DOKONALOSŤ. VO SVOJEJ NAJLEPŠEJ PODOBE.

BMW M

Zrodené na závodnej trati. Doma na každej ceste. Automobily radu M.

DOKONALOSŤ. VO SVOJEJ NAJLEPŠEJ PODOBE.

Zrodené na závodnej trati. Doma na každej ceste. Automobily radu M.

Automobily radu M sa učia svoje triky na najnáročnejších tratiach sveta. Duša každého z nich sa formuje a rozvíja na okruhu Nürburgring Nordschleife. Duša, ktorá je oddaná automobilovým závodom. A ktorá sa cíti doma na každej ceste.

DOKONALOSŤ. VO SVOJEJ NAJLEPŠEJ PODOBE.Zrodené na závodnej trati. Doma na každej ceste. Automobily radu M.

Automobily radu M sa učia svoje triky na najnáročnejších tratiach sveta. Duša každého z nich sa formuje a rozvíja na okruhu Nürburgring Nordschleife. Duša, ktorá je oddaná automobilovým závodom. A ktorá sa cíti doma na každej ceste.

Zistiť viac

AUTOMOBILY RADU M: MAXIMÁLNA RADOSŤ Z JAZDY.

Ak chcete zvíťaziť, musíte zo seba vydať to najlepšie. Vo svete automobilového športu nie je priestor na nič iné. A my tiež od seba nečakáme nič iné. Rovnaké to bolo aj s jedným z najšportovejších zo športových vozidiel – legendárnym BMW M1, za ktorého volantom jazdili v rámci závodnej série Procar legendy ako Niki Lauda a Nelson Piquet. Pre vývoj a konštrukciu našich unikátnych automobilov to platí bez diskusie aj dnes. Jedine dokonalosť v každom detaile robí z automobilov radu M to, čím sú: plnokrvné závodné automobily. Napriek tomu automobily radu M dokazujú svoju pôsobivú výkonnosť aj v každodennej premávke, či už v uliciach miest alebo na okresných cestách a diaľniciach.

FASCINUJÚCI DIZAJN. NEZAMENITEĽNÉ M.

Perfekcionizmus a krása patria k sebe. Estetika nie je len otázkou povrchov, farieb, lakov a materiálov, je vyjadrená aj aerodynamickým dizajnom a ďalšími technickými aspektmi. Dizajnéri a inžinieri BMW M vedia, že tvar a funkčnosť idú ruka v ruke. Pracujú na tom, aby ich riešenia kombinovali oba tieto aspekty v jednom pôsobivom diele.

Športový automobil nemá žiadne nepotrebné detaily. To platí predovšetkým pre aerodynamiku. To je napríklad dôvod, prečo zrkadlá vozidiel BMW M vykazujú v aerodynamickom tuneli výnimočnú funkčnosť. Vzduch však neznamená len odpor: rozmerné nasávacie otvory v typickom prednom nástavci M umožňujú motoru voľnejšie dýchať a chladia rozmerné brzdové kotúče v diskoch M z ľahkej zliatiny. Vzduch prúdiaci okolo zadného difúzora súčasne vytvára prítlačnú silu. Okamžite si všimnete aj bočné otvory za prednými kolesami, rovnako ako dvojité koncovky výfuku M. Všetky tieto prvky spolu vytvárajú nezameniteľný obraz športovca v najlepšej kondícii.

M POWER: STRHUJÚCA SILA.

Čo je špecialitou všetkých motorov M? Nie sú len modifikovanou verziou štandardných sériových motorov. Sú výsledkom nezávislého vývoja technológie závodných vozidiel pre použitie na bežných cestách. Inovácie, ktoré sa v nich využívajú, dláždia cestu pre ostatné motory BMW. Spojenie M Power je exkluzívnym znakom kvality. Je prísľubom unikátnej technológie, neuveriteľného výkonu a dokonalej kvality.
Špičkový výkon, ktorý necháva ostatných za sebou. Ostatné motory sa ani len nepribližujú úrovni krútiaceho momentu dosahovanej motormi M Power. Každý dotyk plynového pedálu je spojený s okamžitým nárastom otáčok a výkonu. Za tým všetkým stoja početné pokrokové technológie ako napríklad dve turbodúchadlá Twin Scroll, výfukové potrubie s krížovým usporiadaním, spoločná škrtiaca klapka a kovaný kľukový hriadeľ. Bez ohľadu na počet valcov, všetky naše vysokovýkonné motory ponúkajú maximálny výkon a zároveň maximálnu hospodárnosť.

PRELOMOVÉ INOVÁCIE: KREATÍVNE MYSLENIE VEDIE K TVORIVÝM ČINOM.

To je dôvod, prečo BMW M poskytuje svojim inžinierom dostatok priestoru na nové nápady. Je to zároveň prístup, ktorý viedol k vzniku priekopníckych a výnimočných riešení, ktoré dláždia cestu vpred. Nielen pre vysokovýkonné športové vozidlá, ale aj pre množstvo ďalších modelov BMW. BMW M nie je iba symbolom rýchlosti. V rámci skupiny BMW Group je synonymom schopnosti prinášať inovácie.
Pozrieť sa na každý detail a prepracovať ho od základu – takto vytvárame inovácie. Ako príklad môžeme spomenúť dvojspojkovú prevodovku M so systémom Drivelogic, ktorá umožňuje využiť celý výkon 8-valcového motora s vysokým krútiacim momentom bez prerušenia prísunu výkonu ku kolesám počas zmien prevodov. Alebo výfukové potrubie s krížovým usporiadaním, ktoré dáva motorom M TwinPower Turbo v modeloch BMW X5 M a X6 M také bleskové reakcie. Menej hmotnosti, viac sily, lepšia kontrola: to sú zdroje ultimatívnej radosti z jazdy.

AGILITA M: PREKONÁVAJTE LIMITY.

Plynulá súhra medzi brzdením, priečnym zrýchlením a akceleráciou: hľadanie ideálnej stopy je zároveň hľadaním dokonalosti v extrémnych podmienkach. Automobily radu M sú dokonalým nástrojom na dosiahnutie tohto cieľa. Ich základom je inteligentná odľahčená konštrukcia s nízkym ťažiskom, minimalizovanými neodpruženými hmotami, tuhou karosériou, podvozkom a tlmičmi, ktoré fungujú rovnako dobre na závodnom okruhu aj v ostrých zákrutách alpských priesmykov. Ako sme to dosiahli? Napríklad použitím strechy vyrobenej z karbónu alebo bokov a podvozku z hliníkových zliatin. Mechanickú konštrukciu ďalej dokonale dopĺňa adaptívny podvozok M.