DOJAZD ELEKTRICKÝCH AUTOMOBILOV.

KOMFORTNÁ KAŽDODENNÁ JAZDA.

BMW iX3: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP)[1]: 17,6–18,0; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP)[2]: 461–471

Ďaleko. Ďalej. Elektrický dojazd. Toto platí o všestrannom využití elektrického automobilu pre každodenné jazdenie. Elektrické automobily BMW majú vysokú kapacitu batérie, vďaka využitiu inovatívnych technológií. Vďaka tomu sú udržateľné a zároveň majú vysoký výkon. Napríklad BMW i7 eDrive50, BMW i7 xDrive60 a BMW iX xDrive50 dosahujú v cykle WLTP kombinovaný elektrický dojazd viac než 600 kilometrov. Pre ich nabíjanie máte k dispozícii jednu z najväčších európskych nabíjacích sietí, ktorá sa neustále rozrastá. Inteligentné palubné technológie ešte výraznejšie optimalizujú dojazd vozidla. Trasy optimalizované pre nabíjanie automaticky preberú plánovanie dlhých jázd.

DOJAZD

POROVNANIE DOJAZDU ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL

Zistiť viac

Príklad trasy

Zobraziť ďalšie príklady trasy
  Zastávka/zastávky
  h
  h

  Nabíjací výkon závisí od stavu nabitia batérie, vonkajšej teploty, konkrétneho jazdného profilu a použitia dodatočných elektrických spotrebičov, ako aj od konkrétneho zvoleného vozidla. Uvedené časy nabíjania platia pre vonkajšiu teplotu 23° C po predošlej jazde a môžu sa líšiť v závislosti od správania používateľa. Zobrazené hodnoty sú príkladmi pre základnú konfiguráciu zvoleného modelu. Hodnoty sa môžu líšiť v prípade, že to isté vozidlo má odlišnú výbavu.
   

  S aplikáciou My BMW budete mať prehľad o dojazde a nabíjaní vášho elektrického vozidla kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jednoducho si naplánujte trasy, optimalizované pre nabíjanie a odošlite ich do vozidla. Stiahnite si aplikáciu hneď a vyskúšajte si ju v demo režime.

  DOSIAHNITE CIEĽ CESTY BEZ STRESU.

  Môj BMW plánovač trasy

  VÁŠ VLASTNÝ PLÁNOVAČ TRASY PRIAMO VO VOZIDLE.

  Aplikácia My BMW pred dlhými jazdami dokáže prevziať plánovanie trasy aj s nabíjacími zastávkami. Stačí, ak zadáte cieľ cesty, aby plánovač trasy optimalizovaný pre nabíjanie stanovil najlepší možný itinerár vrátane časovo kalkulovaných zastávok pre nabíjanie vášho elektrického vozidla. Vďaka tomu budete vždy vedieť, koľko času musíte zahrnúť do dlhej cesty, aby ste vyrazili bez stresu a s pokojom na duši. Dokonca aj keď svoje BMW ešte nemáte, demo verzia vám poskytne náhľad na dané funkcie aplikácie My BMW. Stačí si stiahnuť aplikáciu, prihlásiť sa a vyskúšať si ju. Stačí si stiahnuť aplikáciu, prihlásiť sa a vyskúšať si ju.

  Zobrazenie dojazdového kruhu

  VŽDY MAJTE PREHĽAD O DOJAZDE.

  Pozrite si prehľad toho, ako ďaleko sa ešte s vozidlom dostanete: Modrý kruh okolo vašej momentálnej pozície zobrazuje aktuálny dojazd v podobe polomeru kruhu na mape. To vám pomôže jednoduchšie odhadnúť váš maximálny dojazd bez toho, aby ste sa museli zastaviť a nabíjať.

  Tipy na dojazd pre elektrické automobily

  AKO SI PREDĹŽIŤ DOJAZD. TIPY A NÁPADY PRE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ.

  Dojazd svojho elektrického auta môžete maximalizovať mnohými spôsobmi. Dôležitý je predvídavý štýl jazdy, hlavne na diaľnici. Takže predovšetkým dbajte na predvídavé diaľničné jazdenie. Na dlhších cestách spomaľte podľa možnosti až na tempo okolo 120 km/h. Vyhýbajte sa prudkému brzdeniu. Stačí, ak zodvihnete nohu z „elektrického pedálu“, teda z akcelerátora, alebo iba mierne pritlačíte na pedál brzdy. Svoje elektrické auto vykúrte alebo vyklimatizujte ešte vtedy, keď sa nabíja. A vždy používajte BMW jazdný režim Efficient.

  PRE ZÁKAZNÍKOV OD ZÁKAZNÍKOV: ELEKTROMOBILITA V KAŽDODENNOM ŽIVOTE.

  „Niekedy je to dokonca jednoduchšie ako jazdiť so spaľovacím motorom.“

   

  Pozrite si video a zistite, ako si naši zákazníci zvykli na domáce nabíjanie. Dozviete sa tiež to, aké pohodlné môže byť nabíjanie na dlhších cestách a aké nové možnosti ponúka.

  0:00
  0:00 /  0:00
  Dojazd

  MAXIMÁLNY DOJAZD S MINIMÁLNOU NÁMAHOU.


  Ako sa dostanete ďalej? Jazdný režim Efficient vám pomôže poskytovaním informácií a tipov na efektívnejšiu jazdu. Sledujte displej: Kým jazdíte efektívne, pozadie indikátora zobrazujúceho pohon má modrú farbu. Pri neefektívnej jazde sa však prefarbí na sivo. Ak by napriek tomu začínal zostávajúci dojazd vyzerať nedostatočne, môžete aktivovať režim Max Range a predĺžiť dojazd až o 20 % vďaka ďalším úsporným opatreniam.[1] Hrubý odhad svojho dojazdu získate pomocou farebného kruhu na mape v aplikácii My BMW.  

  [1] Reálne dosiahnuteľný extra dojazd závisí od vášho jazdného štýlu a okolitých podmienok.

  VŠETKO O ELEKTROMOBILITE.

  ČASTÉ OTÁZKY.

  VIAC INFORMÁCIÍ.

  BMW dojazd testovacia jazda

  OTESTUJTE MODEL BMW PODĽA VÁŠHO VÝBERU.

  Chceli by ste zažiť osobne pocit z jazdy v ideálnom elektrickom modeli? Stačí si dohodnúť termín online na testovaciu jazdu v čase, vhodnom pre vás. Váš miestny BMW partner vás bude kontaktovať so všetkými potrebnými informáciami.

  BMW Verejné nabíjanie Poradenstvo BMW servisný partner

  MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

  Prosím kontaktujte vášho miestneho predajcu BMW s akýmikoľvek otázkami, alebo pre viac informácií, prípadne so žiadosťou o ponuku. Náš profesionálny BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj osobne.

  BMW dojazd BMW zákaznícky servis

  ZÁKAZNÍCKA PODPORA BMW.

  Zákaznícka podpora BMW je pripravená pomôcť vám so všetkými záležitosťami, týkajúcimi sa BMW – aby ste dostali odpovede na všetky otázky, či už ste existujúci vodič BMW, alebo si plánujete kúpiť nové BMW. 

  Spotreba a emisie CO₂.

  BMW iX3: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP)[1]: 17,6–18,0; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP)[2]: 461–471

  [1] Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

  [2] Dojazd závisí od rozličných faktorov, ako sú predovšetkým: individuálny jazdný štýl, charakter trasy, vonkajšia teplota, použitie kúrenia/klimatizácie a tepelná predpríprava.