BMW Z4 Roadster počas jazdy v horách

THE Z4

BMW Z4: MODELY A VÝBAVA

THE Z4BMW Z4: MODELY A VÝBAVA

MODELOVÉ VARIANTY.

Modely a výbava BMW Z4 Roadster.

BMW Z4 Model Sport Line

Model Sport Line uchváti svojím dynamickým vzhľadom. Nápadné exteriérové aj interiérové detaily vo vysokolesklom čiernom a matnom hliníkovom spracovaní podčiarkujú športový charakter. Prvky ako M Šport predné sedadlá čalúnené kožou Vernasca Black a 2-zónová automatická klimatizácia zvyšujú komfort.

Silueta BMW Z4 Roadster Model Sport Line

Model Sport Line uchváti svojím dynamickým vzhľadom. Nápadné exteriérové aj interiérové detaily vo vysokolesklom čiernom a matnom hliníkovom spracovaní podčiarkujú športový charakter. Prvky ako M Šport predné sedadlá čalúnené kožou Vernasca Black a 2-zónová automatická klimatizácia zvyšujú komfort.

 • Exteriér

 • Interiér

BMW Z4 Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje model M Sport aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. M Sport podvozok, M Sport brzdy a M aerodynamický balík citeľne optimalizujú jazdnú dynamiku.

Silueta BMW Z4 Roadster Model M Šport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje model M Sport aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. M Sport podvozok, M Sport brzdy a M aerodynamický balík citeľne optimalizujú jazdnú dynamiku.

 • Exteriér

 • Interiér

DIZAJN.

Exteriérový a interiérový dizajn BMW Z4 Roadster.

Dizajn BMW Z4 Roadster všetkými aspektmi vzbudzuje dojem zážitkovej športovosti a individuálnej estetiky. Silnými stránkami jeho dynamického vzhľadu sú okrem iného BMW obličky so sieťovou výplňou, elegantná strecha alebo prvky BMW Individual Shadow Line. Interiér zapadá do harmonickej dizajnovej koncepcie doplnkovou výbavou ako sú napríklad M Šport sedadlá alebo ambientné osvetlenie.
BMW Z4 Roadster v jazde z vtáčej perspektívy
Obličky BMW Z4 Roadster so sieťovým dizajnom

Obličky so sieťovou mrežou

Sieťový dizajn BMW obličiek odlišný v závislosti od motorizácie prispieva k dynamickému vzhľadu. Základný model má vysokolesklú čiernu sieťovú mrežu výbavy Sport Line a M Šport majú matnú hliníkovú mrežu v oboch prípadoch s chrómovaným rámom. BMW obličky špičkového modelu M40i sú celé v spracovaní Cerium Grey.
Air Breather a predné koleso BMW Z4 Roadster

Výduchy Air Breather

Výduchy Air Breather za prednými kolesami spolu so Vzduchovými záclonami v prednom nástavci výrazne znižujú turbulencie a zvyšujú plynulosť prúdenia v oblasti predných kolies čím redukujú odpor vzduchu. Zároveň podčiarkujú športovosť vozidla aj ako vizuálny dekoratívny prvok.
Silueta BMW Z4 Roadster so zatvorenou textilnou strechou.

Textilná strecha čierna

Čierna textilná strecha je harmonicky zladená s líniami dizajnu vozidla. Na povel tlačidla sa otvára a zatvára elektricky približne za desať sekúnd aj počas jazdy rýchlosťou do 50 km/h. Jednou z vynikajúcich vlastností tejto extrémne kvalitnej textilnej strechy je špičková zvuková izolácia.
Vonkajšie zrkadlo a prvky Individual Shadow Line na BMW Z4 Roadster

BMW Individual Shadow Line s rozšíreným rozsahom

BMW Individual lesklé čierne lišty Shadow Line s rozšíreným rozsahom obsahujú súbor prvkov vo vysokolesklom čiernom spracovaní vrátane rámu obličiek a výplne obličiek ako aj koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.
BMW Z4 Roadster s hranatými koncovkami výfuku

Koncovka výfuku viditeľná dvojitá okrúhla vľavo aj vpravo

Round high-gloss chrome exhaust tailpipes on the right and left of the rear enhance the vehicle's sporty appearance.
Kokpit BMW Z4 Roadster s ambientným osvetlením

Ambientné osvetlenie

Ambientné osvetlenie vytvára príjemnú a útulnú svetelnú atmosféru v interiéri. K dispozícii je jedenásť predvolených svetelných dizajnov v šiestich rozličných farbách s kontúrovým a ambientným osvetlením na palubnej doske obkladoch dverí a stredovej konzole.
Reproduktory v kokpite BMW Z4 Roadster

Harman Kardon Surround Sound systém

Harman Kardon Surround Sound systém disponuje 7-kanálovým digitálnym zosilňovačom s výkonom 365 W a 12 reproduktormi. Jeho sofistikovaný zvuk dokonalo naplní interiér. Pre vozidlo špecifická nezávislá ekvalizácia kompenzuje rušivé vonkajšie zvuky počas jazdy.
M Šport sedadlá BMW Z4 Roadster

M Sport predné sedadlá

M Sport sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, hlbokými sedákmi a vysokými bočnicami poskytujú vodičovi a spolujazdcovi ešte výraznejšiu bočnú oporu, aj v rýchlych zákrutách. Navyše, sedadlo vodiča a v závislosti od výbavy aj sedadlo spolujazdca, sa dajú presnejšie prispôsobiť postave vďaka integrovanej regulácii šírky operadla.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Jazdná dynamika BMW Z4 Roadster.

Definované športovosťou a agilitou: BMW Z4 Roadster počas jazdy jasne dokazuje svoje dynamické gény. Vďaka najnovšej technológii a inovatívnym komponentom pohonu aj podvozka dosahuje pozoruhodné jazdné parametre – a jazdnú dynamiku, ktorá tvorí svoju vlastnú triedu.
BMW Z4 Roadster, pohľad z vtáčej perspektívy

M Šport diferenciál

M Šport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách pri akcelerácii zo zákrut pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
Detailný záber na M Šport brzdu

M Šport brzdy

M Šport brzdy sú vybavené štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s modrým lakovaním a logom M ako aj väčšími kotúčmi pre garanciu vysokého brzdného výkonu.
BMW Z4 Roadster, Adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok

O 10 milimetrov nižší adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektricky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho si môžu vodiči nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
Zadný jazdný záber na BMW Z4 Roadster v horách

Variabilné športové riadenie

Variabilné športové riadenie vrátane systému Servotronic sa postará o priame a agilné reakcie na pokyny volantom pri optimálnej námahe potrebnej na jeho ovládanie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od uhla natočenia volantu. Vďaka tomu sa zlepšuje handling pri dynamickej jazde a zároveň sa znižuje námaha nutná na točenie volantom pri parkovaní a manévrovaní.
Prevodovka Steptronic Sport: Pohľad na stredovú konzolu

Prevodovka Steptronic Sport

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s funkciou Launch Control ponúka mimoriadne dynamické radenie tak automatické ako aj manuálne voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú aj športovú jazdu. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.
Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo

Radový benzínový 6-valec BMW M TwinPower Turbo

Sebavedomá sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami radového benzínového 6-valca BMW M TwinPower Turbo z novej generácie pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics. Je vybavený technológiami Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom, vďaka ktorým je pozoruhodne výkonný a efektívny.

ASISTENCIA VODIČA.

Inteligentné asistenčné systémy vodiča v BMW Z4 Roadster.

BMW Z4 Roadster ponúka vodičovi veľké množstvo inteligentných asistenčných systémov. Od parkovacieho asistenta až po osobného hlasového asistenta zvyšujú inovatívne technológie pohodlie a bezpečnosť počas cesty. Zároveň podľa situácie umožňujú čiastočne autonómnu jazdu.

Pohľad cez čelné sklo do interiéru BMW Z4 Roadster

Driving Assistant

Bezpečnostný balík Driving Assistant obsahuje kamerové systémy výstrahy pred kolíziou spredu s funkciou brzdenia, asistent dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť, vrátane informácií o obmedzenej rýchlosti s indikátorom zákazu predbiehania s náhľadom a upozornením na opustenie jazdného pruhu. Okrem toho, radarové zariadenia zahŕňajú výstrahu vozidiel približujúcich sa zozadu, varovanie pred zmenou jazdného pruhu a varovanie pred kolíziou hroziacou zozadu.
Parkovací asistent na iDrive displeji BMW Z4 Roadster

Parkovací asistent

Parkovací asistent zjednodušuje parkovanie. Cúvacia kamera poskytne lepší pohľad na oblasť za vozidlom. Parkovací asistent zaparkuje vozidlo automaticky pozdĺžne s cestou. Asistent cúvania pomáha vodičovi pri jazde na spiatočku napríklad v úzkych priestoroch.
Volant BMW Z4 Roadster s tlačidlami

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go automaticky udržiava pri jazde rýchlosťou od 30 do 160 km/h predvolený odstup od predchádzajúceho vozidla vrátane zastavovania a rozbiehania v kolóne. Speed Limit Assist umožňuje prevziať rýchlostný limit do systému udržiavania rýchlosti. Predné kolízne varovanie s funkciou brzdenia reaguje aj na stojace vozidlá chodcov a cyklistov.
BMW Z4 Roadster, volant, Head-Up displej a iDrive displej

BMW Head-Up displej

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta pre jazdu relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča čo mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazí informácie ako aktuálnu rýchlosť jazdy navigačné pokyny údaje od systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania ako aj informácie z telefónneho adresára či zábavného systému.
BMW Z4 Roadster a zobrazenie Intelligent Personal Assistant

Intelligent Personal Assistant

„Hej, BMW. Kto si?“ Nebolo by úžasné, keby sa vaše BMW dodávalo s osobným asistentom? Komunikujte so svojim vozidlom pomocou funkcie BMW Intelligent Personal Assistant. Pozná vás, každý deň sa zlepšuje a pomôže vám v každej situácii. Môžete mu prideliť vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.

KONEKTIVITA.

Technológie konektivity a digitálne služby v BMW Z4 Roadster.

Inovatívne technológie konektivity priamo prepájajú BMW Z4 Roadster a jeho vodiča s okolitým svetom. Inteligentné prvky výbavy, napríklad dômyselné ovládacie rozhranie s dotykovou a hlasovou funkciou, spolu s kľúčom Digital Key, zaručia špičkový komfort.
BMW Operating System 7 BMW Z4 Roadster

BMW Operating System 7.

Inovatívna ovládacia koncepcia BMW Operating System 7 umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie funkcií vozidla napríklad hlasom, dotykovou obrazovkou a ovládačom iDrive – celkom intuitívne. Za týmto účelom bola vylepšená aj funkčnosť ovládača iDrive. Teraz je napríklad možné priamo voliť menu aplikácií.
Zistiť viac
Intelligent Personal Assistant BMW Z4 Roadster

Intelligent Personal Assistant.

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný asistent? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Spozná vás, každým dňom sa zlepšuje a pomôže v každej situácii. Môžete si zvoliť aj vaše vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
Zistiť viac
Connected Music BMW Z4 Roadster

Connected Music.

Počúvajte svoju obľúbenú hudbu všade, kde ste. Vážnu hudbu na diaľnici, džez v mestskej premávke a pop pri pohodovej jazde. Connected Music vám umožní priamo streamovať až 30 miliónov skladieb bez obmedzení, prostredníctvom Spotify – hudobného partnera BMW – cez SIM kartu, inštalovanú vo vozidle.
Zistiť viac
Jazdný záber z vtáčej perspektívy na sivé BMW Z4 Roadster

BMW Z4 ROADSTER M40i.

Inšpirované motoršportom.

BMW Z4 ROADSTER M40i.

Inšpirované motoršportom.

 • Pohon
 • Podvozok/Pohon
 • Exteriér
 • Interiér

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Vybrať model
Select Transmission

Motor

Valce/ventily na valec 4 / 4
Zdvihový objem v cm3 1 998
Zdvih/vŕtanie v mm 94,6 / 82
Výkon spaľovacieho motora v kW (k) 145 (197) / 4500-6500
Krútiaci moment v Nm pri ot/min 320 / 1450-4200
Kompresný pomer :1 10,2

Výkony

Maximálna rýchlosť v km/h 241
Zrýchlenie v s 6,8

Rozmery

Dĺžka/šírka/výška v mm 4 324 / 1 864 / 1 304
Šírka vrátane zrkadiel (strana vodiča/spolujazdca) v mm 2024 (1018 / 1006)
Rázvor v mm/priemer otáčania v mm 2 470 / 11
Ground clearance in mm 117

Hmotnosť

Pohotovostná hmotnosť v kg 1 495
Max. hmotnosť v kg 1 725
Užitočná hmotnosť v kg 305
Povolené zaťaženie nápravy prednej/zadnej v kg 830 / 935
Batožinový priestor min.-max. v l 281

Kolesá

Pneumatiky vpredu 225/50 R17 94 W
Pneumatiky vzadu 255/45 R17 98 W
Disky kolies vpredu 7,5Jx17 LM
Disky kolies vzadu 8,5Jx17 LM

Spotreba

Kombinovaná v l/100 km 7,1 - 7,2
Objem nádrže v l 52

Emisie CO2

Kombinované v g/km 161 - 164

Porovnať technické údaje

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW Z4 Roadster sDrive20i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 6.1–5.8
CO2 emissions in g/km (combined): 139–133


BMW Z4 Roadster sDrive30i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 6.1–5.8
CO2 emissions in g/km (combined): 139–133


BMW Z4 Roadster M40i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.4–7.1
CO2 emissions in g/km (combined): 168–162


The illustrations show optional equipment.
The values of fuel consumptions, CO2 emissions and energy consumptions shown were determined according to the European Regulation (EC) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.


The values of the vehicles labeled with (3), are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. [With respect to these vehicles, for vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2-emissions the CO2 values may differ to the values stated here.]
The CO2 efficiency specifications are determined according to Directive 1999/94/EC and the European Regulation in its current version applicable. The values shown are based on the fuel consumption, CO2 values and energy consumptions according to the NEDC cycle for the classification.


For further information about the official fuel consumption and the specific CO2 emission of new passenger cars can be taken out of the „handbook of fuel consumption, the CO2 emission and power consumption of new passenger cars“, which is available at all selling points and at https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW Z4 Roadster sDrive20i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–7,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 161–166

  BMW Z4 Roadster sDrive30i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,3–7,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 166–172

  BMW Z4 Roadster M40i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,4–8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 191–193

  Zobrazenia môžu obsahovať doplnkovú výbavu.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.