VYŠŠIA AGILITA. NIŽŠÍ ODPOR.

Aerodynamika.

VYŠŠIA AGILITA. NIŽŠÍ ODPOR.

Aerodynamika.

Dobré nápady sú často veľmi jednoduché: Vďaka cieleným aerodynamickým opatreniam, ako sú napríklad vzduchové klapky Active Air Stream, Aktívny zadný spojler alebo Vzduchové záclony, dosahuje vaše BMW optimalizovaný súčiniteľ odporu vzduchu. To má pozitívny dopad na efektivitu aj stabilitu jazdy, spolu so znížením hlučnosti v interiéri.

VYŠŠIA AGILITA. NIŽŠÍ ODPOR.Aerodynamika.

Dobré nápady sú často veľmi jednoduché: Vďaka cieleným aerodynamickým opatreniam, ako sú napríklad vzduchové klapky Active Air Stream, Aktívny zadný spojler alebo Vzduchové záclony, dosahuje vaše BMW optimalizovaný súčiniteľ odporu vzduchu. To má pozitívny dopad na efektivitu aj stabilitu jazdy, spolu so znížením hlučnosti v interiéri.

Zistiť viac

KLAPKY ACTIVE AIR STREAM.

Klapky Active Air Stream v obličkách dvojitej mreže chladiča vedia, kedy motor, brzdy alebo iné komponenty potrebujú prísun vzduchu. Keď nie je potrebný, znova sa zatvoria. Týmto riešením sa zlepšuje aerodynamika a znižuje spotreba paliva.

VZDUCHOVÉ ZÁCLONY.

Kým vy riadite vaše vozidlo, vzduchové záclony riadia prúdenie vzduchu. Znižujú odpor vzduchu pozoruhodne jednoduchým a zároveň mimoriadne efektívnym spôsobom. Ich zužujúci sa prierez zrýchľuje prúdiaci vzduch a vedie ho okolo predných kolies. Tým dochádza k obmedzeniu turbulencií v podbehoch predných kolies a následnému zníženiu aerodynamického odporu, rovnako ako k obmedzeniu spotreby paliva a produkcie emisií CO2.

VÝDUCHY AIR BREATHER.

Pridáte plyn a idete stále rýchlejšie a rýchlejšie. Napriek tomu necítite žiaden odpor vzduchu. To preto, lebo výduchy Air Breather za prednými kolesami účinne odvádzajú vzduch z priestoru podbehov kolies a obmedzujú turbulencie. Spotreba paliva a emisie CO2 sa znižujú.

AKTÍVNY ZADNÝ SPOJLER.

So zvyšujúcou sa rýchlosťou jazdy rastú sily, ktoré pôsobia na karosériu automobilu. Pri rýchlosti 110 km/h sa automaticky vysunie zadný spojler. Zníži sa tým odpor vzduchu, zlepší sa stabilita vozidla a obmedzí sa vztlak na zadnej náprave. Okrem toho zároveň dochádza k zníženiu spotreby paliva a produkcie emisií CO2. Pri rýchlosti 70 km/h sa zadný spojler automaticky zasunie.

LIŠTY AIR BLADE.

Lišty Air Blade na zadných hranách C-stĺpikov napomáhajú plynulejšiemu odtŕhaniu prúdenia vzduchu od karosérie. Tým sa obmedzuje vznik turbulencií za vozidlom, znižuje sa odpor vzduchu a následne aj spotreba paliva a produkcia emisií CO2.

AERO KOLESÁ.

Hravo si poradia s vetrom: aerodynamicky optimalizované disky kolies majú turbínovitý tvar, ktorý pomáha odvádzať vzduch okolo bokov vášho BMW, čím zlepšujú aerodynamiku vozidla.

Aerodynamika BMW i8.

Aerodynamická karoséria, výrazný kužeľovitý tvar, nízka hmotnosť – BMW i8 je nepochybne čistokrvný športový automobil. Množstvo aerodynamicky optimalizovaných riešení umožnilo maximalizovať dynamiku a zároveň zlepšiť hospodárnosť. Jedným z príkladov sú zadné LED svetlá, ktoré sú navrhnuté prístupom takzvaného vrstvenia a slúžia ako vzduchové kanály.
 

Spotreba a emisie CO2 pre BMW i8 Coupé (3):
Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 1,9
Kombinované emisie CO2 v g/km: 42
Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 14,0

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1)
  Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.