PULZ+

BMW M

Jazdná dynamika BMW M4 Cabrio.

PULZ+

Jazdná dynamika BMW M4 Cabrio.

PULZ+Jazdná dynamika BMW M4 Cabrio.

Jazda v BMW M4 Cabrio je dych vyrážajúco intenzívnym zdrojom neobmedzených pocitov radosti. Každý aspekt tohto vrcholového športovca je nastavený v prospech dosiahnutia maximálnej dynamiky a ovládateľnosti. A vďaka množstvu technológií, odvodených zo sveta motoršportu, dokáže tento atlét premeniť silu svojho pohonného srdca na trakciu vždy s najvyššou možnou precíznosťou. Jeho nekompromisné ambície dokáže ešte viac zvýrazniť doplnkový balík M Competition s motorom vyladeným na vyšší výkon a špeciálne nastaveným Adaptívnym M podvozkom.

BMW M4 Cabrio:

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,2–10,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 233–239

Hodnoty v zátvorkách platia pre vozidlo so 7-stupňovou M dvojspojkovou prevodovkou so systémom Drivelogic.

Zistiť viac
BMW M

OTVORENÉ LIMITY.

Vodiči BMW M4 Cabrio šprintujúci za slnkom zažijú adrenalínové pocity veľmi vysokej intenzity. Postará sa o ne M motor s výkonom 431 koní, ktorý svoju silu dávkuje veľmi precízne. A vďaka množstvu technológií, odvodených zo sveta motoršportu, ako je napríklad Aktívny M diferenciál alebo M Servotronic, reaguje tento vrcholový atlét vždy s technicky dokonalou presnosťou, ktorá neustále posúva hranice. A zvyšuje váš tep.

BALÍK M COMPETITION.

Čistý pocit motoršportu: Balík M Competition pre BMW M4 Cabrio ponúka ešte viac dynamiky vďaka zvýšenému výkonu motora, špeciálne ladenému Adaptívnemu M podvozku, novej kalibrácii Dynamickej kontroly stability (DSC), Aktívnemu M diferenciálu a 20-palcovým M diskom z ľahkej zliatiny so zmiešanými pneumatikami.

Výkon radového benzínového 6-valca M TwinPower Turbo zvýši balík M Competition na 331 kW (450 k). M Šport výfukový systém generuje ešte mohutnejší charakteristický zvuk, ktorý rozvibruje emócie. Špeciálne ladený Adaptívny M podvozok poskytuje optimálny kontakt s vozovkou, pre lepšiu trakciu a agilnejší handling.

Na exteriéri ohromí balík M Competition exkluzívnymi kovanými a leštenými 20-palcovými M diskami z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666 M so zmiešanými pneumatikami. Športový charakter zvýraznia aj vysokolesklé čierne prvky BMW Individual Shadow Line, od obličiek cez bočné žiabre až po modelové označenie. Dynamickou bodkou exteriérového dizajnu sú koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome. V interiéri očaria ľahké športové sedadlá s vertikálnymi otvormi a nastaviteľnou šírkou operadla. Bezpečnostné pásy sú zdobené M pruhmi.

 • To najlepšie pre jazdnú dynamiku v balíku M Competition

  Výkon radového benzínového 6-valca M TwinPower Turbo zvýši balík M Competition na 331 kW (450 k). M Šport výfukový systém generuje ešte mohutnejší charakteristický zvuk, ktorý rozvibruje emócie. Špeciálne ladený Adaptívny M podvozok poskytuje optimálny kontakt s vozovkou, pre lepšiu trakciu a agilnejší handling.

 • To najlepšie pre exteriér v balíku M Competition

  Na exteriéri ohromí balík M Competition exkluzívnymi kovanými a leštenými 20-palcovými M diskami z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666 M so zmiešanými pneumatikami. Športový charakter zvýraznia aj vysokolesklé čierne prvky BMW Individual Shadow Line, od obličiek cez bočné žiabre až po modelové označenie. Dynamickou bodkou dizajnu sú koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.

PREVODOVKY PRE BMW M4 CABRIO.

Tak manuálna 6-stupňová M prevodovka ako aj 7-stupňová M dvojspojková prevodovka vám v BMW M4 Cabrio spoľahlivo zrýchlia pulz aj z 0 na 180. Obe sú zárukou maximálnych jazdných pôžitkov.

 • Manuálna 6-stupňová M prevodovka

  Vďaka zníženiu hmotnosti o 12 kg v porovnaní s predchodcom a kompaktnejšej konštrukcii je manuálna 6-stupňová M prevodovka v BMW M4 Cabrio exemplárnym dôkazom úspešného inteligentného aplikovania ľahkých materiálov. V jej útrobách sa karbónové trecie povrchy na synchronizačných krúžkoch starajú o komfortnejšie radenie a systém mazania so suchou kľukovou skriňou sa postará o efektívne zásobovanie olejom.

 • 7-stupňová M dvojspojková prevodovka

  Preraďujte bez straty ťahu, bez nutnosti používať spojku a bez spomaľovania: 7-stupňová M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic vám to umožní. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne, pomocou radiacich pádiel na volante alebo voliacou pákou prevodovky. O maximálnu akceleráciu z pokoja sa postará funkcia Launch Control.

AKTÍVNY M DIFERENCIÁL.

AKTÍVNY M DIFERENCIÁL.

Aktívny M diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo pri akcelerácii zo zákruty vo vysokých rýchlostiach, prípadne na rozličných povrchoch cesty. Jeho elektronicky riadená lamelová uzávierka redukuje rozdiely otáčok medzi jednotlivými kolesami zadnej nápravy.

ADAPTÍVNY M PODVOZOK.

ADAPTÍVNY M PODVOZOK.

Prostredníctvom elektronickej regulácie tlmičov dokáže Adaptívny M podvozok automaticky prispôsobiť vozidlo aktuálnej jazdnej situácii. Nastavenia podvozka sa dajú zmeniť v prospech vyššieho komfortu alebo dynamickejšej športovosti, voľbou režimov COMFORT, SPORT a SPORT+ pomocou Ovládača jazdného zážitku.

PRE 365 DNÍ PRETEKÁRSKYCH ZÁŽITKOV.

Transfer inovatívnych technológií z motoristického športu do sériovo vyrábaného športovo ladeného automobilu predstavuje základ kompetencií BMW M GmbH. Preto dosahuje BMW M4 Cabrio dokonalú rovnováhu medzi adrenalínovou dynamikou a každodennou využiteľnosťou.

 • Launch Control

  Launch Control umožňuje dosiahnuť maximálnu akceleráciu z pokoja. Táto funkcia pred rozbehom automaticky nastaví ideálne otáčky motora a M dvojspojková prevodovka pri zrýchľovaní sama prispôsobuje okamihy zaradenia vyšších stupňov tak, aby boli pri každom preradení k dispozícii optimálne otáčky.

 • Balík M Driver´s

  Balík M Driver´s zvýši maximálnu rýchlosť vozidla na 280 km/h. Objednať si ho môžete buď spolu s novým vozidlom, alebo dodatočne, už k existujúcemu vozidlu. Po jeho inštalácii sa nezmenia žiadne ďalšie technické údaje. Súčasťou balíka je aj intenzívny vodičský BMW M tréning, ako súčasť programu BMW Driving Experience.

 • M Drive

  M Drive umožní individuálne konfigurovanie režimu DSC, zobrazenia Head-Up displeja a osobných vodičských profilov – od komfortných presunov až po športovú jazdu s ostrými reakciami systémov – nastavením charakteristiky motora, prevodovky, tlmičov pruženia a riadenia. Aktivácia je úplne jednoduchá: dotykom jedného z dvoch M tlačidiel, umiestnených na multifunkčnom volante.

 • M Servotronic

  M Servotronic prispôsobuje účinok posilňovača riadenia aktuálnej rýchlosti a postará sa o priame a presné reakcie riadenia aj pri rýchlej jazde. Zároveň zaručí maximálny komfort prostredníctvom minimalizácie námahy, potrebnej na točenie volantom pri parkovaní, manévrovaní, na úzkych a kľukatých cestách.

 • Režim M Dynamic

  Režim M Dynamic je funkciou Dynamickej kontroly stability (DSC) a umožňuje kontrolovaný preklz hnacích kolies, čím sa citeľne zvýši dynamika jazdy. Kým DSC eliminuje nedotáčavosť a pretáčavosť, režim M Dynamic umožní plne využiť maximálny akceleračný potenciál vozidla v pozdĺžnom aj priečnom smere. Prístup k podpore, ktorú ponúka DSC, však ostáva zachovaný.

VÝKONNÉ BRZDY.

Nevyhnutným predpokladom vysoko dynamického jazdného zážitku v BMW M4 Cabrio je jeho brzdový systém. M brzdy zmiešanej konštrukcie aj doplnkové M karbónovo – keramické brzdy majú špičkové parametre v oblasti dynamiky aj výkonu.

 • M brzdy zmiešanej konštrukcie

  Výsledkom použitia rôznych materiálov je, že brzdy M Compound dosahujú nielen vynikajúce hodnoty spomalenia, ale aj vysokú stabilitu a dlhú životnosť a súčasne predstavujú zníženie hmotnosti, ktoré má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Brzdové strmene v modrej metalickej farbe s nápisom M charakterizujú M špecifický, vysoko výkonný brzdový system. Vďaka špecifickému dizajnu sa občas môže vyskytnúť pískanie bŕzd po dlhom nízkom, alebo extrémne vysokom zaťažení, ktoré po krátkom čase opäť zmizne. Aby ste predišli funkčnému hluku, odporúčame vám brzdiť v pravidelných intervaloch silnejším tlakom na brzdy. Ak sú brzdové kotúče mokré, brzdy treba vybrzdiť do sucha, aby sa eliminoval hluk. Tento funkčný hluk nemá žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.

 • M karbónovo – keramické brzdy

  M karbónovo – keramické brzdy disponujú ešte priamejším nástupom brzdného účinku. Nekorodujú, sú mimoriadne odolné voči opotrebovaniu a prehriatiu a prispievajú k zníženiu hmotnosti vozidla, čo má následne pozitívny vplyv na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Tento špeciálny prvok technickej výbavy spoznáte podľa matných zlatých brzdových strmeňov s logom M.

  V závislosti od podmienok a použitia môžu charakteristiky, špecifické pre tento materiál, spôsobiť prevádzkové hluky, predovšetkým za mokra, tesne pred zastavením vozidla. Vlhkosť a posypové materiály môžu spôsobiť pokles účinku na úroveň konvenčného brzdového systému. Toto sa krátkodobo môže prejaviť ako slabší výkon bŕzd, dá sa však v prípade potreby kompenzovať vyvinutím vyššieho tlaku na pedál.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.