MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU

MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU

My v BMW veríme predovšetkým v jedno: v odvahu myslieť po novom. Táto črta je pevne zakódovaná v našej DNA a ovplyvňuje všetko, čo robíme. Rúcame bariéry, posúvame hranice, objavujeme horizonty a dosahujeme nové úspechy – nezávisle a nekompromisne. Pýtame sa na všetko a neakceptujeme „nie“ ako odpoveď. Smelo ideme stále ďalej a stále znovu objavujeme sami seba. Preto vidíme iba jediný smer: dopredu – pri snahe dosahovať maximum, pri stúpaní na novú úroveň, pri stanovovaní budúcich výziev pre priekopníkov súčasnosti. Ako prémiový automobilový partner vytvárame unikátne a inšpiratívne okamihy na celej našej ceste. Pretože takto sa rodí nová forma luxusu.

Zistiť viac

NOVÁ FORMA LUXUSU

Zistite, ako stále znovu objavujeme sami seba

BMW radu 8 Gran Coupé, bočný záber

THE 8

BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

THE 8

BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

BMW M8 Competition Coupé, zadný pohľad, jazda počas splnu.

THE M8

BMW M8 COMPETITION COUPÉ A BMW M8 COUPÉ

THE M8

BMW M8 COMPETITION COUPÉ A BMW M8 COUPÉ

BMW M8 Competition Cabrio v metalíze Motegi Red, bočný pohľad, statický záber pred nočnou vilou.

THE M8

BMW M8 COMPETITION CABRIO A BMW M8 CABRIO.

THE M8

BMW M8 COMPETITION CABRIO A BMW M8 CABRIO.

BMW Individual M850i NIGHT SKY v trojštvrťovom prednom pohľade
20“ BMW Individual disky kolies z ľahkej zliatiny 730i s lúčmi v tvare V modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení
Stredová konzola modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY s mozaikovým dizajnom
BMW Individual NIGHT SKY prahové lišty s mozaikovým dizajnom v detailnom zobrazení
BMW Individual športové sedadlá modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení
BMW Individual M850i NIGHT SKY v bočnom statickom zobrazení
BMW Individual športové sedadlá modelu BMW Individual M850i NIGHT SKY v detailnom zobrazení

Z OBEŽNEJ DRÁHY PRIAMO NA DIAĽNICU

V snahe dosiahnuť jedinečnosť vzniklo vozidlo, ktoré nepochádza z tohto sveta: model BMW Individual M850i NIGHT SKY. Základom tohto jedinečného projektu, ktorý ťaží zo spolupráce s inštitútom Maxa Plancka, je najstarší železný meteorit na svete. Spojenie tohto extrémne vzácneho materiálu a divízie BMW Individual vytvára bezprecedentnú exkluzivitu. Dvojfarebný interiér predstavuje poctu tzv. „modrej hodine“, fenoménu, ktorý sa objavuje na oblohe na úsvite a jeho farebné spektrum siaha od azúrovej modrej až po nočnú modrú a čiernu farbu. Charakteristické prvky ako predný spojler, prvok Air Breather, kryty vonkajších spätných zrkadiel a brzdové kotúče, pripomínajú ortogonálny tvar železného meteoritu, tzv. Widmanstättenovu štruktúru. Tento jedinečný kúsok stojí na 20” BMW Individual diskoch kolies z ľahkej zliatiny 730i s lúčmi v tvare V. Po otvorení dverí vás uvíta podsvietený nápis NIGHT SKY na prahovej lište lemovaný dvomi mozaikami vytvorenými z meteoritu. V interiéri tvorí stredová konzola nukleus dizajnu a technickej dokonalosti vozidla: obkladové panely, tlačidlo Start/stop, ovládač iDrive a radiaca páka, ktoré sú zušľachtené mozaikovým dizajnom a celkovo až 600 g vzácneho materiálu z meteoritu. Úplne prvýkrát použité kožené čalúnenie BMW Individual v troch elegantných farbách a s kontrastnou Widmanstättenovou štruktúrou definuje nový štandard v oblasti čalúnenia. Spojenie mimozemského prvku a absolútnej výnimočnosti – nové hranice možností.

HĽADANIE INŠPIRÁCIE

Pokrokové, tvorivé, inšpirujúce – takéto kvality značky BMW sa snažíme dosiahnuť už vyše storočia. Motivujú nás nezávislé a prevratné myšlienky kreatívnej elity, ktorej nápady nám prinášajú jedinečné okamihy a nečakané perspektívy. Priekopníci našej doby a hlasy budúcnosti sú pohonom pokroku v technológii aj dizajne. To, čo už existuje, sa stáva všedným a zraky sa obracajú k víziám novej reality.

Zistiť viac

HĽADANIE INŠPIRÁCIE

Rem Koolhaas v bočnom profile

FILOZOFIA ARCHITEKTÚRY

Remment „Rem“ Koolhaas, narodený v Rotterdame v roku 1944, tvaruje svoju branžu tak, ako nikto iný. Pomocou svojich vlastných termínov ako „Generic City“ alebo „XL Architecture“ presadzuje svetoznámy architekt svoju myšlienku, že mesto už nemôže byť plánované – že jednoducho vzniká. Pretože jednoducho to je kultúra našich čias. V roku 2000 získal cenu Pritzker Architecture Prize za filozofické pohľady a myslenie, ktoré tvoria kreatívne jadro jeho majstrovských diel. Svojou spoločnosťou „Office for Metropolitan Architecture“, ktorú založil v roku 1975, plánuje a uskutočňuje unikátne projekty v Európe, Ázii a Amerike. K jeho najslávnejším budovám patria Casa de Música v Porto, sídlo televízie CCTV v Pekingu a „De Rottedam“ – najväčšia budova v Holandsku, vytvorená pre jeho domovské mesto.

Zistiť viac

FILOZOFIA ARCHITEKTÚRY

Rem Koolhaas: Sídlo China Central Television v hornom bočnom pohľade

ŽIADNA ŠTRUKTÚRA BEZ CHAOSU

Ak chcete uskutočniť nové plány, musíte zahodiť tie staré. V počiatkoch sa Rem Koolhaas učil vytvárať svoje vlastné štruktúry z neporiadku. A tento špeciálny prístup aplikuje aj v architektúre. Demolácia budov je nevyhnutná preto, aby človek znovu a znovu našiel seba a identitu mesta. Okrem svojej práce architekta uverejňuje publikácie, v ktorých rozoberá úlohu chaosu v spoločnosti a v architektúre. Napríklad v roku 1995 vydal manifest „S, M, L, XL“. Hlása, že pri vytváraní veľkých budov už neplatia tradičné princípy architektúry ako kompozícia, mierka a proporcie. Pozoruhodným spôsobom to predvádza na plánovaní nového centra mesta Eurolille vo francúzskom meste Lille.

PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

Renomovaný grafický dizajnér a kreatívny umelec Stefan Sagmeister je považovaný za tvorivého priekopníka. Narodil sa v roku 1962 v rakúskom Bregenzi a dnes žije v New Yorku, kde vedie kreatívnu agentúru „Sagmeister & Walsh“. Od roku 1993 vytvorili majstrovské diela všetkých tvarov a foriem – od malých ilustrácií až po ohromné výstavy a globálne kampane. K ich najznámejším prácam patrí vizuálna identita a charakteristické dizajny albumov pre hudobníkov ako Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed alebo Guggenheim Museum – za ktoré získali dve ceny Grammy, okrem iných ocenení.

Zistiť viac

PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

UMENIE PREKONÁVANIA STRACHU

Ak nikdy nespoznáte strach, nikdy nebudete mať víziu – a nikdy nenájdete odvahu na jej ďalší vývoj. Práve vďaka tomuto postoju je legendárny dizajnér Stefan Sagmeister lídrom vo svojej profesii a ohromuje stále ďalšími inšpirujúcimi výtvormi. Vždy dokáže prekvapiť nečakanými umeleckými dielami a je schopný premeniť napríklad ľudí na plátna, alebo oživiť rukopis. Vždy sa snaží objavovať svoju vlastnú cestu, tvoriť a provokovať nevídaným spôsobom, namiesto akceptovania existujúceho stavu. Jeho extrovertné, nadšené a inovatívne kreácie vytvárajú doslova nové svety a otvárajú dvere do jeho unikátnej a odvážnej predstavivosti.

KRÁSA POHYBU.

Fascinujúca udalosť a unikátny okamih. BMW očarilo návštevníkov Art Basel v Miami neopakovateľným predstavením: BMW Concept radu 8 s 300 osvetlenými autonómne lietajúcimi dronmi v dokonalej choreografii. Bola to pocta vizionárskej technickej dokonalosti a strhujúcej estetike pohybu.

Zistiť viac

KRÁSA POHYBU.

DVAJA VIZIONÁRI, JEDNA VÍZIA

DVAJA VIZIONÁRI, JEDNA VÍZIA

Lonneke Gordijn a Ralph Nauta sú umelci, ktorí stoja za projektom Duo Studio Drift. Stretli sa na Akadémii dizajnu v holandskom Eindhovene a v roku 2006 spolu otvorili Studio Drift v Amsterdame. Ich umelecké dielo sa zameriava na interaktívne expozície pozostávajúce z filmov, skulptúr a ďalších objektov. Množstvo inšpirácie čerpajú z prírody, ktorú imitujú vo svojej práci s použitím špičkových technológií. Tento ich prístup prináša pri každom projekte vzrušujúce a jedinečné výsledky.

Zistiť viac
MAJSTROVSKÉ DIELO

MAJSTROVSKÉ DIELO

Majstrovský výkon s majstrovským umením: Studio Drift odprezentovalo v Art Basel v Miami svoju najnovšiu kreáciu nazvanú „Franchise Freedom“ s úchvatným predstavením, ktorého stredobodom bolo BMW Concept radu 8. Do vzduchu sa vznieslo 300 osvetlených autonómne letiacich dronov. Tento exponát bol inšpirovaný letovými formáciami škorcov. Po dôkladnom štúdiu pohybu ich kŕdľov bol vyvinutý špeciálny algoritmus a ten sa následne naprogramoval do dronov. Dvojica umelcov predviedla excelentnú reprodukciu prírodného fenoménu prostredníctvom fascinujúcej hry svetla a pohybu.

Zistiť viac
RETROSPEKTÍVA

RETROSPEKTÍVA

Po predstavení s dronmi vyjadrilo Studio Drift svoj obdiv: „BMW verilo našej myšlienke a ako spoločnosť chápe komplikovanosť a mnohostrannosť inovatívnych procesov,“ uviedla Lonneke Gordijn.

Zistiť viac
Predobočný statický záber na BMW radu 8 Coupé v mestskom prostredí.

BMW RADU 8 COUPÉ

BMW RADU 8 COUPÉ

CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

INŠPIROVANÉ JEDINEČNOSŤOU.

Zažite dokonalú jedinečnosť s BMW Individual.

Farby a materiály BMW Individual, ktoré okamžite identifikujú BMW M760Li xDrive ako luxusné stelesnenie najvyššej možnej exkluzivity, emotívne zvýrazňujú osobné vyjadrenie individuality. Nechajte sa inšpirovať bohatou paletou rozmanitej výbavy a objavte umenie BMW Individual – jedinečnosť sa predsa začína na čistom liste papiera.

Zistiť viac

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂

BMW 750Li xDrive Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,6–9,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 218-218

BMW X7 xDrive40i(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,7–9,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 198–205

BMW 840d xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 5,9–6,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 154–164

Hodnoty vozidiel označených indexom (1) platili do 15.4.2018. Viac informácií o dostupnosti vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Hodnoty vozidiel označených indexom (2) sú predbežné.

Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe predpísanej meracej procedúry VO (EU) 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese on https://www.dat.de/co2.


Zistiť viac