BMW e-mobilita BMW plug-in hybrid

BMW PLUG-IN HYBRIDY.

BMW PLUG-IN HYBRIDY.

To najlepšie z oboch svetov.

Svojou kombináciou benzínového a elektrického motora garantujú plug-in hybridy BMW maximálnu flexibilitu, čiže sú dokonalo vhodné pre splnenie každej individuálnej požiadavky a potreby vášho bežného života. Know-how z elektrickej pohonnej technológie BMW eDrive od subznačky BMW i umožňuje čisto elektrickú jazdu na vzdialenosť aj vyše 60 km (v závislosti od modelu) – s elektrickým systémom, ktorý neprodukuje žiadne miestne emisie, ideálne vhodným do mestskej premávky, pre denné dochádzanie do práce alebo aj na ozaj veľké nákupy. Na dlhých cestách alebo aj na diaľnici máte k dispozícii komfortný dojazd spaľovacieho motora. Vďaka inteligentnej distribúcii energie BMW plug-in hybrid automaticky prepína medzi oboma typmi pohonu, čím garantuje maximálnu efektivitu za každých okolností. Neustále rastúca flotila hybridných vozidiel BMW až s desiatimi rozličnými modelmi v radoch 2, 3, 5, 7 a X ponúka maximálnu rozmanitosť a individualitu pre každý životný štýl. Pridajte sa k nám, preskúmajte svet plug-in hybridných vozidiel BMW a zistite, ktoré z nich vám najlepšie vyhovuje.

Zistiť viac

FAQ: NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE NA TÉMU NAŠICH PLUG-IN HYBRIDOV.

 • Čo je plug-in hybrid?
  BMW e-mobilita BMW plug-in hybrid FAQ

  Plug-in hybrid (PHEV, Plug-in Hybrid Electric Vehicle) je vozidlo, ktoré kombinuje elektrický motor, spaľovací agregát a vysokonapäťovú batériu, vďaka čomu ponúka to najlepšie z oboch svetov. To umožňuje dosiahnuť úsporu paliva a zníženie emisií CO2. Interakcia medzi oboma systémami zároveň ponúka prídavný výkon a ťah pre akceleráciu.

  Ako už naznačuje jeho meno, plug-in hybrid sa dá nabíjať z domácej zásuvky, zariadením BMW Wallbox alebo na verejných nabíjacích staniciach. Maximálnu efektivitu dosiahne plug-in hybrid s plne nabitou batériou, čo znamená, že je potrebné mať možnosť nabíjania doma aj na pracovisku.

  Dojazd pri čisto elektrickej jazde s plne nabitou batériou je napríklad v prípade BMW 530e až do 61 kilometrov (kombinovaná prevádzka, podľa WLTP). Tak ako pri každom vozidle s vysokonapäťovou batériou, aj v tomto prípade prinesie technologický pokrok v nasledujúcich rokoch predlžovanie dojazdu. Počas rekuperácie, čiže vždy, keď zložíte nohu z pedálu akcelerátora, sa kinetická energia vozidla mení na elektrickú, ktorou sa dobíja batéria – a výsledkom sú ďalšie kilometre pridané k vášmu elektrickému dojazdu.

  V rámci svojej stratégie „Power of Choice“ ponúka BMW svojim zákazníkom veľký výber plug-in hybridov ako vedomé rozhodnutie v prospech tohto konkrétneho efektívneho pohonného systému.

  Plug-in hybrid je ideálne vozidlo pre vodiča, ktorý hľadá maximálnu možnú všestrannosť. V prvom rade ponúka elektrickú jazdu v každodennom použití, napríklad pri nákladovo optimalizovanom a udržateľnom dochádzaní do práce. Optimálne využitie prichádza aj pri pravidelných jazdách na stredné trate, počas ktorých prevláda elektrický pohon. A potom je k dispozícii aj maximálny dojazd a flexibilita pre dlhé trate, napríklad na víkendové výlety s rodinou.

 • Aké výhody ponúka plug-in hybrid?

  K výhodám plug-in hybridu pre vodiča patria okrem iného takmer nehlučná jazda v čisto elektrickom režime a dodatočný výkon pre akceleráciu, poskytovaný elektrickým motorom.

  Mnohí vodiči plug-in hybridov dokážu zvládať väčšinu svojich jázd čisto na elektrinu. Značný podiel každodenného jazdenia totiž často nedosahuje ani 50 kilometrov. V závislosti od konkrétnej elektrickej tarify to prináša podstatné úspory v porovnaní s klasickým spaľovacím motorom. V prípade plug-in hybridu však vôbec nie je nutné obetovať komfort jeho dlhého dojazdu. Ak sú kapacita alebo miera nabitia batérie nedostatočné, spaľovací motor sa automaticky zapne a pokryje potrebu pohonu.

  K dispozícii sú aj pre jednotlivé krajiny špecifické finančné výhody pre túto kategóriu vozidiel, či už priamymi dotáciami pre elektrické automobily, alebo nepriamo prostredníctvom daňových úľav pri nižších emisiách CO2.

 • Aké faktory ovplyvnia výkon vysokonapäťovej batérie v mojom plug-in hybridnom aute?

  Jedným z dôležitých vonkajších faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon a kapacitu batérie, je teplota. Ako už zrejme viete podľa batérie svojho mobilu, jej výkon klesá v príliš nízkej alebo vysokej teplote. Preto je dôležité, obzvlášť v zime, aby sa vozidlo počas procesu nabíjania „tepelne predpripravilo“ – inými slovami, aby sa vyhriala jeho batéria aj interiér. Prípadne aby sa v lete vychladili. Tým sa nielen šetrí energia na cestu, ale to tiež znamená, že pri správnej prevádzkovej teplote poskytuje batéria optimálne efektívny výkon už ihneď od štartu jazdy. Optimalizované prevádzkové stratégie vo vašom vozidle zároveň do veľkej miery minimalizujú vplyv teploty. A vedeli ste, že kapacita batérie zároveň generuje údaj o možnom dojazde, ktorý máte k dispozícii? Ďalšími vplyvmi môžu byť zapnuté spotrebiče energie, napríklad klimatizácia, hmotnosť prevážaného nákladu a váš osobný vodičský štýl.

 • Ako dostanem maximum zo svojho plug-in hybridu?

  Vo vašom plug-in hybridnom BMW vám predvídavý hybridný systém pomáha doraziť do cieľa efektívne, keď je aktivovaná navigácia. Takže sa oplatí používať navigáciu aj vtedy, keď už trasu poznáte. Využitie dostupnej elektrickej energie sa inteligentne a optimálne rozloží na vašu trasu, čo vám umožní jazdiť čisto elektricky v meste a v cieľovej oblasti. V plug-in hybride sú známe jazdné režimy BMW rozšírené aj o jazdný režim HYBRID ECO PRO. Tým sa optimalizuje efektivita jazdy, komfort aj funkcie osvetlenia a klimatizácie. Špeciálnou funkciou tohto režimu je Asistent predvídania. V závislosti od situácie vám zobrazuje tipy na efektívnejší vodičský štýl na Head-Up displej alebo na prístrojový panel – napríklad vám pri blížiacom sa rýchlostnom obmedzení vopred odporučí zložiť nohu z akcelerátora. Ďalšou užitočnou funkciou je analýza vodičského štýlu, ktorá hodnotí jeho efektivitu v menu vozidla a poskytne vám užitočné tipy na zlepšenie. V novších vozidlách BMW s hybridným pohonom (napr. BMW X5 xDrive45e) vám pomáha aj adaptívna rekuperácia, pri uvoľnení pedálu akcelerátora. S pomocou inteligentného a situačne prispôsobivého regulačného systému sa vozidlo samo rozhodne medzi rekuperáciou či nebrzdeným voľnobehom. Či už sú to vozidlá pred vami, rýchlostné limity, kruhové objazdy, odbočky alebo zastavané oblasti, systém ideálne prispôsobí mieru rekuperačného spomalenia dopravnej situácii. Výsledkom je možnosť menej častého používania brzdového pedálu a zvýšeného komfortu jazdy – a to všetko efektívnym spôsobom.

 • Na čo musím myslieť, ak ponechám svoje plug-in hybridné auto dlhšie odstavené a zaparkované?

  Ak necháte svoje vozidlo zaparkované na dlhší čas, napríklad počas dovolenky, pokúste sa udržať jeho batériu nabitú na 30 až 50%. Navyše, vozidlo by pri dlhšom odstavení nemalo byť trvalo pripojené k nabíjacej stanici.

 • Na čo musím dbať pri nabíjaní svojho plug-in hybridu?

  Ako už naznačuje jeho meno, plug-in hybrid sa dá nabíjať z domácej zásuvky, zariadením BMW Wallbox alebo na verejných nabíjacích staniciach. Maximálnu efektivitu dosiahne plug-in hybrid s plne nabitou batériou, čo znamená, že je potrebné mať možnosť nabíjania doma aj na pracovisku. Nabíjajte svoj plug-in hybrid tak často, ako sa len dá, aby ste mali vždy k dispozícii plný benefit prídavného elektrického pohonu.

ŠTÁTNA PODPORA PRE ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY A PLUG-IN HYBRIDY.

Na slovenskom trhu majú zákazníci k dispozícii štátnu dotáciu vo výške 5000 eur pre plug-in hybridné a 8000 eur pre čisto elektrické vozidlá. Pri cenovej hranici nákupu jedného vozidla do 50 000 eur to znamená, že si zákazník môže vybrať tak z ponuky značky BMW, ako aj z ponuky značky BMW i.

BMW e-mobilita BMW plug-in hybrid

Chcem preskúmať BMW plug-in hybridy.

Chcem preskúmať tému BMW programu korporátneho predaja pre firmy.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

Plug-in hybridy BMW radu 3 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,5–18,6


Plug-in hybridy BMW radu 3 Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,4–2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 31–48
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–19,3


Plug-in hybridy BMW radu 5 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–2,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–51
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 20,7–27,2


Plug-in hybridy BMW radu 5 Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,5–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 35–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 22,2–24,5


BMW X5 xDrive45e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,2–1,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 27–39
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 24,3–27,7


BMW X3 xDrive30e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–59
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,6–20,4


BMW 225xe Active Tourer:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–42
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5–15,1


Plug-in hybridy BMW radu 7 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–63
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,4–19,2


BMW X1 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 39–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,0–15,3


BMW X2 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–41
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,9–15,2


Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.


Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,


ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Zistiť viac