IKONA NOVEJ ÉRY.

Úplne prvé BMW i8 Roadster.

IKONA NOVEJ ÉRY.Úplne prvé BMW i8 Roadster.

Budúcnosť dostáva tvar – vo forme úplne prvého BMW i8 Roadster. Temperamentného, fascinujúceho a pripraveného nanovo interpretovať slobodu. Pre neobmedzenú radosť z jazdy, pre všetky cesty. Už prvý pohľad na jeho ikonický dizajn spustí návaly adrenalínu. Rovnako prudko vyletí aj rýchlomer, vďaka plug-in hybridnému pohonu s výkonom 374 koní a krútiacim momentom 570 Nm: Iba 4,6 sekundy stačí na to, aby sa BMW i8 Roadster rozbehlo z 0 na 100 km/h. Najrýchlejšou cestou za zážitkami z novej formy slobody.

Zistiť viac
BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey, bočný pohľad
Disky kolies z ľahkej zliatiny E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, exteriér
Interiér Accaro E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, interiér
Otvorené krídlové dvere, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey

BMW i8 ROADSTER ULTIMATE SOPHISTO EDITION.

Výnimočné v každom ohľade: BMW i8 Ultimate Sophisto Edition spolu dvíha inovatívny výkon a extravagantný dizajn na novú úroveň. Táto edícia, limitovaná v počte 200 kusov pre celý svet, je k dispozícii pre BMW i8 Coupé aj pre BMW i8 Roadster a pozoruhodne vyniká v dave vďaka farbe Sophisto Grey so špeciálnym zvýraznením, ako aj exkluzívnymi diskami kolies z ľahkej zliatiny v spracovaní E-Copper. Lakované brzdové strmene ešte viac zvýrazňujú športový charakter vozidla. Interiér podobne podčiarkuje exkluzivitu plug-in hybridného športového automobilu svojím interiérom Accaro E-Copper, špeciálnymi prvkami ako sú keramické ovládače a nápadnými detailmi typu prahových líšt s logom Edition alebo referencie „1 z 200“ na plakete stredovej konzoly. Head-Up displej, ktorý je súčasťou edície, k tomu pridáva záruku, že ste vždy plne informovaní, počas toho ako si vychutnávate atmosféru balíka osvetlenia a prémiového zvuku Harman Kardon HiFi systému reproduktorov.

NEPREKONATEĽNÁ PREZENTÁCIA.

BMW i8 Roadster je futuristické každým svojím detailom. Jeho progresívne línie hovoria štylistickým jazykom, ktorý by už ani nemohol byť ostrejší. Najmarkantnejší prvok: impozantné krídlové dvere z ľahkého karbónu, ktoré sa navyše otvárajú mimoriadne komfortne. Atletické predné partie vyjadrujú individuálny charakter automobilu hrdými obličkami dvojitej mreže chladiča BMW, po stranách ktorých sa vynímajú predné svetlomety s full-LED technikou a nový dizajn Vzduchových záclon. Typický „čierny pás“ sa začína nápadným tvarom písmena „V“ na prednej kapote a tiahne sa po celom vozidle, podčiarkujúc jeho štíhlu siluetu. Neprehliadnuteľne aerodynamický dizajn optimalizuje obtekanie vozidla vzduchom v maximálnej možnej miere. BMW i8 Roadster je vďaka tomu všetkému dokonalou symbiózou formy s funkciou, ktorá pozná iba jeden možný cieľ: absolútnu slobodu.

„Tomuto hovoríme čistá otvorená e-mobilita. Týmto otvoreným dvojmiestnym automobilom máme ambíciu získať pole position v segmente otvorených hybridných športových vozidiel.“
KLAUS FRÖHLICH, ČLEN PREDSTAVENSTVA BMW AG

SLOBODA. PRIESTOR.

Unikátny charakter BMW i8 Roadster sa prejavuje aj v jeho interiéri. Je to okamžite zjavné pri pohľade na exkluzívnu výbavovú líniu Accaro Amido/E-Copper. Interiér preberá dynamické línie exteriéru, čoho výsledkom je futuristický dizajn kokpitu. Stred palubnej dosky je natočený smerom k vodičovi a ovládacie prvky sú usporiadané intuitívne pre dokonalú orientáciu a prehľadnosť. Nové elektricky nastaviteľné športové sedadlá s pamäťovou funkciou poskytujú optimálnu bočnú oporu a maximálny komfort. Za sedadlami sa nachádza dodatočný odkladací priestor. Doplnkový Balík na cestovanie ponúka aj praktické odnímateľné deliace prvky a exkluzívny držiak na karty z kože Nappa. V tme sa LED interiérové osvetlenie postará o atmosféru vysokej kvality. Tak môžu kontúrové línie dverí, palubnej dosky, stredovej konzoly a volantu meniť svoje farby medzi EfficientDynamics Blue, Amber Yellow a White.

BMW SHADOW LINE.

Exteriérové prvky vo vysokolesklom čiernom spracovaní dodávajú vozidlu ešte športovejší a elegantnejší charakter. Dizajnové detaily obzvlášť vysokej kvality zahŕňajú C-stĺpiky a zdobenie na veku kufra.

LIMITOVANÁ EDÍCIA.

BMW i8 Roadster First Edition.

Prvá voľba v prvom vydaní: BMW i8 Roadster First Edition*. Exkluzívna edícia s výrobnou sériou obmedzenou iba na 200 kusov, s možnosťou objednania od januára do marca 2018. S vysoko kvalitnými a navzájom zladenými dizajnovými prvkami na exteriéri aj v interiéri a brožúrkou s ručným podpisom a predtým nikdy nepublikovanými obrázkami a zaujímavými zákulisnými informáciami. Pozrite sa sami.

* First Edition je k dispozícii iba na vybraných trhoch.

Zistiť viac

Impozantné kolesá.

Dokonalý základ brilantného vzhľadu: 20-palcové disky kolies 516 Jet Black v matnom spracovaní. Ich charakteristický dizajn ráfika je nielen priamym odkazom na skutočné BMW i, ale aj bezchybne harmonickou súčasťou ikonického vzhľadu BMW i8 Roadster.
Zistiť viac

Jasná správa.

Neprehliadnuteľný Roadster emblém. Hrdo sa vyníma na nápadne tvarovaných bočných paneloch aj zadných partiách, v oboch prípadoch v matnom čiernom spracovaní. Táto správa celému svetu je absolútne jasná.
Zistiť viac

Limitovaná vzácnosť.

Záruka exkluzivity: Ozdobná interiérová plaketa potvrdzuje to, čo exteriér sľubuje. Z vodičovej strany stredovej konzoly zvestuje vzácnosť vozidla nápisom „First Edition“ a príslušnosť k limitovanej sérii označením „1 of 200“.
Zistiť viac

ŠTÝLOVÝ DOPLNOK.

ŠTÝLOVÝ DOPLNOK.

Weekender taška pre BMW i8 Roadster.

Na spontánny víkendový výlet, na krátku cestu s priateľmi alebo na prepravu laptopu či ďalších vecí: Štýlová Weekender taška vo farbe E-Copper, dokonalo zladenej s lakom karosérie, má dosť miesta pre všetky vaše plány. Bola vytvorená exkluzívne pre BMW i8 Roadster a uchváti svojím výnimočným dizajnom, vysoko kvalitnými robustnými materiálmi aj prvotriednym spracovaním. Presne sa zmestí do odkladacieho priestoru v doplnkovom balíku výbavy Travel.

AKCELERÁCIA REVOLÚCIE.

BMW i8 Roadster vyrazí dych ešte aj vetru. A to nielen svojím atletickým vzhľadom, ale aj aerodynamickou karosériou, extrémne ľahkou konštrukciou a vrstveným dizajnom LED zadných svetiel, cez ktoré preteká vzduch.

Zistiť viac

OSTRIE NOŽA. HLINÍK A KARBÓN.

OSTRIE NOŽA. HLINÍK A KARBÓN.

Prevezmite vedenie. S novým BMW i8 Roadster to bude veľmi ľahké. Do veľkej miery aj vďaka koncepcii ľahkej konštrukcie s architektúrou LifeDrive. Tá pozostáva z modulu Drive, teda hliníkového šasi – a modulu Life, čiže priestoru pre posádku z ultra ľahkého a pevného karbónu. Oba moduly sú hmotnostne optimalizované do posledného gramu, s cieľom preniesť dômyselnú ideu udržateľnosti spolu so zdokonalenou športovosťou efektívnym spôsobom na cesty.

SLOBODA DOJAZDU.

SLOBODA DOJAZDU.

Tankovanie alebo nabíjanie – jedno aj druhé je s novým BMW i8 Roadster bezproblémové, aj vďaka komplexnému produktovému a servisnému balíku 360° ELECTRIC. Doma môžete BMW i8 jednoducho nabíjať štandardným káblom, alebo cez zariadenie BMW i Wallbox – a ak si to prajete, tak dokonca s využitím udržateľne generovanej energie od zmluvného partnera vo vašej krajine. Pred samotnou inštaláciou vám poskytneme osobné poradenstvo a súčasťou montáže je aj úvodné nastavenie, všetko s garanciou školených profesionálov. Na cestách máte k dispozícii stále rastúci počet verejných nabíjacích staníc. Dostupné nabíjacie stanice vám zobrazí priamo vaše BMW i8 Roadster, napríklad prostredníctvom plne zosieťovaných BMW ConnectedDrive služieb pre navigáciu.

SPOJENIE ZAJTRAJŠKA UŽ DNES.

BMW ConnectedDrive ponúka pre nové BMW i8 Roadster inovatívne riešenia špičkovej konektivity* – pre inteligentnú a udržateľnú formu mobility. Napríklad služby BMW ConnectedDrive Services pre navigáciu stanovia vždy najefektívnejšiu trasu do cieľa cesty. Navyše, služby BMW Connected Remote Services pre iOS a Android vám poskytnú množstvo relevantných informácií o vašom BMW i8 Roadster. A vďaka BMW Teleservices má váš BMW servisný partner vždy aktuálne informácie o tom, kedy je potrebný servisný zásah.

* Informácie o dostupnosti a rozsahu služieb, prípadne o alternatívnych riešeniach pre Slovensko, vám poskytne váš miestny autorizovaný BMW partner.

 • Send to car

  Kam teraz? Hľadajte nové ciele ciest a preneste ich aplikáciou BMW Connected priamo do navigačného systému vášho BMW. Len čo nasadnete a vozidlo sa cez Bluetooth spojí s vaším smartfónom, môžete spustiť navigačné navádzanie jediným dotykom displeja.

 • Share live trip status

  Funkcia „Share live trip status“ vám umožní bezpečne spoza volantu informovať rodinu a priateľov o vašej aktuálnej pozícii a čase príjazdu. Príjemca dostane správu s odkazom na webstránku, ktorý mu zobrazí cieľ cesty a vašu aktuálnu pozíciu na mape.*

  * Informácie o dostupnosti a rozsahu služieb, prípadne o alternatívnych riešeniach pre Slovensko, vám poskytne váš miestny autorizovaný BMW partner.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

Ako majiteľ BMW i8 Roadster získate množstvo atraktívnych privilégií. Karta BMW i Pure Impulse je vašou osobnou vstupenkou do sveta plného inšpirácie a inovácie. Svojmu držiteľovi otvára prístup na exkluzívne podujatia a k rozmanitým lifestyle ponukám zo sektorov ako sú cestovanie, technológia, kultúra, gastronómia a dizajn.

PRE POCIT BEZPEČIA.

PRE POCIT BEZPEČIA.

Kamkoľvek sa rozhodnete ísť, BMW i8 Roadster je pripravené na všetko, aj vďaka množstvu asistenčných systémov. Napríklad v mokrom počasí sa funkcia osúšania bŕzd stará o to, aby ostal zachovaný maximálny možný brzdný účinok. Dynamická kontrola trakcie (DTC) pomôže pri rozjazde na klzkom povrchu maximalizáciou záberu kolies. V priebehu jazdy pohon všetkých kolies BMW xDrive prispeje k excelentnej stabilite v každej situácii – aktivuje sa v režime hybridnej jazdy, pričom sa pomer záberu predného pohonu elektrickým motorom a zadného pohonu benzínovým motorom variabilne reguluje podľa aktuálnej situácie.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW i8 Roadster:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 l/100 km
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46 g/km

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.