VÝHODY PRE VÁS.

Spolupráca s divíziou predaja vozidiel BMW pre štátne zložky.

Vozidlá BMW pre štátne zložky nielenže poskytujú vynikajúci výkon, ale majú aj mimoriadne úspornú prevádzku. Nízka spotreba paliva, dlhá životnosť, minimálne prevádzkové náklady a vysoká zostatková hodnota spoločne zaručujú, že z dlhodobého hľadiska sa investícia do vozidiel BMW pre štátne zložky vyplatí, nech sa na to pozeráte z akéhokoľvek uhla pohľadu.

Zistiť viac

FLEXIBILITA KONFIGURÁCIE.

Vozidlá BMW pre štátne zložky sú v prevádzke na celom svete. Plnia rôzne úlohy a funkcie v rôznych krajinách – a BMW ich vždy vybaví tak, aby boli prispôsobené plánovanému použitiu. To samozrejme znamená, že budú v tých správnych farbách a osadené správnym druhom majákov a sirén. A že musia mať správnu špecifikáciu a zvláštnu výbavu. Majú však spoločné niektoré atribúty – dynamický výkon, reakciu a nízke prevádzkové náklady.

ZARUČENÁ KVALITA VÝROBCU ORIGINÁLNEJ VÝBAVY.

Len BMW ponúka vozidlá pre štátne zložky so zárukou výrobcu, ktorá sa vzťahuje na každú špeciálnu výbavu pre štátne zložky. Aby bola zaistená rovnaká vysoká úroveň bezpečnosti ako v prípade štandardných modelov, BMW podrobuje vozidlá pre štátne zložky sérii náročných testov hneď po vykonaní všetkých úprav.

Tento program siaha ďaleko nad rámec minimálnych požiadaviek s nárazovými testami, testami na vozíku a skúškami pevnosti pri prevrátení a pevnosti strechy s cieľom zaistiť, že vozidlá si budú môcť plniť plánovanú funkciu v akýchkoľvek podmienkach.

Systém Condition Based Service a dostupnosť originálnych dielov BMW pre každú zvláštnu výbavu na oficiálne účely minimalizujú prestoje a zároveň maximalizujú výkon a efektívnosť nákladov pre všetky vozidlá BMW pre štátne zložky.

PRÍKLADNÁ HOSPODÁRNOSŤ.

Vozidlá BMW pre štátne zložky nielenže poskytujú vynikajúci výkon, ale majú aj mimoriadne úspornú prevádzku. Nízka spotreba paliva, dlhá životnosť, minimálne prevádzkové náklady a vysoká zostatková hodnota spoločne zaručujú, že z dlhodobého hľadiska sa investícia do vozidiel BMW pre štátne zložky vyplatí, nech sa na to pozeráte z akéhokoľvek uhla pohľadu.

 • Nízke nároky na údržbu

  Systém Condition Based Service predlžuje intervaly údržby podľa skutočných potrieb vozidla, takže každé vozidlo BMW pre štátne zložky dostane presne taký servis, aký potrebuje – o nič viac a o nič menej.

 • Nižšie prevádzkové náklady

  Originálny servis BMW, originálne diely BMW a dlhodobá záruka od BMW pre každú výbavu na oficiálne účely znižujú náklady na prevádzku vozidla a pomáhajú zachovať vyššiu zostatkovú hodnotu pri ďalšom predaji.

 • Bezkonkurenčná spotreba paliva

  Technológie BMW EfficientDynamics, ako sú High Precision Injection pri benzínových motoroch, naftové motory s technológiou Common-Rail a funkcia Auto Start/Stop, minimalizujú spotrebu paliva a znižujú emisie.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EfficientDynamics je interná stratégia spoločnosti BMW Group, ktorá vždy sleduje cieľ spájať najvyššiu efektivitu a maximálnu dynamiku. Zaoberá sa všetkými opatreniami, ktoré sú dôsledne zamerané na zvyšovanie efektivity a zároveň aj dynamiky všetkých vozidiel BMW. Má vplyv na celkovú koncepciu vozidla, pohonné ústrojenstvo a riadenie energie, ako aj na inteligentnú ľahkú konštrukciu, aerodynamiku, pohon BMW eDrive a motory BMW TwinPower Turbo. Výsledkom nie je kompromis, ale čistá radosť z jazdy. BMW EfficientDynamics teda efektívne vypĺňa medzeru medzi motiváciou zamestnancov a optimalizáciou nákladov.
 

 • Celková koncepcia vozidla

  Inteligentná ľahká konštrukcia:
  použitie tých správnych materiálov na správnych miestach, v závislosti od funkcie. Vďaka inteligentnej kombinácii rôznych materiálov, ako sú oceľ, hliník a uhlíkové vlákna, celková konštrukcia je nielen ľahká, ale zároveň aj efektívna. Každý model BMW má zaručenú vysokú tuhosť pre optimálnu jazdnú dynamiku a radosť z jazdy.

  Aerodynamika:
  Dokonalým zladením aerodynamických opatrení je dosahovaný optimalizovaný odpor vzduchu. Detailne vypracované riešenia, ako sú ploché krytie podvozka, vzduchová clona v nástavci pod predným nárazníkom a výduchy Air Breather za prednými podbehmi kolies, prispievajú k zvyšovaniu efektivity a znižovaniu spotreby vozidla BMW.

 • Koncepcia pohonu

  BMW TwinPower Turbo.
  Mnohonásobné ocenené benzínové a naftové motory s technológiami BMW TwinPower Turbo patria medzi inovácie od BMW EfficientDynamics. Kombinujú v sebe najnovšie systémy vstrekovania paliva, plne variabilné riadenie motora a inovatívne technológie turbodúchadiel, vďaka čomu ponúkajú typický krútiaci moment vozidiel BMW pri nízkej spotrebe paliva.

  BMW eDrive.
  Úplne nový rozmer radosti z jazdy: koncepcia pohonu BMW eDrive vrátane elektromotora, vysokonapäťovej batérie a inteligentného riadenia energie sa môže pochváliť impozantnou dynamikou a pri výlučne elektrickej jazde aj nulovými miestnymi emisiami. Novovyvinutý synchrónny elektromotor ohromí obrovským krútiacim momentom, ktorý ostáva nezmenený od zrýchlenia až po dosiahnutie maximálnej rýchlosti – pre udržateľnú mobilitu s ohromujúcou svižnosťou. BMW eDrive označuje elektromobily a plug-in hybridy.

  BMW BluePerformance:
  Táto technológia znižuje množstvo oxidov dusíka (NOx) produkovaných naftovými motormi na minimum. Samotný proces spaľovania nie je ovplyvnený a naftový motor si zachováva vysoký stupeň efektivity. Modely BMW vybavené technológiou BMW BluePerformance už predtým spĺňali požiadavky emisnej normy EU6, ktorá predpisuje zníženie emisií NOx – hoci účinnosť nadobudla až v roku 2014.

 • Inteligentné riadenie energie

  Režim ECO PRO:
  Po aktivovaní režimu ECO PRO je všetko zamerané na zvýšenie efektivity. V závislosti od konkrétneho jazdného štýlu s ním môžete dosiahnuť úsporu paliva až 20 % (podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva).

  Funkcia Auto Start/Stop:
  Funkcia Auto Start/Stop využíva výhodu krátkych zastavení (napríklad na semaforoch) a dočasne vypína motor. Keď je motor vypnutý, vozidlo nespotrebováva palivo ani neprodukuje žiadne emisie. V závislosti od použitej prevodovky stačí, aby vodič uvoľnil brzdový pedál alebo stlačil spojku a motor ihneď znova naštartuje. Dočasným vypnutím motora sa nijakým spôsobom nezhoršuje bezpečnosť ani komfort posádky vozidla.

  Rekuperácia brzdnej energie:
  kinetická energia sa začne uvoľňovať hneď, ako vodič stlačí brzdový pedál alebo začne s vozidlom plachtiť. Systém rekuperácie brzdnej energie vytvorenú elektrinu používa na dobíjanie batérie. Motor potom vynakladá menej energie na dobíjanie batérie, čím sa znižuje spotreba a emisie.

BMW CONNECTEDDRIVE.

BMW ConnectedDrive – balík technológií plný služieb, aplikácií a asistenčných systémov vodiča, na ktoré sa môžete úplne spoľahnúť. Pomôžu vám vyhnúť sa dopravným zápcham, udržiavajú bezpečnú vzdialenosť a v nebezpečných situáciách zareagujú rýchlosťou blesku. S inovatívnymi technológiami asistenčných systémov vo svojom BMW máte vždy všetko pod kontrolou. Služby a aplikácie od BMW ConnectedDrive ponúkajú celý rad denných informácií, ako sú správy a počasie, alebo prenášajú osobné údaje do vášho BMW – majte vždy po ruke aktuálne informácie a zažite počas každej cesty niečo nové.

PRIPOJENIE NA CESTÁCH NIE JE UŽ LEN VÍZIA. JE TO ZÁŽITOK.

 • BMW Night Vision

  Revolúcia v bezpečnej jazde v noci. Systém BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot vás informuje o potenciálnych nebezpečných situáciách. Termovízna kamera monitoruje chodcov a zvieratá a zobrazuje ich na ovládacom displeji. Následne ich osvetlí silným lúčom svetla. Vďaka tomu jasne uvidíte to, čo by ste v noci rozhodne nemali prehliadnuť. Svetelný lúč zároveň dáva varovný signál chodcom alebo zvieratám.

 • BMW Emergency Call (núdzové volanie)

  Služba BMW Emergency Call v prípade potreby automaticky nadviaže spojenie s najbližším koordinačným strediskom záchranných služieb cez telefonické centrum BMW. Prenáša údaje o aktuálnej polohe vozidla a závažnosti nehody. BMW Emergency Call je možné aktivovať aj manuálne.

 • Systém Active Protection

  Reaguje presne na každé nebezpečenstvo: v kritickej situácii systém Active Protection podnikne kroky potrebné na ochranu vašej osoby – napne bezpečnostné pásy, vzpriami operadlá sedadiel a zatvorí bočné okná a strešné okno. Po nehode dokáže funkcia automatického brzdenia vozidlo zastaviť, čím znižuje riziko ďalších kolízií. Navyše je tu asistent pozornosti, ktorý v prípade príznakov únavy vodiča odporučí prestávku, čím predchádza vzniku nebezpečných situácií.