BMW Z4 Roadster (G29) stúpa do kopca
Cena43.000 €
Spotreba paliva, kombinované8.0–7.8 l/100 km
Motor a typ palivaBenzín

THE Z4

BMW Z4 ROADSTER.

Cena43.000 €
Spotreba paliva, kombinované8.0–7.8 l/100 km
Motor a typ palivaBenzín

Najneskôr vtedy, keď sa otvorí strecha, si uvedomíte, že už nič neobmedzuje radosť z jazdy v BMW Z4. Tento roadster by už ani nemohol byť lepší: otvorený, športový a nekompromisný. So svojou výnimočnou jazdnou dynamikou a progresívnym dizajnom má jediný cieľ: slobodu medzi cestou a otvoreným nebom.

DIZAJN BMW Z4 ROADSTER.

Exteriérový aj interiérový dizajn BMW Z4 Roadster vyžaruje pocit uvoľnenej športovosti a individuálnej estetiky. Silnými prvkami dynamického výzoru sú okrem iného BMW obličky so sieťovým dizajnom, elegantná strecha a prvky balíka M Shadow Line. Interiér nadväzuje na koncepciu exteriéru doplnkovou výbavou ako sú napríklad M Sport sedadlá alebo ambientné osvetlenie.

Zistiť viac

THE BMW Z4.

DIZAJN EXTERIÉRU A INTERIÉRU BMW Z4 ROADSTER.

BMW Z4 Roadster (G29) zadobočný pohľad jazdný zhora
BMW Z4 Roadster (G29) BMW obličky so sieťovým dizajnom

BMW obličky so sieťovým dizajnom.

Sieťový dizajn BMW obličiek, odlišný v závislosti od motorizácie, prispieva k dynamickému vzhľadu. Základný model má vysokolesklú čiernu sieťovú mrežu, výbavy Sport Line a M Sport majú matnú hliníkovú mrežu, v oboch prípadoch s chrómovaným rámom. BMW obličky špičkového modelu M40i sú celé v spracovaní Cerium Grey.
BMW Z4 Roadster Výduch Air Breather a predné koleso

Výduchy Air Breather.

Výduchy Air Breather za prednými kolesami, spolu so Vzduchovými záclonami v prednom nástavci, výrazne znižujú turbulencie a zvyšujú plynulosť prúdenia v oblasti predných kolies, čím redukujú odpor vzduchu. Zároveň podčiarkujú športovosť vozidla aj ako vizuálny dekoratívny prvok.
BMW Z4 Roadster (G29) silueta so zatvorenou textilnou strechou

Textilná strecha.

Čierna textilná strecha je harmonicky zladená s líniami dizajnu vozidla. Na povel tlačidla sa otvára a zatvára elektricky približne za desať sekúnd, aj počas jazdy, rýchlosťou do 50 km/h. Jednou z vynikajúcich vlastností tejto extrémne kvalitnej textilnej strechy je špičková zvuková izolácia.
BMW Z4 Roadster (G29) vonkajšie zrkadlo a M Shadow Line

M Shadow Line.

M Shadow Line s rozšíreným rozsahom obsahuje súbor prvkov vo vysokolesklom čiernom spracovaní, vrátane rámu obličiek a výplne obličiek, ako aj koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.
BMW Z4 Roadster (G29) Koncovky výfuku voľného tvaru

Koncovky výfuku voľného tvaru.

Koncovka výfuku vo vysokolesklom chrómovanom spracovaní, na ľavej aj pravej strane, zvýrazňuje športový vzhľad vozidla.
BMW Z4 Roadster (G29) M Sport sedadlá

M Sport predné sedadlá.

M Sport sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, hlbokými sedákmi a vysokým bočnicami poskytujú vodičovi a spolujazdcovi ešte výraznejšiu bočnú oporu, aj v rýchlych zákrutách. Navyše, sedadlo vodiča a v závislosti od výbavy aj sedadlo spolujazdca, sa dajú presnejšie prispôsobiť postave vďaka integrovanej regulácii šírky operadla.
BMW Z4 Roadster (G29) kokpit a ambientné osvetlenie

Ambientné osvetlenie.

Ambientné osvetlenie vytvára príjemnú a útulnú svetelnú atmosféru v interiéri. K dispozícii je jedenásť predvolených svetelných dizajnov v šiestich rozličných farbách, s kontúrovým a ambientným osvetlením na palubnej doske, obkladoch dverí a stredovej konzole.
Reproduktory v interiéri BMW Z4 Roadster (G29)

Harman Kardon Surround Sound systém.

Harman Kardon Surround Sound systém disponuje 7-kanálovým digitálnym zosilňovačom s výkonom 408 W a 12 reproduktormi. Jeho sofistikovaný zvuk dokonalo naplní interiér. Pre vozidlo špecifická nezávislá ekvalizácia kompenzuje rušivé vonkajšie zvuky počas jazdy.
Bočný pohľad na BMW Z4 Roadster (G29), strecha sa otvára

OSLOBOĎTE SA.

Textilná strecha BMW Z4 Roadster.

OSLOBOĎTE SA.

Textilná strecha BMW Z4 Roadster.

JAZDNÁ DYNAMIKA BMW Z4 ROADSTER.

Definované športovosťou a agilitou. BMW Z4 Roadster dokazuje svoj športový pôvod na ceste. Vďaka najnovšej technológii a inovatívnym komponentom pohonu aj podvozka dosahuje pozoruhodné dynamické parametre – a jazdné výkony, ktoré tvoria svoju vlastnú triedu.

BMW Z4 Roadster (G29) zadný pohľad zhora

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
BMW Z4 Roadster (G29) Detailný pohľad na M Sport brzdu

M Sport brzdy.

M Sport brzdy sú vybavené štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s modrým lakovaním a logom M, ako aj väčšími kotúčmi, pre garanciu vysokého brzdného výkonu.
BMW Z4 Roadster (G29) Adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok, znížený o 10 mm, sa kedykoľvek dokáže elektronicky prispôsobiť podmienkam na ceste aj vodičskému štýlu. Zároveň má vodič k dispozícii možnosť meniť charakter podvozka pomocou Ovládača jazdného zážitku, s preferenciou na komfortnú alebo športovú jazdu s výrazne agilnejším handlingom.
Jazda BMW Z4 Roadster (G29) spoza hôr

Variabilné športové riadenie.

Variabilné športové riadenie vrátane systému Servotronic sa postará o priame a agilné reakcie na pokyny volantom pri optimálnej námahe potrebnej na jeho ovládanie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od uhla natočenia volantu. Vďaka tomu sa zlepšuje handling pri dynamickej jazde a zároveň sa znižuje námaha nutná na točenie volantom pri parkovaní a manévrovaní.
BMW Z4 Roadster (G29) Prevodovka Steptronic Sport: Detailný pohľad na stredovú konzolu

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s funkciou Launch Control ponúka mimoriadne dynamické radenie, tak automatické ako aj manuálne, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú aj športovú jazdu. V režime SPORT alebo SPORT+ a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.
Benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo

Radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo.

Sebavedomá sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami radového benzínového 6-valca M TwinPower Turbo z novej generácie agregátov BMW EfficientDynamics. Je vybavený technológiami Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom, vďaka ktorým je mimoriadne výkonný a efektívny.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA V BMW Z4 ROADSTER.

BMW Z4 Roadster ponúka svojmu vodičovi množstvo inteligentných asistenčných systémov. Parkovací asistent, osobný hlasový asistent – tieto a ďalšie inovatívne technológie zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. Zároveň umožňujú čiastočne autonómnu jazdu, v závislosti od situácie.

Pohľad cez čelné sklo do interiéru BMW Z4 Roadster (G29)

Driving Assistant.

Balík bezpečnostnej výbavy Driving Assistant obsahuje kamerové kolízne varovanie s funkciou brzdenia, Speed Limit Assist, vrátane Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania a náhľadom, ako aj Varovný systém opustenia jazdného pruhu. K tomu sa pridávajú radarové systémy: Zadný varovný systém pred premávkou zboku, Varovný systém zmeny jazdného pruhu a Zadný predkolízny systém.
Parkovací asistent na iDrive displeji v BMW Z4 Roadster (G29)

Parkovací asistent.

Parkovací asistent zaparkuje vozidlo automaticky, na pozdĺžne aj priečne parkovacie miesta a vyparkuje z pozdĺžnych parkovacích miest. Ovláda sa parkovacím tlačidlom alebo zaradením spiatočky. Riadenie, akceleráciu aj brzdenie plne ovláda systém, vodičovi ostáva iba povinnosť sledovať proces parkovania.
BMW Z4 Roadster (G29) s volantom, Head-Up displejom a iDrive displejom

BMW Head-Up displej.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta pre jazdu relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča a umožní mu lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazí informácie ako aktuálnu rýchlosť jazdy a v závislosti od výbavy aj navigačné pokyny, údaje od systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, ako aj zoznamy položiek telefónneho adresára či zábavného systému.
BMW Z4 Roadster (G29) a obrazovka Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný expert na vozidlo? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Využívajte hlasové povely na ovládanie rozličných funkcií vozidla. Nechajte si vysvetliť všetko o vozidle, čo vám pomôže ešte lepšie spoznať vaše BMW.
Volant BMW Z4 Roadster (G29) s tlačidlami

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go.

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go automaticky udržiava v rozsahu rýchlosti od 30 do 160 km/h predvolený odstup od predchádzajúceho vozidla, vrátane zastavovania a rozbiehania v kolóne. Speed Limit Assist umožňuje prevziať rýchlostný limit do systému udržiavania rýchlosti. Varovanie pred kolíziou spredu s funkciou brzdenia reaguje aj na stojace vozidlá, chodcov a cyklistov.

MODELY BMW Z4 ROADSTER.

Model Advantage

Model Advantage ponúka pre interiér aj exteriér rôzne funkčné vybavenie, ktoré zvyšuje komfort a bezpečnosť.
 • Automatická klimatizácia
 • Spätné zrkadlo s funkciou automatického stmavovania
 • Rozšírený balík odkladacích priestorov
 • Parkovacie senzory PDC
Silueta BMW Z4 Roadster (G29) Model Advantage

Model Sport Line

Model Sport Line uchváti svojím dynamickým vzhľadom. Nápadné exteriérové aj interiérové detaily vo vysokolesklom čiernom a matnom hliníkovom spracovaní podčiarkujú športový charakter. Prvky ako M Šport predné sedadlá čalúnené kožou Vernasca Black a 2-zónová automatická klimatizácia zvyšujú komfort.
 • BMW obličky so sieťovým dizajnom v matne leštenom hliníku a vysokolesklý chrómovaný rám obličiek
 • 18-palcové disky z ľahkej zliatiny V-spoke style 770 Bicolour Orbit Grey so zmiešanými pneumatikami; k dispozícii sú aj ďalšie kolesá
 • M Sport predné sedadlá čalúnené kožou Vernasca s ozdobným prešívaním; k dispozícii sú aj ďalšie čalúnenia
 • Prahové lišty hliníkové s označením BMW
Silueta BMW Z4 Roadster (G29) Model Sport Line

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje model M Sport aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. Napríklad M Sport podvozok a M aerodynamický balík výrazne optimalizujú jazdnú dynamiku.
 • BMW obličky so sieťovým dizajnom v matne leštenom hliníku
 • 18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 798 M Bicolour Ferric Grey so zmiešanými pneumatikami; k dispozícii sú aj ďalšie kolesá
 • M prahové lišty, M špecifické koberčeky, M pedále a M opierka pre nohu vodiča
 • M Sport predné sedadlá čalúnené kombináciou Alcantara/koža Vernasca Black s modrým kontrastným prešívaním; k dispozícii sú aj ďalšie čalúnenia
Silueta BMW Z4 Roadster (G29) Model M Sport
 • Model Advantage
 • Model Sport Line
 • Model M Sport

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW Z4 ROADSTER.

BMW Z4 sDrive20i.

Výkon v kW (k) pri ot/min:

120–145 (163–197)/4500–6500

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek:

7,1–7,6

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná):

7,1–7,2

Emisie CO₂ v g/km (kombinované):

 161–164

BMW Z4 M40i Roadster G29 zadobočný pohľad otvorená textilná strecha a žena v popredí

CENY A FINANCOVANIE PRE BMW Z4 ROADSTER.

BMW FINANCIAL SERVICES PRE BMW Z4 ROADSTER.

BMW Z4 Roadster (G29) bočný pohľad na ulici

Dosiahnite svoj cieľ rýchlo a flexibilne s na mieru šitými produktmi financovania od BMW Financial Services. Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam. Zistite viac o atraktívnych možnostiach úveru alebo o výhodných ponukách lízingu pre vaše BMW Z4 Roadster.

BMW SERVICES.

SERVIS A ASISTENČNÉ SLUŽBY PRE BMW Z4 ROADSTER.

BMW Service Inclusive

BMW Service Inclusive.

#whateverhappens: Všestranná a bezstarostná jazda pre elektrické vozidlá: Tento balík vám ponúka plnú transparentnosť a jednoduché plánovanie. Sami si zvolíte dĺžku 4 alebo 6 rokov – prípadne 3 roky ak máte vozidlo na lízing. Obsah servisného balíka:
 • Kontrola vozidla
 • Servis mikrofiltrov
 • Servis brzdovej kvapaliny
Zistite viac o BMW Service Inclusive
BMW Teleservices

BMW Teleservices.

Inovatívne služby Teleservices od BMW ConnectedDrive pre váš automobil BMW vám pomôžu zbaviť sa starostí: Keď je nutná údržba, alebo keď sa objaví porucha, poskytnú vášmu vybranému BMW servisnému partnerovi všetky relevantné údaje vozidla. Váš servisný partner vás následne bude kontaktovať a dohodne si s vami termín. Takto sa môžete spoľahnúť na rýchly a jednoduchý servis bez toho, aby ste na všetko museli myslieť sami. Jediné podmienky: Vaše vozidlo musí byť zaregistrované online na BMW ConnectedDrive portáli a musíte mať zvoleného servisného partnera. Objavte hneď teraz spôsoby, akými môžu BMW Teleservices vniesť viac komfortu do vášho života.
Zistite viac o BMW Teleservices
BMW Roadside Assistance

BMW Roadside Assistance.

Bezplatná asistenčná služba BMW Roadside Assistance je k dispozícii pre všetkých BMW vodičov nonstop, 365 dní v roku. Stačí jediný telefonát a naši odborníci vám pomôžu buď po telefóne, alebo aj priamo na mieste, ak si to situácia vyžiada.
Zistite viac o BMW Roadside Assistance
Pracovník BMW radí zákazníkovi

MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

Ak máte otázky, požadujete ďalšie informácie, alebo si prajete špecifické ponuky na BMW Z4 Roadster, prosím kontaktujte BMW partnera vo vašej oblasti. Náš odborný BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj priamo na mieste.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • BMW Z4 Roadster sDrive20i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–7,2
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 161–164

  BMW Z4 Roadster sDrive30i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–7,3
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 161–166

  BMW Z4 Roadster M40i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9–8,0
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 181–182

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.