BMW Z4 M40i G29 2019 Roadster BMW Individual metalíza Frozen Grey zadobočný pohľad

THE Z4

BMW Z4 M40i G29 2019 Roadster BMW Individual metalíza Frozen Grey zadobočný pohľad

BMW Z4 M40i: VÝBAVA

BMW Z4 M40i presvedčí v každom ohľade. Získajte všetky potrebné informácie o rozmanitosti dizajnových prvkov, na výkon orientovaných technológiách a inovatívnych asistenčných systémoch vodiča.

Zistiť viac
THE Z4BMW Z4 M40i: VÝBAVA

JAZDNÁ DYNAMIKA A DIZAJN BMW Z4 M40i.

Vzrušujúca športovosť a estetika.

BMW Z4 M40i vyžaruje estetiku inšpirovanú motoršportom z každej perspektívy. BMW obličky so sieťovým dizajnom, elegantná kapota a prvky BMW Individual Shadow Line sú silnými atribútmi dynamického zjavu. Táto charizma sa prenáša do ohromujúcich jazdných výkonov na ceste. Vďaka najnovšej technológii a inovatívnym komponentom pohonu aj podvozka dosahuje pozoruhodné dynamické parametre – a jazdné vlastnosti, ktoré tvoria svoju vlastnú triedu.

BMW Z4 M40i Roadster G29 2019 Roadster BMW Individual metalíza Frozen Grey predobočný jazdný pohľad
Benzínový 6-valec M TwinPower Turbo BMW Z4 M40i G29 2019

Radový benzínový 6-valec BMW M TwinPower Turbo.

Sebavedomá sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami radového benzínového 6-valca BMW M TwinPower Turbo z novej generácie pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics. Je vybavený technológiami Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom, vďaka ktorým je pozoruhodne výkonný a efektívny.
Adaptívny M podvozok BMW Z4 M40i Roadster G29 2019

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok, znížený o 10 mm, sa kedykoľvek dokáže elektronicky prispôsobiť podmienkam na ceste aj vodičskému štýlu. Zároveň má vodič k dispozícii možnosť meniť charakter podvozka pomocou Ovládača jazdného zážitku, s preferenciou na komfortnú alebo športovú jazdu s výrazne agilnejším handlingom.
M Sport diferenciál BMW Z4 M40i G29 2019 detailný pohľad

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
Prevodovka Steptronic Sport BMW Z4 M40i G29 2019 detailný pohľad páka prevodovky interiér

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s funkciou Launch Control ponúka mimoriadne dynamické radenie, tak automatické ako aj manuálne, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú aj športovú jazdu. V režime SPORT alebo SPORT+ a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.
Variabilné športové riadenie BMW Z4 M40i Roadster G29 2019 volant kokpit

Variabilné športové riadenie.

Variabilné športové riadenie vrátane systému Servotronic sa postará o priame a agilné reakcie na pokyny volantom pri optimálnej námahe potrebnej na jeho ovládanie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od uhla natočenia volantu. Vďaka tomu sa zlepšuje handling pri dynamickej jazde a zároveň sa znižuje námaha nutná na točenie volantom pri parkovaní a manévrovaní.
M Sport brzdy BMW Z4 Roadster M40i G29 2019 BMW Individual metalíza Frozen Grey bočný pohľad disk z ľahkej zliatiny

M Sport brzdy.

M Sport sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, hlbokými sedákmi a vysokými bočnicami poskytujú vodičovi a spolujazdcovi ešte výraznejšiu bočnú oporu, aj v rýchlych zákrutách. Navyše, sedadlo vodiča a v závislosti od výbavy aj sedadlo spolujazdca, sa dajú presnejšie prispôsobiť postave vďaka integrovanej regulácii šírky operadla.
Obličky so sieťovým dizajnom BMW Z4 M40i Roadster G29 2019 BMW Individual metalíza Frozen Grey detailný pohľad predná časť

BMW obličky so sieťovým dizajnom.

Sieťový dizajn BMW obličiek, odlišný v závislosti od motorizácie, prispieva k dynamickému vzhľadu. Základný model má vysokolesklú čiernu sieťovú mrežu, výbavy Sport Line a M Sport majú matnú hliníkovú mrežu, v oboch prípadoch s chrómovaným rámom. BMW obličky špičkového modelu M40i sú celé v spracovaní Cerium Grey.
Výduchy Air Breather BMW Z4 M40i G29 2019 BMW Individual metalíza Frozen Grey detailný pohľad

Výduchy Air Breather.

Výduchy Air Breather za prednými kolesami, spolu so Vzduchovými záclonami v prednom nástavci, výrazne znižujú turbulencie a zvyšujú plynulosť prúdenia v oblasti predných kolies, čím redukujú odpor vzduchu. Zároveň podčiarkujú športovosť vozidla aj ako vizuálny dekoratívny prvok.
M aerodynamický balík BMW Z4 M40i G29 2019 BMW Individual metalíza Frozen Grey bočný pohľad

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík s M špecifickým predným nástavcom, bočnými prahovými nástavcami a zadným nástavcom vo farbe karosérie, s vložkou difúzora v metalíze Dark Shadow, vyžaruje čistú dynamiku. Tieto komponenty sú nielen vizuálnou ozdobou, ale aj vylepšením aerodynamiky vozidla.
Koncovky výfuku BMW Z4 M40i G29 2019 BMW Individual metalíza Frozen Grey detailný pohľad zadná časť

Koncovky výfuku voľného tvaru.

Koncovka výfuku vo vysokolesklom chrómovanom spracovaní, na ľavej aj pravej strane, zvýrazňuje športový vzhľad vozidla.
M Sport sedadlá BMW Z4 M40i G29 2019 interiér

M Sport sedadlá.

M Sport sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, hlbokými sedákmi a vysokým bočnicami poskytujú vodičovi a spolujazdcovi ešte výraznejšiu bočnú oporu, aj v rýchlych zákrutách. Navyše, sedadlá sa dajú presnejšie prispôsobiť postave vďaka integrovanej regulácii šírky operadla.
M kožený volant BMW BMW Z4 M40i G29 2019 kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami a logom M má športový trojramenný dizajn. Veniec je potiahnutý kožou Walknappa Black a vybavený tvarovanými opierkami na palce, pre priamy a športový pocit z riadenia, teda dynamický zážitok z jazdy.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA BMW Z4 M40i.

Digitálne služby a inteligentné asistenčné systémy vodiča.

BMW Z4 M40i ponúka svojmu vodičovi množstvo inteligentných asistenčných systémov. Parkovací asistent, osobný hlasový asistent – tieto a ďalšie inovatívne technológie zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. Zároveň umožňujú čiastočne autonómnu jazdu, v závislosti od situácie.

BMW Operating System 7 BMW Z4 Roadster

BMW Operating System 7.

Inovatívna ovládacia koncepcia BMW Operating System 7 umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie funkcií vozidla napríklad hlasom, dotykovou obrazovkou a ovládačom iDrive – celkom intuitívne. Za týmto účelom bola vylepšená aj funkčnosť ovládača iDrive. Teraz je napríklad možné priamo voliť menu aplikácií.
Zistiť viac
BMW Intelligent Personal Assistant BMW Z4 M40i G29 2019 Displej systému iDrive

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný asistent? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Spozná vás, každým dňom sa zlepšuje a pomôže v každej situácii. Môžete si zvoliť aj vaše vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
Connected Music BMW Z4 Roadster

Connected Music.

Počúvajte svoju obľúbenú hudbu všade, kde ste. Vážnu hudbu na diaľnici, džez v mestskej premávke a pop pri pohodovej jazde. Connected Music vám umožní priamo streamovať až 30 miliónov skladieb bez obmedzení, prostredníctvom Spotify – hudobného partnera BMW – cez SIM kartu, inštalovanú vo vozidle.
Zistiť viac

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW Z4 M40i:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,4–8,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 191–193

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.
 

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW Z4 M40i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,4–8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 191–193

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

  Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.