FUNKCIE PRE ŠTÁTNE ZLOŽKY.

  Ľudia sa spoliehajú na svoje skúsenosti. A naše inovácie.

  BMW stanovuje technologické štandardy v oblasti vozidiel pre štátne zložky už viac než 50 rokov. Medzi nedávne príklady patrí napríklad predstavenie technológie BMW ConnectedDrive, ktorá priniesla revolúciu v oblasti integrovaných online služieb. Umožňuje napríklad vyhľadať adresy na internete (so službou Mapy Google) a preniesť ich priamo do navigačného systému ako cieľ. Životne dôležité sekundy, ktoré tým záchranné zložky ušetria, môžu predstavovať rozdiel medzi úspešným a neúspešným výsledkom poslania.

  História vozidiel BMW pre štátne zložky siaha až do roku 1955, kedy mníchovská polícia uviedla do služby legendárne BMW 501 a BMW 502. Tieto vozidlá stanovili nové štandardy prevádzkovej praktickosti – verzie s motorom V8 dosahovali výkon 95 konských síl a maximálnu rýchlosť 160 km/hod., na tú dobu veľmi pôsobivé hodnoty. Odvtedy BMW priebežne spolupracuje so štátnymi orgánmi na celom svete a posúva hranice technických možností.

  Zistiť viac

  Systém iDrive.

  Ovládací systém iDrive uľahčuje vodičom správu všetkých základných a signalizačných funkcií vozidiel BMW pre štátne zložky. Vďaka tomu sa môžu sústrediť na cestu v náročných situáciách. Ergonomické umiestnenie ovládača iDrive na stredovej konzole umožňuje jednoduché ovládanie jednou rukou. Vo vozidlách BMW pre štátne zložky sa v úvodnej ponuke nachádzajú špeciálne funkcie na oficiálne účely, napríklad ovládače strešných signalizačných a výstražných svetiel.* Minimalizovaním počtu prídavných komponentov týmto spôsobom sa znižujú náklady a zároveň zvyšuje bezpečnosť posádky

  *Funkcie sú dostupné len so strešnými signalizačnými a výstražnými svetlami Hella RTK-7.

  SIGNALIZAČNÁ VÝBAVA.

  Zákazníci si môžu objednať ľubovoľnú verziu strešných signalizačných a výstražných svetiel Hella RTK-7 pre ľubovoľné vozidlo BMW pre štátne zložky (v závislosti od kompatibility s inou objednanou výbavou). V porovnaní s predchádzajúcou verziou je výbava RTK-7 oveľa aerodynamickejšia. Je v nej použitá technológia vysoko intenzívnych a úsporných LED diód. Na všetkých modeloch BMW Touring a X môže byť výbava RTK-7 uchytená priamo v strešných nosičoch. Doplnkové signalizačné zariadenie je založené na matrici LED a umožňuje naprogramovať ľubovoľnú správu.

  JAZDNÁ DYNAMIKA.

  Každé BMW je postavené so zámerom nekompromisnej jazdnej dynamiky v kombinácii s maximálnou úsporou paliva. Každé naše úsilie v oblasti vývoja je zamerané na dosiahnutie tohto cieľa a prakticky každá technická súčasť každého vozidla prispieva k jeho dosiahnutiu. Nielenže to pomáha vytvárať jedinečný zážitok z jazdy, ale zároveň predstavuje dôležité aktívum z hľadiska bezpečnosti, čo je samozrejme obrovský prínos pre záchranné služby. Pretože pocit, že máte pod kontrolou každú situáciu, je rozhodujúci pre nezameniteľný zážitok z jazdy v BMW.

  • Pohon zadných kolies
  • Integrálne aktívne riadenie
  • xDrive
  • Dynamická kontrola stability (DSC)

  DOPLNKOVÁ VÝBAVA.

  K dispozícii je široká ponuka doplnkovej výbavy, ktorá vyhovie vašim špecifickým potrebám. Od signalizačných systémov (zadné signalizačné svetlá vstavané vo veku kufra, policajné označenie od výroby alebo predné signalizačné zariadenie zabudované v slnečnej clone) cez výbavu pre bezpečnosť a spoľahlivosť (deliaca mreža v batožinovom priestore a vstavaná druhá batéria) a komunikáciu (anténa TETRA) až po ovládacie prvky a ergonómiu (vstavaná skrinka na strelnú zbraň a prídavné spätné zrkadlo) – BMW ponúka kvalitné doplnky, ktoré sú testované podľa prísnych štandardov.

  VOZIDLÁ PRE TAJNÉ ZLOŽKY.

  Pokiaľ ide o operácie v utajení a pancierované sprievodné vozidlá, neoznačená vozidlá BMW pre štátne zložky a pancierované vozidlá neustále stanovujú nové štandardy. Osobitné požiadavky, ktoré používatelia kladú na tieto vozidlá, sú zohľadnené pri navrhovaní a vývoji štandardných modelov, takže potrebné úpravy môžu byť vykonané oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Napríklad používanie ovládača iDrive na ovládanie rádia a systémov GPS nielenže zlepšuje utajenie, ale zároveň znižuje náklady na inštaláciu (a náklady na odinštalovanie pred ďalším predajom). S ponukou tvorenou modelmi BMW X5 Security a BMW X5 Security Plus ponúka BMW vhodné riešenie pre každý druh situácie, v ktorej je potrebný vyšší stupeň mobilnej ochrany.