THE NEW

i5

BMW i

ÚPLNE PRVÉ ČISTO ELEKTRICKÉ BMW i5.

BMW i5: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 19,5–15,9; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 477–582

BMW i5 eDrive40

Výkon

250 kW (340 k)

0–100 km/h

6 sek.

Max. rýchlosť

193 km/h

Dojazd

až do 582 km

BMW i5: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP):19.5–15.9; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 477–582

ZOSTAVTE SI

SVOJE NOVÉ BMW i5 SEDAN.

  InfoI content placeholder

  [1] Očakávaná dostupnosť metalízy Fire Red je od 11/23.

  VYBERTE SI VZHĽAD

  ZVOĽTE SI VZHĽAD PRE VAŠE NOVÉ BMW i5.

  BMW i5 eDrive40
  BMW i5 eDrive40
  BMW i5 eDrive40

  BMW i5 eDrive40

  OSOBITOSŤ • M Sport Pro • 6,0 sek. z 0 na 100 km/h • 250 kW (340 k)

  +60
  Už od
  94 034,00 €

  BMW i5 eDrive40

  ESENCIA • Maximálny rozsah • 6,0 sek. z 0 na 100 km/h • 250 kW (340 k)

  +39
  Už od
  75 722,00 €

  BMW i5 eDrive40

  ROVNOVÁHA • M Sport • 6,0 sek. z 0 na 100 km/h • 250 kW (340 k)

  +52
  Už od
  88 668,01 €

  DOJAZD A NABÍJANIE

  TO NAJLEPŠIE Z ELEKTRICKEJ JAZDY V NOVOM BMW i5.

  JEDNODUCHÉ DOSIAHNUTIE CIEĽA: JAZDA A NABÍJANIE S BMW i5.

  Príklad trasy

  Zobraziť ďalšie príklady trasy
   Zastávka/zastávky

   Potrebné nabíjacie zastávky

   Toto je pravdepodobný počet zastávok na nabíjanie, ktoré budete na svojej trase potrebovať.

    

   Do úvahy sa berú iba existujúce nabíjacie body (k termínu 25. apríla 2023) s najkratším možným vybočením a počiatočným stavom nabitia na 100 %.

    

   Vysokovýkonné nabíjacie stanice (napr. zo siete IONITY) sú uprednostňované, keďže nabijú vaše vozidlo maximálnym nabíjacím výkonom.

   Zostávajúci stav nabitia batérie

   Zobrazená hodnota je zostávajúcim stavom nabitia batérie pri dorazení do cieľa po absolvovaní danej vzdialenosti, pri batérii nabitej na 100 % pri začiatku jazdy.

   h

   Celkový čas nabíjania

   Toto je celkový čas, ktorý pravdepodobne budete potrebovať na nabíjanie, na vašej trase. Do úvahy sa berú iba existujúce nabíjacie body (k termínu 25. apríla 2023) s najkratším možným vybočením a počiatočným stavom nabitia na 100 %.

   Vysokovýkonné nabíjacie stanice (napr. zo siete IONITY) sú uprednostňované, keďže nabijú vaše vozidlo maximálnym nabíjacím výkonom.

   h

   Celkový čas cesty vrátane nabíjania

   Zobrazený čas cesty je súčtom odhadovaného času jazdy plus času nabíjania, ak potrebujete do trasy zahrnúť aj nabíjacie zastávky.

    

   Predpokladá sa, že cestujete najrýchlejšou trasou bez hustej premávky alebo iného zdržania.

   Ďalšie dôležité informácie: Nabíjací výkon závisí od miery nabitia, okolitej teploty, individuálneho jazdného profilu a použitia doplnkových spotrebičov. Čas nabíjania platí pre okolitú teplotu 23 °C po predošlej jazde a môžu sa odlišovať z dôvodu používateľských zvyklostí. Zobrazené hodnoty platia pre model so základnou konfiguráciou. Hodnoty sa môžu líšiť v prípade, že má to isté vozidlo iné prvky výbavy.

    

   S aplikáciou My BMW budete mať prehľad o dojazde a stave nabíjania, kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jednoducho si naplánujete trasy optimalizované pre nabíjanie a odošlete ich do vozidla. Stiahnite si aplikáciu a zoznámte sa s ňou v skúšobnom režime.

   Časy nabíjania pre

   Verejné nabíjanie

   Vysokovýkonná nabíjacia stanica

   Svoje vozidlo môžete nabíjať obzvlášť rýchlo na vysokovýkonnej nabíjacej stanici (napr. v sieti IONITY). Jednosmerný prúd (DC) na týchto staniciach ponúka výrazne vyššie nabíjacie výkony než striedavý prúd (AC), napríklad ten, ktorý je dodávaný do vašej domácej zásuvky. Preto sú takého vysokovýkonné stanice obzvlášť vhodné vtedy, keď cestujete.

    

   Na zobrazení vidíte minimálny čas, potrebný pre nabitie batérie z 10 % na 80 % s maximálnym nabíjacím výkonom vozidla. V tomto rozsahu je dobíjanie najrýchlejšie a zároveň šetrné k batérii.

    

   Mapa vám zobrazí všetky vysokovýkonné nabíjacie stanice v rámci siete BMW Charging (platí k dátumu 22. 3. 2023)

   Rýchlonabíjacia stanica

   Ak potrebujete rýchlo nabíjať v meste alebo počas cestovania, správnou voľbou je rýchlonabíjacia stanica. Je to preto, lebo jednosmerný prúd (DC) na takejto stanici ponúka podstatne vyšší nabíjací výkon než striedavý prúd (AC), napríklad ten, ktorý je dodávaný do vašej domácej zásuvky. Preto sú takého rýchlonabíjacie stanice obzvlášť vhodné vtedy, keď cestujete.

    

   Na zobrazení vidíte minimálny čas, potrebný pre nabitie batérie z 10 % na 80 % s nabíjacím výkonom 50 kW. V tomto rozsahu je dobíjanie najrýchlejšie a zároveň šetrné k batérii.

    

   Mapa vám zobrazí všetky rýchlonabíjacie stanice v rámci siete BMW Charging (platí k dátumu 22. 3. 2023) 

   AC nabíjacia stanica

   Verejné nabíjacie stanice so striedavým prúdom (AC) nájdete takmer všade. Sú obzvlášť vhodné pre pravidelné nabíjanie v priebehu dlhšieho času – napríklad cez noc, alebo kým ste v práci. 

    

   Na zobrazení nájdete minimálny čas nabíjania v rozsahu 0–100 % kapacity batérie s maximálnym výkonom 22 kW. Nabíjací výkon závisí aj od výbavy vo vozidle.

    

   Mapa vám zobrazí všetky nabíjacie stanice so striedavým prúdom (AC) v rámci siete BMW Charging (platí k dátumu 22. 3. 2023)

   Nabíjanie doma

   Wallbox / Flexibilná rýchlonabíjačka

   Doma môžete svoje vozidlo nabíjať zariadením Wallbox alebo Flexibilnou rýchlonabíjačkou.

    

   V oboch prípadoch nabíjate striedavým prúdom (AC). V závislosti od vozidla a trhu poskytuje doplnkové zariadenie Wallbox maximálny nabíjací výkon až do 22 kW, Flexibilná rýchlonabíjačka umožní nabíjať výkonom do 11 kW. 

    

   Na zobrazení nájdete minimálny čas nabíjania v rozsahu 0–100 % kapacity batérie s maximálnym výkonom 11 kW.

   Nabíjací výkon závisí od miery nabitia, okolitej teploty, individuálneho jazdného profilu a použitia doplnkových spotrebičov, ako aj od zvoleného vozidla samotného. Časy nabíjania platia pre okolitú teplotu 23 °C po predošlej jazde a môžu sa odlišovať podľa charakteristík použitia.

    

   Aplikácia My BMW vám umožní udržať si kontrolu nad dojazdom aj nabíjaním, kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jednoducho si naplánujete aj pre nabíjanie optimalizované trasy a odošlete ich do vozidla. Stiahnite si aplikáciu a vyskúšajte si ju v testovacom režime.

    

    

   MOŽNOSTI NABÍJANIA.

   0:00
   0:00 /  0:00

   UDRŽATEĽNOSŤ.

   BMW i5 je príspevkom aj na ceste k udržateľnejšej budúcnosti. Aplikovaním sekundárnych materiálov a využitím zelenej energie v procese výroby optimalizujeme uhlíkovú stopu BMW i5 už skôr, než vám ho odovzdáme. Počas jazdy sa inovatívne technológie EfficientDynamics postarajú o dokonalú rovnováhu medzi efektivitou a výkonom. Navyše, BMW i5 po prvýkrát prináša aj možnosť voľby vegánskeho interiéru.

   Dizajn

   TO NAJLEPŠIE Z EXTERIÉRU.

   DIZAJN INTERIÉRU.

   TO NAJLEPŠIE Z INTERIÉRU.

   Technológie

   ASISTENČNÉ SYSTÉMY A KONEKTIVITA.

   ÚVER A LÍZING

   BMW FINANCIAL SERVICES PRE NOVÉ BMW i5.

   Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam.

   ČASTÉ OTÁZKY O NOVOM BMW i5.