BMW Vision M NEXT, neutrálne umelecké dielo

NOVÝ ROZMER ŠPORTOVEJ RADOSTI Z JAZDY.

BMW Vision M NEXT.

A Statement for the Driver: Na rozdiel od BMW Vision iNEXT, ktorý svetu ukázal, ako autonómna jazda zmení život na palube, BMW Vision M NEXT demonštruje, ako dokáže digitálna inteligencia urobiť zážitok z autonómnej jazdy ešte výraznejší a emocionálnejší. Exteriér podčiarkuje túto túžbu svojimi proporciami športového auta, zatiaľ čo interiér konzistentne stavia vodiča do centra pozornosti. Nájdete tu informácie o tom, ako BMW Vision M NEXT dodáva nový rozmer športovej radosti z jazdy.

Zistiť viac
NOVÝ ROZMER ŠPORTOVEJ RADOSTI Z JAZDY.BMW Vision M NEXT.

BUDÚCNOSŤ JE OKÚZLUJÚCA.

To najlepšie z BMW Vision M NEXT.

BMW Vision M NEXT

JEDINEČNÝ ZÁŽITOK Z JAZDY.

BMW so svojim výrazným, elektrifikovaným športovým vozidlom poskytuje pohľad na nekompromisne športovú budúcnosť značky.

BMW Vision M NEXT je progresívne športové vozidlo, ktoré jasne a sebavedomo vyjadruje svoj vzhľad a interakcie.

BMW Vision M NEXT

VZRUŠUJÚCA RADOSŤ Z JAZDY.

BMW Vision M NEXT stavia vodiča do centra pozornosti.

BOOST Pod je kľúčovým prvkom interiéru. Inteligentné technológie podporujú vodiča a prinášajú správny obsah v správnom čase. Z vodiča sa stáva sústredený, angažovaný a jedinečný jazdec.

BMW Vision M NEXT

DOKONALÁ ESTETIKA ŠPORTOVÉHO VOZIDLA.

Čistý dizajn a proporcie športového vozidla.

Športové proporcie a niekoľko precíznych línií, BMW Vision M NEXT stvárňuje silný charakter. Myšlienka väčšej jednoduchosti spája exteriér a interiér.

SILA PRÍŤAŽLIVOSTI.

Dizajn BMW Vision M NEXT.

Pre BMW Vision M NEXT navrhol dizajnérsky tím BMW prvky inšpirované ikonickým BMW Turbo a inovatívnym BMW i8 a interpretoval ich spôsobom, ktorý je orientovaný na budúcnosť. V súlade s novou dizajnovou stratégiou ukazuje BMW Vision M NEXT silný charakter so športovými proporciami a niekoľkými precíznymi líniami.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

DYNAMICKÁ ĽAHKOSŤ.

Jemné vonkajšie okraje BMW dvojitej mriežky chladiča pripomínajú prívod vzduchu do turbíny. Dvojitá mriežka chladiča je uzavretá vrstvami, ktoré na druhý pohľad odhaľujú osvetlený, laserom gravírovaný vzor.

BMW Vision M NEXT

RADIKÁLNY VÝKONOVÝ BALÍK.

Prominentná dvojitá mriežka chladiča je lemovaná trojuholníkovými prvkami vo farbe Thrilling Orange, s dôrazom na bočne umiestnené vzduchové otvory a integrované svetlomety. Napnuté povrchy prechádzajú kapotou motora ako jednotlivé pramene svalov.

BMW Vision M NEXT

AGILITA AJ VTEDY, KEĎ VOZIDLO STOJÍ.

Diagonálne oddelenie farieb podčiarkuje dynamiku plochej, klinovitej siluety. Sebavedomé, extrémne grafické blokovanie farieb s matným a vysoko pigmentovaným odtieňom Thrilling Orange, je v ostrom kontraste s hodvábne matnou vonkajšou farbou Cast Silver.

BMW Vision M NEXT

FUTURISTICKY INTERPRETOVANÉ IKONY.

Obrysy výraznej línie ramien sledujú kultový oblúk Hofmeister kink. Otvor, ktorý sa zužuje od povrchu okna smerom dozadu, prerušuje kresbu podobným spôsobom ako žiabre a opticky naťahuje vozidlo.

BMW Vision M NEXT

INŠPIROVANÉ LEGENDAMI.

Dizajn zadného okna pripomína BMW M1. Trojdielne lamely sú vyrobené zo skla a zvýrazňujú horizontálnu orientáciu zadnej časti. Nižšie je časť vyrobená z recyklovaných uhlíkových vlákien, ktorá uzatvára technicky tvarovaný difúzor a jasne odhaľuje aerodynamické ambície.

BMW Vision M NEXT

URÝCHĽOVAČ PULZU.

Tenké sklenené vlákno na každej strane zadných svetiel pripomína abstraktný monitor tepovej frekvencie. Technológia laserového drôtu v prednej časti vytvára extrémne presnú interpretáciu typickej tváre BMW so štyrmi reflektormi, ktoré pripomínajú oči.

BMW Vision M NEXT

ŠPIČKOVÁ ATLETICKOSŤ.

Presné otvory v zložitom trojrozmernom dizajne s viacerými lúčmi zvýrazňujú neopakovateľnú estetiku a zaisťujú nízku hmotnosť diskov kolies. Farebné vložky v zadných diskoch kolies sú nielen vizuálnym zvýraznením, ale dosahujú aj optimálnu aerodynamickú účinnosť.

Inteligentné technológie v BMW Vision M NEXT podporujú vodiča a poskytujú správne informácie v správnom čase. Ovládanie je intuitívne a jednoznačné, všetky detaily sú zobrazené priamo v zornom poli vodiča.
Domagoj Dukec, šéfdizajnér BMW.
BMW Vision M NEXT

A STATEMENT FOR THE DRIVER.

VÍZIA RADOSTI Z JAZDY V BUDÚCNOSTI.

BMW Vision M NEXT

DIZAJN EXTERIÉRU.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Vpredu siahajú oranžové prvky Air Blades z oboch strán smerom do stredu vozidla a v spojení s lopatkovým prívodom vzduchu pod dvojitou mriežkou chladiča vytvárajú výraznú estetiku prevzatú z motoristického športu. Z bočného pohľadu plochá, klinovito tvarovaná športová silueta vozidla, obrysy vzostupne smerujúce dozadu a diagonálne oddelenie oranžovej farby vytvára dojem, že BMW Vision M NEXT sa vyvíja dopredu aj vtedy, keď stojí. Tvar zadnej časti opticky prepája boky, čím zvýrazňuje šírku vozidla. Technicky tvarovaný difúzor je vyrobený z recyklovaného uhlíkového vlákna a podčiarkuje aerodynamické ambície vozidla.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

BOOST+

BOOST+

The Power-PHEV drive of the BMW Vision M NEXT allows the driver to choose between four electrically driven wheels or a purist rear-wheel drive – purely electrically or accelerated by turbocharged 4-cylinder petrol engine. A system output of 441kW (600 hp) permits a top speed of up to 300 km/h and catapults the BMW Vision M NEXT from 0 to 100 km/h in 3 seconds. The range in purely electric driving mode extends up to 100 km – in most cases this is sufficient to cover a large proportion of journeys purely electrically. Consequently, the BMW Vision M NEXT is also a future-proof sports car for inner cities with potential zero-emissions zones.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

PONORTE SA.

PONORTE SA.

Aby sa zabezpečilo zvyšovanie koncentrácia s rastúcim tempom, informácie zobrazené v BMW Vision M NEXT sa prispôsobia tomu, čo je známe ako logika zaostrenia na rýchlosť: ak vozidlo stojí, zobrazia sa na volante. Keď sa vozidlo pohne, informácie sa začnú zobrazovať na displeji Curved Glass. Ak si situácia počas jazdy vyžaduje úplnú pozornosť vodiča, informácie sa presunú na Head-Up displej. Neustále je možné komunikovať s BMW Intelligent Personal Assistant.
BMW Vision M NEXT
Inovatívne materiály pomohli navrhnúť moderný, luxusný interiér. Geometria je jasná a zdržanlivá, pričom sú jednotlivé detaily súčasne prezentované ako mimoriadne kvalitné doplnky.
Domagoj Dukec, šéfdizajnér BMW.

ČISTÁ RADOSŤ Z JAZDY DEFINOVANÁ NANOVO.

BMW Vision M NEXT stelesňuje budúcnosť typickej BMW orientácie na vodiča.

BMW Vision M NEXT ukazuje ďalší krok typickej BMW orientácie na vodiča. Celý interiér sa zameriava na BOOST Pod. Geometria je zámerne zdržanlivá, aby sa vodič mohol plne sústrediť na zážitok z jazdy.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT, interior
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

JEDNOLIATE.

Keď sa otvoria dve krídlové dvere, objaví sa interiér, ktorý umožňuje vodičovi a vozidlu spojiť sa do jedného celku. Dominantnou farbou je tmavý odtieň Midnight Blue. Rovnako ako v exteriéri, dodáva farba Thrilling Orange selektívne kontrasty.

BMW Vision M NEXT

MAXIMÁLNY MINIMALIZMUS.

Kužeľová palubná doska orientovaná na vodiča má minimalistický a plochý dizajn. Všetky funkčné prvky, ako sú vetracie otvory a vrecká, sú takmer neviditeľne a súčasne vysoko efektívne integrované do geometrie.

BMW Vision M NEXT

BOOST POD.

Skutočným klenotom je BOOST Pod. Skladá sa z horizontálne orientovaného volantu, transparentného displeja so zakriveným sklom Curved Glass Display a Full AR Head-Up displeja, ktoré spoločne ponúkajú všetky možnosti ovládania a všetky informácie pre vodiča. Nad logom BMW na volante ožíva BMW Vision M NEXT.

BMW Vision M NEXT, interior

CURVED GLASS DISPLAY.

Druhý stupeň predstavuje priehľadný displej Curved Glass Display. Rozprestiera sa pred vodičom a poskytuje informácie, ako napríklad otáčky motora, rýchlosť, energetický manažment vozidla alebo srdcový pulz vodiča.

BMW Vision M NEXT

FULL AR HEAD-UP DISPLEJ.

Tretiu úroveň tvorí celoplošný Head-Up displej. S rastúcou rýchlosťou sa informácie relevantné pre jazdu presunú na Head-Up displej, aby mal vodič všetko vo svojom zornom poli. Vďaka technológii rozšírenej reality sú informácie prekryté skutočným obrazom. Týmto spôsobom môžete sledovať dokonalú ideálnu líniu s virtuálnym vozidlom, ktoré vás navádza po ceste.

BMW Vision M NEXT

AKO DRUHÁ KOŽA.

Obe škrupinové sedadlá sú súčasťou plynulej formy sedadiel a sú vyplnené pamäťovou penou, ktorá zabezpečuje optimálne obopnutie celého tela. Nad oboma škrupinovými sedadlami sú letmo upevnené opierky hlavy, ktoré vytvárajú efekt vznášania sa a tým podčiarkujú ľahkosť konštrukcie.

BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

AKO DRUHÁ KOŽA.

Dizajn BMW Vision M NEXT je výsledkom internej súťaže. Dizajnéri BMW navzájom súťažili so svojimi ručne kreslenými skicami a vizualizáciami. Uskutočnilo sa niekoľko kôl, v ktorých boli vybraté tie najlepšie návrhy, až kým sa nakoniec nevybral finálny návrh, ktorý sa zrealizoval. Proces od počiatočnej myšlienky až po dokončenie celého prototypu trval približne 18 mesiacov. „Tento typ implementácie nefunguje, pokiaľ všetci tí, ktorých sa to týka, nesledujú rovnaký cieľ. Preto som veľmi hrdý na svoj tím, ktorý v posledných mesiacoch intenzívne na projekte pracoval,“ hovorí Domagoj Dukec, šéfdizajnér BMW.

BMW Vision iNEXT, rear view

THE BMW VISION iNEXT.