BMW i Vision Circular 2021 video slučka

BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i VISION CIRCULAR.

  BMW i Vision Circular prezentuje projekt BMW Group v snahe stať sa najudržateľnejším výrobcom pre individuálnu prémiovú mobilitu. V priebehu celého procesu návrhu, vývoja a výroby je toto vizionárske vozidlo koncipované v súlade s princípmi kruhovej ekonomiky. Kreatívna vízia predstavuje kompaktné čisto elektrické vozidlo, zamerané na udržateľnosť a luxus pre rok 2040.

  Zistiť viac
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo to najlepšie z dizajnu a konštrukcie

  VIZIONÁRSKY DIZAJN A KONŠTRUKCIA BMW i VISION CIRCULAR.

  VIZIONÁRSKY DIZAJN A KONŠTRUKCIA BMW i VISION CIRCULAR.

  TO NAJLEPŠIE Z EXTERIÉRU BMW i VISION CIRCULAR.

  Dizajn exteriéru BMW i Vision Circular stelesňuje atraktívnu estetiku a udržateľnosť. Jeho jednoliaty celok pozostáva iba z niekoľkých dielov a aj počet materiálov je redukovaný na minimum. Dizajnový jazyk je jasný a prístupný. Čisté materiály a ich jednoduché povrchy evokujú moderný a luxusný pocit.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn exteriéru
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn exteriéru predobočný pohľad

  Klasické ikony v novej interpretácii – predná časť.

  Vďaka svojmu jednopriestorovému usporiadaniu, výrazným bokom a širokému postoju je BMW i Vision Circular zároveň vysoko emotívne, športové aj elegantné. Puristické predné partie BMW i Vision Circular sú výrazným symbolom kruhového dizajnu a konštrukcie. Miera zložitosti tu bola systematicky zredukovaná a ozdobné prvky ako napríklad lemovanie obličiek, lišty obličiek a extra plaketa, boli vynechané. Obličky sú však zároveň nezameniteľným detailom, ktorý prichádza v novej interpretácii v jednoliatom dvojprvkovom celku s typickými prednými svetlometmi. Digitálny povrch sa zviditeľní iba keď sa vozidlo zapne a vytvorí grafické rozhranie, ktoré posúva ikony BMW do digitálneho veku.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn exteriéru bočný pohľad

  Nová silueta pre BMW – bočný pohľad.

  BMW i Vision Circular tvorí jednoliaty objem od prednej až po zadnú nápravu, čoho výsledkom je veľkorysý priestor na malej ploche. Hofmeister kink vo forme animovaného povrchu je nielen štylistickým prvkom, ale aj interaktívnym panelom. Dvojtónová farebná koncepcia vozidla podčiarkuje jeho dvojjediný prístup k estetike a udržateľnosti. Stavebnými prvkami karosérie sú druhotný hliník a druhotná oceľ. Je okamžite zjavné, že na exteriéri nebolo použité žiadne klasické lakovanie. Kým eloxovaným hliník v bronzovom odtieni zvýrazňuje eleganciu, oceľ opracovaná rozličnými teplotami vytvára unikátny vzhľad zadných partií.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn exteriéru zadobočný pohľad

  Monolitické a moderné – zadné partie.

  Svojím čistým a puristickým dizajnom sa aj zadné partie BMW i Vision Circular plne hlásia k princípom kruhového dizajnu a konštrukcie. Signalizačné a osvetľovacie funkcie sú vzadu integrované ako digitálny povrch, čím replikujú prístup, zvolený aj pre predné partie. Jednoliate povrchy, vyrobené z druhotného skla, plynú od strechy, cez zadné partie, až k digitálnym povrchom, zvýrazňujúc tým redukované monolitické vyjadrenie – ešte viac podčiarknuté efektom čierneho panelu zobrazenia v studenom stave. Minimalistické a aerodynamicky optimalizované čierne blatníky z recyklovaného plastu kompletizujú dizajn zadných partií v sekcii najbližšej k vozovke. Pneumatiky sú vyrobené z udržateľne kultivovaného prírodného kaučuku a majú čiastočne priesvitný vzhľad. Extra farbené gumové čiastočky, pridané do zmesi pneumatík, sú mechanickým vystužením a zároveň tvoria atraktívny terazzo vizuálny efekt.

  DIZAJN INTERIÉRU BMW i VISION CIRCULAR.

  V interiéri sa BMW i Vision Circular snaží vytvoriť luxusné prostredie, s využitím materiálov a procesov výroby, ktoré poukazujú na zodpovedný prístup k životnému prostrediu a jeho zdrojom.  
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn interiéru
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn interiéru priekopnícka materiálová estetika

  Priekopnícka estetika materiálov.

  BMW i Vision Circular vzniklo s prísnym obmedzením počtu použitých komponentov, materiálových skupín a povrchových úprav. Použili sa výlučne recyklované alebo obnoviteľné suroviny ako napríklad drevo, avšak pri maximálnom zachovaní pocitu luxusu a kvality. Napríklad koža je nahradená textíliami a povrchy svojou estetikou inšpirujú, rozprávajúc svoj vlastný príbeh. Interiér BMW i Vision Circular naznačuje možnosti budúcnosti pokiaľ ide o uzavretý cyklus a zmysluplné využitie materiálov – vrátane atraktívnej estetiky, ktorá môže v rámci týchto procesov vzniknúť.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn interiéru vznášajúca sa palubná doska ako skulptúra

  Vznášajúca sa skulptúra ako inteligentný prvok.

  Palubná doska v BMW i Vision Circular má tvar vznášajúcej sa štruktúry v tvare písmena V, otvárajúceho sa smerom do kabíny, ale pozostávajúcej iba z malého množstva materiálov. Jej srdcom je 3D tlačou vytvorené kryštalické teleso so štruktúrami v podobe nervov, ktoré ním prechádzajú a generujú vzrušujúci svetelný efekt. Okrem toho, že je atraktívnym vizuálnym prvkom interiéru, slúži palubná doska ako rozhranie pre interakciu novej generácie, s vizualizáciou inteligencie vozidla.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn interiéru zjednodušené rozmontovanie rýchloupínacie spoje

  Zjednodušené rozmontovanie.

  Jedným z kľúčových aspektov BMW i Vision Circular je termín „radostná fúzia“, pre zámerné zvýraznenie rozoberateľnosti. Rozpojiteľné kontakty umožňujú rýchlo a jednoducho odmontovať rozličné komponenty vozidla a rozobrať ich na jednotlivé mono-materiály, rýchlo navrátiteľné do materiálového cyklu. Rozpojiteľné kontakty však nie sú relevantné iba pri ukončení životnosti produktu. Rýchloupínacie spoje zároveň zjednodušujú výmenu materiálov a komponentov ešte aj počas toho, kedy sa produkt stále používa.
  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo dizajn interiéru shy tech

  Shy tech novej generácie.

  Všetky relevantné informácie sa premietajú na dolnú časť čelného skla po celej šírke vozidla. Tieto dáta sa následne dajú presunúť priamo do zorného poľa používateľa, alebo skryť, podľa želania. Čelné sklo sa tým stáva najdôležitejšou informačnou oblasťou, eliminujúc potrebu akéhokoľvek displeja, v súlade s prístupom Re:duce. Toto je spôsob, akým my interpretujeme shy tech – neviditeľnú inteligenciu, ktorá zostáva v pozadí, až kým nie je potrebná alebo explicitne vyžiadaná.

  BMW SMART TRAFFIC – INTELIGENTNÁ BUDÚCNOSŤ MESTSKEJ MOBILITY.

  BMW Smart Traffic budúcnosť mobility

  ĎALŠIE TÉMY SÚVISIACE S BMW i VISION CIRCULAR A UDRŽATEĽNOSŤOU V BMW.

  BMW i Vision Circular 2021 vizionárske vozidlo článok BMW.com

  VYSOKÝ VÝKON PRE VÝNIMOČNÚ VÍZIU.

  Zistite ešte viac o BMW i Vision Circular a revolučnom procese dizajnu a konštrukcie.
  Elektrická mobilita BMW

  ELEKTRICKÁ MOBILITA BMW.

  Zistite viac o priekopníckom koncepte elektromobility BMW, vrátane vašich výhod a možností. Získajte informácie na tému elektromobility, plug-in hybridov, BMW i, nabíjania, dojazdu a mnohé ďalšie.
  Udržateľnosť BMW

  UDRŽATEĽNOSŤ DO BUDÚCNOSTI.

  Objavte vysokú ekologickosť BMW už dnes. Získajte prehľad o holistických opatreniach od zníženia emisií CO₂, cez elektromobilitu, až po recykláciu a rozšírenie vodíkovej technológie.
  BMW JOYTOPIA – virtuálny svet mobility zajtrajška

  JOYTOPIA – VÍZIA BUDÚCNOSTI.

  Navštívte virtuálny svet JOYTOPIA, plný dobrodružstva a zistite viac o vízii BMW pre mobilitu zajtrajška, na ceste do udržateľnej budúcnosti.