VÝHODY PRE VÁS.

Spolupráca s divíziou predaja pancierovaných vozidiel BMW.

To, akú ochranu potrebujete, je závislé od vašej situácie – kde žijete a pracujete, čo zahŕňa vaša práca a aké vysoké je vaše postavenie v spoločnosti. BMW je jediný výrobca, ktorý berie do úvahy tieto rôzne potreby a ponúka tri úrovne zabezpečenia, ktoré spoločne čerpajú z viac než 30 rokov skúseností s výrobou pancierovaných vozidiel. BMW ponúka najúplnejší rad riešení pre bezpečnú jazdu na cestách – takže každý si môže vybrať presne to, čo potrebe na to, aby sa cítil bezpečne.

Zistiť viac

BEZ KOMPROMISOV.

S pancierovanými vozidlami BMW nemusíte robiť kompromisy v ničom, na čom vám záleží. Spoločnosť BMW má viac než 30 rokov skúseností s vývojom a výrobou pancierovaných vozidiel – a neustále prichádza s novými inováciami, aby chránila nielen vás, ale aj pocit čistej radosti z jazdy. Takže získavate maximálnu istotu, že dostávate tú najlepšiu možnú ochranu bez akýchkoľvek kompromisov. Pretože od prvých dizajnérskych návrhov až po konečný lak to je všetko naša práca. Osobná bezpečnosť je príliš dôležitá na to, aby mohla byť zverená do rúk niekoho, kto nie je skutočný odborník. Každé BMW je samozrejme vyrobené s obrovskou presnosťou a starostlivosťou a najprísnejšie štandardy kvality sú dodržiavané v rámci celej celosvetovej výrobnej siete BMW. To je dôvod, prečo len BMW ponúka maximálnu ochranu – vyrobenú v BMW.

 • Jazdná dynamika

  Aby bolo možné skombinovať vynikajúcu ochranu s výnimočnou jazdnou dynamikou, inžinieri BMW museli prísť s jedinečným riešením: inteligentnou kombináciou materiálov, ktoré spĺňajú najprísnejšie požiadavky na bezpečnosť a zároveň čo možno v najmenšej miere zvyšujú hmotnosť vozidla a narúšajú reakcie a svižnosť, ktorými sú automobily BMW známe.

 • Funkčnosť a komfort

  Tieto individuálne programovateľné tlačidlá ponúkajú rýchly prístup k funkciám súvisiacim s bezpečnosťou a len BMW ponúka záložky pre funkcie v štandardnej výbave. Vodiči môžu prideliť tieto skratky funkciám podľa vlastného výberu. Môžu byť neoceniteľné v okamihu nebezpečenstva – napríklad stlačením tlačidla dokážete privolať pomoc, alebo vám navigačný systém zobrazí najrýchlejšou trasu domov.

DISKRÉTNOSŤ.

Pretože ochrana je oveľa účinnejšia, keď ľudia nevedia, že ju máte. Anonymita je mocné bezpečnostné opatrenie. To je dôvod, prečo BMW vynakladá také veľké úsilie v oblasti ochrany svojich vozidiel takým spôsobom, aby si ju iní nevšimli.

DISKRÉTNOSŤ.

Pretože ochrana je oveľa účinnejšia, keď ľudia nevedia, že ju máte. Anonymita je mocné bezpečnostné opatrenie. To je dôvod, prečo BMW vynakladá také veľké úsilie v oblasti ochrany svojich vozidiel takým spôsobom, aby si ju iní nevšimli.

BMW CONNECTEDDRIVE A BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY.

BMW ConnectedDrive odzrkadľuje filozofiu integrácie vozidla, vodiča a prostredia do inteligentnej siete. Krátke vzdialenosti sú pokryté ultrazvukom, pričom mobilné rádiové technológie slúžia na pokrytie dlhších. Inteligentná vzájomná komunikácia online služieb, asistenčných systémov vodiča, služieb telefonického centra a integračných riešení pre smartfóny pomáha vodičom vozidiel BMW mnohými spôsobmi – či už tým, že prináša vyšší komfort, správne informácie v správny čas, alebo upokojujúci pocit, že sú v bezpečí na všetkých cestách.

 • Alarm pri útoku a palubný komunikačný systém

  Vždy poruke pre vodiča a predného spolujazdca, ale mimo dohľadu zvedavých očí: alarm pri útoku a palubný komunikačný systém sú ovládané spínačmi ovládania bezpečnostných funkcií na stredovej konzole.

 • Night Vision

  BMW Night Vision s funkciou Dynamic Light Spot dokáže odhaliť ľudí a väčšie zvieratá na veľkú vzdialenosť – a selektívne ich osvetlí. Termokamera namontovaná v mriežke chladiča s dosahom až 300 metrov prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. Ďalšie varovania sa zapínajú, keď sa termoobraz aktivuje na multifunkčnom prístrojovom paneli Ak hrozí akútne nebezpečenstvo, zaznie aj zvukový varovný signál a brzdy sa nastavia na maximálnu pohotovosť.

DOPLNKOVÁ VÝBAVA NA ŠPECIÁLNE POTREBY.

Niekedy potrebujete viac než len ochranu. Pri práci, ako je prevážanie hodnostárov či bezpečnostná eskorta, musí byť vozidlo schopné v zlomku času dať jasne najavo, že je na oficiálnej ceste, aby si dokázalo úspešne splniť svoju úlohu. BMW vyrába vozidlá pre štátne zložky už viac než 50 rokov a úzko spolupracuje s úradmi a vládnymi inštitúciami celého sveta. Blikajúce svetlá, ampliónové systémy s rôznymi efektmi sirény, signalizačné zariadenia, vysielačky a dokonca aj držiaky na vlajky na oficiálne účely.

 • Výbava pre štátne zložky

  Blikajúce LED svetlá môžu byť umiestnené diskrétne za mriežkou chladiča BMW, kde ostávajú bez povšimnutia, až kým nenastane potreba použiť špeciálnu signalizáciu. Na oficiálne účely sa môže na strechu magneticky uchytiť blikajúci maják. Držiak sa nachádza v batožinovom priestore, prípadne vo dverách vodiča, kde je poruke a môže byť kedykoľvek použitý počas jazdy.

 • Držiak na vlajku na diplomatické a oficiálne účely

  Môže byť diskrétne umiestnený na oboch stranách kapoty. Na slávnostných a oficiálnych cestách je často predpísané, aby vozidlá patriace štátnym orgánom, vládam a veľvyslanectvám mali vyloženú vlajku. Držiak na štátnu vlajku je dodávaný na objednávku.

 • Zachovanie mobility

  Vrstvené bezpečnostné sklo s polykarbonátovou vrstvou poskytuje vynikajúcu ochranu proti roztriešteniu a pneumatiky s núdzovým dojazdom zaistia, že si zachováte mobilitu práve vtedy, keď ju potrebujete naviac. V závislosti od konkrétneho modelu môžu byť súčasťou výbavy aj ďalšie bezpečnostné funkcie, ako je vypínanie airbagu či samotesniaca palivová nádrž.

VÝCVIK VODIČOV PANCIEROVANÝCH VOZIDIEL BMW.

Príprava na najhorší možný scenár je dobrý spôsob, ako dosiahnuť, aby tento scenár nikdy nenastal. Prístup spoločnosti BMW k bezpečnosti siaha nad rámec samotného vozidla. Ponúkame špeciálne na mieru šité školiace kurzy pre vodičov, na ktorých sa vyučujú zručnosti, ktoré sú užitočné pre každého vodiča pancierovaného vozidla, a na ktorých sa predvádza spôsob, akým je možné čo možno najviac vyťažiť z vozidiel BMW X5 Security a BMW X5 Security Plus. Na troch rôznych typoch školení získajú vodiči príležitosť nacvičiť si najlepšie spôsoby ako zvládať nebezpečné situácie – pretože práve vďaka tomu tieto situácie snáď nikdy nenastanú. Podrobné informácie o troch ponúkaných kurzoch týkajúcich sa výcviku vodičov pancierovaných vozidiel BMW nájdete v brožúre.

 • Základný výcvik profesionálnych vodičov BMW

  Zameriava sa na základy jazdnej dynamiky a ovládania vozidla a takisto na zvládanie každodenných dopravných situácií na teoretickej aj praktickej úrovni. Toto školenie je vykonávané v pancierovaných vozidlách.

  Doba trvania:
  1 deň + 1 prenocovanie (príchod a teória prvý večer)
  Počet účastníkov:
  max. 8 v skupine (2 účastníci na jedno vozidlo)
  Miesto:
  BMW Driving Academy Maisach
  Vozidlo:
  BMW radu 3
  Predpoklady:
  žiadne
  V cene je zahrnuté:
  teória jazdnej dynamiky, praktické jazdy, 1 prenocovanie s plnou penziou na jednolôžkovej izbe, podpora tímu a poistenie.

 • Intenzívny výcvik profesionálnych vodičov pancierovaných vozidiel BMW

  V nadväznosti na to, čo sa vodiči naučili na základnom výcviku vodičov pancierovaných vozidiel tento modul prehlbuje teoretické a praktické vedomosti účastníkov o jazdnej dynamike a ovládaní vozidla. Zároveň pokrýva aj náročnejšie manévre pri vyšších rýchlostiach, ako je napríklad prechádzanie dvoma jazdnými pruhmi či únikové zatáčanie, ktoré účastníci nacvičujú v pancierovaných vozidlách.

  Doba trvania:
  2 dni + 2 prenocovania (príchod a teória prvý večer)
  Počet účastníkov:
  max. 8 v skupine (2 účastníci na jedno vozidlo)
  Miesto:
  Driving Center Groß Dölln
  Vozidlo:
  BMW radu 3, pancierované vozidlá BMW
  Predpoklady:
  žiadne
  V cene je zahrnuté:
  teória jazdnej dynamiky, praktické jazdy, 2 prenocovania s plnou penziou na jednolôžkovej izbe, podpora tímu a poistenie.

 • BMW zdokonaľujúci výcvik profesionálnych vodičov pancierovaných vozidiel

  Posúva vedomosti účastníkov rozšíreného výcviku vodičov pancierovaných vozidiel na novú úroveň, opäť ako kombináciu praktického a teoretického cvičenia. Zaoberá sa aj tým, čo tvorí bezpečné vedenie vozidla vrátane spôsobov, ako rozpoznať a reagovať na potenciálne nebezpečné situácie. V praktickej časti sa nacvičuje všetko od cúvania s kľučkovaním až po koordináciu taktického zatáčania medzi niekoľkými vozidlami idúcimi v konvoji.

  Doba trvania:
  3 dni + 3 prenocovania (príchod a teória prvý večer)
  Počet účastníkov:
  max. 8 v skupine (2 účastníci na jedno vozidlo)
  Miesto:
  Driving Center Groß Dölln
  Vozidlo:
  BMW radu 3, pancierované vozidlá BMW
  Predpoklady:
  1 x intenzívny výcvik profesionálnych vodičov pancierovaných vozidiel BMW
  V cene je zahrnuté: teória jazdnej dynamiky, praktické jazdy, 3 prenocovania s plnou penziou na jednolôžkovej izbe, podpora tímu a poistenie.