VÄČŠÍ ŤAH. MENŠÍ SMÄD.

Motory BMW TwinPower Turbo.

VÄČŠÍ ŤAH. MENŠÍ SMÄD.

Motory BMW TwinPower Turbo.

Inovatívne benzínové a naftové motory s technológiami BMW TwinPower Turbo sú základom každého BMW. Kombinujú v sebe najnovšie systémy vstrekovania paliva, plne variabilný manažment výkonu a vyspelé turbodúchadlá.

VÄČŠÍ ŤAH. MENŠÍ SMÄD.Motory BMW TwinPower Turbo.

Inovatívne benzínové a naftové motory s technológiami BMW TwinPower Turbo sú základom každého BMW. Kombinujú v sebe najnovšie systémy vstrekovania paliva, plne variabilný manažment výkonu a vyspelé turbodúchadlá.

Zistiť viac

BENZÍNOVÉ MOTORY BMW TWIN POWER TURBO.

Pokrokový benzínový 3-valec sa vyznačuje príkladnou kultúrou chodu. Benzínový 4-valec a benzínový radový 6-valec z rodiny BMW TwinPower Turbo viackrát získali medzinárodné ocenenie „Motor roku“ a definujú nové štandardy. Vo svojej najnovšej generácií je rodina motorov BMW EfficientDynamics zárukou hospodárnejšej prevádzky, nižších emisií a vyššieho výkonu v porovnaní so svojimi predchodcami. Pre ďalšie zlepšenie hospodárnosti a dynamiky sú tieto motory, ktoré vznikli v rámci stratégie BMW EfficientDynamics, vybavené najnovšou technológiou vstrekovania, plne variabilným manažmentom ventilov so systémami Valvetronic a Double-VANOS a pokrokovými technológiami prepĺňania. Výsledkom je mimoriadna účinnosť celého hnacieho ústrojenstva, ktorá príkladne ilustruje rozsiahle poznatky spoločnosti BMW v tejto oblasti.

DVE DISCIPLÍNY. JEDEN VÍŤAZ.

Ešte lepšia dynamika, ešte nižšia spotreba: benzínový radový 6-valec M TwinPower Turbo.

DVE DISCIPLÍNY. JEDEN VÍŤAZ.

Ešte lepšia dynamika, ešte nižšia spotreba: benzínový radový 6-valec M TwinPower Turbo.

BMW M4 Coupé:
Spotreba paliva (kombinovaná) v l/100 km: 8,8 [8,3]
Emisie CO2 (kombinované) v g/km: 204 [194]

Zistiť viac

NAFTOVÉ MOTORY BMW TWIN POWER TURBO.

Do naftových motorov BMW TwinPower Turbo sa systematicky premietajú princípy filozofie BMW EfficientDynamics: kombinujú najlepšiu možnú hospodárnosť prevádzky, výkon a kultúru chodu s nízkou spotrebou. O ich výnimočnej hospodárnosti a dynamike niet pochýb. Naftové 3-valce BMW TwinPower Turbo sú ideálnym základom ponuky pohonných jednotiek. Inovatívne naftové 4-valce BMW TwinPower Turbo a predovšetkým výkonné radové naftové 6-valce BMW TwinPower Turbo sa vyznačujú pozoruhodne nízkymi emisiami a trením. Vďaka tomu sú zárukou maximálnej radosti z jazdy. Naftové motory majú odľahčené hliníkové bloky motora z programu BMW EfficientDynamics a prepĺňanie pomocou turbodúchadiel s variabilnou geometriou. Dodávku paliva má na starosti najnovšia generácia priameho vstrekovania common-rail.

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC. VŽDY O KROK VPREDU.

Vyznačuje sa dokonalým prenosom sily, znižuje spotrebu paliva a zlepšuje športový a dynamický prejav vozidla: 8-stupňová prevodovka Steptronic.

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s malými rozostupmi medzi jednotlivými prevodovými stupňami ponúka výrazne lepšiu kultúru radenia a jazdný komfort. Kombinuje maximálny komfort s pôsobivou dynamikou a minimalizovanou spotrebou paliva. Zásluhou funkcie Launch Control vás vozidlo BMW okúzli zrýchlením z miesta. Stačí krátky dotyk tlačidla DSC, voliacou pákou zaradiť režim „S“, podržať brzdu a stlačiť akcelerátor až na podlahu. Keď v tomto okamihu pustíte brzdu, okamžite pocítite, čo znamená krútiaci moment.

BMW BLUEPERFORMANCE.

Technológie BMW BluePerformance minimalizujú emisie oxidov dusíka (NOx), ktoré produkuje naftový motor. Okrem filtra pevných častíc a NOx katalyzátora sú niektoré modely vybavené aj katalyzátorom SCR (Selective Catalytic Reduction, t. j. selektívna katalytická redukcia) a vstrekovaním AdBlue®. Tieto technológie pomáhajú ešte výraznejšie znížiť emisie naftového motora.

Zistiť viac
 • Modely s technológiami BMW BluePerformance

  V októbri 2017 disponujú technológiou SCR s AdBlue® nasledujúce modely (pre Európu, Turecko, Japonsko a Kóreu):

  BMW radu 4 Coupé: 420d sDrive, 420d xDrive
  BMW radu 5 Sedan: 520d xDrive, 525d xDrive, 530d xDrive, 535d xDrive, 520d sDrive, 520d xDrive, 520d ed sDrive, 525d sDrive, 530d sDrive, 530d xDrive, 540d xDrive, M 550d xDrive
  BMW radu 5 Touring: 520d xDrive, 525d xDrive, 530d xDrive, 535d xDrive, 520d sDrive, 520d xDrive, 525d sDrive, 530d sDrive, 530d xDrive, 540d xDrive, M 550d xDrive
  BMW radu 5 Gran Turismo: 520d, 530d xDrive, 535d xDrive
  BMW radu 6 Gran Turismo: 630d sDrive, 630d xDrive, 640d sDrive, 640d xDrive
  BMW radu 7 Sedan: 725d, 730d, 730d xDrive, 740d xDrive, 750d xDrive
  BMW X1: 20d sDrive, 20d xDrive
  BMW X2: 20d xDrive
  BMW X3: 20d xDrive, 30d xDrive
  BMW X5: sDrive25d, xDrive25d, xDrive30d, xDrive40d, M50d
  BMW X6: xDrive30d, xDrive40d, M50d

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • Spotreba a emisie pre BMW i8 Coupé (3):

  Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 1,9
  Kombinované emisie CO2 v g/km: 42
  Kombinovaná spotreba elektriny v kWh/100 km: 14,0

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.