BMW X5 v jazde nočným mestom

VODCA SVORKY.

Úplne nové BMW X5.

VODCA SVORKY.Úplne nové BMW X5.

Prišiel šéf, ktorý každému ukáže, kde je jeho miesto: úplne nové BMW X5. Jeho sila je zjavná na prvý pohľad – je vysoké, mohutné a elegantné. Robustné jednodielne obličky naznačujú, čo sa bude diať, keď sa zhlboka nadýchne. Priostrený X dizajn predných svetlometov nezanechá žiadne pochybnosti o tom, kto sa ujme vedenia. Nové BMW X5, vybavené novými technológiami pre viac bezpečnosti a maximálnu jazdnú dynamiku na každom povrchu, presne vie, kam ide. A ako sa tam dostane prvé.

BMW X5 xDrive40i(3)(4):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,5–8,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 193–200

Zistiť viac

5 VODCOVSKÝCH KVALÍT

 • 01 Charakteristické svetlá X Laser Light s modrými prvkami
 • 02 Maximálna jazdná dynamika vďaka balíku xOffroad so vzduchovým pružením oboch náprav
 • 03 Typický X dizajn s pozoruhodne silnou interpretáciou
 • 04 Dokonalé prepojenie vďaka inovatívnym technológiám konektivity a asistencie vodiča
 • 05 Inteligentný batožinový manažment⁽⁴⁾ pre maximálny komfort
Bočný pohľad na BMW X5, obe časti veka kufra sú otvorené.
Batožinový priestor BMW X5

DOKONALÝ MANAŽMENT.

Batožinový priestor BMW X5 ponúka novú generáciu komfortu. Pre pohodlné nakladanie a vykladanie sa horná aj dolná časť jeho veka dajú otvoriť a zatvoriť plne elektricky. V kombinácii s výbavou Komfortný vstup na to stačí aj krátky cielený pohyb nohou pod zadným nárazníkom. Balík batožinového priestoru(4) je zárukou poriadku aj bezpečnosti. Keď sa jeho veko otvorí, elektrická krycia roleta batožinového priestoru sa odtiahne a zmizne v podlahe na povel tlačidla. Klzné a protišmykové koľajnice dodajú potrebnú podporu pre želaný pohyb a ochranu pred neželaným pohybom batožiny.

Nové BMW X5 stelesňuje DNA rodiny BMW X. Vo svojej štvrtej generácii prináša tento model doteraz najsilnejšiu prezentáciu svojej modernej osobnosti. Definuje nový dizajnový jazyk X, robustným, čistým a precíznym spôsobom. Nový interiér ponúka ešte viac luxusu a intuitívnu ovládaciu koncepciu.
Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group
Kokpit a ovládacia koncepcia BMW X5

RIADIACE CENTRUM.

Inovatívna ovládacia koncepcia BMW X5.

RIADIACE CENTRUM.

Inovatívna ovládacia koncepcia BMW X5.

Inovatívna ovládacia koncepcia BMW Operating System 7.0 umožňuje jednoduchšie ovládanie vozidla gestami, hlasovými povelmi, dotykovou obrazovkou alebo ovládačom iDrive – úplne intuitívne. Za týmto účelom prešiel ovládač optimalizáciou, vďaka ktorej sa napríklad služby Digital Services a aplikácie dajú voliť priamo.

Zistiť viac

VŽDY O DVA KROKY VPREDU.

Digital Services a asistenčné systémy vodiča v BMW X5.

Dokonalé prepojenie pre suverénny náskok: BMW X5 disponuje najnovšou generáciou technológií konektivity BMW. Inteligentné služby Digital Services a asistenčné systémy vodiča vytvárajú dokonalý kontakt s okolitým svetom a poskytujú vám maximálny komfort aj najvyššiu možnú bezpečnosť, s intuitívnym ovládaním.

Zistiť viac
BMW X5 Remote Software Upgrade

Vždy aktuálny stav.

Chcete, aby bolo vaše BMW vybavené vždy najaktuálnejším softvérom? Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW vždy ako nové. Komfortne, spoľahlivo, bez stresu – a bez toho, aby ste museli navštíviť svojho BMW servisného partnera. Aktualizácie sa inštalujú na diaľku, presne ako na váš smartfón.

Zistiť viac
Driving Assistant Professional

Maximálna bezpečnosť a komfort.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a maximálnu bezpečnosť v monotónnych a náročných jazdných situáciách, s Asistentom riadenia a jazdného pruhu, Asistentom zmeny jazdného pruhu, Asistentom núdzového zastavenia, Miestnym varovaním pred hrozbou, Asistentom udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou a ďalšími bezpečnostnými funkciami.

Zistiť viac
BMW X5 Digital Key

Komfort bez kľúča.

Načo vkladať kľúč do zapaľovania, keď máte so sebou svoj smartfón? Digital Key vám umožní zamknúť aj odomknúť vaše BMW a dokonca naštartovať motor bez nutnosti použitia kľúča. Táto funkcia sa dá stiahnuť do vášho smartfónu so systémom Android pomocou aplikácie BMW Connected a následne aj zdieľať s rodinou a priateľmi.

Obdobie platnosti je jeden rok.

 

Zistiť viac
BMW X5 Connected Navigation

Priama cesta až do cieľa.

Pokúšate sa nájsť parkovacie miesto blízko k cieľu vašej cesty? Asistent parkovacieho miesta vám to výrazne zjednoduší. Odporučí vám voľné parkovacie miesto v parkovacích domoch aj na ulici a na základe vášho výberu nájde najlepšiu trasu s najvyššou pravdepodobnosťou výskytu voľných miest. Zároveň máte k dispozícii bezhotovostnú platbu za parkovanie pomocou ParkNow.

Obdobie platnosti sú tri roky.

Zistiť viac
Microsoft Office 365

Maximálna produktivita.

Pracujte vo svojom vozidle tak, ako keby ste boli vo svojej kancelárii, s Microsoft Office 365. Diktujte e-maily, zúčastňujte sa na stretnutiach cez Skype for Business, spravujte svoje kontakty a koordinujte termíny vo vašom kalendári – všetko cez svoj smartfón. S vaším existujúcim kontom Microsoft Office 365 Business budete na cestách rovnako produktívni ako za pracovným stolom.

Zistiť viac
BMW X5 Connected Package Professional

Konektivita. Ešte dôkladnejšie premyslená.

Concierge Service, Remote Services a Real Time Traffic Information? Prečo by ste sa mali rozhodovať pre jednotlivé funkcie, keď môžete mať všetky spolu? Balík výbavy Connected Package Professional vám umožní vychutnať si tieto služby od BMW ConnectedDrive a zároveň zdarma otestovať ďalšie služby.

Obdobie platnosti sú tri roky.

 

Zistiť viac
Benzínový radový 6-valec BMW TwinPower Turbo v BMW X5

VZOR VYVÁŽENÉHO PRACOVNÉHO VÝKONU.

Benzínový radový šesťvalec BMW TwinPower Turbo.

VZOR VYVÁŽENÉHO PRACOVNÉHO VÝKONU.

Benzínový radový šesťvalec BMW TwinPower Turbo.

BMW X5 xDrive40i(4) má z čoho čerpať. Vylepšený benzínový motor BMW TwinPower Turbo disponuje silou, ktorá je spolu so špičkovou trakciou vďaka pohonu všetkých kolies xDrive prísľubom čistej radosti z jazdy na najvyššej úrovni. Radový šesťvalec vyvinie maximálny výkon 250 kW (340 k) a pre čo najefektívnejšie spaľovanie je benzín do jeho valcov vstrekovaný pod tlakom až 350 barov. A ten dokáže BMW X5 sebavedomo pretransformovať do špičkovej dynamiky.

Zistiť viac

SUVERENITA JE ELEKTRIZUJÚCA.

BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid

Tí, ktorí chcú získavať víťazstvá udržateľným a zodpovedným spôsobom, musia prinášať na budúcnosť orientované technológie. BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid s technológiou BMW EfficientDynamics eDrive má vo vedení sebavedomú pozíciu. Výsledkom je vyšší výkon, lepšia akcelerácia, dlhší dojazd, podstatne nižšia spotreba a výrazne redukované emisie. Emócie počas jazdy však nový plug-in hybridný model BMW X5 vôbec nijako neobmedzuje.

Zistiť viac

Vedúce sily.

Inovatívna pohonná koncepcia pre BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid obsahuje nový, ešte výkonnejší benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo a vysoko efektívny elektrický motor eDrive. Napriek systémovému výkonu až 290 kW (394 k) a krútiacemu momentu 600 Nm má kombinovaná spotreba hodnotu iba 2,1 l/100 km a emisie CO2 sú redukované iba na 49 g/km. Plug-in hybridné BMW X5 zrýchli z 0 na 100 km/h iba za 5,6 sekundy. To všetko je jasným dôkazom faktu, že vďaka technológiám BMW EfficientDynamics je možné kombinovať pozoruhodnú dynamiku s obdivuhodne nízkou spotrebou.

Zistiť viac

Efektívnejšia inteligencia.

S čisto elektrickým dojazdom teraz už 80 km otvára BMW X5 plug-in hybrid cestu za nové horizonty. Za úspech na tejto misii vďačí koncepcii BMW Plug-in Hybrid, v ktorej kľúčovú rolu zohráva inteligentný manažment energie. Ten koordinuje spoluprácu všetkých komponentov pohonu a optimalizuje efektivitu hybridného systému pomocou predvídavej prevádzkovej stratégie. Počas tohto procesu využíva napríklad navigačné údaje na výpočet sekcií trasy, ktoré budú najvhodnejšie na využitie elektrického motora, alebo naopak na nabíjanie vysokonapäťovej batérie. BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid má zároveň k dispozícii rozličné jazdné režimy, schopné výrazne ovplyvniť reálnu spotrebu paliva. Vysokonapäťová batéria sa nabíja jednoducho z domácej zásuvky, pomocou zariadenia BMW i Wallbox, alebo na verejných nabíjacích staniciach.

Zistiť viac

Inovatívne vpred.

Ak sa chcete uistiť, že máte neustály prehľad o aktuálnej spotrebe a efektívnosti jazdy vášho BMW X5 xDrive45e Plug-in Hybrid, môžete využiť aplikáciu BMW Connected cez váš smartfón (iOS alebo Android), na diaľkový prenos rozličných informácií, napríklad stavu nabitia batérie, zostávajúceho dojazdu a pozície najbližšej nabíjacej stanice. Diaľkovo je možné ovládať aj priebeh nabíjania a k dispozícii je aj vyhodnocovanie efektivity každej jazdy, spolu s užitočnými tipmi na predĺženie dojazdu. Na zabezpečenie dokonalej klímy pred jazdou je možné prakticky vopred naprogramovať teplotu vo vozidle, pomocou ovládača iDrive alebo aplikáciou BMW Connected.

Zistiť viac
Jazdný záber na BMW X5 M50d v nočnom meste

ÚPLNE NOVÉ BMW X5 M50d.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.

  (4) Predpokladaná dostupnosť: od 4. kvartálu 2018.