VŠESTRANNÁ DOKONALOSŤ:

ORIGINÁLNE KOLESÁ A PNEUMATIKY BMW.

VŠESTRANNÁ DOKONALOSŤ:

ORIGINÁLNE KOLESÁ A PNEUMATIKY BMW.

VŠESTRANNÁ DOKONALOSŤ:ORIGINÁLNE KOLESÁ A PNEUMATIKY BMW.

Žiadna iná súčasť vozidla nemá taký vplyv na reakciu na riadenie a bezpečnosť ako disky kolies a pneumatiky. Originálne kompletné súpravy kolies BMW sú preto spojením pneumatík a diskov kolies so značkou kvality BMW. Všetky kompletné súpravy kolies sú optimálne zvolené pre každý model BMW a spĺňajú najvyššie štandardy kvality, dizajnu, výkonnosti a bezpečnosti.

Výber tých správnych kolies pre vaše vozidlo nebol nikdy jednoduchší. S naším konfigurátorom kompletných kolies si môžete vyskúšať online, ktoré kolesá pristanú vášmu BMW najlepšie. Športové, dynamické, spoľahlivé – zoznámte sa s pestrou paletou originálnych kompletných súprav kolies BMW a pomocou nášho online konfigurátora kompletných kolies si vyberte tie, ktoré sa vám páčia najviac.

Read more

ORIGINÁLNE DISKY BMW Z ĽAHKEJ ZLIATINY

ORIGINÁLNE DISKY BMW Z ĽAHKEJ ZLIATINY

Originálne zliatinové disky BMW sú výsledkom komplexného vývojového a dizajnového procesu – so zameraním na konkrétne modely BMW a všetky možné výzvy, ktorým budú čeliť. Výsledkom je široký výber diskov z ľahkej zliatiny, ktoré spĺňajú najvyššie kvalitatívne štandardy a sú dokonale integrované do celkového dizajnu každého BMW, pre ktoré boli vytvorené. Celé portfólio originálnych diskov BMW z ľahkej zliatiny vhodné pre váš model BMW nájdete v konfigurátore kompletných kolies.

Read more

ORIGINÁLNE PNEUMATIKY BMW OZNAČENÉ HVIEZDIČKOU.

ORIGINÁLNE PNEUMATIKY BMW OZNAČENÉ HVIEZDIČKOU.

Vývoj originálnej pneumatiky BMW sa začína už pri vytváraní nového modelu. Aby bolo možné garantovať optimálnu reakciu na riadenie a radosť z jazdy, originálne pneumatiky BMW sú dokonale prispôsobené podvozku a iným požiadavkám špecifickým pre každý model. Vývoj pneumatík prebieha v úzkej spolupráci s poprednými výrobcami pneumatík a pneumatika získa označenie hviezdičkou iba vtedy, ak zaručuje štýl riadenia charakteristický pre BMW a zároveň pri všetkých testoch na 100 % splní náročné kritériá BMW.

Read more

VIAC BEZPEČNOSTI PRE EŠTE VÄČŠIU RADOSŤ Z JAZDY.

Základom pre optimálny záber vozidla počas jazdy je bezchybná súprava pneumatík. Iba s pneumatikami BMW označenými hviezdičkou získate ten skvelý pocit, že vaše vozidlo je vybavené pneumatikami, ktoré k nemu dokonale ladia. Na získanie hviezdičky musia pneumatiky prejsť rozsiahlym programom testovania za najprísnejších podmienok.

 • Bezpečnosť.

  Originálne pneumatiky BMW označené hviezdičkou dosahujú vynikajúce hodnoty, čo sa týka brzdnej vzdialenosti (na mokrej aj suchej vozovke), stability jazdy v zákrutách a pri vysokých rýchlostiach. Sú špecificky vyvinuté pre konkrétny model vozidla a jeho riadiace systémy a sú vybavené funkciou núdzového dojazdu (technológia núdzového dojazdu/RSC).

 • Športový charakter.

  Originálne pneumatiky BMW označené hviezdičkou sú vďaka technológii Ultra High Performance zárukou dynamických a optimálnych jazdných vlastností, dokonca aj pri vysokej rýchlosti a pri mimoriadne športovom štýle jazdy.

 • EfficientDynamics.

  Originálne pneumatiky BMW označené hviezdičkou majú optimalizovaný valivý odpor a pomáhajú vám šetriť palivo. Spotreba sa však môže významne odlišovať v závislosti od vášho štýlu jazdy.

 • Komfort.

  Originálne pneumatiky BMW označené hviezdičkou sú špecificky prispôsobené konkrétnemu modelu vozidla, aby vyvíjali čo najmenej hluku (hluk spôsobený odvaľovaním pneumatík počuteľný v interiéri aj exteriéri vozidla) a zároveň zaisťovali lepšiu smerovú stabilitu a pohodlnejšiu jazdu.

SYSTÉM KONTROLY TLAKU V PNEUMATIKÁCH (RDC).

Tlak v pneumatikách má rozhodujúci vplyv na vlastnosti pneumatík. Preto sú od apríla 2014 – aj kvôli legislatívnym zmenám – všetky nové vozidlá BMW štandardne vybavené systémom kontroly tlaku v pneumatikách (RDC). Tento systém zaisťuje individuálne monitorovanie možného poklesu tlaku vo všetkých štyroch pneumatikách, čím zvyšuje bezpečnosť.

 • Vyššia bezpečnosť.

  Správny tlak v pneumatikách znižuje riziko poškodenia pneumatík, čím sa zvyšuje bezpečnosť. Len pri správnom tlaku má pneumatika optimálnu dotykovú plochu s vozovkou a ponúka vynikajúci výkon pri športovom štýle jazdy aj vyhýbacích a brzdných manévroch.

 • Neustále monitorovanie.

  Ak systém kontroly tlaku v pneumatikách nameria kritickú odchýlku hodnoty tlaku (20 % pod cieľovou hodnotou alebo nižšiu ako minimálny tlak 1,7 baru), včas upozorní vodiča o potenciálnom riziku prostredníctvom varovného signálu a prostredníctvom ukazovateľa na kontrolnom displeji alebo multifunkčnej prístrojovej doske.

 • Vyššia efektivita.

  Systém kontroly tlaku v pneumatikách prispieva k dlhodobej úspornosti: keďže pneumatiky so správnym tlakom vytvárajú menší valivý odpor, má to pozitívny vplyv na spotrebu paliva. A ešte viac: správny tlak v pneumatikách chráni pred nepravidelným opotrebovaním, čím predlžuje životnosť pneumatík.

ORIGINÁLNE PNEUMATIKY BMW S TECHNOLÓGIOU NÚDZOVÉHO DOJAZDU.

Nezabúdajte na svoju bezpečnosť: originálne pneumatiky BMW s technológiou núdzového dojazdu umožňujú aj po úplnej strate tlaku pokračovať v jazde približne 80 km (pri rýchlosti do 80 km/hod.) do najbližšieho servisu – pre vyššiu bezpečnosť a maximálny komfort.

 • Vyššia bezpečnosť.

  Originálne pneumatiky BMW s technológiou núdzového dojazdu významne znižujú riziko v prípade defektu: namiesto toho, aby ste sa vystavovali nebezpečenstvu výmeny kolesa priamo na mieste, môžete s vozidlom pohodlne pokračovať v jazde ešte približne 80 km (pri rýchlosti do 80 km/hod.) do najbližšieho servisu.

 • Nižšia spotreba paliva.

  Okrem dojazdových schopností znižujú originálne pneumatiky BMW s technológiou núdzového dojazdu celkovú hmotnosť vozidla, keďže eliminujú nutnosť použitia rezervného kolesa alebo súpravy na zabezpečenie mobility. To znamená úsporu paliva a znižovanie emisií CO2. Originálne pneumatiky BMW s technológiou núdzového dojazdu sú preto neoddeliteľnou súčasťou opatrení BMW EfficientDynamics.

 • Neustála kontrola.

  Vozidlá BMW sú už niekoľko rokov štandardne vybavené indikátorom defektu pneumatiky (TDI). Ten umožňuje vodičovi sledovať tlak v pneumatikách počas celej cesty. Počnúc rokom 2014 spoločnosť BMW uvádza aktívny systém kontroly tlaku v pneumatikách, ktorý zobrazuje jeho presné hodnoty. Tým sa opäť významne zvýši komfort a bezpečnosť. Správna hodnota tlaku zároveň pomôže prispieť k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.

 • Viac úložného priestoru.

  Vďaka originálnym pneumatikám BMW s technológiou núdzového dojazdu už nepotrebujete rezervné koleso ani súpravu na zaistenie mobility. To šetrí úložnú kapacitu batožinového priestoru, čím získate viac priestoru pre iné veci.

 • Optimálna ovládateľnosť.

  Pneumatiky s núdzovým dojazdom vďaka špeciálne zosilneným bočniciam zaručujú plnú ovládateľnosť vozidla a dojazd do vzdialenosti približne 80 km (pri maximálnej rýchlosti do 80 km/hod.), dokonca aj pri úplnej strate tlaku. Zároveň výrazne znižujú riziko straty kontroly nad riadením v prípade náhleho defektu pneumatiky vo vysokej rýchlosti.