BMW TELESERVICES.

Najlepšie prepojenie pre viac komfortu a bezpečnosti.

BMW TELESERVICES.

Najlepšie prepojenie pre viac komfortu a bezpečnosti.

Nasledujúca výmena oleja, kontrola vozidla, nové brzdové obloženie.... Nič z toho už nemusíte držať v hlave. Systém BMW Teleservices si to pamätá za vás. Vaše vozidlo totiž vie, kedy a aký servis potrebuje a odošle relevantné údaje do servisu BMW. Vami vybraný servisný partner BMW má prístup k údajom vášho vozidla, vyhodnotí všetky relevantné informácie týkajúce sa vozidla a vopred sa pripraví na návštevu vozidla v servise ešte skôr, ako vám zatelefonuje, aby si s vami dohodol taký termín, aký vyhovuje vám.

BMW TELESERVICES.Najlepšie prepojenie pre viac komfortu a bezpečnosti.

Nasledujúca výmena oleja, kontrola vozidla, nové brzdové obloženie.... Nič z toho už nemusíte držať v hlave. Systém BMW Teleservices si to pamätá za vás. Vaše vozidlo totiž vie, kedy a aký servis potrebuje a odošle relevantné údaje do servisu BMW. Vami vybraný servisný partner BMW má prístup k údajom vášho vozidla, vyhodnotí všetky relevantné informácie týkajúce sa vozidla a vopred sa pripraví na návštevu vozidla v servise ešte skôr, ako vám zatelefonuje, aby si s vami dohodol taký termín, aký vyhovuje vám.

AUTOMATICKÉ VOLANIE BMW TELESERVICE.

Pracovné stretnutia, rodinné oslavy, privátne povinnosti – termínov, ktoré si musíte pamätať, máte už aj tak dosť. Preto je dobré vedieť, že vaše BMW samo vie, kedy je potrebné vziať ho do servisu. Automatické volanie BMW Teleservice od BMW ConnectedDrive sa postará o to, že nemusíte celé plánovanie servisu riešiť vy. Senzory vo vozidle detekujú nutnosť vykonania konkrétnych úkonov a odošlú vami vybranému BMW servisnému partnerovi údaje, relevantné z hľadiska servisu. Tým ho efektívne pripravia na vašu návštevu, už skôr, než vám zavolá, aby si s vami dohodol termín. Navyše, svojho servisnému partnera si môžete sami nielen vybrať, ale kedykoľvek aj zmeniť.

Prehľad benefitov.

Vychutnajte si viac komfortu a efektivity:
 

 • Automatická detekcia servisných požiadaviek
 • Priame odoslanie dát, relevantných pre servis, do BMW
 • Váš preferovaný servisný partner získa prístup k servisne relevantným dátam
 • Automatické pripomenutie servisných termínov
 • Optimálna príprava a efektívnejšia údržba
 • Kratšie servisné návštevy
 • Funkčnosť – podrobnosti

  Servis založený na aktuálnom stave (Condition Based Service, t. j. CBS) je vybavený senzormi, ktoré sledujú hladinu prevádzkových kvapalín (napr. motorového oleja) a opotrebovanie komponentov (napr. brzdového obloženia). Ak je potrebný servisný zásah, vaše BMW automaticky odošle všetky servisne relevantné údaje do BMW. Váš preferovaný BMW servisný partner, ktorého si sami vyberiete, vám zavolá a dohodne si s vami v prípade potreby servisnú návštevu. Vďaka presnosti prenesených dát sa dá servisná návšteva dokonalo pripraviť, vrátane všetkých potrebných komponentov a náhradných dielov, čo znamená, že vozidlo strávi v servise minimálny nutný čas. Zabudnite na fixné a neflexibilné servisné intervaly. Do servisu pôjdete iba vtedy, aj je to ozaj nevyhnutné.

MANUÁLNE VOLANIE BMW TELESERVICE.

Chceli by ste si dohodnúť návštevu servisu, alebo zistiť, čo znamená zobrazená kontrolka vo vašom vozidle? Vďaka BMW ConnectedDrive to nie je žiaden problém: Manuálne volanie BMW Teleservice vám umožní kontaktovať vaše BMW servisné centrum, kedykoľvek priamo z vášho vozidla, a vyžiadať si spätný hovor. Či už potrebujete opraviť bodku na čelnom skle, alebo si prajete sezónne prezutie kolies, všetko sa dá vyriešiť stlačením tlačidla. Keď aktivujete volanie, všetky vaše servisne relevantné dáta sa automaticky prenesú do BMW. Vami vybraný BMW servisný partner tieto dáta prevezme a umožnia mu dokonalo sa pripraviť, vrátane poskytnutia odbornej konzultácie. Tak prečo napríklad v blízkej budúcnosti rovno neskombinujete prezutie kolies rovno s výmenou oleja?

Prehľad benefitov.

Servisný termín podľa toho, ako vyhovuje vám:
 

 • Komfortný prvý kontakt priamo z vozidla so zárukou priameho volania
 • Individuálne poradenstvo na základe dát prenesených z vozidla
 • Skrátené čakacie časy na originálne BMW diely
 • Optimálne pripravená údržba
 • Kratší pobyt v servise
 • Funkčnosť – podrobnosti

  Máte ďalšie servisné nároky, napríklad prezutie kolies či kontrolu pred dovolenkou, ktoré servisný displej nezobrazuje? V tom prípade môžete kedykoľvek aktivovať Manuálne volanie BMW Teleservice, prostredníctvom systému iDrive vo vašom BMW. Vami vybraný BMW servisný partner vám okamžite zavolá späť a dohodne si s vami termín. Počas tohto volania sa mu odošlú údaje, vďaka čomu sa môže na vašu návštevu dokonalo pripraviť, prispôsobiť sa vašim konkrétnym požiadavkám a v prípade potreby včas v predstihu objednať aj potrebné originálne BMW diely.

QUICK HELD GUARANTEED: THE BMW TELESERVICE BREAKDOWN CALL.

Has your BMW broken down or is it not working the way it should? We’re always there to assist via the BMW Teleservice Breakdown Call from BMW ConnectedDrive: you can call our Mobile Service right from your vehicle. Among other things, this saves you a trip to the workshop. How does this work? Wireless data connection allows the BMW Mobile Care team to not only diagnose the problem, but also enables them to remedy it by remote access.

 • Find a BMW Partner

Your benefits at a glance.

When breakdowns and malfunctions occur, you can rely on our expert knowledge to help you diagnose problems:

 

 • Quick and precise remote diagnoses
 • Remote maintenance of certain malfunctions
 • Expert help at any time and in any situation
 • Optimally-prepared maintenance, if needed
 • Features in detail

  In the event of a breakdown or malfunction in your BMW, simply select BMW ConnectedDrive via the iDrive menu and the function Mobile Care. At the press of a button, you can transmit the current vehicle data to our Mobile Care specialists for evaluation. Our specialists are able to remotely diagnose your BMW as if it were in the workshop. With the help of an automatic voice connection our specialists will inform you about the condition of the vehicle and the next steps. They are often able to rectify certain problems remotely. If remote maintenance isn’t possible, a Mobile Care vehicle will be dispatched right away or you’ll be directed to the nearest BMW Service Partner. The vehicle data will be transmitted to the BMW Service Partner to ensure that he’s optimally prepared to service your vehicle.

BMW TELESERVICE ACCIDENT CALL.

Faster, simpler, more convenient: The innovative BMW Teleservice Accident Call offers professional support for accidents at low speed. Sensors allow your BMW to detect accidents in the lower range of speeds, automatically display a warning notice in the iDrive monitor and offer the driver a direct connection with BMW Accident Assistance. One click with the iDrive Controller connects the driver directly with the specialists at BMW Accident Assistance, who then provide professional support with the aid of information relevant to the accident transmitted by the vehicle.

Your benefits at a glance.

 • Automatic accident detection
 • One click to get assistance
 • Automatic location transmission
 • Immediate support from BMW
 • Free towing service
 • Appointment with an authorised/approved BMW Service Partner
   
 • Requirements
  • SA6AE, SA6AK, SA6AC with SOP 07/2017. Option can be different by market & vehicle level.
  • Not every accident is automatically detected due to technical reasons. In such exceptional cases, BMW Teleservice Accident Call can be manually activated.

BMW TELESERVICE BATTERY GUARD.

You parked your BMW and forgot to switch off the lights? No problem − thanks to BMW Teleservice Battery Guard, the practical BMW ConnectedDrive service that prevents battery failure: if the state of charge of the battery drops below a certain level, the BMW Teleservice Battery Guard will inform you or your preferred BMW Service Partner directly or the next time you start the engine. This means you can avoid any starting issues or battery-related malfunctions − as your BMW can now monitor its energy supply itself.

 • Find a BMW Partner

Your benefits at a glance.

Keeping an eye on your battery – around the clock:

 

 • Automatic notification about critical battery charge status per text message or email
 • Quick detection of battery defects
 • Premium service with regard to energy supply
 • Features in detail

  An eye on your battery: in case your battery’s state of charge drops below a certain level, due to parking lights being left on, for example, BMW Teleservice Battery Guard is triggered automatically and informs you immediately by text message or email, depending on which variant you selected in the BMW ConnectedDrive portal. BMW Teleservice Battery Guard stays activated until the next time you start your BMW. If necessary, your preferred BMW Service Partner will get in touch to arrange a service appointment.

 • Personalisation

  The Battery Guard functions are generally available as a basic service from BMW Teleservices. To receive a Battery Guard text message or email, you only need to customise this service in the BMW ConnectedDrive portal by leaving your mobile telephone number or email address. Registration and configuration on the BMW ConnectedDrive portal is a prerequisite to using the BMW Teleservice Battery Guard in its entirety.