MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU

MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU

MÁGIA KAŽDÉHO OKAMIHU

My v BMW veríme predovšetkým v jedno: v odvahu myslieť po novom. Táto črta je pevne zakódovaná v našej DNA a ovplyvňuje všetko, čo robíme. Rúcame bariéry, posúvame hranice, objavujeme horizonty a dosahujeme nové úspechy – nezávisle a nekompromisne. Pýtame sa na všetko a neakceptujeme „nie“ ako odpoveď. Smelo ideme stále ďalej a stále znovu objavujeme sami seba. Preto vidíme iba jediný smer: dopredu – pri snahe dosahovať maximum, pri stúpaní na novú úroveň, pri stanovovaní budúcich výziev pre priekopníkov súčasnosti. Ako prémiový automobilový partner vytvárame unikátne a inšpiratívne okamihy na celej našej ceste. Pretože takto sa rodí nová forma luxusu.

NOVÁ FORMA LUXUSU

Zistite, ako stále znovu objavujeme sami seba

HĽADANIE INŠPIRÁCIE

HĽADANIE INŠPIRÁCIE

Pokrokové, tvorivé, inšpirujúce – takéto kvality značky BMW sa snažíme dosiahnuť už vyše storočia. Motivujú nás nezávislé a prevratné myšlienky kreatívnej elity, ktorej nápady nám prinášajú jedinečné okamihy a nečakané perspektívy. Priekopníci našej doby a hlasy budúcnosti sú pohonom pokroku v technológii aj dizajne. To, čo už existuje, sa stáva všedným a zraky sa obracajú k víziám novej reality.

PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

PRIEKOPNÍCI MEDZI DIZAJNÉRMI

Renomovaný grafický dizajnér a kreatívny umelec Stefan Sagmeister je považovaný za tvorivého priekopníka. Narodil sa v roku 1962 v rakúskom Bregenzi a dnes žije v New Yorku, kde vedie kreatívnu agentúru „Sagmeister & Walsh“. Od roku 1993 vytvorili majstrovské diela všetkých tvarov a foriem – od malých ilustrácií až po ohromné výstavy a globálne kampane. K ich najznámejším prácam patrí vizuálna identita a charakteristické dizajny albumov pre hudobníkov ako Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed alebo Guggenheim Museum – za ktoré získali dve ceny Grammy, okrem iných ocenení.

UMENIE PREKONÁVANIA STRACHU

Ak nikdy nespoznáte strach, nikdy nebudete mať víziu – a nikdy nenájdete odvahu na jej ďalší vývoj. Práve vďaka tomuto postoju je legendárny dizajnér Stefan Sagmeister lídrom vo svojej profesii a ohromuje stále ďalšími inšpirujúcimi výtvormi. Vždy dokáže prekvapiť nečakanými umeleckými dielami a je schopný premeniť napríklad ľudí na plátna, alebo oživiť rukopis. Vždy sa snaží objavovať svoju vlastnú cestu, tvoriť a provokovať nevídaným spôsobom, namiesto akceptovania existujúceho stavu. Jeho extrovertné, nadšené a inovatívne kreácie vytvárajú doslova nové svety a otvárajú dvere do jeho unikátnej a odvážnej predstavivosti.

KRÁSA POHYBU.

KRÁSA POHYBU.

Fascinujúca udalosť a unikátny okamih. BMW očarilo návštevníkov Art Basel v Miami neopakovateľným predstavením: BMW Concept radu 8 s 300 osvetlenými autonómne lietajúcimi dronmi v dokonalej choreografii. Bola to pocta vizionárskej technickej dokonalosti a strhujúcej estetike pohybu.

DVAJA VIZIONÁRI, JEDNA VÍZIA

Lonneke Gordijn a Ralph Nauta sú umelci, ktorí stoja za projektom Duo Studio Drift. Stretli sa na Akadémii dizajnu v holandskom Eindhovene a v roku 2006 spolu otvorili Studio Drift v Amsterdame. Ich umelecké dielo sa zameriava na interaktívne expozície pozostávajúce z filmov, skulptúr a ďalších objektov. Množstvo inšpirácie čerpajú z prírody, ktorú imitujú vo svojej práci s použitím špičkových technológií. Tento ich prístup prináša pri každom projekte vzrušujúce a jedinečné výsledky.

MAJSTROVSKÉ DIELO

Majstrovský výkon s majstrovským umením: Studio Drift odprezentovalo v Art Basel v Miami svoju najnovšiu kreáciu nazvanú „Franchise Freedom“ s úchvatným predstavením, ktorého stredobodom bolo BMW Concept radu 8. Do vzduchu sa vznieslo 300 osvetlených autonómne letiacich dronov. Tento exponát bol inšpirovaný letovými formáciami škorcov. Po dôkladnom štúdiu pohybu ich kŕdľov bol vyvinutý špeciálny algoritmus a ten sa následne naprogramoval do dronov. Dvojica umelcov predviedla excelentnú reprodukciu prírodného fenoménu prostredníctvom fascinujúcej hry svetla a pohybu.

RETROSPEKTÍVA

Po predstavení s dronmi vyjadrilo Studio Drift svoj obdiv: „BMW verilo našej myšlienke a ako spoločnosť chápe komplikovanosť a mnohostrannosť inovatívnych procesov,“ uviedla Lonneke Gordijn.

CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

CONCEPT M8 GRAN COUPÉ

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

INŠPIROVANÉ JEDINEČNOSŤOU.

Zažite dokonalú jedinečnosť s BMW Individual.

Farby a materiály BMW Individual, ktoré okamžite identifikujú BMW M760Li xDrive ako luxusné stelesnenie najvyššej možnej exkluzivity, emotívne zvýrazňujú osobné vyjadrenie individuality. Nechajte sa inšpirovať bohatou paletou rozmanitej výbavy a objavte umenie BMW Individual – jedinečnosť sa predsa začína na čistom liste papiera.

MORE EXKLUZÍVNYCH MOŽNOSTÍ

Dnes, presne tak ako pri jeho zrode pred 25 rokmi, BMW Individual ešte stále aplikuje princípy ručne vyrábanej precíznosti. A pri tej príležitosti BMW Individual uvádza výnimočný a unikátny model, na oslavu svojej štvrťstoročnice: BMW Individual M760Li Inspired by Nautor´s Swan. Toto umelecké dielo bolo vytvorené v kooperácii s tradičným fínskym výrobcom jácht Nautor´s Swan, ako óda na luxus a exkluzivitu. Je to majstrovský automobilový exemplár s jedinečným námorným dizajnom, čo vo výsledku prinieslo unikátnu súhru oceánu a cesty, vďaka špeciálnym prvkom z tíkového dreva – a so silným 12-valcovým motorom, ktorý je schopný v ktoromkoľvek momente vygenerovať nezabudnuteľné jazdné zážitky.