BMW e-mobilita BMW dojazd

NEKOMPROMISNÝ KOMFORT DOJAZDU.

Preskúmajte všetko o dojazde pre elektrické automobily a plug-in hybridy BMW.

NEKOMPROMISNÝ KOMFORT DOJAZDU.Preskúmajte všetko o dojazde pre elektrické automobily a plug-in hybridy BMW.

Pre nás sloboda znamená mobilitu bez obmedzení. Našťastie, časy, keď čisto elektrický dojazd stačil akurát tak na cestu k najbližšiemu supermarketu, sa už pominuli. Stále efektívnejšie vysokonapäťové batérie robia elektrickú jazdu viac a viac použiteľnou pre každodenný život a vlastne aj pre každý životný štýl. A vďaka neustále sa rozširujúcej sieti verejného nabíjania BMW Charging máte k dispozícii nielen nabíjacie stanice od širokého spektra poskytovateľov, ale aj vysokovýkonné nabíjacie stanice pre vaše elektrické BMW na diaľnici, napr. tie od nášho partnera IONITY. Veď nakoniec, svet je otvorený pre tých, čo myslia udržateľne – a odteraz aj pre tých, čo chcú jazdiť udržateľne. Pridajte sa k nám a preskúmajte komfort dojazdu elektrických a plug-in hybridných vozidiel BMW.

Zistiť viac
BMW e-mobilita BMW dojazd elektrický automobil plug-in hybrid

NA CESTÁCH S VAŠÍM ELEKTRICKÝM A PLUG-IN HYBRIDNÝM VOZIDLOM BMW.

Zažite cestovanie úplne po novom, s BMW: elektrifikované a také komfortné aj jednoduché, ako sa len dá. Teraz môžete vyraziť na zaslúženú dovolenku alebo dochádzať denne do práce s nulovými lokálnymi emisiami a s elektrickým dojazdom, dostatočným pre každodenné využitie. Takýmto spôsobom prispievate k čistejšej prítomnosti a budúcnosti s vyššou kvalitou života. Ponúkame vám dva príklady elektrifikovaného a komfortného cestovania s BMW.

NA DOVOLENKU S VAŠÍM ELEKTRICKÝM BMW!

BMW e-mobilita BMW elektrický automobil dojazd

NA DOVOLENKU S VAŠÍM ELEKTRICKÝM BMW!

Zažite dovolenkový výlet s čisto elektrickým BMW iX3.

Dovolenkovú destináciu máte vybranú, kufre máte zabalené a vaše BMW iX3 s čisto elektrickým dojazdom až 459 km (podľa normy WLTP) čaká pred domom, pripravené na akciu.
Ak chcete optimálne využiť vaše elektrické vozidlo hneď od štartu, už vopred máte interiér a batériu pripravené na cestu pomocou aplikácie My BMW* alebo cez nastavenia v menu vozidla.
Vďaka procesu tepelnej predprípravy, známemu pod anglickým výrazom „preconditioning“, sa použije vaša domáca elektrická sieť na to, aby sa teplota interiéru aj batérie už vopred, počas nabíjania cez zariadenie BMW Wallbox, nastavili na optimálnu úroveň.
Vďaka tomu je vozidlo ideálne pripravené a vy môžete využiť jeho plný dojazd.
Vďaka informáciám o zaujímavých miestach neďaleko nabíjacích staníc napríklad viete, kde si môžete počas nabíjania vozidla dať kávu.
S plne naloženým batožinovým priestorom, ktorého objem presahuje 500 litrov, je čas vyraziť – takmer nehlučne, v ústrety všetkým komfortom, ktoré vám vozidlo počas cesty ponúkne.
Veľmi jednoduché opatrenia dokonca umožňujú predlžovať dojazd počas cesty.
Asistent predvídania trasy a BMW Intelligent Personal Assistant vám v tom pomôžu:
„Hey, BMW. How can I increase my range?” Spolu s externými faktormi, ako je napríklad vonkajšia teplota, má vplyv na efektivitu jazdy aj váš osobný vodičský štýl, s následným dopadom aj na dojazd, pričom všeobecne platí, že predvídavý a plynulý štýl jazdy vám umožní vyťažiť z vysokovýkonnej batérie vozidla maximum.
Napríklad zníženie rýchlosti jazdy na určitých úsekoch cesty môže citeľne predĺžiť elektrický dojazd.
Len čo dorazíte na nabíjaciu zastávku, svoje BMW iX3 nabijete jednoducho a komfortne cez svoj BMW Charging prístup.Napríklad na vysokovýkonných nabíjacích staniciach IONITY sa vám podarí vozidlo nabiť na 80 %, pre optimálnu životnosť batérie, približne za pol hodiny. A môžete pokračovať do cieľa svojej cesty, úplne bez výfukových plynov a miestnych emisií. Nech žije zaslúžená dovolenka na krásnom zelenom vidieku – a nech žije rovnako pohodová a zelená spiatočná cesta vo vašom BMW iX3!

*Vyžaduje si doplnkovú výbavu ConnectedDrive Services a kompatibilný smartfón. Funkčnosť aplikácie My BMW závisí od modelu vozidla. Aplikácia My BMW: Na Slovensku dostupná od 11/2020.

DOCHÁDZANIE S VAŠÍM BMW PLUG-IN HYBRIDOM.

BMW elektromobilita BMW plug-in hybrid dojazd

DOCHÁDZANIE S VAŠÍM BMW PLUG-IN HYBRIDOM.

Zažite denné dochádzanie do práce s vaším plug-in hybridným BMW 530e Sedan.

Existuje veľa spôsobov ako sa ráno dostať z domu do práce. Máloktorý z nich je však možný s nulovými lokálnymi emisiami, obzvlášť ak má cesta viac než 20 km. Plug-in hybrid BMW zvládne takúto výzvu s ľahkosťou – dôkazom je napríklad BMW 530e Sedan s čisto elektrickým dojazdom až do 61 km. Keď pripojíte večer predtým váš plug-in hybrid k zariadeniu BMW Wallbox, aby sa nabilo a nastavíte presný čas kedy by malo byť tepelne predpripravené a plne nabité, budete môcť bez problémov vyraziť. Vďaka procesu tepelnej predprípravy, známemu pod anglickým výrazom „preconditioning“, sa použije vaša domáca elektrická sieť na to, aby sa teplota interiéru aj batérie už vopred, počas nabíjania cez zariadenie BMW Wallbox, nastavili na optimálnu úroveň. To znamená, že je vozidlo ideálne pripravené na cestu a vy môžete využiť jeho plný dojazd. A práve preto sa aj odporúča každodenné nabíjanie.
Kým ste v práci, môžete pohodlne nájsť verejnú nabíjaciu stanicu v blízkosti s digitálnymi službami od BMW Charging alebo použiť AC nabíjanie s nabíjacím káblom Mode 3, ktorý vám poskytne váš zamestnávateľ. Z času na čas si môžete skontrolovať priebeh nabíjania a stav vášho plug-in hybridu cez aplikáciu My BMW*. Späť doma, na konci pracovného dňa, jednoducho pripojíte svoj BMW 530e Sedan zase k nabíjacej stanici BMW Wallbox, užívate si večer a tešíte sa na ďalšiu jazdu do práce s nulovými lokálnymi emisiami.

FAQ: NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE NA TÉMU DOJAZDU.

 • Aké faktory ovplyvňujú vysokonapäťovú batériu môjho elektrického alebo plug-in hybridného vozidla BMW?
  BMW e-mobilita BMW dojazd FAQ

  Jedným z dôležitých vonkajších faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon a kapacitu batérie, je teplota. Ako už zrejme viete podľa batérie svojho mobilu, jej výkon klesá v príliš nízkej alebo vysokej teplote. Vo vašom vozidle sa však vplyv teploty môže do veľkej miery minimalizovať pomocou opatrení, ktoré optimalizujú prevádzku. A vedeli ste, že kapacita batérie zároveň generuje údaj o možnom dojazde, ktorý máte k dispozícii? Ďalšími vplyvmi môžu byť zapnuté zariadenia, napríklad klimatizácia, hmotnosť prevážaného nákladu a váš osobný vodičský štýl.

 • Ako najlepšie pripravím svoje elektrické alebo plug-in hybridné BMW na nasledujúcu jazdu?

  Pre získanie maxima z vášho vozidla hneď od rozjazdu sa odporúča využiť funkciu tepelnej predprípravy batérie a interiéru vozidla. Keďže chladenie a kúrenie potrebujú energiu, tento proces by sa mal absolvovať ešte kým sa batéria vozidla nabíja.
  Je to veľmi jednoduché: Stačí nastaviť želaný čas odchodu a požadovanú teplou pomocou aplikácie My BMW* alebo v menu samotného vozidla. Keď nastane čas odjazdu, batéria už bude mať ideálnu prevádzkovú teplotu a aj klíma v interiéri bude optimálna.

  *Vyžaduje si doplnkovú výbavu ConnectedDrive Services a kompatibilný smartfón. Funkčnosť aplikácie My BMW závisí od modelu vozidla. Aplikácia My BMW: Na Slovensku dostupná od 11/2020.

 • Ako ovplyvní môj vodičský štýl dojazd môjho elektrického alebo plug-in hybridného BMW?

  Tak ako pri vozidle s konvenčným pohonom, aj pri elektrickom automobile má vodičský štýl vplyv na dojazd. Vo všeobecnosti platí, že dojazd optimalizuje predvídavý, pokojný a plynulý vodičský štýl. Ak napríklad na diaľnici znížite rýchlosť jazdy zo 130 na 110 km/h, podstatne si predĺžite dojazd. Počas rekuperácie, čiže vždy, keď zložíte nohu z pedálu akcelerátora, sa kinetická energia vozidla mení na elektrickú, ktorou sa dobíja batéria – a výsledkom sú ďalšie kilometre pridané k vášmu dojazdu.

 • Čo sa stane, ak je môj cieľ v navigácii za hranicou dojazdu?

  V tejto situácii prichádzajú na pomoc inteligentné digitálne služby Connected Charging: Do vašej navigačnej trasy automaticky pridajú možnosti nabíjania vášho elektrického automobilu. Vo vašom plug-in hybridnom vozidle sa vám zobrazí výber možností nabíjania, aby ste im mohli flexibilne prispôsobiť svoju cestu.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW iX3
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,5–19,5

 

Plug-in hybridy BMW radu 3 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,5–18,6

 

Plug-in hybridy BMW radu 3 Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,4–2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 31–48
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–19,3

 

Plug-in hybridy BMW radu 5 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–2,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–49
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,3–19,4

 

Plug-in hybridy BMW radu 5 Touring(1)*:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): –
Emisie CO2 v g/km (kombinované): – 
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): –

 

BMW X5 xDrive45e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,2–1,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 27–39
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 24,3–27,7

 

BMW X3 xDrive30e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–59
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,6–20,4

 

BMW 225xe Active Tourer:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–42
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5–15,1

 

Plug-in hybridy BMW radu 7 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–63
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,4–19,2

 

BMW X1 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 39–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,0–15,3

 

BMW X2 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–41
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,9–15,2

 

Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné, prípadne ešte neboli v čase uzávierky k dispozícii.

 

*BMW 530e Touring má dostupnosť plánovanú od 11/2020.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

 

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

 

ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie СО₂.

 • BMW iX3
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,5–19,5

  Plug-in hybridy BMW radu 3 Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–1,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–43
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,5–18,6

  Plug-in hybridy BMW radu 3 Touring:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,4–2,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 31–48
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–19,3

  Plug-in hybridy BMW radu 5 Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–2,2
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–49
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,3–19,4

  Plug-in hybridy BMW radu 5 Touring(1)*:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): –
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): –
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): –

  BMW X5 xDrive45e:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,2–1,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 27–39
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 24,3–27,7

  BMW X3 xDrive30e:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–59
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,6–20,4

  BMW 225xe Active Tourer:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–42
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5–15,1

  Plug-in hybridy BMW radu 7 Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–63
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,4–19,2

  BMW X1 xDrive25e:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 39–43
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,0–15,3

  BMW X2 xDrive25e:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–41
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,9–15,2

  Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné, prípadne ešte neboli v čase uzávierky k dispozícii.

  *BMW 530e Touring má dostupnosť plánovanú od 11/2020.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

  Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

  ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.