RODINA M PERFORMANCE. VÝKON A DYNAMIKA.

Ostrejší dizajn, výkonný pohon, fascinujúca jazdná dynamika.

BMW MPerformance

Automobily M Performance, exkluzívna ponuka od BMW M GmbH, kombinujú to najlepšie zo svojich modelových radov s dynamickými génmi BMW M, čím vytvárajú svoju vlastnú triedu. Nekompromisné spojenie športového charakteru, každodennej využiteľnosti a komfortu, je dovedené do dokonalosti v každom jednom automobile M Performance: od kompaktného BMW M140i a všestranných modelov X až po unikátne BMW M760Li xDrive. Svojou nezávislou interpretáciou intenzifikovanej radosti z jazdy sú jedinečné a výnimočné.

Zistiť viac
RODINA M PERFORMANCE. VÝKON A DYNAMIKA.Ostrejší dizajn, výkonný pohon, fascinujúca jazdná dynamika.

  Hodnoty pre BMW M140i 5-dverové:
  Kombinovaná spotreba paliva: 8,7–8,8 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 198–200 g/km

  Hodnoty pre BMW M140i 3-dverové:
  Kombinovaná spotreba paliva: 8,7–8,8 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 198–200 g/km

  Zistiť viac

  NA ČELE VLASTNEJ TRIEDY.

  M Performance je dokonalou syntézou čistej športovosti, špičkovej dynamiky a unikátneho komfortu. Výsledkom je nekompromisný zážitok z jazdy v automobiloch M Performance, inšpirovaných modelmi BMW M, s maximálnymi návalmi adrenalínu. Zažite emócie vo videu o automobiloch M Performance, ktoré vás nadobro chytia za srdce.

  Zistiť viac

  Hodnoty pre BMW M240i Coupé:
  Kombinovaná spotreba paliva: 8,7–8,7 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 197–198 g/km

  Hodnoty pre BMW M760Li xDrive:
  Kombinovaná spotreba paliva: 12,8 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 294 g/km

  Hodnoty pre BMW X4 M40i:
  Kombinovaná spotreba paliva: 10,5–11,0 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 238–250 g/km

  Zistiť viac

  DIZAJN AUTOMOBILOV M PERFORMANCE.

  Automobily M Performance sú štandardne vybavené M Šport balíkom, ktorý okrem M Šport podvozka obsahuje aj M aerodynamický balík. Súčasťou výbavy sú aj zväčšené vzduchové vstupy v prednom nástavci pre lepšie chladenie motora a farebne kontrastná vložka difúzora vzadu. Automobily M Performance však ponúkajú ešte oveľa viac. Sú plné exteriérových aj interiérových detailov, ktoré ich odlíšia od ich východiskových modelových radov. Opticky aj technicky dokonalo zvládajú svoju úlohu vozidiel, vhodných do každodennej premávky, ale zároveň s garanciou adrenalínu, čím vypĺňajú priestor medzi špičkovými modelmi svojich radov a vysokovýkonnými automobilmi od BMW M GmbH.

  ŠTÝLOVÉ A ŠPORTOVÉ. EXKLUZÍVNE DETAILY.

  Dizajnové špeciality vpredu.

  K nezameniteľným dizajnovým detailom, špecifickým pre automobily M Performance, patria aplikácie v signatúrovej farbe v prednom nástavci.
  Zistiť viac

  Obličky v signatúrovej farbe.

  Vybrané prvky v obličkách dvojitej mreže chladiča v signatúrovej farbe sú atraktívne na pohľad. BMW M760Li xDrive využíva túto farbu na zvýraznenie obličiek, BMW M550i xDrive ju má v štýlovom ráme a BMW X4 M40i má týmto akcentom podčiarknuté lišty v obličkách.
  Zistiť viac

  Exkluzívne disky z ľahkej zliatiny.

  Vybrané automobily M Performance disponujú exkluzívnymi detailmi v signatúrovej farbe. K tomu sa pridávajú M Performance disky z ľahkej zliatiny s najväčším rozmerom pre každý príslušný model.
  Zistiť viac

  Logo M na boku.

  Logo M v spracovaní Dark Chrome alebo Cerium Grey, v závislosti od modelu, je elegantným akcentom na automobiloch M Performance.
  Zistiť viac

  Kryty vonkajších zrkadiel v signatúrovej farbe.

  Atraktívne tvarované kryty vonkajších zrkadiel majú spracovanie Ferric Grey alebo Cerium Grey, podľa modelu. Ich aerodynamický dizajn kladie vzduchu minimálny odpor.
  Zistiť viac

  Koncovky výfuku na oboch stranách.

  Automobily M Performance okamžite rozoznáte podľa koncovky výfuku na oboch stranách, tvarovanej špecificky pre daný model. Výsledkom je mimoriadne energický dizajn zadných partií.
  Zistiť viac

  Označenie modelu vzadu.

  Špecifické modelové označenie v signatúrovej farbe s integrovaným „M“ na zadnej časti podčiarkuje tesné spojenie medzi automobilmi M Performance a modelmi BMW M.
  Zistiť viac

  Nástupné lišty s označením modelu.

  Vodiča a predného spolujazdca privítajú automobily M Performance nástupnými lištami s označením modelu. BMW M760Li prezentuje svoj pozdrav mimoriadne štýlovo: namiesto modelového názvu nesie označenie „V12“.
  Zistiť viac

  Označenie modelu v kokpite.

  Prístrojový panel s modelovým označením je ochutnávkou zábavy, ktorá vás čaká počas jazdy. Tu zobrazené BMW M760Li xDrive pridáva k tomuto M Performance prvku aj exkluzívny rýchlomer, kalibrovaný až do 330 km/h.
  Zistiť viac

  Hodnoty pre BMW M550i xDrive Sedan(1):
  Kombinovaná spotreba paliva: 8,9 až 9,1 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 204 až 209* g/km

  Hodnoty pre BMW X5 M50d:
  Kombinovaná spotreba paliva: 8,4–9,2 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 220–240 g/km

  Hodnoty pre BMW X6 M50d:
  Kombinovaná spotreba paliva: 9,2–9,7 l/100 km
  Kombinované emisie CO2: 240–253 g/km

  Zistiť viac

  MOTORY AUTOMOBILOV M PERFORMANCE.

  Automobily M Performance sú vybavené motormi, ktoré patria k najvýkonnejším v každom modelovom rade. Každý z nich podčiarkuje jedinečnosť daného modelu. V BMW radu 1 a BMW radu 2 je to ich jediný šesťvalcový agregát. Osem valcov a pozoruhodná akcelerácia z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy pasujú BMW M550i na výnimočného športovca. A ako keby už to nebolo dosť, tak sú tu po prvýkrát až štyri turbodúchadlá, ktoré dodajú radovému naftovému 6-valcu M Performance TwinPower Turbo extrémne športového hodnoty zrýchlenia. Úchvatnú dynamiku garantuje aj BMW X3 M40i s radovým benzínovým 6-valcom M Performance TwinPower Turbo, ktorého najnovšia generácia disponuje výkonom 265 kW (360 k) a krútiacim momentom 500 Nm. Hliníkový motor v BMW X4 M40i je pripravený na štart s kovaným kľukovým hriadeľom a komponentmi z vysokovýkonných modelov BMW M3 a BMW M4. Jediný dvanásťvalec s výkonom až 610 koní je vyhradený pre BMW M760Li xDrive. Každú z týchto pohonných jednotiek okrem inšpiratívnej dynamiky sprevádza aj obdivuhodne emotívny zvuk.

  JAZDNÁ DYNAMIKA AUTOMOBILOV M PERFORMANCE.

  Unikátna jazdná dynamika a vysoká každodenná využiteľnosť – automobily M Performance kombinujú to, čo sa zdá byť protikladmi, do nekompromisného jazdného zážitku. Komplexné know-how a inovatívna sila BMW M GmbH prúdia priamo do vývoja s cieľom poskytnúť prvotriednu precíznosť. Každé z vozidiel je vyladené špecificky pre jeho charakter, ale zároveň vytvorené s cieľom zabezpečiť dynamické a športové jazdné vlastnosti. Výsledok odmeriate veľmi jednoducho počtom úsmevov v pomere k zákrutám.

  • Viac trakcie: BMW xDrive
  • Športovo naladený: podvozok
  • Precízne manévre: riadenie
  • Čistý výkon: pneumatiky a brzdy

  BMW M PERFORMANCE PRÍSLUŠENSTVO.

  Napriek tomu, že experti z BMW M GmbH vyvinuli v podobe automobilov M Performance komplexné celky, zamerané na vysokú dynamiku, k dispozícii je navyše aj BMW M Performance príslušenstvo, pre mnohé modely BMW aj BMW M, v kategóriách Aerodynamika, Pohon, Podvozok a Kokpit. Ich ponuka pokrýva všetko od emotívneho zvýraznenia zvuku až po sady na zvýšenie výkonu a každým jedným komponentom jasne oznámite svetu svoj vzťah k športovej radosti z jazdy.

  Spotreba paliva a emisie CO₂.

  Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 boli stanovené na základe testovacieho cyklu ECE.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.

  Zistiť viac

  Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.