BMW i predstavuje komplexnú a prevratnú koncepciu udržateľnej mobility. Reprezentuje vizionárske elektrické vozidlá a služby mobility, inšpirujúci dizajn a novú definíciu prémiovej kvality, založenej na udržateľnosti. Tento prísľub realizuje čisto elektrickým BMW i3 a BMW i3s, dvoma mestskými vozidlami s nulovými lokálnymi emisiami, konštrukčne rovnako dômyselne vytvorenými ako BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster, prinášajúcimi prevrat do triedy priekopnícky orientovaných športových automobilov.


Elektrické a elektrizujúce: Každý jeden detail, všetky črty a celé BMW i3 s pohonom eDrive boli vytvorené pre energický život vo veľkomeste. Obzvlášť v centrách miest s obmedzeniami pre určité vozidlá vyniká svojimi kompaktnými rozmermi a pohonom s nulovými emisiami. Okrem ekologického hľadiska uchváti BMW i3s svojou akceleráciou a mohutným rozbehom z nízkej rýchlosti, alebo dokonca aj z pokoja. Jeho lítium-iónová vysokonapäťová batéria poskytuje každodenný reálny dojazd až do 260 km, ktorý postačuje nielen pre mesto, ale aj jeho spádové oblasti. A ponúka príležitosť aj pre prímestské výlety bez starostí o dojazd.

 

Najpokrokovejší športový automobil. Viac efektivity vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s využitím karbónu a vďaka aerodynamickému dizajnu. Viac udržateľnosti vďaka recyklovateľným materiálom v interiéri. Bez obetovania dynamiky a športovosti vzhľadu. Žiadne kompromisy, práve naopak: optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8, dostupné ako Coupé alebo Roadster, je plug-in hybridný automobil, ktorý spája výhody elektromobility a inovatívnej technológie spaľovacích motorov. Výsledkom je výnimočne dynamický jazdný zážitok – pri extrémne nízkej spotrebe paliva a emisiách CO2.

Elektrické a elektrizujúce: Každý detail, každá charakteristika, všetko na BMW i3 s pohonom eDrive je vytvorené pre rušný mestský život. Vďaka pohonu elektrickým motorom s nulovými emisiami garantuje BMW i3 mestskú mobilitu tam, kde ju potrebuje najviac: v centrách, kde už sa pre niektoré vozidlá zavádzajú obmedzenia. Z dynamickej perspektívy ohromí BMW i3 svojou dych vyrážajúcou akceleráciou z nízkej rýchlosti, dokonca už z pokoja – a pridá k tomu ekologický aspekt vďaka vysokonapäťovej lítium-iónovej batérii, ktorá mu poskytne každodenný dojazd až do 260 km, čo znamená pokrytie nielen metropoly, ale aj všetkých jej spádových oblastí. A umožní mu aj komfortné výlety za mesto, bez obáv o dojazd.

Zistiť viac
Modely BMW i BMW elektrické automobily bočný pohľad zhora na piesku

STRUČNÁ HISTÓRIA MODELOV BMW i.

Vydajte sa s nami na cestu do histórie elektrických vozidiel BMW a spoznajte všestranné modely BMW i. Tu sa vyvíjajú nové myšlienky, vznikajú nové technológie pohonu a budúcnosť sa stáva realitou už dnes.

Zistiť viac

STRUČNÁ HISTÓRIA MODELOV BMW i.

BMW i

BMW i3.

Elektrický automobil s výnimočnou jazdnou dynamikou a najmodernejšou technológiou. BMW i3 je vozidlo pre ľudí, ktorí vedia, čo chcú a je vyjadrením priekopníckeho životného štýlu. Udržateľnosť kombinuje s emotívnosťou, inteligentnú efektivitu so športovosťou. Takýto je pocit čistej radosti z jazdy.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i01).

Modely BMW i BMW i3 I01 prvá generácia predobočný pohľad v jazdnom pruhu

BMW i3 bolo uvedené do predaja v roku 2013. Bolo to nielen prvé BMW s elektrickým motorom, ale zároveň prvé sériovo vyrábané vozidlo v dejinách s priestorom pre posádku z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón). Jeho pohotovostná podobná bežnému kompaktnému automobilu, dokonca aj s batériou. Viaceré komponenty BMW i3 sú vyrobené z obnoviteľných surovín.

Elektrický motor produkoval výkon 170 koní (125 kW), s maximálnym krútiacim momentom dostupným ihneď od rozbehu. BMW i3s, uvedené v roku 2017, malo o 10 km/h vyššiu maximálnu rýchlosť, vďaka výkonu 184 koní (135 kW). Uvedenie BMW i3 so 120 Ah batériou umožnilo vyradiť z ponuky zariadenie Range Extender (benzínový motor dobíjajúci batériu) – v Nemecku v modeloch od roku 2018. Dojazd dosahuje do 308 km (WLTP*) a batéria sa dá nabiť na 80 % maximálnej kapacity za 42 minút, na rýchlonabíjacej stanici. Doteraz sa vyrobilo viac než 200 000 vozidiel.

Obdobie výroby: 2013 – 2022
Pohon: Elektrický motor (125 kW/170 k – 135 kW/184 k), do roku 2018 doplnkový benzínový motor Range Extender (objem 650 cm3, 28 kW/38 k)

Dĺžka/šírka/výška: 3999–4011 mm/1775 mm/1578 mm

Dojazd: do 308 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW i4.

Prvé čisto elektrické Gran Coupé BMW radu 4 stanovuje nové štandardy. Výnimočný výkon kombinuje s excelentným komfortom a jazdou s nulovými lokálnymi emisiami.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (G26 BEV).

Modely BMW i BMW i4 G26 prvá generácia predobočný pohľad jazdný

Pozoruhodné a suverénne: Také sú prezentačné atribúty čisto elektrického BMW i4. Dynamicky skosené predné svetlomety prispievajú k expresívnemu charakteru štvordverového automobilu, podobne ako lemy zadných blatníkov alebo bočné okná, zužujúce sa smerom dozadu.

Výkon elektrického pohonu až do 544 koní (400 kW)** znamená bezkonkurenčnú dynamiku, spolu s maximálnym krútiacim momentom v každej rýchlosti. BMW i4 poteší posádku dokonalo plynulou a takmer nehlučnou jazdou. Dômyselný a precízny podvozok, spolu s riadením, k tomu pridávajú vždy najlepšiu možnú ovládateľnosť. Sofistikované rozloženie hmotnosti a interakcia komponentov pohonu a podvozka zohrávajú rozhodujúce úlohy. Dojazd až do 590 km* (BMW i4 eDrive40 – WLTP*) zvyšuje všestrannosť tohto vozidla a robí ho dokonalým aj pre každodenné využitie.

Obdobie výroby: od konca roka 2021

Pohon**: Elektrický motor (250 kW/340 k – 340 kW/544 k)

Dojazd**: 416–590 (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

** Predbežne odhadované parametre, ktoré ešte neboli oficiálne potvrdené.

BMW i8.

BMW i8, avizované v roku 2009 na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte v podobe konceptu BMW Vision EfficientDynamics, bolo prvým sériovo vyrábaným plug-in hybridným športovým automobilom. Udržateľnosť kombinovalo s unikátnym sebavedomým dizajnom a vynikajúcou jazdnou dynamikou.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i12, i15).

Modely BMW i BMW i8 I12 I15 prvá generácia bočný pohľad na ceste

Spotreba paliva malého automobilu s dynamikou športového vozidla – BMW i8 malo jedno aj druhé, vďaka svojmu hybridnému pohonu. Pri elektrickom pohone predných kolies dokázalo kupé vyvinúť maximálnu rýchlosť 120 km. Benzínový 3-valec TwinPower Turbo poháňal zadnú nápravu. Systémový výkon bol 362 koní (266 kW), resp. od roku 2018 až 374 koní (275 kW). Kombinácia oboch pohonov prinášala to najlepšie z oboch svetov. Toto priekopnícke vozidlo zároveň ponúkalo ako prvé medzi sériovo vyrábanými automobilmi doplnkové laserové predné svetlá. Od roku 2018 bolo BMW i8 k dispozícii aj ako Roadster, s celkovým počtom viac než 20 500 vyrobených kusov.

Obdobie výroby: 2013 – 2020

Pohon: 1,5-litrový benzínový motor (170 kW/231 k) + elektrický motor (96 kW/130 k – 105 kW/143 k), kombinovaný výkon hybridného systému: 266 kW/362 k – 275 kW/374 k

Dĺžka/šírka/výška: 4689 mm/1942 mm/1289 – 1291 mm

Dojazd (elektrický): 51–53 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW iX3.

Svojím úplne prvým elektrickým SAV integruje BMW technológiu budúcnosti do overených súčasných automobilových koncepcií. Inteligentné možnosti nabíjania sú tu skombinované so špičkovou jazdnou dynamikou a čistým dizajnom so silnými kontúrami.

Zistiť viac

PRVÁ ČISTO ELEKTRICKÁ GENERÁCIA (G08 BEV).

Modely BMW i BMW iX3 G08 prvá generácia bočný záber jazdný

Rok 2021 priniesol do showroomov BMW X3 s elektrickým pohonom a označením iX3. Tento elektromobil okamžite rozoznáte vďaka unikátnym BMW i obličkám. Aj interiér prináša originálne dizajnové prvky, napríklad modré štartovacie tlačilo a štandardné ambientné osvetlenie vo farbe BMW i Blue.

Technológia vozidla je inovatívna a moderná. Motor s výkonom 286 koní (210 kW) umožňuje dynamickú jazdu, typickú pre BMW. Vyššiu mieru udržateľnosti pomáha dosiahnuť aj výroba jeho pohonného systému bez použitia vzácnych prvkov. Miera rekuperácie sa dá regulovať v rámci štyroch možných nastavení, v závislosti od želaného komfortu, čo prispieva k možnosti dosiahnuť dojazd až do 458 km (WLTP*). Na vysokovýkonnej nabíjacej stanici dokážete naplniť jeho batériu na 80 % približne za pol hodiny.

Obdobie výroby: 2021 – súčasnosť

Pohon: elektrický motor (210 kW/286 k)

Dĺžka/šírka/výška: 4734 mm/1891 mm/1668 mm

Dojazd: do 458 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW iX.

Prvé čisto elektrické SAV od BMW s pohonom všetkých kolies – BMW iX ponúka luxus a ušľachtilý minimalizmus, v kombinácii so špičkovou technológiou motorov. Maximálny komfort spája s monolitickým dizajnom a unikátnym pocitom priestrannosti. Toto je vozidlo novej generácie.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i20).

Modely BMW i BMW iX I20 prvá generácia predobočný pohľad jazdný

Puristická forma BMW iX očarí minimalistickými, ale charakteristickými líniami a plynulo integrovanými detailmi, ktoré zvýrazňujú priekopníckeho ducha. Navyše, predný tvar písmena T s najštíhlejšími prednými svetlometmi z histórie výroby BMW je kombinovaný s expresívne vysokými obličkami. Zapustené kľučky, bezrámové dvere a veľkorysé obdĺžnikové kontúry lemov blatníkov sa zjednocujú aby vytvorili sebavedomú a modernú auru.

BMW iX je však aj technicky pozoruhodné, s dvoma výkonnými elektrickými motormi a elektrickým pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Model BMW iX xDrive40 produkuje celkový výkon 326 koní (240 kW) a dojazd 397–425 km (WLTP*). Jazdné zážitky sú ešte intenzívnejšie v BMW iX xDrive50 s výkonom až 523 koní (385 kW) a dojazdom až do 629 km (WLTP*). Rýchla nabíjacia stanica (vysokovýkonná nabíjacia stanica IONITY) umožní obnoviť maximálny dojazd za nabíjanie kratšie než 40 minút.

Nový systém iDrive a komplexný arzenál asistenčných systémov, v kombinácii s pohonom a podvozkom, vytvárajú celkovo unikátny jazdný zážitok, ktorý signalizuje budúcnosť: V tomto prémiovom SAV sa zjednocujú technický pokrok, precíznosť a luxus.

Obdobie výroby: od konca roka 2021

Pohon: elektrický motor (240 kW/326 k – 385 kW/523 k)

Dojazd: 397 – 629 km (WLTP*) 

BMW i7.

Prvé čisto elektrické BMW i7 kombinuje elektrický výkon s multisenzorickou zábavou, s cieľom vyprodukovať nezabudnuteľný zážitok z jazdy.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (G70).

Modely BMW i BMW i7 G70 prvá generácia

V roku 2022 uzrelo svetlo sveta BMW radu 7 (G70) ako nová tvár luxusnej triedy, kombinujúca čistú eleganciu s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a multisenzorickou zábavou.

Na exteriéri priťahujú všetku pozornosť monolitický dizajnový jazyk a ikonické predné partie. Osvetlené kontúry obličiek a dvojdielne štíhle LED predné svetlomety udeľujú eleganciu na prvý pohľad a na želanie sú k dispozícii aj v obzvlášť ušľachtilej verzii ako BMW krištáľové predné svetlomety Iconic Glow s podsvietenými Swarovski prvkami. V kombinácii s pozoruhodným svetelným uvítacím scenárom „Great Entrance Moments“ to vytvára obraz výnimočnej a exkluzívnej osobnosti.

Luxusnú atmosféru v interiéri šíria vysoko kvalitné materiály ako napríklad koža Merino, kašmírová vlna a Swarovski krištále. V kombinácii s modernou technológiou, ergonomicky optimalizovanou pre vodiča, je výsledkom obdivuhodná súhra elegancie, komfortu a inovatívnosti: Multifunkčný ovládací prvok BMW Interaction Bar napríklad uchváti svojím brúseným vzhľadom a kombinuje vizuálne aj haptické ovládanie. Spolu so 14,9-palcovým displejom s vysokým rozlíšením vytvára unikátny multimediálny kokpit.

V novom BMW i7 však jazdný zážitok nie je vyhradený iba pre vodiča. Plný komfort si vychutnajú aj pasažieri. Doplnková 31,3-palcová obrazovka BMW Theatre Screen vytvorí veľkolepú atmosféru kina. Spolu s krištáľovo čistým zvukom a 4D audio prezentáciou doplnkového Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systému je výsledkom unikátny zážitok zo zadných sedadiel, ktorý pošle na skvelý výlet aj vaše oči a uši.

Luxusný sedan BMW radu 7 je k dispozícii od roku 2022 po prvýkrát aj v podobe čisto elektrického priekopníka BMW i7. Vďaka výkonu až 400 kW (544 k) a čisto elektrickému dojazdu viac než 600 km si môžete vychutnať maximálnu dynamiku a flexibilnú udržateľnosť s nulovými lokálnymi emisiami. Systém BMW IconicSounds Electric doplní jazdu špeciálnymi zvukmi, na ktorých tvorbe sa podieľal Hans Zimmer a ktoré ešte viac prehĺbia jazdný zážitok.

Obdobie výroby: od 2022
Motory: 2 elektromotory, výkon: 400 kW (544 k)
Dojazd: až do 625 km (WLTP)*

BMW iX1.

Zoznámte sa s BMW iX1, prvým čisto elektrickým kompaktným SUV BMW. Moderný a sebavedomý dizajn kombinuje so silným dynamickým charakterom BMW X1 a zároveň s efektivitou pohonu BMW eDrive.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA.

 Modely BMW X BMW iX1 U11 prvá generácia predobočný pohľad jazdný na ceste

(BMW U11 BEV)

V roku 2022 bolo uvedené na trh BMW iX1. Okrem toho, že prišlo ako prvé čisto elektrické kompaktné SUV značky BMW, je toto vozidlo zároveň elektrickým vstupným modelom BMW X.

BMW iX1 kombinuje vynikajúcu jazdnú dynamiku klasického kompaktného SUV s modernou efektivitou technológie BMW eDrive. Vďaka priestorovo úspornej vysokonapäťovej batérii v podlahe a rekuperačnému systému zvládne BMW iX1 xDrive30 dojazd na vzdialenosť až do 440 km* (WLTP) na jediné plné nabitie batérie. Disponuje výkonom až do 230 kW* (313 k*).

Agresívne predné partie a vertikálne proporcie vytvárajú výnimočne moderný a dynamický výzor. Pridané modré akcenty efektne zvýrazňujú elektrický pohon silného vozidla. Interiér je rovnako moderný: Komfortné sedadlá s masážnou funkciou sedáku nezanechajú žiadne nesplnené želania a elegantný bezrámový BMW Curved Display s dotykovou funkciou spolu s hlasovým ovládaním slúžia ako centrálne rozhranie pre komunikáciu s výkonným systémom iDrive.

Obdobie výroby: 2022 – súčasnosť
Motory: Elektrický motor (až do 230 kW/313 k*)
Dĺžka/šírka/výška: 4500 mm/1845 mm/1616 mm

*Hodnota výkonu závisí od miery nabitia batérie.

PRVÁ GENERÁCIA (BMW G60).

Modely BMW i BMW i5 G60 BEV 2023

(BMW i5 G60 BEV)

BMW i5 otvára novú éru. Je to prvý model radu 5 s čisto elektrickým pohonom. BMW i5 eDrive40 s výkonom 250 kW (340 k) jazdí vzrušujúco športovo. Napriek tomu však ponúka dojazd až do 582 km, ktorým BMW i5 vyhovie nárokom na každodenné jazdenie aj dlhé cesty. Rozsiahly arzenál asistenčných systémov, ako je napríklad Driving Assistant Professional alebo BMW Live Cockpit Professional, zvyšuje bezpečnosť aj komfort.

Vizuálne BMW i5 nadväzuje na úspech BMW radu 5, doplnené funkčnými detailmi dizajnu. Typické BMW proporcie, dlhý rázvor, predĺžená predná kapota a splývajúca línia strechy charakterizujú jeho zjav. Vychytávky ako napríklad osvetlené obličky BMW Iconic Glow, veľká panoramatická sklenená strecha alebo pozoruhodný BMW Interaction Bar zvýrazňujú jeho luxusný charakter.

Obdobie výroby: od roku 2023

Motory: Elektrické motory (250 kW/340 k – 442 kW/601 k)

Elektrický dojazd: až do 582 km (WLTP)

Dĺžka/šírka/výška: 5060 mm/1900 mm/1505–1515 mm

 

BMW i5: Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 19,5–15,9; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 477–582

BMW i7 M70 (G70).

BMW i model BMW i7 M70 G70e

V roku 2023 prišlo BMW i7 M70 ako kombinácia elektromobility a novej luxusnej triedy s vysokým výkonom M: vďaka mohutným 485 kW (660 k) rozbehnú silné elektromotory vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 3,7 sekundy. Executive Drive Pro s Integrálnym aktívnym riadením a Adaptívne vzduchové odpruženie oboch náprav v štandardnej výbave poskytuje extra zvýraznenie jazdnej dynamiky. Zároveň si vďaka inovatívnej technológii BMW eDrive vychutnáte benefity prakticky nehlučnej jazdy s nulovými emisiami. Konštrukčné riešenia znižujúce hmotnosť a zlepšujúce aerodynamiku prispeli k maximálnej efektivite a dlhému celkovému dojazdu, pre dosiahnutie každého cieľa cesty vo vašom dennom režime.

 

Exteriér obdivuhodne odzrkadľuje výkonnostné charakteristiky BMW i7 M70. V rozšírenom balíku M Shadow Line stanovujú akcenty detaily vo vysokolesklom čiernom spracovaní. V kombinácii s aerodynamicky optimalizovaným M zadným spojlerom a M Sport brzdami zároveň vysielajú signály o športových ambíciách. Na prednej časti sú špecifické obličky zvýraznené osvetlením Iconic Glow, pre demonštráciu sily osobnosti a atraktívny vizuálny efekt nielen v noci. Unikátnym elementom príťažlivosti po stránke exkluzivity a elegancie sú doplnkovo dostupné dvojfarebné laky BMW Individual.

 

Športovosť a elegancia, ktorú predvádza BMW i7 M70 na exteriéri, sa rovnocenne prenáša aj do luxusného a nevšedne komfortného interiéru. Ten fascinuje svojimi vysoko kvalitnými materiálmi, ako je napríklad kašmírová vlna a Swarovski kryštály, spolu s inovatívnymi technológiami ako je BMW Interaction Bar alebo BMW Curved Display. Vzadu pošle 31,3-palcová obrazovka pasažierov na vizuálny výlet hodný fanúšikov kina. K tomu sa pridá 4D audio zážitok v podaní doplnkového Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systému, takisto stanovujúceho nové meradlá.

 

Obdobie výroby: od 2023

 

Motory: 2 elektrické motory (485 kW/660 k)

 

Dojazd: až do 560 kilometrov

Modely BMW i stojace pred budovou predajcu BMW

BMW OVERENÉ JAZDENÉ AUTOMOBILY.

Modely BMW i BMW i4 predobočný pohľad jazdný na ceste

BMW i4.

Modely BMW i BMW i5 M60 xDrive G60 BEV 2023

BMW i5 M60 xDrive.

Modely BMW i BMW iX3 bočný pohľad

BMW iX3.

Modely BMW i BMW iX predný pohľad statický na nabíjacej stanici

BMW iX.

Spotreba elektrickej energie a dojazd.

BMW i4:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 16,1–22,5
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 415–589

 

BMW i4 M50:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 18,1–22,5
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 415–519

 

BMW iX3:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 18,5–18,9
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 453–461

 

BMW iX:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 28,9–30,1
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 82–88

 

BMW iX M60:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 21,8–24,7
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 501–566
 

BMW iX1:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 16,8–18,1
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 417–440

 

BMW i7 xDrive60:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 18,4–19,6
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): 591–625

 

BMW i7 M70 xDrive[1]:
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): –
Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP): –

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba elektrickej energie a dojazd.

 • BMW i3:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 15,3–16,5
  Dojazd v km: 279–308

  BMW i4(1):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,1–22,5
  Dojazd v km: 416–590

  BMW iX3:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: –
  Dojazd v km: –

  BMW iX:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 19,4–21,4
  Dojazd v km: 397–629

  BMW i7 xDrive60(1):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 18,4–19,6
  Elektrický dojazd v km (WLTP): 591–625

  BMW iX1:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,8–18,1
  Elektrický dojazd v km: 417–440

  Hodnoty vozidiel označených indexom (1) sú predbežné.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.