NOVÁ GENERÁCIA VÍZIE.

Nové BMW i8 Coupé.

NOVÁ GENERÁCIA VÍZIE.

Nové BMW i8 Coupé.

NOVÁ GENERÁCIA VÍZIE.Nové BMW i8 Coupé.

Budúcnosť dostáva tvar – v podobe nového BMW i8 Coupé, plného odhodlania a pripraveného stanoviť novú definíciu mobility. Pre neobmedzenú radosť z jazdy a návaly adrenalínu už pri prvom pohľade na jeho ikonický dizajn. Rovnako prudko vyletí aj rýchlomer, vďaka plug-in hybridnému pohonu s výkonom 374 koní a krútiacim momentom 570 Nm: Iba 4,4 sekundy stačí na to, aby sa nové BMW i8 Coupé rozbehlo z 0 na 100 km/h. Najrýchlejšou cestou do novej éry.

Zistiť viac
BMW i

POHĽAD DO BUDÚCNOSTI.

BMW i8 Coupé je futuristické každým svojím detailom. Jeho progresívne línie hovoria štylistickým jazykom, ktorý by už ani nemohol byť ostrejší. Najmarkantnejší prvok: impozantné krídlové dvere z ľahkého karbónu, ktoré sa navyše otvárajú mimoriadne komfortne. Atletické predné partie vyjadrujú individuálny charakter automobilu hrdými obličkami dvojitej mreže chladiča BMW, po stranách ktorých sa vynímajú predné svetlomety s full-LED technikou a nový dizajn Vzduchových záclon. Typický „čierny pás“ sa začína nápadným tvarom písmena „V“ na prednej kapote a tiahne sa po celom vozidle, podčiarkujúc jeho štíhlu siluetu. Neprehliadnuteľne aerodynamický dizajn optimalizuje obtekanie vozidla vzduchom v maximálnej možnej miere. BMW i8 Coupé je vďaka tomu všetkému dokonalou symbiózou formy s funkciou, ktorá pozná iba jeden možný smer: dopredu.

„BMW i8 Coupé je už dnes najpredávanejším hybridným športovým vozidlom na svete – a som si istý, že uspeje aj jeho nová podoba.“
KLAUS FRÖHLICH, ČLEN PREDSTAVENSTVA BMW AG

OVLÁDACIE CENTRUM ZAJTRAJŠKA.

Unikátny charakter BMW i8 Coupé sa prejavuje aj v jeho interiéri. Je to okamžite zjavné pri pohľade na exkluzívnu výbavovú líniu Accaro Amido/E-Copper. Interiér preberá dynamické línie exteriéru, čoho výsledkom je futuristický dizajn kokpitu. Stred palubnej dosky je natočený smerom k vodičovi a ovládacie prvky sú usporiadané intuitívne pre dokonalú orientáciu a prehľadnosť. Nové elektricky nastaviteľné športové sedadlá poskytujú optimálnu bočnú oporu a maximálny komfort. V tme sa LED interiérové osvetlenie postará o atmosféru vysokej kvality. Tak môžu kontúrové línie dverí, palubnej dosky, stredovej konzoly a volantu meniť svoje farby medzi EfficientDynamics Blue, Amber Yellow a White.

NOVÁ DEFINÍCIA DYNAMIKY.

BMW i8 Coupé vyrazí dych ešte aj vetru. A to nielen svojím atletickým vzhľadom, ale aj aerodynamickou karosériou, extrémne ľahkou konštrukciou a vrstveným dizajnom LED zadných svetiel, cez ktoré preteká vzduch.

Zistiť viac

NOVÁ FORMA ĽAHKOSTI.

NOVÁ FORMA ĽAHKOSTI.

Prevezmite vedenie. S novým BMW i8 Coupé to bude veľmi ľahké. Do veľkej miery aj vďaka koncepcii ľahkej konštrukcie s architektúrou LifeDrive. Tá pozostáva z modulu Drive, teda hliníkového šasi – a modulu Life, čiže priestoru pre posádku z ultra ľahkého a pevného karbónu. Oba moduly sú hmotnostne optimalizované do posledného gramu, s cieľom preniesť dômyselnú ideu udržateľnosti spolu so zdokonalenou športovosťou efektívnym spôsobom na cesty.

SLOBODA DOJAZDU.

SLOBODA DOJAZDU.

Tankovanie alebo nabíjanie – jedno aj druhé je s novým BMW i8 Coupé bezproblémové, aj vďaka komplexnému produktovému a servisnému balíku 360° ELECTRIC. Doma môžete BMW i8 jednoducho nabíjať štandardným káblom, alebo cez zariadenie BMW i Wallbox – a ak si to prajete, tak dokonca s využitím udržateľne generovanej energie od zmluvného partnera vo vašej krajine. Pred samotnou inštaláciou vám poskytneme osobné poradenstvo a súčasťou montáže je aj úvodné nastavenie, všetko s garanciou školených profesionálov. Na cestách máte k dispozícii stále rastúci počet verejných nabíjacích staníc. Dostupné nabíjacie stanice vám zobrazí priamo vaše BMW i8 Coupé, napríklad prostredníctvom plne zosieťovaných BMW ConnectedDrive služieb pre navigáciu.

SPOJENIE ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

BMW ConnectedDrive ponúka pre nové BMW i8 Coupé inovatívne riešenia špičkovej konektivity* – pre inteligentnú a udržateľnú formu mobility. Napríklad služby BMW ConnectedDrive Services pre navigáciu stanovia vždy najefektívnejšiu trasu do cieľa cesty. Navyše, služby BMW Connected Remote Services pre iOS a Android vám poskytnú množstvo relevantných informácií o vašom BMW i8 Coupé. A vďaka BMW Teleservices má váš BMW servisný partner vždy aktuálne informácie o tom, kedy je potrebný servisný zásah.


* Informácie o dostupnosti a rozsahu služieb, prípadne o alternatívnych riešeniach pre Slovensko, vám poskytne váš miestny autorizovaný BMW partner.

 • Send to car

  Váš najbližší cieľ je vzdialený na jediný dotyk. Send to Car vám umožní komfortne odoslať váš cieľ cesty do vozidla pomocou aplikácie BMW Connected.

 • Share live trip status

  Funkcia „Share live trip status“ vám umožní bezpečne spoza volantu informovať rodinu a priateľov o vašej aktuálnej pozícii a čase príjazdu. Príjemca dostane správu s odkazom na webstránku, ktorý mu zobrazí cieľ cesty a vašu aktuálnu pozíciu na mape.*

  * Informácie o dostupnosti a rozsahu služieb, prípadne o alternatívnych riešeniach pre Slovensko, vám poskytne váš miestny autorizovaný BMW partner.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

Ako majiteľ BMW i8 Coupé získate množstvo atraktívnych privilégií. Karta BMW i Pure Impulse je vašou osobnou vstupenkou do sveta plného inšpirácie a inovácie. Svojmu držiteľovi otvára prístup na exkluzívne podujatia a k rozmanitým lifestyle ponukám zo sektorov ako sú cestovanie, technológia, kultúra, gastronómia a dizajn.

PRE POCIT BEZPEČIA.

PRE POCIT BEZPEČIA.

Kamkoľvek sa rozhodnete ísť, BMW i8 Coupé je pripravené na všetko, aj vďaka množstvu asistenčných systémov. Napríklad v mokrom počasí sa funkcia osúšania bŕzd stará o to, aby ostal zachovaný maximálny možný brzdný účinok. Dynamická kontrola trakcie (DTC) pomôže pri rozjazde na klzkom povrchu maximalizáciou záberu kolies. V priebehu jazdy pohon všetkých kolies BMW xDrive prispeje k excelentnej stabilite v každej situácii – aktivuje sa v režime hybridnej jazdy, pričom sa pomer záberu predného pohonu elektrickým motorom a zadného pohonu benzínovým motorom variabilne reguluje podľa aktuálnej situácie.

ĎALŠIE PRÍBUZNÉ TÉMY.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW i8 Coupé (3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,8 l/100 km
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42 g/km

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.