BMW M

Dizajn a myšlienka M automobilov BMW radu 2 Coupé pochádzajú z historických koreňov BMW M GmbH. Tieto vozidlá kombinujú špičkovú športovosť a klasický zadný pohon s precíznosťou a agilnosťou moderných automobilov BMW M. Charakteristický predný a zadný nástavec optimalizujú prúdenie vzduchu a aerodynamiku. Športovo ladený podvozok a výkonné radové benzínové 6-valce M TwinPower Turbo sú zárukou dych vyrážajúcej dynamiky.

BMW M240i Coupé je dokonalým kompromisom medzi športovosťou a každodennou využiteľnosťou. Jeho benzínový 6-valec M TwinPower Turbo poskytuje 250 kW (340 k). Tento športový výkon sa vďaka súhre s M Sport podvozkom a 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport mení na dokonalú zábavu z dynamickej jazdy. Doplnkovo dostupný inteligentný systému pohonu všetkých kolies BMW xDrive k tomu pridáva extra bezpečnosť a stabilitu.

BMW M2 Competition ohromí vynikajúcou kombináciou výkonu, agility a precíznosti. Tento športový M automobil poháňa vysokootáčkový vysokovýkonný radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo s výkonom 302 kW (410 k) a krútiacim momentom 550 Nm. Hmotnostne optimalizovaný bi-turbo motor je zárukou maximálneho nábehu výkonu a dynamiky. M-špecifický podvozok s aktívnym M diferenciálom dodáva pozoruhodnú športovosť a agilitu. Exkluzívne M-špecifické dizajnové prvky pre exteriér aj interiér zvýrazňujú výnimočný športový charakter vozidla.

BMW M2 CS je najvýkonnejším predstaviteľom M automobilov BMW radu 2 Coupé. Je to pozoruhodný balík sily, ktorého každý jeden detail je systematicky vytvorený pre výkon a akciu na pretekárskej trati. Vysokovýkonný radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo vyvinie ohromujúcich 331 kW (450 k), s krútiacim momentom 550 Nm, zatiaľ čo M Sport výfukový systém produkuje charakteristický zvuk, tak typický pre vozidlá M. Technicky pokročilé a dokonalo vyladené prvky ako napríklad Adaptívny M podvozok, výkonné M Sport brzdy alebo rýchla 7-stupňová M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic sú zárukou adrenalínovej zábavnej jazdy na okruhu aj na bežnej ceste. Exkluzívne detaily exteriéru z karbónu (CFRP) optimalizujú rozloženie hmotnosti aj aerodynamiku a prispievajú k špičkovej športovosti.

Nové BMW M760Li xDrive Sedan s výkonným benzínovým 12-valcom BMW TwinPower Turbo zjednocuje eleganciu so športovosťou. V kombinácii s M Sport balíkom ako aj s exkluzívnou M Performance výbavou a množstvom dizajnových prvkov predvádza vášeň pre dynamiku.

M automobily BMW X5 a BMW X6 dávajú najavo svoje líderské ambície robustnými proporciami, exkluzívnym M dizajnom a vynikajúcou dynamikou.

BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition sú vybavené extrémne výkonným benzínovým 8-valcom M TwinPower Turbo. Táto vysokootáčková pohonná jednotka produkuje 460 kW (625 k) a aj vďaka krútiacemu momentu 750 Nm rozbehne vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 3,8 sekundy. K optimálnemu pomeru dynamiky, agility a efektivity prispeje aj dokonalá súhra pohonu M xDrive, Aktívneho M diferenciálu, M špecifického podvozka a riadenia M Servotronic, spolu s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic..

BMW X5 M a BMW X6 M disponujú vysokovýkonným benzínovým 8-valcom M TwinPower Turbo, ktorý generuje vynikajúcich 441 kW (600 k). Mohutný krútiaci moment 750 Nm prispeje k prudkej akcelerácii z 0 na 100 km/h iba za 3,9 sekundy. Jazdnú dynamiku najväčšieho kalibru ponúkajú BMW X5 M a BMW X6 M aj vďaka pohonu M xDrive, Aktívnemu M diferenciálu, M špecifickému podvozku, riadeniu M Servotronic a 8-stupňovej prevodovke M Steptronic.

BMW X5 M50i a BMW X6 M50i poháňa silný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo. Táto pohonná jednotka dodáva výkon 390 kW (530 k) a krútiaci moment 750 Nm. Interakcia medzi Adaptívnym M podvozkom, Integrálnym aktívnym riadením, 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport a pohonom BMW xDrive optimalizuje priečnu aj pozdĺžnu dynamiku a garantuje intenzívne športové zážitky.

BMW X5 M50d a BMW X6 M50d sú vybavené radovým naftovým 6-valcom M TwinPower Turbo, ktorý je schopný dodať pozoruhodný ťah 760 Nm pre každú jazdnú situáciu. Optimálna kombinácia výkonu a efektivity sa prejaví aj v nastavení Adaptívneho M podvozka, Integrálneho aktívneho riadenia, pohonu BMW xDrive a 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport.

Zistiť viac