VIAC ENERGIE. MENEJ PALIVA.

BMW eDrive.

BMW iPerformance

VIAC ENERGIE. MENEJ PALIVA.

BMW eDrive.

Elektrický pohon BMW eDrive ponúka maximálnu radosť z jazdy – a to takmer nehlučne a bez emisií. BMW eDrive pozostáva z troch komponentov: elektromotor, vysokovýkonná lítium-iónová batéria a systém inteligentného manažmentu energie.

VIAC ENERGIE. MENEJ PALIVA.BMW eDrive.

Elektrický pohon BMW eDrive ponúka maximálnu radosť z jazdy – a to takmer nehlučne a bez emisií. BMW eDrive pozostáva z troch komponentov: elektromotor, vysokovýkonná lítium-iónová batéria a systém inteligentného manažmentu energie.

BMW eDRIVE – budúcnosť mobility.

Pohonná koncepcia BMW eDrive ponúka pôsobivú dynamiku. Kombinácia elektromotora, vysokovýkonnej lítium-iónovej batérie a inteligentného manažmentu energie prináša inšpirujúce jazdné zážitky a akceleráciu, ktorá doslova vyráža dych. A keď idete len na elektrický pohon, vozidlo neprodukuje žiadne miestne emisie.

 • Elektromotor

  Inovatívny elektromotor vyvinutý v BMW Group je neoddeliteľnou súčasťou všetkých elektricky poháňaných vozidiel BMW. Pri plnom nabití dokáže BMW radu 7 iPerformance výlučne v elektrickom režime prejsť vzdialenosť do 48 kilometrov. To znamená, že toto vozidlo dokáže absolvovať väčšinu bežných denných jázd bez produkcie miestnych emisií. Podľa potreby môže elektromotor poslúžiť aj na krátkodobé zvýšenie dynamiky, napríklad pri predbiehaní.

 • Lítium-iónová vysokovýkonná batéria

  Všetky vozidlá s pohonnou technológiou BMW eDrive získavajú svoju energiu z technologicky vyspelých zásobární energie. Vysokovýkonná lítium-iónová batéria je vybavená chladiacim systémom, ktorý ju udržiava na optimálnej prevádzkovej teplote. Tým zvyšuje jej výkonnosť a životnosť. Dobíjanie je možné vždy, keď máte poruke zdroj energie. Stačí dokonca aj bežná domáca elektrická zásuvka s napätím 230 V.

 • Inteligentný manažment energie

  Najlepšia možná hospodárnosť a výkon vždy, keď treba – to je základná úloha systému inteligentného manažmentu energie. Súčasne riadi aj činnosť ďalších funkcií BMW EfficientDynamics, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre pohonné ústrojenstvá so synchrónnym elektromotorom.

  Inteligentné riadenie tokov energie optimalizuje hospodárnosť elektromotora a batérie prostredníctvom prediktívneho prístupu. Navigačný systém pomáha vypočítať optimálny čas, kedy aktivovať elektrický režim, prípadne, kedy s predstihom začať nabíjanie batérie. To všetko v závislosti od optimálnej trasy a jazdnej situácie. Týmto spôsobom možno ušetriť až 10 % energie. Vodič tak môže absolvovať dlhšie vzdialenosti len na elektrický pohon.

  Rekuperácia brzdnej energie mení počas brzdenia a spomaľovania kinetickú energiu na elektrickú, ktorú ukladá do lítium-iónovej batérie. Takto uloženú energiu môžete následne kedykoľvek využiť na zvýšenie dynamiky.

  Stačí jedno stlačenie tlačidla a aktivuje sa režim ECO PRO a všetky systémy vozidla sa zamerajú na maximálnu možnú hospodárnosť a inteligentné využívanie energetických rezerv. V tomto režime inteligentného hospodárenia s energiou sa obmedzí činnosť niektorých funkcií zameraných na komfort. Vodičovi sa zároveň na displeji systému iDrive zobrazia odporúčania, ako ešte viac zefektívniť jazdný štýl, a tým čo najviac predĺžiť dojazd.

VŠETKY MODELY S TECHNOLÓGIOU BMW eDRIVE.

MODELY BMW i

BMW i8.

BMW i8 prináša revolúciu vo svojej triede. Ako prvý športový automobil s hodnotami spotreby a emisií kompaktného vozidla.

Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 2,1
Kombinované emisie CO₂ v g/km: 49
Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 11,9

BMW i3.

BMW i3 s technológiou eDrive mení definíciu udržateľnej mobility: Jeho elektrický pohon je prínosom nielen vďaka nulovým emisiám, ale aj vďaka mimoriadne agilnému jazdnému prejavu a neobyčajnej radosti z jazdy, ktorú ponúka.

Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 0
Kombinované emisie CO₂ v g/km: 0
Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 12,9

MODELY BMW iPERFORMANCE

BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

Kombinácia pohonu BMW eDrive a benzínového 3-valcového motora BMW TwinPower Turbo spolu produkuje výkon 165 kW (224 k) pri kombinovanej spotrebe iba 2,0 až 2,1 l/100 km a emisiách CO₂ len 46 až 49 g/km.

BMW 330e iPerformance Sedan.

Benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo s výkonom 135 kW (184 k) spolupracuje s elektrickým motorom, ktorý dosahuje výkon 65 kW (88 k). Kombinované emisie CO₂ majú hodnotu len 44 až 49 g/km, kombinovaná spotreba paliva je iba 1,9 až 2,1 l/100 km.

BMW 530e iPerformance Sedan.

Hlavnými komponentmi pohonu sú benzínový 4-valcový motor BMW TwinPower Turbo s výkonom 135 kW (184 k), elektromotor s výkonom 70 kW (95 k) a vysokonapäťová lítium-iónová batéria s kapacitou 9,2 kWh. Pri čisto elektrickej jazde disponuje vozidlo dojazdom približne do 45 km, elektrická maximálna rýchlosť má hodnotu 145 km/h.*

* Tieto hodnoty sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

Modely BMW radu 7 iPerformance.

Modely BMW iPerformance z BMW radu 7: 740e, 740Le a 740Le xDrive, poháňa silný benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo s výkonom 240 kW (326 k), v kombinácii s vysoko efektívnym elektromotorom eDrive.

BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW X5 xDrive40e iPerformance je ambiciózne a priekopnícke v každom ohľade. Napriek výkonu 180 kW (245 k) spotrebuje jeho benzínový motor vďaka spolupráci s elektromotorom iba 3,3 až 3,4 l/100 km, pri emisiách CO₂ len 77 až 78 g/km.

NABÍJANIE.

Koncepcia BMW pre bezstarostné nabíjanie pozostáva z nabíjania doma, siete nabíjacích staníc ChargeNow a rôznych asistenčných služieb, vďaka ktorým sa z každodennej elektrickej jazdy stáva absolútna radosť.

 • Nabíjanie doma

  Elektrickou energiou poháňané automobily majú v porovnaní s bežnými vozidlami množstvo výhod. Jednou z nich je ich schopnosť mať každé ráno „plnú nádrž“. To zabezpečí jednoduché a pohodlné nabíjanie u vás doma s použitím štandardne dodávaného kábla. Nabíjanie umožní skrátiť a súčasne spríjemniť nabíjačka BMW i Wallbox: Táto nabíjacia stanica navrhnutá na inštaláciu u vás doma poskytuje vyšší výkon, čím skracuje čas potrebný na dobitie. Navyše vhodne dopĺňa dizajn automobilov BMW.

 • Verejné nabíjanie

  ChargeNow ponúka prístup k verejným nabíjacím staniciam partnerov spoločnosti BMW i. S cieľom umožniť jednoduché a optimálne využívanie rôznych ponúk a technológií, spoločnosť BMW i zapojila do siete ChargeNow veľký počet poskytovateľov služieb. Karta ChargeNow umožňuje získať prístup k službám a využívať ich. Na konci mesiaca dostanete faktúru s jasným sumárom o každom nabíjaní s kartou ChargeNow. So službou BMW i ConnectedDrive sú všetky dostupné nabíjacie stanice zobrazené v službe BMW i ConnectedDrive na účely navigácie.

 • Priebeh nabíjania

  Aplikácia BMW Connected* umožní na displeji smartfónu v reálnom čase sledovať priebeh nabíjania batérie. Okrem toho tiež môžete kedykoľvek skontrolovať elektrický dojazd a stav nabitia batérie. Ovládanie na diaľku možno využiť aj na naplánovanie nabíjania pomocou týždenného plánovača. Pred cestou možno tiež napríklad na diaľku aktivovať klimatizáciu.

  *Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Hodnoty pre BMW 225xe iPerformance Active Tourer:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46 až 49
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,0 až 11,9

  Hodnoty pre BMW 330e iPerformance Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9 až 2,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44 až 49
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,0 až 11,9

  Hodnoty pre BMW 530e iPerformance Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0*
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46*

  * Tieto hodnoty sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

  Hodnoty pre BMW 740e iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,2
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 50
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,1

  Hodnoty pre BMW 740Le iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,2
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 51
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,6 až 13,3

  Hodnoty pre BMW 740Le xDrive iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,2 až 13,9

  Hodnoty pre BMW X5 xDrive40e iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 3,3 až 3,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 77 až 78
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,3 až 15,4

  Uvedené hodnoty týkajúce sa spotreby paliva a emisií CO2 závisia od rozmerov kolies a pneumatík.

  Hodnoty sa vzťahujú na základný model so štandardnou prevodovkou.

  Viac informácií o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových automobilov nájdete v smernici o spotrebe paliva a emisiách CO2 nových automobilov, dostupnej bezplatne u každého predajcu a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH na adrese Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.