KOLEKCIA BMW INDIVIDUAL.

Remeselné spracovanie, materiály, dizajn, ktoré spoločne odzrkadľujú vašu osobnosť.

Dokonalé spojenie inšpirácie a tvorivej slobody. To je kolekcia BMW Individual. Široká ponuka doplnkovej výbavy vám umožní jednoducho si vytvoriť vlastné jedinečné BMW. Vyberte si dokonale zladenú doplnkovú výbavu BMW Individual už od prvej chvíle, kedy začínate konfigurovať svoje vozidlo. To, čo nasleduje, je však ešte exkluzívnejšie. Každá časť výbavy podstúpila niekoľko krokov spracovania od výberu materiálov a štýlu remeselného spracovania až po dizajnérske prvky, ako sú farebné odtiene a tvary. To všetko s jediným cieľom: spojiť perfektné detaily do štýlu BMW, ktoré dokonale odzrkadľuje váš charakter.

LAKY KAROSÉRIE BMW INDIVIDUAL.

Vysvetliť vlastný vkus je pomerne náročné. Ukázať ho je však veľmi jednoduché. V súvislosti s tým sa kolekcia BMW Individual inšpirovala sfarbením drahých kameňov pri príprave rôznych mimoriadnych lakov karosérie, z ktorých každý dopĺňa charakter daného modelu.
Laky karosérie BMW Individual sú tiež meradlom z hľadiska hĺbky a jasu: menia svietivosť v závislosti od uhla dopadajúceho svetla. Niektoré laky zaujmú jedinečným dúhovým efektom. Iné, napríklad matné laky, majú hodvábny lesk, ktorý ich odlišuje od ostatných. Tajomstvo sa skrýva v špeciálnej pigmentácii vznikajúcej procesom viacvrstvového nanášania. Matné úpravy majú dokonale prispôsobený bezfarebný lak, ktorý vytvára jedinečný vzhľad. Výsledkom je viditeľný prejav vášho vlastného osobného štýlu.

VIAC NEŽ LEN FAREBNÝ ODTIEŇ.

Metalíza Tanzanite Blue

Tento farebný odtieň karosérie vyniká priehľadnými, tmavomodrými pigmentmi, ktoré sa pri dopade svetla trblietajú pod povrchom do tyrkysova.

Pure Metal Silver

Dva nátery spolu s jemnými hliníkovými nanočasticami vytvárajú hlboký lesk, vďaka čomu povrch pripomína tekutý kov.

Metalíza Champagne Quartz

Jemné, vysokoreflexné pigmenty pod povrchom s nádychom šampanského menia odtieň zo zlatohnedého až po modrofialový a zdôrazňujú kontúry vozidla.

Metalíza Citrine Black

Mikroskopické častice vytvárajú dojem prachu z rýdzeho zlata, ktorý sa trblieta pod tmavým, olivovo čiernym povrchom.

Metalíza Pyrite Brown

Jemné striebristozlaté pigmenty sa lesknú pod lakom a pri dopade svetla vytvárajú zaujímavú súhru svetla a tieňa.

Metalíza Frozen Dark Blue

Tento matný lak má špeciálnu auru. Matný tmavomodrý povrch zdôrazňuje línie karosérie do dokonalosti.

Metalíza Smoky Topaz

Povrch sa leskne ako prizma vo farebnom spektre, od rubínovej červenej až po sivú a čiernu.

Metalíza Moonstone

Viacfarebné pigmenty dodávajú povrchu trojrozmernú hĺbku s farebnými efektmi od modrosivej až po zlatožltú.

Metalíza Ruby Black

Nespočetné pigmenty odrážajú svetlo, vytvárajú intenzívny lesk s hlbokou žiarou od tmavočervenej až po tmavofialovú.

KOŽA BMW INDIVIDUAL MERINO.

Zmysly nám umožňujú oceniť kvalitu a estetiku. Oči registrujú každý odstupňovaný farebný odtieň. Nos oceňuje vôňu najjemnejšej kože. Ruky skúmajú povrchy a štruktúru.
BMW Individual vzdáva hold týmto schopnostiam tým, že kladie maximálny možný dôraz na remeselné spracovanie pri výrobe kože Merino. Proces sa začína výberom a rezaním surovej kože. Len koža zo špeciálnych plemien hovädzieho dobytka, ktorá nemá žiadne zjazvenie ani iné nedokonalosti, si nájde cestu do dielní na výrobu kolekcie BMW Individual. Špeciálny proces ponárania do kadí sa používa na vypracovanie kože, ktorá si potom nevyžaduje žiadne komplikované ošetrenie. Koža ostáva prirodzená, priedušná a mimoriadne príjemná na dotyk.
Presným šitím, ozdobnou perforáciou a ručným lemovaním vznikajú umelecké kontrasty a vzrušujúce farebné nádychy. Je to práve táto nekompromisná dokonalosť, čo robí z kože BMW Individual Merino zážitok pre všetky zmysly.

SYMFÓNIA PRE ZMYSLY.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Opal White.

Jemne vypracované lemovanie a kontrastné šitie zdôrazňujú individuálny charakter interiéru.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Opal White.

Tento farebný odtieň inšpirovaný elegantnými jachtami oslovuje svojím stredomorským luxusom.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Amaro Brown.

Tento farebný odtieň predstavuje ideálny protipól k dreveným interiérovým lištám BMW Individual Ash Grain White.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Platinum.

Svetlý odtieň, ktorý dopĺňa vzdušný interiér a vytvára jedinečný vzhľad.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Platinum.

Podmanivým detailom kože Merino je čierne, ručne vkladané lemovanie.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Nutmeg.

Luxusný vzhľad a pocit v odtieni, ktorý predbehol ducha doby.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Cashmere Beige.

Tento elegantný svetlý odtieň zdôrazňuje priestrannosť svetlého a priestranného interiéru.

Koža Merino s jemným vláknom vo farbe Caramel.

Exkluzívne lemovanie a obloženie strechy vo farbe Alcantara dodáva interiéru nenápadný luxusný vzhľad.

INTERIÉROVÉ LIŠTY BMW INDIVIDUAL.

Nedajú sa čítať, ale len vytušiť. Sú to príbehy, ktoré rozpovie vlákno dreva. Impozantnosť a vznešená krása stromu, z ktorého pochádza. Možno aj to vysvetľuje fascináciu, ktorú ľudstvo odpradávna nachádza v dreve.
S ozdobnými interiérovými lištami sa BMW Individual neobmedzuje len na najkultivovanejšie druhy dreva z celého sveta, ale aj na dokonalosť jeho spracovania. Nekompromisná presnosť pri výrobe je rozhodujúca. Začína sa to rezaním vybraných kusov do žiadaných tvarov. Tie sa potom menia na konkrétne interiérové lišty, ktoré sú v rámci nespočetných krokov spracovania brúsené, lakované a leštené, až kým povrch, štruktúra vlákna a odtiene nespĺňajú prísne požiadavky kolekcie BMW Individual.
Dostupné sú aj je aj ozdobné interiérové lišty Piano Finish Black, ktoré ponúkajú nenápadnú exkluzivitu s vysokolesklým povrchom, s ktorým môžu súperiť len poprední výrobcovia pián. Široký výber materiálov zakončuje ponuka sofistikovaných interiérových líšt so spletaným vzorom.

ŠTRUKTÚRA POUKAZUJE NA CHARAKTER.

Drevené interiérové lišty Sen Light Brown.

Japonské vzácne drevo s neporovnateľnými obraznými vláknami. Jeho lesk je zdôraznený perleťovým efektom v sfarbení.

Piano Finish Black.

Tí, ktorí poznajú hodnotu koncertného krídla, ocenia exkluzivitu lesklých čiernych interiérových líšt BMW Individual.

Drevené interiérové lišty Ash Grain White.

Pokiaľ ide o jemnú krásu, žiadne iné interiérové lišty neponúkajú vlákno, ktoré by sa vyrovnalo tomuto.

VÝBAVA BMW INDIVIDUAL.

BMW Individual ponúka ďalšiu exkluzívnu doplnkovú výbavu, ktorá má všetky detaily vypracované do dokonalosti. A dalo by sa povedať, že od hlavy až po päty.

 • Disky z ľahkej zliatiny BMW Individual.

  So svojím charakteristických vzhľadom disky z ľahkej zliatiny BMW Individual stanovujú štandard v oblasti exkluzivity a estetickej príťažlivosti a sú vždy dokonale zladené s dizajnérskym štýlom každého modelového radu. Ich rozmery zároveň predstavujú hornú hranicu ponuky.

 • Kožený volant BMW Individual.

  Kožený volant BMW Individual ponúka výborné uchopenie a úroveň detailov, ktoré sú pre BMW Individual už štandardom. V závislosti od modelu môže byť súčasťou volantu starostlivo spracovaná a presne vložená drevená kruhová vložka, s ktorou je volant ešte špecifickejší. Insígnie BMW Individual sú takisto decentne vyložené. Každý volant má jednu spoločnú vlastnosť, a to nenapodobiteľnú kvalitu kože používanej v rámci kolekcie BMW Individual.

 • Označenie BMW Individual.

  Ako symboly vášho myslenia vás osvetlené prahové lišty s nápisom BMW Individual vítajú pred každou jazdou. Ďalšie označenie je však vyhradené len pre BMW radu 7: nápis BMW Individual na zadnej interiérovej lište je exkluzívnym prejavom vašej osobnosti.

 • Chladnička BMW Individual.

  Prísľub programu BMW Individual? Dokonalosť pre všetky zmysly. Chladnička BMW Individual dokonale zapadá do tejto ponuky, pretože dokáže udržať tú správnu teplotu vzácnych ročníkov.

 • Ďalšia doplnková výbava BMW Individual.

  Na výraznejšie zvýšenie exkluzivity a príťažlivosti interiéru, BMW Individual ponúka ďalšiu doplnkovú výbavu v závislosti od konkrétneho modelu. Ide napr. o čalúnenie stropu BMW Individual vo farbe Alcantara s hodvábne jemným povrchom, ktorý vytvára príjemnú otvorenú atmosféru. Prístrojový panel BMW Individual obložený kožou dodáva luxusný rozmer, ktorý vidíte aj cítite.