V SÚLADE S DOBOU.

Technológie konektivity.

Náš svet je každým dňom viac a viac prepojený. Nech už vaša cesta vedie kamkoľvek, s BMW ConnectedDrive budete vždy na dosah. Využite technológie zajtrajška už dnes a získajte výnimočnú formu mobility. Objavte inteligentné a intuitívne inovácie, ktoré vás a vaše BMW ešte viac spoja s okolitým svetom.

INTEGROVANÁ SIM KARTA.

So SIM kartou permanentne nainštalovanou vo vašom BMW môžete jednoducho využívať inovatívne funkcie BMW ConnectedDrive v mnohých krajinách sveta. Bez toho, aby ste potrebovali vlastný mobilný telefón. Integrovaná SIM karta je zároveň základným predpokladom využívania týchto služieb. Vďaka tomu je chránená v prípade nehody a zabezpečuje priame prepojenie s okolitým svetom aj v náročných situáciách. *

* Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Požiadavky / dostupnosť

  Dostupnosť:

  • Vo všetkých vozidlách s výbavou BMW Teleservices (SA6AE)
  • Výbava SA6AE (BMW Teleservices) sa dá objednať iba v kombinácii s výbavou SA6AK (ConnectedDrive Services) alebo SA6AC (BMW Emergency Call)

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami. Farebný displej s vysokým rozlíšením ponúka jedinečný prehľad. Ostrý kontrast a krištáľovo čisté zobrazenie sú základom pre dokonalú čitateľnosť. Systém vyniká rýchlym spustením, bleskovým výpočtom trasy, individuálnymi tipmi na zníženie spotreby a navigáciou s 3D mapami na jednoduchú navigáciu v meste.

Vo svojej najnovšej generácii dokáže navigačný systém Professional v spojení s BMW ConnectedDrive vykonávať aj automatické aktualizácie navigačných máp. Len čo je k dispozícii aktuálny materiál pre zvolený región, prenesie sa pomocou mobilnej siete cez vo vozidle trvalo nainštalovanú SIM kartu – a toto môže prebehnúť až štyrikrát do roka. Aktualizácia si nevyžiada licenčné poplatky ani platbu za dátový prenos. Vďaka tomu je navigačný systém vždy vybavený aktuálnymi mapami, aj bez nutnosti registrovať sa či prihlasovať na portál. Navigačný systém zostáva plne funkčný dokonca aj priamo počas prebiehajúceho procesu aktualizácie máp. *

* Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Navigačný systém Professional.

Pozrite si video o tejto výbave.

 • Požiadavky/dostupnosť

  Dostupnosť:

  • Množstvo služieb BMW ConnectedDrive možno používať aj s navigačným systémom Business alebo rádiom Professional
  • K dispozícii v mnohých modeloch BMW

Dotykový ovládač iDrive Touch Controller.

Dotykovým ovládačom iDrive môžete pohodlne ovládať systém iDrive vo vašom BMW jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche integrovanej v ovládači dokážete jednoducho vkladať informácie ako napríklad ciele do navigácie tak, že priamo píšete prstom písmená. Zároveň môžete aktivovať a nastavovať množstvo funkcií a prehľadávať zoznamy. Dotykové ovládanie je jednoduché a intuitívne a výrazne znižuje nároky na vodiča. Vyžaduje len malú dávku pozornosti, ktorá tak môže zostať upriamená na dianie na vozovke. Všetky funkcie ovládané ovládačom iDrive sa zobrazujú na ovládacom displeji.

 • Požiadavky/dostupnosť

  Dostupnosť:

  • k dispozícii v mnohých modeloch BMW

BMW OVLÁDANIE GESTAMI A DOTYKOM.

BMW ovládanie gestami vám umožní riadiť vybrané funkcie prostredníctvom pohybov ruky. V detekčnej oblasti nad stredovou konzolou systém rozozná jednoduché gestá ako napríklad „odmávnutie“ alebo „ukázanie“ a na ich povel dokáže aktivovať funkcie typu odmietnutia alebo prijatia prichádzajúceho telefonického hovoru. Kruhovými pohybmi ukazováka dokážete pre zmenu regulovať hlasitosť.

Najnovšia generácia navigačného systému Professional ponúka aj možnosť intuitívneho ovládania pomocou dotykového displeja. Ovládanie gestami aj dotykové ovládanie sú doplnkom k existujúcim ovládacím prvkom, ako je napríklad iDrive Touch Controller.

 • Požiadavky/dostupnosť

  Dostupnosť:

  • BMW ovládanie gestami a dotykové ovládanie je zatiaľ k dispozícii iba pre BMW radu 7 a úplne nové BMW radu 5

INTELIGENTNÝ HLASOVÝ ASISTENT.

Inteligentný hlasový asistent s hlasovým rozoznávaním pomocou externého servera ponúka najvyššiu možnú úroveň podpory pomocou hovoreného jazyka. Rozumie prirodzenej reči a nielen obmedzenému počtu konkrétnych príkazov. Inteligentný hlasový asistent obsahuje nielen bohatý arzenál jednotlivých situácií a ich variácií, ale tiež rozumie lingvistickým odlišnostiam ako sú nárečia, slang a žargón. To prináša podstatne vyššiu funkčnosť napríklad pri diktovaní sms správ alebo e-mailov. Podstatné rozšírenie dostupných funkcií je výsledkom použitia systému rozoznávania hlasu na báze serveru mimo vozidla. Vďaka tomuto systému s technológiou cloud dokáže Inteligentný hlasový asistent vyhľadať význam hovoreného slova rýchlo a jednoducho na internete, aj pri použití bežnej reči. Bezproblémovo tak nájde rôzne navigačné ciele, napríklad miestne reštaurácie. Stačí sa ho opýtať. Použitie technológie cloud okrem toho umožňuje častejšiu aktualizáciu, čo je zárukou, že máte všetky najnovšie funkcie k dispozícii čo najskôr, či už ide o update softvéru alebo vylepšenie jazykového rozoznávania počítačom. Funkcionalita služby a jej rozsah závisí od územia, kde sa vozidlo nachádza / v ktorej krajine bolo zakúpené.

 • Požiadavky/dostupnosť

  Dostupnosť:

  • Inteligentný hlasový asistent je zatiaľ k dispozícii iba pre BMW radu 7 a úplne nové BMW radu 5

KĽÚČ BMW DISPLAY KEY.

Kľúč BMW Display Key zobrazuje rozličné informácie o stave vozidla a umožňuje ovládať jeho vybrané funkcie pomocou integrovaného dotykového displeja.

Zobrazené údaje môžu obsahovať čas, zostávajúce množstvo paliva aj s dojazdom, servisné hlásenia, ako aj aktuálny stav centrálneho zamykania, okien a sklenenej strechy. Navyše je kľúč možné využiť aj na Diaľkovo ovládané parkovanie a pre funkcie nezávislého kúrenia.

Kľúč BMW Display Key sa nabíja buď bezdrôtovo, alebo pomocou dodaného USB kábla.

MOBILNÁ KOMPATIBILITA VRÁTANE BEZDRÔTOVÉHO NABÍJANIA.

Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania obsahuje bezdrôtový nabíjací port so systémom upozornenia na zabudnutý telefón. Navyše sú k dispozícii dva dodatočné plne funkčné USB porty, každý s nabíjacím prúdom až 2 A pre rýchle nabitie mobilných zariadení.

Strešná anténa zaručí kvalitu príjmu signálu minimálne na úrovni ako mimo vozidla. Dodatočný mikrofón s reguláciou hlasitosti sa postará o optimálnu zrozumiteľnosť aj pri použití hands-free zariadenia zo sedadla spolujazdca.

Súčasne môžu byť cez Bluetooth pripojené dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou balíka je aj Bluetooth Office s funkciami kalendára, SMS a e-mailov, pre kompatibilné smartfóny. K tomu sa pridáva bezdrôtové NFC rozhranie, ktoré umožní rýchlo a jednoducho pripojiť k vozidlu mobilné telefóny.