BMW M4 Coupé, detaily a výbava

THE M4

BMW M

BMW M4 COUPÉ PODROBNE: DIZAJN, MOTOR A VÝBAVA

THE M4BMW M4 COUPÉ PODROBNE: DIZAJN, MOTOR A VÝBAVA

BMW M4 Coupé stelesňuje všetko, čím vyniká automobil M: viac než štyri desaťročia skúseností z vývoja vysokovýkonných vozidiel, ktoré umožnili dosiahnuť dokonalosť každého detailu v súhre motora, prevodovky, pohonu, podvozka a riadenia. Výsledkom je tiež pozoruhodná pestrosť prvkov výbavy, ktoré zaručia optimálnu radosť z jazdy, v oblasti dizajnu, jazdnej dynamiky aj technických inovácií.

Zistiť viac

BMW M4 COUPÉ – VYSOKOVÝKONNÉ PRVKY.

Inšpirované motoršportom: Prehľad technológií pohonu a podvozka.

V priebehu viac než štyridsiatich rokov vývoja vysokovýkonných vozidiel sledujeme jasný cieľ: dosiahnuť dokonalú súhru medzi pohonnou jednotkou, prevodovkou, podvozkom a riadením – v hodnotení vodiča. BMW M4 Coupé stelesňuje všetko, čím je BMW M typické. Každý najmenší detail je vyladený pre maximálny výkon a precíznosť. S výsledkom, ktorý je ťažké prekonať.

BMW M4 Coupé, Radový benzínový 6-valec BMW M TwinPower Turbo a M Competition balík

Radový benzínový 6-valec BMW M TwinPower Turbo a M Competition balík.

Radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo disponuje špičkovým priebehom výkonu a zamatovo hladkým chodom, v kombinácii so športovým zvukom motora. Vďaka systémom Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlu vyvinie vysokovýkonný radový benzínový 6-valec s doplnkovým M Competition balíkom výkon 331 kW (450 k). M Sport výfukový systém k tomu pridá charakteristickú zvukovú kulisu. Špeciálne ladený Adaptívny M podvozok poskytne optimálny kontakt s vozovkou, zvýšenú trakciu a agilnejší handling.
BMW M4 Coupé, Adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Prostredníctvom elektronickej regulácie tlmičov dokáže Adaptívny M podvozok automaticky prispôsobiť vozidlo aktuálnej jazdnej situácii. Nastavenia podvozka sa dajú zmeniť v prospech vyššieho komfortu alebo dynamickejšej športovosti, voľbou režimov COMFORT, SPORT a SPORT+ pomocou Ovládača jazdného zážitku.
BMW M4 Coupé, 7-stupňová M dvojspojková prevodovka

7-stupňová M dvojspojková prevodovka.

Preraďujte bez straty ťahu, bez nutnosti používať spojku a bez spomaľovania: 7-stupňová M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic vám to umožní. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne, pomocou radiacich pádiel na volante alebo voliacou pákou prevodovky. O maximálnu akceleráciu z pokoja sa postará funkcia Launch Control.
BMW M4 Coupé, 6-stupňová manuálna M prevodovka

6-stupňová manuálna M prevodovka.

Vďaka zníženiu hmotnosti o 12 kg v porovnaní s predchodcom a kompaktnejšej konštrukcii je manuálna 6-stupňová M prevodovka v BMW M4 Coupé exemplárnym dôkazom úspešného inteligentného aplikovania ľahkých materiálov. V jej útrobách sa karbónové trecie povrchy na synchronizačných krúžkoch starajú o komfortnejšie radenie a systém mazania so suchou kľukovou skriňou sa postará o efektívne zásobovanie olejom.
BMW M4 Coupé, M Driver´s balík

Balík M Driver´s.

Balík M Driver´s zvýši maximálnu rýchlosť vozidla na 280 km/h. Objednať si ho môžete buď spolu s novým vozidlom, alebo dodatočne, už k existujúcemu vozidlu. Po jeho inštalácii sa nezmenia žiadne ďalšie technické údaje. Súčasťou balíka je aj intenzívny vodičský BMW M tréning, ako súčasť programu BMW Driving Experience.

BMW M4 COUPÉ – PRVKY DIZAJNU.

M špecifické dizajnové prvky exteriéru a interiéru.

BMW M4 Coupé okamžite očarí každého diváka. Štandardné LED svetlá vpredu aj vzadu zvýrazňujú aerodynamickú karosériu. Veľké vzduchové vstupy podčiarkujú športové ambície, podobne ako 20-palcové kolesá z doplnkového balíka M Competition. Športové prvky, ako napríklad kruhové prístroje, dodávajú exkluzívny charakter interiéru. Všetko v tomto vozidle signalizuje silu a dynamiku.

BMW M4 Coupé, dizajn
BMW M4 Coupé, To najlepšie z exteriéru a M Competition balík

To najlepšie z exteriéru a M Competition balík.

Na exteriéri ohromí balík M Competition exkluzívnymi kovanými a leštenými 20-palcovými M diskami z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666 M so zmiešanými pneumatikami. Športový charakter zvýraznia aj vysokolesklé čierne prvky BMW Individual Shadow Line, od obličiek cez bočné žiabre až po modelové označenie. Dynamickou bodkou dizajnu sú koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.
BMW M4 Coupé, Exkluzívna karbónová strecha

Exkluzívna karbónová strecha.

Strecha, vyrobená z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón), pomáha v rámci inteligentnej odľahčenej konštrukčnej koncepcie znižovať hmotnosť vozidla a posúvať ťažisko BMW nižšie k zemi. To prináša zvýšenú agilitu a dynamiku v zákrutách, pri akcelerácii aj brzdení.
BMW M4 Coupé, LED zadné svetlá

LED zadné svetlá.

Najmodernejšia LED technológia garantuje optimálnu viditeľnosť s maximálnou efektivitou a životnosťou. Veľká plocha smeroviek a rýchlo reagujúce LED brzdové svetlá zvyšujú bezpečnosť. Jasným identifikátorom vo dne aj v noci je typická forma zadných svetiel v tvare písmena L.
BMW M4 Coupé, tlmené svetlá

Tlmené svetlá.

Adaptívne LED svetlomety umožňujú vodičovi vidieť po tme do zákruty ihneď ako zatočí volantom. Takýmto spôsobom poskytujú Adaptívne predné svetlomety optimálne osvetlenie, čím prispievajú k zvýšeniu aktívnej bezpečnosti.
BMW M4 Coupé, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

BMW Selective Beam automaticky prispôsobuje diaľkové svetlá premávke a svetelným podmienkam. Systém sleduje vozidlá pred vami aj v protismere a plynulo prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neboli oslnení ostatní účastníci premávky.
BMW M4 Coupé, Kokpit orientovaný na vodiča

Kokpit orientovaný na vodiča.

Kokpit, ktorý by obstál aj na pretekoch. Každý detail je ergonomicky optimalizovaný a orientovaný dôsledne na vodiča. Elegantný M volant je potiahnutý jemnou kožou Walknappa. Pomocou tlačidiel M Drive sa dajú aktivovať predvolené konfigurácie nastavení, zatiaľ čo športové radiace pádla, dodávané k doplnkovej M dvojspojkovej prevodovke, umožňujú meniť prevody v zlomkoch sekundy. Prístrojový displej s nápadným M dizajnom poskytuje dokonalý prehľad o všetkých relevantných údajoch.
BMW M4 Coupé, M sedadlá

M sedadlá.

Škrupinové M sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a podsvieteným logom M na úrovni ramien ponúkajú dokonalú bočnú oporu pri dosahovaní najlepších časov na kolá. Aj vďaka tomu, že ich systematicky odľahčená konštrukcia pomohla znížiť hmotnosť vozidla. Praktickým detailom na podporu extra športovej jazdy je opierka pre koleno vodiča na stredovej konzole.
BMW M4 Coupé, interiér, čalúnenie

Vysoko kvalitný interiér.

Ozajstná exkluzivita znesie aj oveľa viac, než iba letmý prvý pohľad. Dokonalo to potvrdzujú napríklad interiérové lišty Carbon Fibre s ozdobnými lištami Black Chrome, ktorých unikátny povrch vyžaruje maximálnu dynamiku. Zárukou športového, zároveň však aj individuálneho interiéru, je vysoko kvalitné celokožené čalúnenie Merino Bicolour Sakhir Orange / Black.
BMW M4 Coupé, M4 prahové lišty

M4 prahové lišty.

Už skôr, než nasadnete do ergonomických M sedadiel, upúta BMW M4 Coupé vašu pozornosť exkluzívnymi lištami na prahoch dverí, vyrobenými z vysoko kvalitného hliníka, s logom M4.
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, karbónová strecha s M pruhmi
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, kolesá a pneumatiky
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, Laguna Seca Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, M Sport sedadlá Bicolour Silverstone / Black s modrým kontrastným prešívaním
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, Velvet Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, M Sport sedadlá Bicolour Silverstone / Black s fialovým a oranžovým kontrastným prešívaním
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, Imola Red II
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, M Sport sedadlá Bicolour Red / Black s červeným a žltým kontrastným prešívaním
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, kokpit
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, prahové lišty
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, špeciálna edícia, M označenie

BMW M4 EDITION ///M HERITAGE.

BMW M4 Coupé priostruje svoj ikonický charakter: DNA motoršportu definuje BMW M4 Edition ///M Heritage do najmenšieho detailu. Tri exkluzívne vonkajšie farby Laguna Seca Blue, metalíza Velvet Blue a Imola Red II, v ktorých je na 750 kusov limitovaná edícia k dispozícii, odkazujú na legendárne M pruhy, výrazne integrované aj do karbónovej strechy. 20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666M v matnej farbe Orbit Grey vytvárajú nápadný kontrast s troma dostupnými farbami čalúnenia z kože Merino s troma výraznými farebnými schémami: Kontrastné prešívanie v modrej farbe pre M športové sedadlá vo farbe Bicolour Silverstone/Black ideálne harmonizuje s vonkajšou farbou Laguna Seca, kontrastné prešívanie vo fialovej a oranžovej farbe ladí s alternatívnym lakom Velvet Blue a podobne športovo exkluzívny interiér Bicolour Red/Black s kontrastným prešívaním červenej a žltej farby je vyhradený pre vozidlá s exteriérovým lakom Imola Red II. Výrazne limitovaná séria BMW M4 Edition ///M Heritage, dostupná od novembra 2019, je výnimočná aj exkluzívnym nápisom na karbónových interiérových lištách so štruktúrou inšpirovanou M pruhmi, označením na prahových lištách a farebne zladeným prešívaním na opierkach hlavy.

BMW M4 COUPÉ.

Konektivita.

BMW M4 Coupé vám poskytne podporu tak na ceste, ako aj na pretekárskej trati, pomocou množstva inovatívnych technológií, zameraných na zvýšenie komfortu aj bezpečnosti, na úrovni stanovenia nových štandardov. Dokonca si dokážete zaznamenávať všetky informácie, relevantné pre výkon vodiča, po zlomkoch sekundy. Alebo si vychutnávať komunikáciu po sieti, získavať informácie a ponuku zábavy na najvyššej úrovni. Radosť z jazdy nikdy predtým nebola takáto pokroková.

BMW M4 Coupé, BMW Head-Up displej s M-špecifickými funkciami

BMW Head-Up displej s M-špecifickými funkciami.

Plnofarebný BMW Head-Up displej s M-špecifickými funkciami premieta pre jazdu relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča, čo mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Na povel tlačidla dokáže vodič zvoliť M-špecifické zobrazenie, ktoré obsahuje indikátor preradenia, dynamické zobrazenie otáčok, ako aj informáciu o zaradenom prevode.
BMW M4 Coupé, Aplikácia BMW M Laptimer

Aplikácia BMW M Laptimer.

Vychutnajte si radosť z jazdy v zlomkoch sekundy a metroch za sekundu. Aplikácia BMW M Laptimer je ultimatívnym nástrojom na analýzu dát z pretekárskeho okruhu, vrátane automatickej kalkulácie časov na kolo. Aplikácia zaznamenáva dáta priamo zo senzorov vášho BMW a používa tieto hodnoty na analýzu vášho jazdného štýlu. To vám umožní zvýšiť precíznosť, zručnosť a tým zlepšiť vaše časy na kolo. Môžete si tiež zaznamenávať vaše jazdy mimo okruhu, napríklad výlety s vašou pretekárskou komunitou.
BMW M4 Coupé, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Príprava pre Apple CarPlay® podporuje komfortné bezdrôtové využitie vybraných funkcií zariadenia iPhone® vo vozidle. To umožňuje zobraziť a ovládať pomocou užívateľského rozhrania a hlasového ovládania vozidla (svetovými jazykmi) obsah smartfónu vrátane hudby, textových správ, správ iMessages, telefonovania, Siri aj vybraných externých aplikácií.
BMW M4 Coupé, Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania

Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania.

Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania obsahuje bezdrôtový nabíjací port a dodatočné USB porty. Strešná anténa zlepšuje príjem mobilného signálu. Súčasne môžu byť cez Bluetooth pripojené dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou výbavy je aj Bluetooth Office a technická príprava na WiFi hotspot.
BMW M4 Coupé, technické údaje

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW M4 COUPÉ.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • BMW M4 Coupé:
    Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–10,3
    Emisie CO2 v g/km (kombinované): 227–235

    Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.