BMW UDRŽATEĽNOSŤ

VOZIDLÁ, MATERIÁLY A VÝROBA.

ÚVOD

BMW NA CESTE K UDRŽATEĽNEJŠEJ BUDÚCNOSTI.

Udržateľnosť vo výrobe, vo vybavení a v spotrebe. Naše vozidlá a ich výroba ukazujú, ako vnímame našu spoločenskú zodpovednosť v týchto oblastiach. A ako túto zodpovednosť preberáme. Zistite viac o tom, čo robíme – a o všetkých veciach, ktoré plánujeme.

BMW udržateľnosť 2023, opatrenia na úsporu energie

BMW ELEKTROMOBILITA.

> 1 mil.

BMW elektromobilita.

Spoločnosť BMW Group priniesla na cesty uz viac než jeden milión elektrifikovaných vozidiel, do roku 2022.

BMW udržateľnosť 2023 nižšia spotreba energie

NIŽŠIA SPOTREBA ENERGIE

6,3 mil. MWh

Nižšia spotreba energie.

Celková energetická spotreba BMW Group v roku 2022 bola 6,3 milióna MWh. To je o 2,8 % nižšia spotreba než rok predtým. Vďaka energeticky úsporným riešeniam, ako bol napríklad prechod na LED osvetlenie v 16 továrňach.

Znížené emisie CO2

ZNÍŽENÉ EMISIE

0,32 t

Znížené emisie.

V roku 2022 bolo pri výrobe jedného BMW vygenerovaných iba 0,32 tony emisií CO₂. V porovnaní s emisiami zo získavania zdrojov a s tými, ktoré vznikajú pri používaní vozidla, je to veľmi nízke číslo. Má však vysoký dopad na celkovú redukciu CO₂ stopy vozidla.

BMW ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

UDRŽATEĽNOSŤ V NOVOM BMW i5.

BMW i5 je príspevkom aj na ceste k udržateľnejšej budúcnosti. Materiály šetriace zdroje, recyklácia a využívanie zelených energií šetria CO₂. Viac sa dozviete vo videu.

0:00
0:00 /  0:00

BMW i5 eDrive40

SHOP THE LOOK

BMW i5 eDrive40

BMW i5: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 16,0–18,8: Elektrický dojazd, WLTP v km: 499–579

RADŠEJ RECYKLÁCIA AKO LIKVIDÁCIA.

BMW udržateľnosť 2023 BMW recyklované materiály rybárske siete

Rybárske siete.

Podlahové panely v BMW iX a v novom BMW X1 a BMW i5 sú v základe vyrobené z plastového vlákna vytvoreného z použitých rybárskych sietí, starých podlahovín a zvyškov z výroby plastov. Panelové diely použité na exteriéri aj v interiéri znižujú emisie CO₂ až o 25 % v porovnaní s konvenčnými výrobnými komponentmi.

BMW udržateľnosť 2023 recyklované materiály recyklované plasty

Recyklácia plastov.

V mnohých komponentoch BMW sa používajú recyklované materiály. Napríklad obloženie batožinového priestoru v BMW i5 je vyrobené minimálne z 50 % z recyklovaného plastu. Vo vodiacich lištách nárazníkov, podkonštrukcii výplní dverí, kryte panelu čelného skla a ráme predného krytu BMW iX je tento údaj dokonca až 100 %.

BMW udržateľnosť 2023 recyklované materiály kaktusové vlákna

Vlákna z kaktusu.

V spolupráci so start-up firmami vyvíja BMW Group inovatívne povrchy na bio báze. Napríklad novo vyvinutý Deserttex™ je vyrobený z pulverizovaných vlákien z kaktusu a bio polyuretánovej matrice. Takýmto spôsobom sa dokážeme vyhnúť zdrojom živočíšneho pôvodu a zároveň výrazne znížiť emisie CO₂.

ČASTÉ OTÁZKY

ČASTÉ OTÁZKY NA TÉMU VOZIDLÁ A MATERIÁLY.

UDRŽATEĽNOSŤ V NOVOM BMW iX.

Objavte opatrenia, ktoré sme doteraz zaviedli a spoznajte našu konfiguráciu BMW iX s drevenými prvkami s certifikátom FSC, sedadlami bez kože a ďalšími.

0:00
0:00 /  0:00

BMW iX xDrive40

SHOP THE LOOK

BMW iX xDrive40

BMW iX xDrive40: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 21,4-19,4: Elektrický dojazd, WLTP v km: 403–435

BMW udržateľnosť 2023, radosť z elektrickej jazdy

ROZMANITOSŤ ELEKTRICKÝCH BMW MODELOV.

Preskúmajte celú paletu elektrických vozidiel od BMW s modelmi BMW iX a BMW i5.

  • Takmer nehlučná jazda v meste aj na väčšie vzdialenosti
  • Plynulá akcelerácia z pokoja
  • Čistá radosť z jazdy – bez výfukových plynov a miestnych emisií
BMW udržateľnosť 2023, aplikácia My BMW

APLIKÁCIA My BMW. PRIAME SPOJENIE S VAŠÍM BMW.

Jazdné vlastnosti vždy v centre pozornosti pre ešte efektívnejšiu zábavu počas jazdy:

  • Analýza osobných údajov s funkciou „Moje jazdy“
  • Údaje priamo o efektivite jazdy a spotrebe paliva
  • Inteligentné služby na podporu vašej elektromobility

VÝROBA A DODÁVATEĽSKÝ REŤAZEC

GLOBÁLNE OPATRENIA PRE VÄČŠIU UDRŽATEĽNOSŤ.

Pre BMW Group je typické zameranie sa na udržateľnosť a blízkosť k zákazníkom. Preto uprednostňujeme výrobu lokálne po celom svete – v súlade s jednotnými normami kvality a bezpečnosti.

VIETOR, SLNKO A INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE.

BMW udržateľnosť 2023, veterná energia

Veterná energia.

Každá zo štyroch veterných turbín v areáli továrne BMW Group v Lipsku dosahuje menovitý výkon až 2,5 MW. Pokrýva približne jednu osminu elektrickej energie potrebnej v závode. Inteligentná akumulačná farma, v ktorej je až 700 batérií BMW i3 prepojených do siete, ukladá prebytočnú energiu zo štyroch veterných turbín v čase prebytku a dodáva elektrinu späť do siete pri nedostatočnom vetre.

BMW udržateľnosť 2023, slnečná energia

Slnečná energia.

Solárna elektráreň v čínskej továrni BMW Brilliance Automotive Ltd. Dadong (Šenjang) dokáže v roku 2022 vyprodukovať viac než 21 MWh obnoviteľnej energie. Za týmto účelom bol areál zväčšený o 110 000 m² – teda približne o plochu 15 futbalových ihrísk – na celkových 290 000 m², počas rozširovania areálu v Šenjangu.

BMW PREBERÁ ZODPOVEDNOSŤ.

Udržateľnosť ovplyvňuje v BMW mnohé aspekty: Od kontroly nášho dodávateľského reťazca až po podporu externých programov robíme všetko pre to, aby bol ekologický dopad našej činnosti čo najmenší.

ČASTÉ OTÁZKY

ČASTÉ OTÁZKY NA TÉMU VÝROBA A DODÁVATEĽSKÝ REŤAZEC.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste. .