BMW M

Dizajn a koncepcia úplne prvého BMW M2 Coupé vychádzajú z historických koreňov BMW M GmbH. Toto vozidlo kombinuje špičkovú športovosť a klasický pohon zadných kolies s precíznosťou a agilnosťou moderného automobilu M. Charakteristické nástavce pod predným aj zadným nárazníkom optimalizujú aerodynamiku. Športovo ladený podvozok a výkonný radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo sú zárukou dych vyrážajúcej dynamiky.

BMW M3 Sedan: štvordverový vysokovýkonný športový automobil. Radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní ponúka spontánnu dynamiku v celom pásme otáčok. Inovácie z motoršportu ako napríklad Aktívny M diferenciál, Adaptívny M podvozok, M Servotronic alebo 7-stupňová M dvojspojková prevodovka s ovládaním Drivelogic, prinášajú novú definíciu hraníc možností. Kokpit je najnovším vydaním ergonomickej dokonalosti. Nové M sedadlá so škrupinovým tvarom majú výrazné bočné vedenie a vytvárajú ideálne spojenie s vozidlom. Všetko je tu orientované na jeden jediný cieľ: vodič. Vysokovýkonný charakter BMW M3 Sedan je viditeľný aj na jeho exteriéri. Nápadné dizajnové prvky, ako napríklad čierne obličky s dvojitými priečkami a emblémom M, čierna karbónová strecha alebo dynamicky tvarované zadné LED svetlá v tvare L, vyžarujú nekompromisnú športovosť.

Aj keď nehybne stojí, BMW M4 Coupé stelesňuje všetko, typické pre automobil M: silu, dynamiku, športovosť a fascinujúcu pretekársku DNA. Vďaka radovému benzínovému šesťvalcu M TwinPower Turbo, so 7-stupňovou M dvojspojkovou prevodovkou s ovládaním Drivelogic a technologickými skvostami typu M Servotronic, Aktívny M diferenciál a Adaptívny M podvozok, je pripravené vstúpiť do ringu. A pobiť sa so silným súperom: fyzikálnymi zákonmi. Jeho tajná zbraň: jazdný charakter, ktorý spája človeka a stroj tak ako nikdy predtým.

Otvorené pre maximálnu intenzitu. BMW M4 Cabrio, vybavené radovým benzínovým 6-valcom M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní a inováciami z motoršportu, je zárukou najpriamejšieho možného prepojenia medzi adrenalínovým vysokým výkonom a neobmedzenou radosťou z jazdy. M motor neprerušene ťahá vďaka 7-stupňovej M dvojspojkovej prevodovke až po limity, Aktívny M diferenciál, Adaptívny M podvozok a M Servotronic umožňujú dynamické a dokonalo precízne jazdné manévre. Je to zážitok, ktorý nemá obdobu, a to nielen pri otvorenej skladacej pevnej streche. Jazdnú fascináciu menom M katapultuje na úplne novú úroveň.

BMW M5 vždy vyžaruje sebavedomie. Silueta klasického sedanu sa zlieva s kontúrami vysokovýkonného športového automobilu. M zadný spojler a dvojité koncovky výfuku kompletizujú dojem pre oči aj uši. Motor M TwinPower turbo s dvoma turbodúchadlami sa neúnavne rozbieha vpred. K tomu sa pridáva záruka najnižšej možnej spotreby vďaka inovatívnym technológiám BMW EfficientDynamics.

Ako vyjadriť vášeň? Môžete to skúsiť číslami. 560 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy však prezrádzajú iba zlomok toho, v čom spočíva fascinácia zosobnená v BMW M6 Coupé. Z jediného pohľadu na jeho aerodynamicky optimalizovanú karosériu si môžete utvoriť predstavu o tom, čo poháňa inžinierov BMW M. Svojím impozantným zjavom toto športové vozidlo priamo dokazuje vplyv pretekárskej DNA. Tá je jasne zastúpená aj v kokpite. Interiér je na želanie možné vyhotoviť v exkluzívnych materiáloch kolekcie BMW Individual, pričom každý jeho detail dýcha športovými génmi. V otázke pôsobivého technického vybavenia stojí BMW M6 Coupé neohrozene na čele štartovacieho roštu. To isté platí aj pre svižný 8-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo. Za podpory technických vylepšení, ako je Aktívny M diferenciál či mimoriadne precízny M podvozok, slúži ako dokonalo bijúce srdce vozidla. S doplnkovým balíkom Competition nadobúda BMW M6 Coupé ešte športovejší charakter. Zvýšením výkonu na 575 koní a mnohými detailmi na všestrannú optimalizáciu dynamiky tento balík posúva vozidlo až do krajnosti a v doteraz nevídanej miere stupňuje jeho atraktivitu.

Už jednotlivé detaily vyzerajú pôsobivo, ich kombinácia vás však doslova ohromí: BMW M6 Gran Coupé je oveľa viac než len dokonalo zladená kombinácia vysokovýkonných technológií. Je zhmotnením skúseností a odbornej zručnosti inžinierov BMW M. Navyše so vznešeným, temperamentným charakterom, ktorý si skrátka musíte vyskúšať na vlastnej koži. Ideálne v jednom z piatich perfektne tvarovaných sedadiel – na želanie dokonca v obklopení špičkovými materiálmi z kolekcie BMW Individual. Búrlivé hrmenie nezameniteľných dvojitých koncoviek výfuku je prejavom výnimočných 560 koní 8-valcového benzínového motora M TwinPower Turbo. Pri svojej symbióze technológií, ako je M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic a M karbónovo-keramické brzdy, je BMW M6 Gran Coupé vzrušujúcim obrazom filozofie automobilov M. No aj tento zážitok je možné ešte zintenzívniť: Doplnkový balík Competition zvýši nielen výkon vozidla, ale aj srdečný tep pilota v kokpite jeho dynamicky tvarovanej karosérie.

Najkrajšie sny sú tie, ktoré zažívate s otvorenými očami – a s otvorenou strechou. Tak ako v BMW M6 Cabrio. To tvorí spojením nezameniteľných výnimočných kvalít BMW M GmbH dokonalú symbiózu ohromujúceho výkonu a kultivovaného kabrioletu. Na otvorenie strechy stačí 19 sekúnd, čím odhalíte na mieru navrhnutý kokpit zdobený tými najvyberanejšími materiálmi z kolekcie BMW Individual.

Benzínový 8-valcový motor M TwinPower Turbo s 560 konskými silami sa pri rozbehu rozoznie vábivým mohutným zvukom. Tento dravý stroj rozbehne vozidlo z nuly na 100 km/h za 4,3 sekundy. Aby sa výkon s vrcholnou precíznosťou preniesol aj na cestu, je BMW M6 Cabrio vybavené Aktívnym M diferenciálom, posilňovačom riadenia M Servotronic s prispôsobením účinku rýchlosti jazdy a M dvojspojkovou prevodovkou so systémom Drivelogic, umožňujúcimi maximálnu agilitu. Pri osadení doplnkovými M karbónovo-keramickými brzdami sa dokáže BMW M6 Cabrio zastaviť takmer v okamihu. A to je presne ten správny moment, kedy sa pohodlne usadíte a naplno si vychutnáte pôsobivé vonkajšie krivky tohto kabrioletu.

BMW X5 M kombinuje tradičného ducha športových automobilov M so špičkovou funkčnosťou modelu X. Jeho benzínový 8-valec M TwinPower Turbo s vysokým krútiacim momentom, 8-stupňová prevodovka M Steptronic a M-špecifický pohon xDrive vám poskytnú extrémne jazdné pôžitky. Dynamický dizajn nástavcov pod predným aj zadným nárazníkom a štandardné 20-palcové kolesá z ľahkej zliatiny sú zárukou majestátneho zjavu. Veľkorysý interiér tohto Sports Utility Vehicle ponúka prémiové materiály, zvýšenú pozíciu sedenia v športovo tvarovaných sedadlách a množstvo detailov, typických pre M dizajn. BMW X5 M kombinuje to najlepšie z oboch svetov: mimoriadny výkon, špičkové jazdné vlastnosti a zároveň aj excelentnú funkčnosť a každodennú využiteľnosť.

BMW X6 M spája pre M typické jazdné výkony s flexibilitou modelu X. Temperamentný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo, 8-stupňová prevodovka M Steptronic a M-špecifický pohon xDrive vám poskytnú extrémne jazdné zážitky. Štandardné 20-palcové alebo doplnkové 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny a robustný dizajn predného aj zadného nástavca sú zárukou majestátneho zjavu. Veľkorysý interiér Sports Activity Coupé upúta prémiovými materiálmi, športovými M sedadlami a bohatým arzenálom detailov nezameniteľného M dizajnu. Je to vysokovýkonný automobil so špičkovou akceleráciou aj ovládateľnosťou, zároveň však s vysokým komfortom pre bežné užívanie.

Či už hľadáte nové alebo jazdené vozidlo BMW M, všetky informácie, výsledky testov, ponuky na financovanie a lízing aktuálnych modelov BMW M nájdete tu, samozrejme aj spolu s predajcami na dohodnutie skúšobnej jazdy. Exkluzívne informácie o nových vysokovýkonných automobiloch vám ponúka aj svet M Power World – a to je zároveň miesto pre všetkých, ktorých spája jedna vášeň: vzrušenie z najsilnejšieho písmena na svete.