BMW e-mobilita BMW nabíjanie

NABÍJANIE S BMW: RÝCHLE, JEDNODUCHÉ A FLEXIBILNÉ.

NABÍJANIE S BMW: RÝCHLE, JEDNODUCHÉ A FLEXIBILNÉ.

Zjednodušené nabíjanie vďaka BMW Charging.

Bez ohľadu na to kde ste a čo plánujete so svojím elektrifikovaným BMW, nabíjacie riešenia od BMW Charging s množstvom na mieru šitých ponúk vám spoľahlivo poskytnú vždy všetky možnosti pre nabíjanie doma, v práci aj na verejnosti. Preskúmajte elektromobilitu, takú jednoduchú, individuálnu a transparentnú ako si len môžete priať.

Už vo svojej základnej verzii sa BMW vždy dodáva s potrebnou výbavou pre nabíjanie doma aj na verejnosti, ako je napríklad karta BMW Charging, ako aj európsky nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie. K tomu navyše si môžete vybrať také produkty a služby od BMW Charging, ktoré sú ideálne pre vašu situáciu. Váš BMW partner vám ochotne poradí.

Zistiť viac

SVET NABÍJANIA BMW.

BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjacie miesto nabíjanie doma

Nabíjanie doma.

BMW Charging zvyšuje jednoduchosť aj komfort vášho domáceho nabíjania. Na tento účel je k dispozícii pestrá paleta prvkov a služieb, s možnosťou nabíjať vaše elektrické alebo plug-in hybridné BMW doma výkonom až do 22 kW.
Objavte všetky produkty
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjacie miesto verejné nabíjanie

Verejné nabíjanie.

Ste na cestách a chcete dobiť vaše elektrické a plug-in hybridné BMW? BMW Charging vám poskytne prístup k neustále sa rozširujúcej sieti verejných nabíjacích miest v mestských oblastiach, na parkoviskách a pozdĺž hlavných cestných ťahov.
Objavte všetky produkty

NABÍJANIE DOMA.

BMW Charging zvyšuje jednoduchosť aj komfort vášho domáceho nabíjania. Na tento účel je k dispozícii pestrá paleta prvkov a služieb, s možnosťou nabíjať vaše elektrické alebo plug-in hybridné BMW doma výkonom až do 22 kW. Súčasťou našej ponuky je aj inštalačný servis a špeciálna zelená elektrická tarifa pre vaše domáce nabíjanie. Váš BMW partner vám ochotne poradí – aj ohľadom na mieru šitých balíkov.
BMW e-mobilita nabíjanie doma
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie BMW Wallbox Essential

BMW Wallbox.

Čerpacia stanica priamo u vás doma. Trvalo nainštalovaný BMW Wallbox nabije BMW rýchlo, spoľahlivo a komfortne, výkonom až do 22 kW. Okrem priestorovo úsporných kompaktných rozmerov s dizajnom BMW poskytne BMW Wallbox aj pohodlnú manipuláciu s káblom. Displej vám kedykoľvek sprístupní podrobné informácie o aktuálnom stave zariadenia BMW Wallbox. Integrovaná detekcia poruchového prúdu takisto prispeje k priamočiarej a hospodárnej prevádzke.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Smart Wallbox

Smart Wallbox (partner).

Okrem nabíjacieho výkonu 22 kW poskytne Smart Wallbox od nášho partnera* aj inteligentné doplnkové služby pre nabíjanie vďaka svojej rozsiahlej konektivite. Dá sa integrovať do existujúceho ovládania domáceho systému energie a komfortne ovládať online. Možné je aj samostatné zaznamenávanie a fakturácia procesov nabíjania. *Ilustračný príklad (presné informácie o produktoch a službách, dostupných na Slovensku, vám poskytne váš miestny predajca BMW).
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Flexibilná rýchlonabíjačka

BMW Flexible Fast Charger.

Či už doma alebo na verejnosti, vďaka vodotesnej ochrane a šiestim metrom kábla je flexibilná rýchlonabíjačka všestranná a vhodná aj pre mobilné použitie. S nabíjacím výkonom až do 11 kW je vhodná tak pre jednofázový ako aj pre trojfázový elektrický rozvod a dodáva sa s príslušnými zásuvkovými adaptérmi. Pre využitie jej plného výkonu je potrebná priemyselná zásuvka so zvýšenou kapacitou. Náš inštalačný servis vám v prípade potreby ochotne pomôže.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Štandardný nabíjací kábel

Štandardný nabíjací kábel.

Štandardný nabíjací kábel s výkonom 2,3 kW sa často dodáva ako súčasť štandardnej výbavy vášho elektrifikovaného BMW.* Má dĺžku päť metrov a vo všeobecnosti poskytuje prístup k domácej zásuvke. Pripojenie k predlžovaciemu káblu alebo rozdvojke je zakázané. Pripojenie k predlžovaciemu káblu alebo rozdvojke je zakázané. Predvoleným nabíjacím výkonom je 1,3 kW pri 6 A. Tento prúdový limit môžete buď úplne vypnúť v nastaveniach vozidla, alebo môžete nastaviť presný nabíjací prúd v ampéroch, podľa vašej elektrickej inštalácie. *trhovo špecifická ponuka
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Inštalačný servis

Inštalačný servis.

Náš inštalačný servis si môžete objednať jednoducho spolu s vaším zariadením Wallbox. To vám zaučí profesionálnu a bezpečnú montáž a uvedenie vášho zariadenia do prevádzky. Mimochodom, k dispozícii je aj možnosť objednania inštalácie našej efektívnej priemyselnej zásuvky, ak si prajete používať vo vašej domácnosti flexibilnú rýchlonabíjačku s príslušným adaptérom.
BMW e-mobilita elektrický automobil Ponuky balíkov pre nabíjanie doma

Ponuky balíkov pre nabíjanie doma.

Balíky riešení na mieru kombinujú presne tie produkty a služby BMW, ktoré sú optimálne prispôsobené vašej konkrétnej domácej situácii. Napríklad si môžete zvoliť balík, ktorý obsahuje Wallbox a príslušný inštalačný servis pre domáce nabíjanie. Váš BMW partner vám ochotne poradí a poskytne tiež všetky potrebné informácie naším partnerom, ktorí sa postarajú o ďalšie kroky ako dodanie, inštaláciu a kompletné nastavenie.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Connected Charging

Connected Charging.

Digitálne služby od Connected Charging vám pomôžu nájsť najbližšiu nabíjaciu stanicu vo vašej oblasti rýchlo a jednoducho. Tento systém vás informuje o jej dostupnosti aj o ponuke nabíjacieho výkonu. Vďaka tomu ušetríte pri nabíjaní vášho elektrického a plug-in hybridného vozidla BMW čas aj kilometre.
.

.

.

.

VEREJNÉ NABÍJANIE.

Ste na cestách a chcete dobiť vaše elektrické a plug-in hybridné BMW? BMW Charging vám poskytne prístup k neustále sa rozširujúcej sieti verejných nabíjacích miest v mestských oblastiach, na parkoviskách a pozdĺž hlavných cestných ťahov – vrátane vysokovýkonných nabíjacích staníc pre ultra rýchle nabíjanie vášho elektrifikovaného automobilu. Nabíjacie stanice sa zobrazia v navigačnom systéme vášho BMW, cez aplikáciu, ako aj online na webstránke www.bmw-charging.com a dajú sa aktivovať cez aplikáciu alebo kartou BMW Charging Card. Karta BMW Charging Card a nabíjací kábel (Mode 3) sú súčasťou programu dodávky vášho elektrického alebo plug-in hybridného vozidla BMW.
BMW e-mobilita Verejné nabíjanie
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie verejné nabíjanie karta BMW Charging Card

Karta BMW Charging.

Karta BMW Charging je súčasťou programu dodávky vášho BMW a poskytuje prístup k celoštátnej a neustále narastajúcej sieti verejných nabíjacích staníc BMW Charging. Súčasťou siete je aj množstvo vysokovýkonných nabíjacích staníc pre ultra rýchle nabíjanie pri cestovaní po Európe, napríklad tých od nášho partnera IONITY. Nabíjacie stanice rozličných poskytovateľov sa zobrazia v navigačnom systéme vášho BMW, cez aplikáciu, ako aj online na webstránke a dajú sa aktivovať cez aplikáciu alebo kartou BMW Charging Card. Prehľadná mesačná faktúra obsahuje všetky nabíjania cez BMW Charging.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie

Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie.

Nabíjací kábel (Mode 3) vám umožňuje komfortné nabíjanie batérie vozidla na verejných nabíjacích staniciach. Dá sa použiť pre trojfázové nabíjanie výkonom až do 11 kW. Je päť metrov dlhý, vo farbe Basalt Grey a dodáva sa s praktickou úložnou taškou. Navyše, karta BMW Charging Card aj nabíjací kábel (Mode 3) sú súčasťou vášho vozidla BMW pre verejné nabíjanie.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie IONITY

IONITY.

Joint-venture spoločnosť IONITY, ktorej spoluzakladateľom je aj BMW, sa zameriava na vytváranie siete efektívnych rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily v Európe – čo je dôležitým krokom na ceste k elektrickej mobilite aj pre dlhé trasy, a teda pre jej etablovanie na trhu. Napríklad BMW iX3 dokážete takto nabiť na 80 % jeho maximálnej kapacity približne za pol hodiny. Vysokovýkonné nabíjacie stanice IONITY sú súčasťou verejnej siete BMW Charging a dajú sa využiť za exkluzívnu špeciálnu cenu formou extra tarify. BMW Charging ponúka stále atraktívnejšie cenové modely pre všetky svoje elektrifikované vozidlá. Najnovšie informácie nájdete aj na www.bmw-charging.com. Najnovšie informácie nájdete aj na www.bmw-charging.com.
Objaviť
BMW e-mobilita verejné nabíjanie tarify

Možnosti taríf.

Prostredníctvom BMW Charging ponúka BMW novú štruktúru tarify pre verejné nabíjanie, s cieľom jeho zjednodušenia a zvýšenia jeho komfortu na úroveň domáceho nabíjania. BMW Charging vám otvorí prístup k nabíjacím staniciam množstva poskytovateľov – cez BMW Charging kartu alebo prostredníctvom aplikácie. Najnovšie informácie nájdete aj na www.bmw-charging.com.
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Connected Charging

Connected Charging.

Služby Connected Charging vám umožnia využívať dojazd vášho elektrického a plug-in hybridného modelu BMW optimálne a efektívne. Systém vás informuje o najbližších nabíjacích staniciach na vašej trase a vyznačí vám aj zaujímavé miesta (POI), napríklad kaviarne či reštaurácie, aby ste mohli čas nabíjania čo najlepšie využiť.

NÁJDITE NAJBLIŽŠIU VEREJNÚ NABÍJACIU STANICU PRE VAŠE ELEKTRICKÉ A PLUG-IN HYBRIDNÉ BMW HNEĎ TERAZ.

.

.
.

.

. . . . .
BMW e-mobilita elektrický automobil nabíjanie Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie

Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie.

Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie, ktorý je spolu s kartou BMW Charging Card súčasťou štandardnej výbavy na mnohých trhoch, vám umožňuje komfortné nabíjanie batérie vozidla na verejných nabíjacích staniciach. Dá sa použiť pre trojfázové nabíjanie výkonom do 22 kW, pričom presný nabíjací výkon závisí od konkrétneho vozidla a nabíjacej stanice. Nabíjací kábel má dĺžku päť metrov a je vo farbe Basalt Grey.
.

.

. . . . .
.

DOKONALÉ PREPOJENIE.

BMW e-mobilita Aplikácia My BMW

Aplikácia My BMW.

Aplikácia My BMW vás virtuálne prepojí s vaším BMW kdekoľvek a kedykoľvek si to prajete, pričom vám vďaka svojmu modernému dizajnu, intuitívnemu ovládaniu a komplexným funkciám ponúkne úplne nový zážitok z mobility. Pri jej používaní máte nielen neustály prehľad o stave vášho vozidla, napríklad o nabití jeho batérie alebo o dostupnom dojazde, ale tiež máte možnosť interakcie a programovania vozidla komfortne zo svojho smartfónu. Napríklad si môžete vopred naplánovať cestu pohodlne na smartfóne a potom jednoducho odošlete cieľ do navigačného systému vo vozidle. Zároveň vám aplikácia My BMW* vždy zobrazí najbližšiu verejnú nabíjaciu stanicu, vrátane jej dostupnosti. Počas nabíjania môžete sledovať aktuálnu mieru nabitia a na diaľku v predstihu tepelne pripraviť interiér na cestu, prípadne naprogramovať časovač, aby to urobil za vás. V aplikácii My BMW nájdete aj detaily o predošlých nabíjaniach. S týmito a mnohými ďalšími funkciami a službami vám aplikácia My BMW* zaručí bezstarostnú mobilitu a ešte viac radosti z elektrickej jazdy – bez ohľadu na to, kde ste.

BMW e-mobilita BMW Connected Charging

Connected Charging.

Zabudnite na obavy o dojazd: Connected Charging vám umožní využívať dojazd vášho elektrického modelu BMW optimálne a efektívne. Na smartfóne ste si už naplánovali cestu a cez aplikáciu My BMW ste ju odoslali do svojho vozidla, kde navigačný systém automaticky vypočíta optimálnu trasu a zobrazí vám ju. Ak sa cieľ cesty nachádza za hranicou dostupného elektrického dojazdu vášho vozidla, čo si môžete kedykoľvek nechať zobraziť cez mapu dojazdu, do trasy sa vám automaticky pridá zastávka na nabíjanie. To znamená, že máte vždy všetky relevantné informácie na dosah ruky: potrebný typ zásuvky, dostupné nabíjacie prúdy, otváracie hodiny a ceny na nabíjacej stanici, ako aj zaujímavé miesta (POI) v blízkom okolí, napríklad kaviarne či reštaurácie. Pri cestovaní sa kedykoľvek môžete obrátiť aj na hlasom ovládaný BMW Intelligent Personal Assistant, so žiadosťou o informáciu alebo užitočný tip. Napríklad môžete položiť otázku: “Hey BMW, how can I increase my range?”

FAQ: NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE NA TÉMU NABÍJANIA.

 • Čo je BMW Charging?
  BMW e-mobilita BMW nabíjanie doma FAQ

  BMW Charging je naším komplexným riešením bezstarostného nabíjania vášho BMW. Produkty a služby od BMW Charging vám poskytnú množstvo na mieru šitých ponúk pre nabíjanie doma aj na verejných nabíjacích staniciach. Nabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie a karta BMW Charging sú už obsiahnuté v štandardnej výbave. Najneskôr do 24 hodín po aktivácii budete mať neobmedzený prístup k sieti verejných nabíjacích staníc v centrách miest, na parkoviskách aj na hlavných cestných ťahoch – vrátane vysokovýkonných nabíjacích staníc pre ultra rýchle nabíjanie. Zároveň získate nabíjací poukaz, ktorý môžete v závislosti od vozidla a trhu využiť pre položky ako napríklad riešenia domáceho nabíjania. Získajte podrobné informácie o dostupnosti verejnej nabíjacej infraštruktúry na www.bmw-charging.com, prípadne využite jednoduché zobrazenie verejných nabíjacích staníc v navigačnom systéme alebo v aplikácii My BMW*. Mimochodom, k dispozícii máte aj aplikáciu BMW Charging, ako portál pre verejné nabíjanie. Či už ide o zariadenia, digitálne riešenia alebo iné služby, naša ponuka neustále rastie. Jej súčasťou je aj inštalačný servis pre váš Wallbox alebo špeciálna zelená elektrická tarifa pre vaše domáce nabíjanie.

 • Ako môžem nabíjať svoje elektrické alebo plug-in hybridné BMW doma?
 • Na čo musím dbať, keď sa rozhodnem pre možnosť domáceho nabíjania?
 • Môžem jazdiť na elektrickom vozidle aj bez možnosti nabíjania doma?
 • Kde na verejnosti môžem nabíjať svoje elektrické alebo plug-in hybridné BMW?
 • Ako nájdem vhodnú nabíjaciu stanicu, keď som na cestách?
 • Ako získam prístup k verejným nabíjacím staniciam a ako sa za ne platí?
 • Ako môžem skontrolovať stav nabitia môjho elektrického alebo plug-in hybridného BMW?
 • Aká je optimálna miera nabitia batérie môjho elektrického BMW?
 • Na čo musím dbať pri nabíjaní svojho plug-in hybridu BMW?
 • Na čo musím dbať pri nabíjaní z bežnej zásuvky?
 • Kto mi nainštaluje môj Wallbox alebo priemyselnú zásuvku pre BMW flexibilnú rýchlonabíjačku u mňa doma?
 • Aký je rozdiel medzi nabíjaním striedavým prúdom (AC), jednosmerným prúdom (DC) a vysokovýkonnou nabíjacou stanicou (HPC)?
 • Ako získam prístup k vysokovýkonným nabíjacím tarifám?
 • Aká je optimálna miera nabitia batérie môjho elektrického BMW?
 • Môžem so svojím elektrickým BMW jazdiť aj na dlhšie trasy?
BMW e-mobilita BMW elektrický automobil

Chcem preskúmať BMW elektrické automobily.

BMW e-mobilita BMW plug-in hybrid

Chcem preskúmať BMW plug-in hybridy.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

*Aplikácia My BMW je kompatibilná s vozidlami od modelového roku 2014 a novšími. *Vyžaduje si doplnkovú výbavu ConnectedDrive Services a vhodný smartfón. Dostupnosť a funkčnosť aplikácie My BMW sa na jednotlivých trhoch sa môže líšiť.


BMW iX(1):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): menej než 21
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0


BMW iX3:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,5–19,5


Plug-in hybridy BMW radu 3 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,5–18,6


Plug-in hybridy BMW radu 3 Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,4–2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 31–48
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–19,3


Plug-in hybridy BMW radu 5 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,3–2,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 30–51
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 20,7–27,2


Plug-in hybridy BMW radu 5 Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,5–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 35–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 22,2–24,5


BMW X5 xDrive45e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,2–1,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 27–39
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 24,3–27,7


BMW X3 xDrive30e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–59
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,6–20,4


BMW 225xe Active Tourer:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–42
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,5–15,1


Plug-in hybridy BMW radu 7 Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–63
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,4–19,2


BMW X1 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 39–43
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,0–15,3


BMW X2 xDrive25e:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 38–41
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,9–15,2


Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné, alebo ešte neboli k dispozícii v čase uzávierky.


Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.


Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,


ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Zistiť viac