikácia BMW M Laptimer umožňuje presne, zákrutu po zákrute, zaznamenávať údaje o jazde a následne ich analyzovať v záujme zvýšenia celkového jazdného výkonu. Aplikácia zhromažďuje dáta zo snímačov BMW M2 Coupé a zobrazuje vybrané hodnoty na displeji systému iDrive, ktorým sa aplikácia ovláda.

  V priebehu merania BMW M Laptimer aplikácia zobrazuje údaje ako GPS pozícia, rýchlosť, pozdĺžna akcelerácia, priečna akcelerácia (hodnoty G), časy na kolo a zrýchlenia na určitú hodnotu (napr. z 0 na 100 km/h). V závislosti od výbavy vozidla a roku jeho výroby môže byť zaznamenávaná aj poloha akcelerátora, uhol natočenia riadenia, spomalenie, otáčky motora a prevody, ako aj spotreba paliva.

  Zaznamenané hodnoty môžu byť uverejnené ako obrázky na sociálnych sieťach, alebo stiahnuté a odoslané e-mailom.

 • BMW Online aplikácie

  Aplikácie typu prehliadačov, združené pod hlavičkou BMW Online, vás podporia v mnohých rozličných situáciách, užitočnými a individuálnymi radami a tipmi.*

  Využite napríklad odporúčací portál Yelp, vyhľadávanie čerpacích staníc a lekární, vyhľadávanie cien paliva, ako aj vyhľadávanie na vidieku alebo vyhľadávanie hotelov, aby ste mali stále aktuálne informácie. K dispozícii vo vozidle sú aj informácie o parkovaní, cestovný sprievodca, počasie aj so zrážkovým radarom, alebo aplikácia Kicker.

  Vy sami sa rozhodnete, čo chcete vedieť – a aplikácie v BMW vám poskytnú hľadané odpovede.

  * Presnejšie informácie o rozsahu a dostupnosti týchto služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Online News

  Kto povedal, že sa na cestách musíte vzdať aktuálnych správ a ďalších dôležitých nových informácií? Prinajmenšom vo vašom BMW vám nič neunikne: BMW Online vás bude aktuálne informovať o všetkom dianí.

  BMW Online vás udrží v obraze všetkými najnovšími správami – vyselektovanými podľa vašich preferencií v kategóriách ako je biznis alebo šport. A aby ste sa mohli stále počas jazdy sústrediť na premávku, vybrané správy vám dokáže hlasový modul na želanie prečítať cez reproduktory audiosystému vozidla.

  Túto funkciu nájdete vo vozidle pod označením BMW Online News.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Online Office

  Máte poštu! Pomocou BMW Online dokážete kedykoľvek prijímať aj odosielať e-maily priamo zo svojho vozidla.

  Zostaňte v spojení vždy a všade, kde si to želáte: BMW ConnectedDrive vám umožní prijímať, čítať aj odpovedať na e-maily aj priamo na cestách, pomocou služby BMW Online. Stačí si založiť e-mailovú schránku s vašou vlastnou e-mailovou adresou, napríklad cez na Google™ mail, na vašom počítači, cez zákaznícky portál My BMW ConnectedDrive (po uvedení portálu ConnectedDrive). Výbava BMW Online Office vám tiež umožní vytvárať e-mailové schránky u iných vybraných poskytovateľov. Ak máte viacero schránok u toho istého poskytovateľa, jasne sa to zobrazí v menu. A potom už bude celkom jedno, kde sa práve nachádzate, správy vás zastihnú hneď a najkratšou možnou cestou.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Online počasie

  Čaká na vás slnko alebo dažďové mraky? BMW ConnectedDrive vám vždy v predstihu poskytne informácie o počasí, aké môžete očakávať po trase a v cieli cesty.

  Ak si v menu vozidla nájdete položku BMW Online, táto služba vám ponúkne presné denné počasie, ako aj predpovede na nasledujúcich 5 dní. Pre dokonalú informovanosť môžete využiť link na zrážkový radar, v rámci BMW Online aplikácií. Vo vašom BMW sa skrátka nepríjemných prekvapení od počasia nemusíte obávať.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Routes

  BMW Routes sú interaktívnym plánovačom, ktorý umožní vodičovi jednoducho preniesť trasu odporučenú BMW, alebo svoju vlastnú trasu, priamo do vozidla a použiť ju v navigačnom systéme.

  Na adrese www.bmw-routes.com nájdete množstvo odporúčaných trás pre Nemecko a ďalšie európske krajiny. Každá trasa má svoj vlastný charakter, určený profilom, okolitou krajinou a miestami vhodnými na zastavenie – niektoré sa zameriavajú na úseky s náročnými zákrutami, iné vedú okolo zaujímavých budov či múzeí. Každý návrh obsahuje ďalšie podrobné informácie a obrázky možných zastávok, vrátane tipov na reštaurácie či hotely.

  Zákazníci s kontraktom BMW ConnectedDrive môžu využiť BMW Online na import všetkých trás do navigačného systému, kde ich môžu ďalej editovať, napríklad zmenou cieľov či zastávok po trase. Do vozidla môžete preniesť aj itineráre, ktoré ste si naplánovali vy sami. Stačí použiť USB kľúč a USB port vo vašom BMW, alebo si v predstihu uložiť trasu na BMW Online portál.

  BMW Routes si vyžadujú vo výbave vozidla intuitívny ovládací systém iDrive spolu s navigačným systémom Professional.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Kalendár

  Už nikdy nezabudnete na žiadne stretnutie: Aplikácia BMW Connected jasne zobrazí na displeji vo vozidle vaše termíny a na vyžiadanie ich aj nahlas prečíta.*

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • ConnectedDrive Services

  Doplnková výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre viaceré prvky BMW ConnectedDrive, ktoré poskytujú vodičovi množstvo informačných, zábavných a servisných funkcií počas jazdy.

  Ponuka obsahuje prístup k aktuálnym na lokalitu orientovaným službám ako sú správy alebo počasie, ako aj online vyhľadávanie cez Google™ a praktické kancelárske funkcie. Služby a funkcie ako napríklad parkovacie informácie, ako aj hoteloví a cestovní sprievodcovia, sú prístupné priamo z vodzila, bez nutnosti použiť smartfón, cez menu ConnectedDrive.

  Zahrnutý je aj komfortný a neobmedzený prístup k vybraným smartfónovým aplikáciám. Doplnková výbava ConnectedDrive Services ponúka toto a mnoho ďalšieho, čím mení každú cestu v BMW na skutočný zážitok.*

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Deezer

  Deezer je celosvetovo popredná hudobná služba, ktorá vám poskytne okamžitý a neobmedzený prístup k vašej obľúbenej hudbe. Nezabudnuteľné jazdy potrebujú nezabudnuteľný zvuk – a práve to vám poskytne Deezer vo vašom vozidle s BMW ConnectedDrive.

  Choďte na www.deezer.com a vychutnajte si 15 bezplatných dní programu Deezer Premium+. Tento program umožní:
  Neobmedzené počúvanie miliónov skladieb vo vysokej zvukovej kvalite.
  Zosynchronizovať hudbu s vaším zariadením pre offline počúvanie.
  Dať hudbe pozornosť, ktorú si zaslúži. Žiadna reklama, žiadne prerušovanie.
  Vybudovať si vlastný hudobný archív s obľúbenými interpretmi, albumami a skladbami.
  Preskúmať tisícky interpretov a tematických rádio staníc.
  Dostávať vyberané odporúčania od našich hudobných redaktorov.
  Uložiť si na Deezer vaše vlastné MP3 súbory, aby ste mali všetku hudbu na jednom mieste.

  Zistite viac o programe Premium+ [link: http://www.deezer.com/en/offers/premiumplus]

  Deezer Premium alebo bezplatné konto Discovery vám umožnia vychutnať si tisícky bezplatných rádio staníc podľa tém a interpretov.

  Stačí nasadnúť do vášho BMW a vychutnať si svoju vlastnú osobnú hudobnú zábavu.

  Ak chcete využívať Deezer, stačí si stiahnuť najnovšiu verziu aplikácie Deezer pre iPhone® a pripojiť váš smartfón k vášmu BMW cez USB port alebo snap-in adaptér. Hneď potom máte k dispozícii všetky jednotlivé funkcie a ich ovládanie cez iDrive, jeho displej a audiosystém vo vozidle.

  Dostupnosť aplikácie Deezer sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Profily vodiča

  Profily vodiča umožnia uložiť si a následne obnoviť jednotlivé nastavenia vozidla, od výšky sedadla, cez preferovaný jazdný režim, až po obľúbenú rádio stanicu.

  Vodiči BMW si môžu konfigurovať množstvo jazdných, komfortných a zábavných funkcií svojho vozidla podľa svojich preferencií. Keď vodič opustí vozidlo, jednotlivé nastavenia sa automaticky uložia a priradia sa ku konkrétnemu diaľkovému ovládaniu centrálneho zamykania v kľúči. A keď vodič použije ten istý kľúč, nastavenia sa hneď obnovia. Dva alebo tri kľúče od vozidla s diaľkovým ovládaním teda umožnia uložiť dva alebo tri rozličné vodičské profily. Je to výborný nápad v situácii, keď s tým istým BMW jazdia rozliční ľudia (napríklad v rámci firemnej flotily). Ak viacerí používajú ten istý kľúč, rozličné profily vodiča sa dajú uložiť a následne aktivovať cez palubný počítač a systém iDrive (menu Nastavenia, položka Profily). Profil je následne možné premenovať, zmazať, alebo vyexportovať, aby sa dal použiť v inom BMW. Stačí použiť USB kľúč cez USB rozhranie.

  Profily vodiča sú súčasťou BMW ConnectedDrive, inteligentného prepojenia vozidla, vodiča a vonkajšieho sveta. Dajú sa použiť na kombináciu rozličných nastavení pre rádio stanice, hi-fi systém, navigáciu, funkčné predvoľby, sedadlá, zrkadlá, volant, svetlá, centrálne zamykanie, Head-Up displej, klimatizáciu, jazyk menu, asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot a jazdnú dynamiku. Pre každé vozidlo sú k dispozícii štyri profily.

F – I

 • Glympse

  Glympse vám umožní informovať ostatných v reálnom čase o tom, kde sa práve nachádzate, cez sms správu, e-mail, alebo Twitter.

  S touto aplikáciou môžete posielať vybraným príjemcom linky, ktoré im umožnia sledovať vašu aktuálnu pozíciu a odhadovaný čas príjazdu. S pomocou časovača sa vy sami rozhodnete, ako dlho vaša pozícia zostane viditeľná. Registrácia nie je nutná.

  Túto aplikáciu môžete používať vo svojom vozidle v kombinácii s vaším smartfónom. Aby to bolo možné, stiahnite si ju z obchodu App Store® a spustite ju na vašom smartfóne, pripojenom cez snap-in adaptér alebo USB kábel k vášmu BMW. Následne ju v menu nájdete pod položkou BMW Apps a môžete ju ovládať systémom iDrive.

  Dostupnosť aplikácie Glympse sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Google™ služby

  Cestovanie je nádherné. Google™ služby Street View™ a online vyhľadávanie pomocou hlasového ovládania od BMW ConnectedDrive sa postarajú o to, aby vám na cestách neunikli žiadne informácie.

  Ste zvedaví, ako vyzerá cieľ vašej cesty? Tak si zvoľte služby Panoramio alebo Street View™ v rámci BMW Online aplikácií a pozrite si obrázky alebo panoramatické fotografie až po úroveň jednotlivých ulíc.

  Online vyhľadávanie v rámci BMW Online vám umožní nájsť ciele buď podľa kategórií, alebo free-textovým hľadaním. Použiť na to môžete buď systém iDrive, alebo obzvlášť komfortnú funkciu hlasového ovládania. V druhom prípade sa prekonvertovaný hovorený text automaticky odošle do Google™ a následne dostanete návrhy na možné ciele cesty. Vy si z nich vyberiete a jazda sa môže začať.

  Presnejšie informácie ohľadom dostupnosti a rozsahu týchto služieb vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • iDrive Touch Controller

  Pomocou výbavy iDrive Touch Controller dokážete pohodlne ovládať systém iDrive jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche na hornej časti jeho ovládača môžete vkladať informácie ako napríklad navigačné ciele tak, že priamo vpisujete písmená alebo čísla prstom.

  Dotyková plocha vám umožní aj aktiváciu či nastavovanie množstva ďalších funkcií či listovanie v zoznamoch. Ovládanie je jednoduché a intuitívne pomocou hmatového zmyslu, čím sa znižuje zaťaženie vodiča, keďže jeho vyrušenie z koncentrácie na premávku pred vozidlom je výrazne eliminované. Všetky povely z ovládača iDrive Touch Controller sa prehľadne zobrazia na displeji systému iDrive.

 • iHeartRadio aplikácia

  Pomocou aplikácie iHeart Radio pre iOS aj Android získate prístup k vášmu obľúbenému internetovému rádiu, ako aj k správam zo športu, predpovediam počasia a podcastom – priamo z vášho BMW. Vyberte si z miliónov skladieb a vytvorte si svoj vlastný hudobný stream bez reklám.

  Ak chcete túto aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store® alebo Google Play™, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla. Najnovšia verzia používateľského rozhrania teraz umožňuje aj úplnú a plynulú integráciu cez Bluetooth.

  Dostupnosť aplikácie iHeart Radio sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Integrovaná SIM karta

  Konektivita tam, kde ju potrebujete a vtedy, keď ju potrebujete: Integrovaná SIM karta umožňuje využiť viaceré prvky BMW ConnectedDrive bez toho, aby ste potrebovali váš vlastný mobilný telefón.

  SIM karta je trvalo zabudovaná do vášho vozidla ako súčasť štandardnej výbavy (pre vybrané modely BMW), ako súčasť výbavy BMW Teleservices (SA6AE). Nachádza sa na mieste, dobre chránenom pri kolízii, čo prináša aj výhodu pomoci v prípade nehody.

  Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu týchto služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW Emergency Call

  BMW Emergency Call (núdzové volanie) je systém, ktorý v prípade nehody automaticky nadviaže tiesňový telefonický hovor so strediskom integrovanej záchrannej služby 112.

  Núdzové volanie dokážete aktivovať aj manuálne, napríklad v prípade ak ste sa stali svedkom nehody a chcete privolať pomoc iným účastníkom premávky.

  Na území niektorých európskych krajín sa spolu s núdzovým volaním automaticky odošlú aj informácie o pozícii vášho vozidla, závažnosti kolízie a možných zraneniach posádky. Pre viac informácií kontaktujte vášho BMW predajcu.
   

 • Inteligentné hlasové ovládanie na báze externého spracovania

  Inteligentné hlasové ovládanie so spracovaním hovorených povelov mimo vozidla poskytuje maximálnu podporu a rozumie prirodzenej reči vo svetových jazykoch, na rozdiel od rozoznávania obmedzených povelov. Hlasový asistent si poradí so širokým rozsahom situácií a ich variácií. Rozumie aj jazykovým variáciám ako sú dialekty a žargón. To umožňuje dosiahnuť podstatne lepšie výsledky napríklad pri diktovaní sms správ alebo e-mailov.

  Výrazné rozšírenie funkčného rozsahu, ktoré tvorí základ Inteligentného hlasového ovládania, je možné vďaka ConnectedDrive rozoznávaniu a spracovaniu hovoreného slova mimo vozidla, na externom serveri. Táto funkcia na báze technológie cloud umožňuje rýchle nešpecifické vyhľadávanie na internete s použitím bežnej hovorenej reči vo svetových jazykoch, ako pomoc navigačnému systému. Vyhľadávať bežnými prirodzenými hlasovými povelmi sa dajú napríklad reštaurácie v danej oblasti.

  Navyše, presunutie do externého prostredia s technológiou cloud prináša výhodu častejších cyklov aktualizácie, či už z oblasti nového softvéru, alebo zlepšeného rozoznávania reči. *

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

J – N

 • Life360

  Life 360 je inovatívna bezplatná aplikácia pre iPhone, ktorá spája rodinu a priateľov v mestskom prostredí pomocou technológie, založenej na pozícii. Zvolenej skupine ľudí môžete kedykoľvek ukázať svoju pozíciu, prípadne pomocou integrovaného mapového zobrazenia jednoducho získať informácie o pozícii ostatných členov skupiny.

  V aplikácii si môžete zadefinovať skupiny v rámci vašej vlastnej osobnej siete. Vašu pozíciu uvidia iba oprávnení členovia konkrétnych skupín a sami sa rozhodnú, či chcú tiež zdieľať svoju pozíciu s ostatnými. K dispozícii sú aj ďalšie praktické funkcie: Aplikácia vám napríklad dokáže pomôcť pri hľadaní aktuálnej pozície iného člena skupiny (ak je k dispozícii aj navigačný systém), prípadne zavolať jednotlivým členom skupiny.

  Life 360 je certifikovaná „BMW Apps ready“ aplikácia. Ak chcete túto aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj iPhone® k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive a jeho displej.

  Dostupnosť aplikácie Life360 sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Funkcia diktovania

  Vaša kancelária je všade s vami: A priamo počas jazdy môžete bezpečne diktovať sms správy alebo e-maily.

  Nová Funkcia diktovania spolu s externým hlasovým rozoznávaním od poskytovateľa služby Nuance® prekonvertujú vami hovorený text do písomnej formy, aby ste sa počas jazdy mohli stále sústrediť na to najdôležitejšie: premávku pred sebou.

  Funkcia diktovania sa aktivuje ovládačom systému iDrive cez menu Kancelária a prekonvertovaný text následne dokážete odoslať ako SMS správu alebo e-mail. Túto službu je možné využiť iba vo vozidlách s najnovšou generáciou navigačného systému Professional v kombinácii s vybranými smartfónmi.

  Presnejšie informácie o dostupnosti tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Moje info/Odoslať do vozidla

  Funkcia Moje info/Odoslať do vozidla* umožní vám alebo iným oprávneným osobám odoslať správu (napríklad s cieľom pre navigačný systém alebo telefónne čísla) priamo do vozidla.

  Túto informáciu si následne vo vozidle veľmi jednoducho nájdete a stlačením tlačidla ju buď priamo vložíte do navigácie alebo priamo vytočíte telefónne číslo cez vášho mobil, pripojený k vozidlu Bluetooth rozhraním. Funkcia Moje info/Odoslať do vozidla je dostupná v aplikácii BMW Connected, na zákazníckom portáli My BMW ConnectedDrive* alebo prostredníctvom vybraných partnerov ako Google Maps™.

  Zároveň máte možnosť informovať sa o adresách, telefónnych číslach alebo správach, odoslaných do vášho vozidla, jednoducho cez sms. V prípade potreby viete vytvoriť v zadávacom zariadení vášho BMW predvolenú odpoveď a odoslať ju jediným stlačením tlačidla.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Navigačný systém Professional

  Navigačný systém poskytuje vodičovi dizajn s plnou 3D grafikou zobrazenia, v kombinácii s inovatívnym ovládacím rozhraním a množstvom navigačných, kancelárskych a multimediálnych funkcií.

  Ako prvok pevne zabudovaný vo vozidle prináša navigačný systém Professional množstvo výhod: jeho pripojenie na senzory kolies vozidla a natočenia volantu znamená, že vozidlo môže byť vždy presne lokalizované. Navigácia je preto spoľahlivá za každých okolností, aj vtedy, keď je GPS signál slabý, napríklad v tuneli.

  Zakomponovanie do jasne štruktúrovanej ovládacej a zobrazovacej koncepcie BMW umožnilo dosiahnuť veľmi jednoduché ovládanie navigácie. Zároveň dokážu viaceré funkcie pracovať v inteligentnej interakcii, vďaka čomu sa napríklad stíši zvuk audiosystému vždy, keď navigácia vydá hlasový pokyn.

  Okrem navigačných pokynov a máp dokáže displej s vysokým rozlíšením, funkciou deleného zobrazenia a uhlopriečkou podľa modelu až do 10,25 palca, zobraziť aj 3D cestné mapy a fotorealistické obrázky objektov na trase. Všetky úrovne menu sa zobrazujú vo virtuálnom trojrozmernom priestore a výpočet prebieha v reálnom čase. Rýchly 1,3 GHz procesor s vlastným 3D grafickým čipom umožňuje plynulé prehľadávanie a prezeranie; animácie a dynamické prechody premenia ovládanie systému na vzrušujúci zážitok. Položky nižších úrovní menu sa zobrazia tak, že sa hlavná úroveň zoslabí, stále však ostane viditeľná v pozadí.

  Navigačný systém Professional ponúka praktické interaktívne možnosti zadávania cieľa cesty: pre najlepšie možné navádzanie si vodič môže v rámci deleného zobrazenia pozrieť aj mapu zvolenej destinácie. V prípade potreby sa dá použiť funkcia zväčšenia a priblíženia, ak si chcete overiť, či je cieľ v navigácii skutočne ten správny. Rozšírená lišta s ponukou funkcií umožňuje vodičovi individualizovať mapový obsah bez toho, aby musel opustiť samotné zobrazenie mapy. Každá zmena sa zobrazí okamžite a dá sa na želanie pohodlne modifikovať.

  Funkcia High-Guiding je obzvlášť nápomocná pri orientácii v mestských oblastiach s neprehľadnou sieťou ciest. V závislosti od balíka výbavy sa navigačné informácie jasne zobrazia buď na centrálnom displeji systému iDrive, alebo na Head-Up displeji. Funkcia Lane Guiding pre zmenu pridá ďalšie podrobné pokyny ohľadom radenia sa do správnych jazdných pruhov. 3D modely miest vám uľahčia orientáciu v mestských uliciach pomocou fotorealistického priestorového zobrazenia ciest a budov.

 • Aktualizácia navigačných máp

  Navigačný systém BMW zjednodušuje každodenný život: Poskytne vám optimálnu trasu z bodu A do bodu B, v rámci ktorej však k optimálnemu výkonu potrebuje čo najaktuálnejšie mapy. Bezproblémová navigácia do cieľa, vrátane zahrnutia varovaní pred hustou premávkou, sa dá zaručiť iba v prípade, že je mapový materiál aktuálny (v Európe sa každý rok zmení až do 15% cestnej siete). Ako však vložiť nové informácie do navigačného systému? BMW je prvým výrobcom automobilov, ktorý ponúka tri rozličné procesy aktualizácie: plnú aktualizáciu máp USB-Full-Map-Update od predajcu BMW, z obchodu ConnectedDrive Store alebo automatickým „vzdušným“ prenosom prostredníctvom mobilnej siete a cez vo vozidle trvalo nainštalovanú SIM kartu – a toto môže prebehnúť až štyrikrát do roka. Aktualizácia si nevyžiada licenčné poplatky ani platbu za dátový prenos. Vďaka tomu je navigačný systém vždy vybavený aktuálnymi mapami, aj bez nutnosti registrovať sa či prihlasovať na portál. Navigačný systém zostáva plne funkčný dokonca aj priamo počas prebiehajúceho procesu aktualizácie máp. *

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

O – S

 • Quick Search

  Pomocou funkcie Quick Search (rýchle vyhľadávanie) v rámci zadávania cieľa v navigačnom systéme dokážete nájsť ciele pomocou free-textového vyhľadávania. Vyhľadávaný text sa automaticky odošle do spoločnosti HERE a od nej následne dostanete návrhy možných navigačných cieľov. Zvolíte si niektorý z nich a cesta sa môže začať.

  Použitím Quick Search dávate svoj súhlas s Pravidlami a podmienkami pre využitie, špecifickými pre váš trh, ako aj s Pravidlami ochrany súkromia od spoločnosti HERE. Ďalšie informácie nájdete na adrese http://legal.here.com/terms/ a na adrese http://legal.here.com/privacy.

 • Siri aktivácia

  Siri, osobný hlasový asistent pre váš iPhone®, iPad® a iPod Touch®, sa teraz dá ovládať aj vo vašom BMW. Siri odpovie na všetky vaše otázky, ako zvyčajne, pričom vy sa môžete celý čas plne sústrediť na premávku.

  Na aktiváciu Siri stlačte na multifunkčnom volante tlačidlo hlasového ovládania. Následne vám Siri umožní telefonovať, vyberať hudbu, nechať si nahlas prečítať sms správy, vyhľadať termíny z diára, pridať pripomienky do kalendára a využiť množstvo ďalších užitočných funkcií. A aby váš pohľad ostal vždy sústredený na cestu pred vami, tak sa počas práce so Siri displej vášho zariadenia iOS z bezpečnostných dôvodov vypne.

  * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Spotify

  Spotify je jedna z celosvetovo najpopulárnejších služieb na streaming hudby, ktorá vám umožní získať prístup k miliónom skladieb s možnosťou ich zostavenia do vašich vlastných obľúbených playlistov.

  Túto aplikáciu dokážete odteraz využívať celkom pohodlne aj vo vašom BMW a vyhľadávať pomocou nej obľúbené skladby rozličnými spôsobmi: podľa žánrov, interpretov, názvov skladieb a albumov, prípadne aj podľa roku vydania a vydavateľstva. K dispozícii vo vozidle máte aj Spotify rádio.

  Ak chcete túto certifikovanú „BMW Apps ready“ aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla. Najnovšia verzia používateľského rozhrania teraz umožňuje aj úplnú a plynulú integráciu cez Bluetooth.

  Dostupnosť aplikácie Spotify sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • Stitcher

  Rozhovory, podcasty a živé rádio v jedinej aplikácii. Vaše obľúbené relácie na požiadanie, v aktuálnom vydaní a vo vašom BMW.

  Svojich favoritov si môžete vybrať z ponuky viac než 10 tisíc programov a vytvoriť si tak svoje vlastné osobné rádio. Alebo dokonca objaviť nové programy. Stitcher vám poskytuje osobné odporúčania na základe toho, aký typ programov ste si predtým vyberali vy.

  Ak chcete túto certifikovanú „BMW Apps ready“ aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla.

  Dostupnosť aplikácie Stitcher sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

T – Z

 • Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania.

  Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania obsahuje bezdrôtový nabíjací port so systémom upozornenia na zabudnutý telefón. Navyše sú k dispozícii dva dodatočné plne funkčné USB porty, každý s nabíjacím prúdom až 2 A pre rýchle nabitie mobilných zariadení.

  Strešná anténa zaručí kvalitu príjmu signálu minimálne na úrovni ako mimo vozidla. Dodatočný mikrofón s reguláciou hlasitosti sa postará o optimálnu zrozumiteľnosť aj pri použití hands-free zariadenia zo sedadla spolujazdca.

  Súčasne môžu byť cez Bluetooth pripojené dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou balíka je aj Bluetooth Office s funkciami kalendára, SMS a e-mailov, pre kompatibilné smartfóny. K tomu sa pridáva bezdrôtové NFC rozhranie, ktoré umožní rýchlo a jednoducho pripojiť k vozidlu mobilné telefóny.

 • TuneIn

  TuneIn vám poskytne prístup k približne dvom miliónom podcastov a zhruba 60 000 rádio staniciam z celého sveta.

  Na svojom mobile alebo tablete môžete bezplatne počúvať hudbu, správy, komediálne programy a mnoho ďalšieho. Mimochodom, počúvanie je možné súčasne s používaním iných aplikácií: TuneIn bude aj naďalej bežať v pozadí.

  Ak chcete túto certifikovanú „BMW Apps ready“ aplikáciu využívať vo svojom BMW, stiahnite si ju z obchodu App Store®, pripojte svoj smartfón k vozidlu pomocou USB portu alebo snap-in adaptéra a spustite ju. Prístup k jej funkciám následne získate cez ovládací systém iDrive, jeho displej a cez audiosystém vášho vozidla.

  Dostupnosť aplikácie TuneIn sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

 • USB audio rozhranie

  Priamo do audiosystému vášho BMW sa dajú bez problémov pripojiť takmer všetky aktuálne MP3 prehrávače, zariadenia Apple iPhone® a iPod® alebo USB kľúče.

  Prehrávané tituly sa zobrazia buď na displeji systému iDrive alebo na displeji rádia. V zoznamoch skladieb sa pohodlne pohybujete pomocou ovládacích tlačidiel rádia, multifunkčných tlačidiel na volante alebo ovládačom systému iDrive. Podporované sú všetky bežné formáty súborov (MP3, AAC, WAV aj WMA), ako aj zoznamy prehrávaných súborov v M3U formáte.

  K USB audio rozhraniu dokážete pripojiť aj svoj iPhone®. Telefonovať následnej dokážete pomocou hands-free sady s Bluetooth rozhraním. USB prípojka v stredovej konzole umožní priame ovládanie hudobných prehrávačov a telefónov Apple iPhone®. Pripojiť Apple iPod® alebo iPhone® k USB audio rozhraniu je jednoduché a v závislosti od výbavy vozidla je možné buď USB káblom alebo pomocou káblového adaptéra BMW, dostupného v ponuke príslušenstva.

  * iPod® a iPhone® sú registrované obchodné značky spoločnosti Apple® Computer.